PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Tuesday, December 20, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Chesterton Academy49
Groves Academy65
at  Groves AcademyFINAL
Henry Sibley62
Park of Cottage Grove74
at  Cottage GroveFINAL
Waterville-Elysian-Morristown49
Waseca65
at  WasecaFINAL
Wabasha-Kellogg74
Hope Lutheran41
at  WinonaFINAL
Sebeka Tournament
Fond du Lac Ojibwe65
New York Mills86
at  SebekaFINAL
Henning Invitational
Wheaton/Herman-Norcross45
Rothsay55
at  HenningFINAL
Orono88
Hermantown49
at  HermantownFINAL
Ely75
Silver Bay44
at  Silver BayFINAL
Christian Life Academy42
Calvin Christian61
at  Calvin ChristianFINAL
Cristo Rey Jesuit47
Heritage Christian62
at  Heritage ChristianFINAL
Community of Peace Academy65
MN Academy for the Deaf52
at  MN Academy for the DeafFINAL
Totino-Grace67
Brooklyn Center65
at  Brooklyn CenterF/OT
Roseville26
Centennial65
at  CentennialFINAL
Champlin Park87
Eden Prairie65
at  Eden PrairieFINAL
Duluth East55
Irondale63
at  IrondaleFINAL
Park Center73
Minnetonka59
at  MinnetonkaFINAL
Blaine52
St. Francis49
at  St. FrancisFINAL
St. Paul Academy39
St. Croix Lutheran42
at  St. Croix LutheranFINAL
Concordia Academy40
CHOF36
at  Salvation ArmyFINAL
Columbia Heights83
St. Paul Washington63
at  WashingtonFINAL
Belle Plaine69
Blue Earth Area66
at  Blue EarthFINAL
White Bear Lake62
Chisago Lakes Area73
at  LindstromFINAL
East Ridge46
New Prague59
at  New PragueFINAL
Mahtomedi88
Stillwater Area65
at  StillwaterFINAL
Richfield73
St. Paul Central65
at  CentralF/OT
Robbinsdale Cooper86
St. Paul Como Park65
at  Como ParkFINAL
St. Croix Prep58
St. Paul Harding66
at  HardingFINAL
Minneapolis South67
St. Paul Highland Park88
at  Highland ParkFINAL
PACT Charter28
St. Paul Humboldt72
at  HumboldtFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted62
Holy Family Catholic78
at  VictoriaFINAL
Rockford90
FAIR School66
at  FAIR SchoolFINAL
Mayer Lutheran52
Glencoe-Silver Lake69
at  GlencoeFINAL
Watertown-Mayer74
Hutchinson52
at  HutchinsonFINAL
Buffalo60
Chanhassen90
at  ChanhassenFINAL
Rosemount60
Burnsville58
at  BurnsvilleF/2OT
Prior Lake80
Eagan65
at  EaganFINAL
Shakopee69
Farmington61
at  FarmingtonFINAL
Apple Valley71
Lakeville North63
at  Lakeville NorthFINAL
Eastview58
Lakeville South73
at  Lakeville SouthFINAL
Norwood-Young America67
Southwest Christian61
at  Southwest ChristianFINAL
Coon Rapids68
Cambridge-Isanti55
at  CambridgeFINAL
Fridley59
Spring Lake Park44
at  Spring Lake ParkFINAL
Crosby-Ironton81
Eveleth-Gilbert30
at  EvelethFINAL
Pequot Lakes69
Proctor61
at  ProctorFINAL
Aitkin47
Staples-Motley79
at  StaplesFINAL
West Central Area38
Battle Lake61
at  Battle LakeFINAL
Fairmont50
Marshall72
at  MarshallFINAL
Jackson County Central77
T/ML/GHEC34
at  TrumanFINAL
Pipestone Area83
Martin County West56
at  TrimontFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton64
Blooming Prairie59
at  Blooming PrairieFINAL
LeSueur-Henderson47
New Richland-H-E-G73
at  New RichlandFINAL
LeRoy-Ostrander42
Grand Meadow45
at  Grand MeadowFINAL
Spring Grove96
Houston41
at  HoustonFINAL
Glenville-Emmons39
Lyle/Austin Pacelli56
at  LyleFINAL
Lanesboro62
Mabel-Canton46
at  MabelFINAL
Randolph58
Schaeffer Academy75
at  Schaeffer AcademyFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City61
Eden Valley-Watkins65
at  Eden ValleyFINAL
Annandale59
Kimball Area43
at  KimballFINAL
Litchfield56
Maple Lake49
at  Maple LakeFINAL
Sauk Centre70
Pierz51
at  PierzFINAL
Waconia68
St. Michael-Albertville75
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Hastings99
Hudson (WI)86
at FINAL
Stewartville62
Byron79
at  ByronFINAL
Goodhue56
Cannon Falls42
at  Cannon FallsFINAL
Lake City65
Pine Island43
at  Pine IslandFINAL
Kasson-Mantorville51
Rochester Lourdes75
at  Rochester LourdesFINAL
Kenyon-Wanamingo45
Zumbrota-Mazeppa75
at  ZumbrotaFINAL
