PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Baseball Scores for Friday, May 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Superior (WI)3
Hibbing2
at FINAL
Hermantown5
Greenway6
at FINAL
Silver Bay12
Barnum3
at  Wade StadiumFINAL
Blackduck5
Ely11
at FINAL
Proctor0
Hibbing1
at FINAL
#4 (AAAA) Blaine3
Robbinsdale Armstrong0
at FINAL
Aitkin19
Braham1
at F/5
Moorhead2
Rogers4
at FINAL
Mesabi East2
South Ridge15
at  ElyF/5
Bemidji Invite
Roseau1
#3 (AAA) Bemidji15
at  Bemidji StateF/5
#8 (AAAA) Forest Lake7
East Ridge2
at  University of NorthwesternFINAL
Proctor2
Cloquet5
at  HibbingFINAL
Breck0
Holy Family Catholic10
at F/5
Norwood-Young America7
Sibley East2
at  ArlingtonFINAL
Austin5
Rochester Century4
at  Rochester CenturyFINAL
#7 (AAAA) Burnsville1
Prior Lake2
at  Prior LakeFINAL
Bertha-Hewitt/Verndale1
Staples-Motley7
at  StaplesFINAL
#10 (AA) Rochester Lourdes11
Stewartville3
at FINAL
#4 (AA) Sauk Centre5
Albany6
at  AvonFINAL
Russell-Tyler-Ruthton6
Murray County Central4
at FINAL
Heritage Christian3
Andover4
at F/9
Spectrum4
West Lutheran5
at FINAL
Delano Tournament
Orono7
Concordia Academy2
at  DelanoFINAL
Hastings5
Hill-Murray3
at  Hill-MurrayFINAL
South St. Paul9
Mahtomedi1
at  MahtomediFINAL
St. Thomas Academy3
Henry Sibley4
at  Henry SibleyFINAL
Robbinsdale Armstrong9
Minneapolis Washburn5
at F/8
Minneapolis Henry1
Maranatha Christian10
at FINAL
Mountain Iron-Buhl0
Deer River10
at F/6
#6 (AAAA) Lakeville North5
Farmington7
at FINAL
Apple Valley2
Eagan4
at  EaganFINAL
Rosemount2
Lakeville South8
at  Lakeville SouthFINAL
Southwest Christian0
Watertown-Mayer3
at  WatertownFINAL
Pillager15
Sebeka1
at FINAL
Ottertail Central6
West Central Area7
at  BarrettFINAL
Menahga0
Pine River-Backus8
at FINAL
Red Rock Central/W-WG9
Tracy-Milroy-Balaton0
at FINAL
Rocori4
Big Lake3
at FINAL
Brainerd2
#5 (AAAA) St. Michael-Albertville5
at -1FINAL
#4 (AAA) Holy Angels3
St. Croix Lutheran2
at FINAL
#1 (AAAA) Stillwater Area10
Spring Lake Park4
at FINAL
North Branch9
Irondale8
at FINAL
Centennial4
White Bear Lake5
at FINAL
Osakis2
Hawley8
at FINAL
Frazee6
Park Rapids Area9
at FINAL
Kenyon-Wanamingo1
Randolph4
at FINAL
Schaeffer Academy1
Spring Grove5
at  Spring GroveFINAL
Buffalo12
Cambridge-Isanti1
at FINAL
Little Falls4
Monticello3
at F/8
Grand Rapids2
Princeton6
at FINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa Invite
Browerville/Eagle Valley1
Kerkhoven-Murdock-Sunburg11
at  ElrosaF/6
Cleveland3
Mountain Lake Area/Comfrey5
at -1FINAL
#2 (A) BOLD10
MACCRAY0
at F/5
Pequot Lakes7
Upsala/Swanville Area0
at  SwanvilleFINAL
Royalton9
Isle0
at FINAL
East Central2
Aitkin7
at  BrahamFINAL
Braham16
Rush City3
at FINAL
Academy for Sciences & Ag0
Nova Classical Academy6
at FINAL
West Fargo Sheyenne (ND)5
Duluth Denfeld4
at  Wade StadiumFINAL
St. Paul Como Park0
St. Paul Central11
at F/5
St. Paul Harding2
Minneapolis Roosevelt3
at F/9
Red Lake County11
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
NCE/U-H10
Kittson County Central1
at FINAL
#9 (A) Fosston15
Sacred Heart5
at FINAL
Hopkins4
Eden Prairie3
at FINAL
McGregor/Cromwell7
Nashwauk-Keewatin2
at FINAL
Esko15
Carlton7
at FINAL
West Marshall3
Badger/Greenbush-Middle River1
