PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Friday, April 21, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Laporte13
Cass Lake-Bena2
at FINAL
West Fargo (ND)0
#1 (AAAA) Chanhassen1
at FINAL
Grand Rapids3
St. Francis13
at FINAL
Duluth Denfeld1
Chisago Lakes Area6
at FINAL
Kimball Area16
Holdingford4
at FINAL
Glenville-Emmons0
#8 (A) Randolph15
at F/4
Montevideo12
Melrose13
at FINAL
Norwood-Young America16
Southwest Christian4
at FINAL
St. Paul Academy12
New Life Academy16
at FINAL
Minneapolis Edison5
Minneapolis Southwest15
at FINAL
Fertile-Beltrami4
Red Lake Falls14
at F/5
Lake Park-Audubon2
West Marshall7
at  WarrenFINAL
Ely3
Carlton8
at FINAL
Cook County7
North Woods13
at FINAL
Thief River Falls0
West Fargo Sheyenne (ND)4
at -1FINAL
St. Paul Highland Park21
St. Paul Washington2
at F/5
Tartan8
South St. Paul5
at FINAL
Simley9
Mahtomedi1
at FINAL
Bloomington Kennedy0
#7 (AAA) Benilde-St. Margaret's1
at FINAL
Rogers7
Wayzata0
at FINAL
Winona10
Red Wing0
at FINAL
Dawson-Boyd0
#6 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg10
at FINAL
Minneota/Canby11
MACCRAY12
at FINAL
Tracy-Milroy-Balaton4
Murray County Central3
at FINAL
Heron Lake-Okabena2
Russell-Tyler-Ruthton6
at FINAL
Redwood Valley1
Martin County West13
at F/5
St. Cloud Tech3
St. Michael-Albertville13
at F/5
Zimmerman7
Willmar5
at FINAL
#4 (AAA) Becker7
Elk River5
at FINAL
Hopkins7
Irondale3
at FINAL
Champlin Park11
Robbinsdale Armstrong4
at FINAL
Hopkins5
Maple Grove0
at FINAL
Bemidji12
Park Center2
at FINAL
Paynesville Area15
Belgrade-Brooten-Elrosa2
at  ElrosaF/5
Pillager6
Bertha-Hewitt/Verndale5
at  VerndaleFINAL
Hill City3
Menahga11
at FINAL
Ottertail Central9
Parkers Prairie10
at FINAL
Goodhue0
#8 (AA) Pine Island5
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville9
Lewiston-Altura1
at FINAL
Dover-Eyota13
Rushford-Peterson1
at FINAL
St. Charles5
La Crescent4
at FINAL
#5 (AAAA) Park of Cottage Grove3
#8 (AAAA) Woodbury2
at FINAL
#7 (AAAA) Stillwater Area7
White Bear Lake2
at FINAL
Pequot Lakes12
Perham4
at F/8
Waconia9
Orono11
at FINAL
#10 (AA) Rockford2
New London-Spicer3
at FINAL
Crookston2
#9 (AA) Park Rapids Area15
at F/5
Isle17
Crosby-Ironton9
at FINAL
St. Croix Lutheran11
St. Croix Prep5
at -1FINAL
Concordia Academy2
Holy Angels21
at F/4
Fridley10
Columbia Heights5
at FINAL
St. Agnes17
Brooklyn Center0
at F/4
Rush City7
Aitkin4
at FINAL
Barnum15
Hinckley-Finlayson4
at F/5
Luverne20
Adrian Area0
at  EllsworthFINAL
Minnehaha Academy13
Minneapolis Roosevelt1
at F/5
Minneapolis Washburn9
Minneapolis South6
at FINAL
Nashwauk-Keewatin11
Deer River3
at FINAL
Virginia1
Esko6
at FINAL
Chisholm2
International Falls17
at F/4
Ada-Borup/Norman County West7
Hillsboro/Central Valley (ND)10
at  HillsboroFINAL
Mahnomen/Waubun15
East Polk0
at  FosstonF/4
Pine River-Backus15
Northland1
at F/6
#1 (AAA) Mankato West12
Marshall2
at FINAL
Byron1
Austin5
at  AustinFINAL
Rochester Century4
Northfield2
at FINAL
New Prague15
Rochester Mayo0
at F/5
New Richland-H-E-G10
Blue Earth Area0
at FINAL
Fergus Falls2
Sauk Rapids-Rice4
at FINAL
Sartell-St. Stephen1
#2 (AA) Albany2
at F/9
Rosemount10
Centennial0
at FINAL
Pierz2
St. Cloud Cathedral3
at FINAL
#5 (AA) Chatfield14
Caledonia/Spring Grove4
at F/6
Southland6
Fillmore Central/Lanesboro5
at FINAL
#1 (AAAA) Chanhassen9
Eden Prairie0
at FINAL
Watertown-Mayer5
Mound Westonka11
at -1FINAL
Foley1
Sauk Centre11
at F/5
Heritage Christian1
Mayer Lutheran11
at F/5
Mora2
Little Falls5
at FINAL
Mankato Loyola3
Blooming Prairie4
at FINAL
Medford16
G-H-EC/Martin Luther12
at -1FINAL
Sleepy Eye6
Gibbon-Fairfax-Winthrop2
at FINAL
Alden-Conger0
Madelia/Truman6
at FINAL
Osakis14
Browerville/Eagle Valley4
at -1F/5
Upsala13
Swanville2
at -1F/6
Long Prairie-Grey Eagle6
Royalton19
at FINAL
Hancock0
Brandon/Evansville20
at  BrandonF/4
Ashby2
Wheaton/Herman-Norcross0
at FINAL
Ortonville10
Clinton-Graceville-Beardsley5
at  GracevilleFINAL
Northern Freeze0
Warroad19
at F/4
Mankato East Tournament
Maple River1
Prior Lake13
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
St. Peter1
#4 (AA) Winona Cotter2
at  Caswell Park - MankatoF/8
Mankato East Tournament
#4 (AAAA) Farmington13
New Ulm4
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Cretin-Derham Hall6
Mankato East7
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Kimball Area4
Holdingford0
at FINAL
Glenville-Emmons0
#8 (A) Randolph17
at F/4
Montevideo6
Melrose8
at FINAL
Lake Park-Audubon0
West Marshall10
at  WarrenF/5
Grand Rapids0
Chisago Lakes Area12
at FINAL
Duluth Denfeld8
St. Francis9
at FINAL
Thief River Falls9
West Fargo Sheyenne (ND)1
at -1FINAL
Dawson-Boyd3
#6 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg13
at FINAL
Minneota/Canby17
MACCRAY7
at FINAL
North St. Paul Tournament
Roseville4
Eagan3
at  North St. PaulFINAL
North St. Paul Tournament
Spring Lake Park1
North St. Paul3
at  North St. PaulFINAL
Kasson-Mantorville6
Osseo14
at FINAL
Rochester John Marshall12
Owatonna10
at  OwatonnaFINAL
Mounds View1
#2 (AAAA) Forest Lake8
at FINAL
Mankato East Tournament
Prior Lake10
#4 (AA) Winona Cotter0
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
#4 (AAAA) Farmington8
Mankato East0
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Maple River0
St. Peter10
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
New Ulm5
Cretin-Derham Hall4
at  Caswell Park - MankatoFINAL
North St. Paul Tournament
Irondale4
Lakeville South8
at  North St. PaulFINAL
North St. Paul Tournament
West Fargo (ND)1
Burnsville3
at  North St. PaulFINAL

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com