Cloquet47
Duluth Denfeld59
at  Duluth DenfeldFINAL
International Falls60
Littlefork-Big Falls30
at  LittleforkFINAL
Chisholm59
McGregor62
at  McGregorFINAL
Moose Lake-Willow River53
Mesabi East63
at  AuroraFINAL
Virginia74
Mountain Iron-Buhl63
at  Mountain IronFINAL
Wrenshall63
Hill City53
at  Hill CityFINAL
South Ridge43
Bigfork81
at  BigforkFINAL
North Woods74
Floodwood24
at  FloodwoodFINAL
Hayfield61
Triton48
at  Dodge CenterFINAL
Warroad73
Red Lake County39
at  Red Lake FallsFINAL
Sebeka Tournament
Parkers Prairie54
Sebeka50
at  SebekaFINAL
Wellstone/Heritage Academy60
North Lakes Academy39
at  North Lakes AcademyFINAL
Willmar62
Fergus Falls75
at  Fergus FallsFINAL
Rocori54
Sauk Rapids-Rice60
at  Sauk RapidsFINAL
Sartell-St. Stephen71
St. Cloud Apollo63
at  St. Cloud ApolloFINAL
Brainerd40
St. Cloud Tech65
at  St. Cloud TechFINAL
Nevis71
Bertha-Hewitt38
at  BerthaFINAL
Frazee32
Menahga69
at  MenahgaFINAL
Pelican Rapids74
Wadena-Deer Creek71
at  WadenaFINAL
Enderlin (ND)53
Breckenridge84
at  BreckenridgeFINAL
Perham70
Barnesville36
at  BarnesvilleFINAL
Hawley56
Thief River Falls59
at  Thief River FallsFINAL
Bemidji76
Detroit Lakes74
at  Detroit LakesFINAL
Bagley38
Park Rapids Area40
at  Park RapidsFINAL
Ortonville54
Brandon/Evansville52
at  BrandonFINAL
Upsala48
Belgrade-Brooten-Elrosa65
at  BrootenFINAL
Maranatha Christian61
St. Agnes63
at  St. AgnesFINAL
Redwood Valley73
Montevideo57
at  MontevideoFINAL
Hills-Beaver Creek63
Luverne53
at  LuverneFINAL
Jordan68
St. Peter49
at  St. PeterFINAL
Rochester Mayo80
Albert Lea49
at  Albert LeaFINAL
Rochester John Marshall71
Faribault44
at  FaribaultFINAL
Mankato West53
Northfield78
at  NorthfieldFINAL
Austin65
Red Wing62
at  Red WingFINAL
Mankato East65
Rochester Century57
at  Rochester CenturyFINAL
Maple River65
Lake Crystal-Wellcome Memorial48
at  Lake CrystalFINAL
Holdingford51
Melrose73
at  MelroseFINAL
New London-Spicer60
Morris Area/Chokio-Alberta69
at  MorrisFINAL
Mankato Loyola52
Springfield88
at  SpringfieldFINAL
Mountain Lake Area60
Madelia40
at  MadeliaFINAL
Rushford-Peterson45
Gale-Ettrick-Trempealeau (WI)56
at FINAL
Winona Cotter/Hope Lutheran40
Fillmore Central38
at  Fillmore CentralFINAL
Caledonia73
Lewiston-Altura55
at  LewistonFINAL
St. Charles91
Plainview-Elgin-Millville63
at  PlainviewFINAL
Monticello70
Albany55
at  AlbanyFINAL
North Branch52
Pine City62
at  Pine CityFINAL
Edgerton60
Fulda67
at  FuldaFINAL
Benson66
Minnewaska Area64
at  GlenwoodFINAL
BOLD60
Cedar Mountain/Comfrey72
at  MorganFINAL
Fosston45
Crookston43
at  CrookstonFINAL
Northome/Kelliher75
Clearbrook-Gonvick60
at  ClearbrookFINAL
Mora54
St. Cloud Cathedral82
at  St. Cloud CathedralFINAL
Little Falls78
Milaca81
at  MilacaFINAL
Lac qui Parle Valley53
Kerkhoven-Murdock-Sunburg58
at  KerkhovenFINAL
Central MN Christian74
Renville County West33
at  RenvilleFINAL
Minneota69
Yellow Medicine East36
at  Granite FallsFINAL
MACCRAY47
Dawson-Boyd63
at  DawsonFINAL
Tracy-Milroy-Balaton68
Canby69
at  CanbyFINAL
Russell-Tyler-Ruthton62
Lakeview56
at  CottonwoodFINAL
Wabasso65
Sleepy Eye Saint Mary's78
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Sibley East85
New Ulm Cathedral37
at  New Ulm CathedralFINAL
Waubun61
Ada-Borup65
at  AdaFINAL
NCE/U-H80
Norman County West57
at  HalstadFINAL
Hinckley-Finlayson99
Braham59
at  BrahamFINAL
Onamia49
East Central58
at  FinlaysonFINAL
Ogilvie36
Rush City93
at  Rush CityFINAL
Westbrook-Walnut Grove79
Heron Lake-Okabena51
at  OkabenaFINAL
Liberty Classical Academy46
Legacy Christian80
at  OkabenaFINAL
Pillager Tournament
Isle24
Royalton63
at  PillagerFINAL
Pillager Tournament
Pine River-Backus44
Pillager45
at  PillagerFINAL
Edina76
Benilde-St. Margaret's67
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Henning Invitational
Ashby39
Henning56
at  HenningFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com