at  GreenbushFINAL
Northern Freeze3
Crookston10
at -1FINAL
Warroad18
Bagley0
at FINAL
North Woods18
Northeast Range1
at F/5
Trinity School8
St. Paul Washington0
at FINAL
Liberty Classical Academy6
Chesterton Academy3
at FINAL
#5 (AAA) New Ulm3
Jordan0
at  Jordan Mini MetFINAL
Mankato East6
Holy Family Catholic2
at FINAL
Triton1
#5 (AA) Jackson County Central11
at FINAL
#7 (A) Martin Luther/Gran-Hunt-EC5
New Ulm Cathedral3
at FINAL
Fillmore Central4
Winona Cotter3
at FINAL
Chatfield2
GMLOK0
at  Spring ValleyFINAL
#6 (AA) Caledonia9
Lewiston-Altura1
at FINAL
#9 (AAA) Alexandria8
Willmar0
at  WillmarFINAL
Maple Grove2
Elk River1
at FINAL
Ortonville9
Breckenridge4
at  BreckenridgeFINAL
Detroit Lakes6
Dilworth-Glyndon-Felton12
at  DilworthFINAL
Paynesville Area4
Montevideo5
at FINAL
St. Cloud Cathedral7
Melrose0
at  FreeportFINAL
Yellow Medicine East1
Benson0
at FINAL
Blooming Prairie3
#5 (A) Mankato Loyola4
at  MankatoFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial4
Maple River2
at FINAL
Yellow Medicine East1
Benson0
at FINAL
Virginia3
Milaca7
at  ElyFINAL
Becker6
Mora5
at FINAL
Clinton-Graceville-Beardsley2
Hillcrest Lutheran Academy12
at -1F/6
Bemidji Invite
Duluth East10
Roseau0
at  Bemidji StateFINAL
Delano Tournament
St. Anthony Village0
Delano11
at  DelanoFINAL
Cretin-Derham Hall10
Roseville2
at  University of NorthwesternFINAL
Pine City4
Ogilvie3
at F/8
Cloquet4
Superior (WI)0
at  HibbingFINAL
Austin5
Rochester Century2
at  Rochester CenturyFINAL
#1 (A) Parkers Prairie5
New York Mills3
at FINAL
DeLaSalle3
St. Agnes1
at F/9
Delano Tournament
St. Paul Academy0
#2 (AAA) Waconia6
at  DelanoFINAL
Martin County West4
Redwood Valley3
at FINAL
#2 (AAAA) Wayzata3
#3 (AAAA) Minnetonka4
at FINAL
#9 (AAAA) Eastview2
Shakopee5
at FINAL
Litchfield11
Eden Valley-Watkins0
at  Eden ValleyF/5
#1 (AAA) St. Cloud Tech10
Sartell-St. Stephen3
at  SartellFINAL
Rogers7
Anoka3
at F/8
Robbinsdale Cooper1
Chanhassen12
at F/5
Bloomington Kennedy7
St. Louis Park11
at FINAL
Chaska2
Bloomington Jefferson1
at  Dred Scott - BloomingtonFINAL
#6 (AAA) Benilde-St. Margaret's11
Richfield2
at  RichfieldFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa Invite
Minnewaska Area1
Belgrade-Brooten-Elrosa2
at  ElrosaF/10
Lac qui Parle Valley2
Morris Area/Chokio-Alberta3
at FINAL
Cherry3
Deer River9
at FINAL
Hutchinson0
#3 (AA) Pierz5
at FINAL
Delano Tournament
#10 (AAA) Kasson-Mantorville7
St. James Area0
at  DelanoFINAL
North Lakes Academy1
Cristo Rey Jesuit2
at -1FINAL
Nova Classical Academy5
Liberty Classical Academy4
at -1FINAL
Tri-City United6
Norwood-Young America10
at  NorwoodFINAL
Red Rock Central/W-WG9
Wabasso2
at  MilroyFINAL
Mounds Park Academy4
Sleepy Eye Saint Mary's5
at FINAL
Moorhead0
Osseo6
at FINAL
Minneapolis South7
Ely2
at FINAL
Bemidji Invite
Duluth East5
#3 (AAA) Bemidji3
at  Bemidji StateF/8
Mounds View1
Woodbury5
at  University of NorthwesternFINAL
Cook County0
Mesabi East0
at 4:00 PM
  > Report Score
Mabel-Canton0
Houston0
at 4:30 PM
  > Report Score
Rushford-Peterson0
La Crescent0
at 5:00 PM
  > Report Score
DeLaSalle0
Park Center0
at 8:00 PM
  > Report Score

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com