PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Thursday, December 8, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Northland CTC Tournament
Red Lake85
Badger/Greenbush-Middle River43
at  Northland CTCFINAL
Northland CTC Tournament
Stephen-Argyle68
Goodridge/Grygla54
at  Northland CTCFINAL
Fosston Tournament
Lake Park-Audubon73
Blackduck40
at  FosstonFINAL
Groves Academy43
Hmong Academy78
at  Hmong AcademyFINAL
United South Central36
Alden-Conger20
at  AldenFINAL
Wellstone/Heritage Academy63
Academy for Sciences & Ag75
at  Vadnais HeightsFINAL
Northland CTC Tournament
Cass Lake-Bena87
Clearbrook-Gonvick34
at  Northland CTCFINAL
Bethany Academy60
Liberty Classical Academy48
at  Liberty Classical AcademyFINAL
International School of MN65
MN Academy for the Deaf21
at  MN Academy for the DeafFINAL
Robbinsdale Armstrong70
DeLaSalle79
at  DeLaSalleFINAL
Centennial75
Minneapolis North83
at  Minneapolis NorthFINAL
New York Mills67
Ashby47
at  AshbyFINAL
Osakis57
Litchfield50
at  LitchfieldFINAL
Spectrum55
Brooklyn Center88
at  Brooklyn CenterFINAL
Holy Angels47
Bloomington Kennedy67
at  Bloomington KennedyFINAL
St. Francis61
Stillwater Area52
at  StillwaterFINAL
Southwest Christian55
Breck57
at  BreckFINAL
Blake46
Mound Westonka51
at  MoundFINAL
Jordan66
Providence Academy27
at  Providence AcademyFINAL
Dassel-Cokato70
Kimball Area87
at  KimballFINAL
Chanhassen74
Delano81
at  DelanoFINAL
Tri-City United64
Glencoe-Silver Lake52
at  GlencoeFINAL
North St. Paul58
Eagan68
at  EaganFINAL
Eden Prairie70
Eastview58
at  EastviewFINAL
Wayzata98
Lakeville South68
at  Lakeville SouthFINAL
Apple Valley83
Minnetonka74
at  MinnetonkaFINAL
Minneapolis Henry53
Minneapolis Roosevelt52
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Hope Academy77
PACT Charter61
at  PACT CharterFINAL
CHOF94
Charter Stars59
at  Twin Cities AcademyFINAL
Blaine64
Forest Lake72
at  Forest LakeFINAL
Brainerd58
Cambridge-Isanti47
at  CambridgeFINAL
St. Cloud Tech64
Chisago Lakes Area30
at  LindstromFINAL
Wadena-Deer Creek36
Staples-Motley69
at  StaplesFINAL
Park Rapids Area21
Crosby-Ironton74
at  CrosbyFINAL
Pierz31
Pequot Lakes79
at  Pequot LakesFINAL
Hillcrest Lutheran Academy56
West Central Area54
at  BarrettFINAL
Marshall72
Worthington51
at  WorthingtonFINAL
St. James Area63
Martin County West31
at  TrimontFINAL
Waconia69
Byron62
at  ByronFINAL
Orono66
St. Michael-Albertville58
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Becker51
Big Lake55
at  Big LakeFINAL
LeSueur-Henderson76
Kenyon-Wanamingo65
at  KenyonFINAL
Cloquet58
Ashland (WI)46
at  AshlandFINAL
Duluth Marshall50
Wrenshall62
at  WrenshallFINAL
International Falls41
Esko67
at  EskoFINAL
Mesabi East69
Eveleth-Gilbert71
at  EvelethFINAL
Greenway64
McGregor61
at  McGregorFINAL
Parkers Prairie60
Bertha-Hewitt57
at  BerthaFINAL
Pine River-Backus59
Menahga53
at  MenahgaFINAL
Henning44
Underwood64
at  UnderwoodFINAL
Pillager42
Royalton53
at  RoyaltonFINAL
Pelican Rapids69
Frazee61
at  FrazeeFINAL
Rothsay51
Park Christian62
at  MoorheadFINAL
Brandon/Evansville67
Wheaton/Herman-Norcross32
at  WheatonFINAL
Swanville58
Long Prairie-Grey Eagle69
at  Long PrairieFINAL
Sibley East68
Mayer Lutheran47
at  Mayer LutheranFINAL
Tracy-Milroy-Balaton48
Pipestone Area77
at  PipestoneFINAL
New Ulm48
Mankato West102
at  Mankato WestFINAL
Bethlehem Academy68
Belle Plaine79
at  Belle PlaineFINAL
Paynesville Area40
Yellow Medicine East50
at  Granite FallsFINAL
Madelia34
Cleveland75
at  ClevelandFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial46
Mankato Loyola55
at  Mankato LoyolaFINAL
T/ML/GHEC73
Nicollet70
at  NicolletFINAL
St. Clair58
Janesville-Waldorf-Pemberton38
at  JanesvilleFINAL
Pine Island70
Lewiston-Altura58
at  LewistonFINAL
Caledonia65
Rushford-Peterson34
at  RushfordFINAL
St. Charles97
Southland85
at  SouthlandFINAL
Fosston Tournament
Win-E-Mac45
Fosston60
at  FosstonFINAL
Montevideo65
Atwater-Cosmos-Grove City68
at  Grove CityFINAL
Melrose74
BOLD50
at  Bird IslandFINAL
Benson39
Sauk Centre74
at  Sauk CentreFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta80
Minnewaska Area74
at  GlenwoodF/OT
Northern Freeze53
Warroad46
at  WarroadFINAL
Mora41
Zimmerman84
at  ZimmermanFINAL
Albany57
Milaca78
at  MilacaFINAL
Renville County West79
Hancock95
at  HancockFINAL
Ortonville54
Lac qui Parle Valley43
at  MadisonFINAL
FAIR School67
Maranatha Christian96
at  Maranatha ChristianFINAL
Isle32
Aitkin52
at  AitkinFINAL
Pine City71
Braham48
at  BrahamFINAL
Hinckley-Finlayson106
Ogilvie27
at  OgilvieFINAL
Northland CTC Tournament
Fertile-Beltrami72
Red Lake County38
at  Northland CTCFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com