PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Wednesday, December 28, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Howard Lake-Waverly-Winsted Tournament
Columbia Heights84
Dassel-Cokato48
at  Howard LakeFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted Tournament
Providence Academy55
Howard Lake-Waverly-Winsted64
at  Howard LakeFINAL
Annandale Tournament
Maranatha Christian46
Mayer Lutheran56
at  AnnandaleFINAL
Annandale Tournament
Chatfield40
Annandale63
at  AnnandaleFINAL
Grand Rapids Invitational
Proctor54
Coon Rapids64
at  Grand RapidsFINAL
Mesabi East Invitational
Eveleth-Gilbert52
Two Harbors66
at  AuroraFINAL
Norman County West41
Griggs County Central (ND)33
at  BuxtonFINAL
Crookston46
Roseau56
at  RoseauFINAL
Calvin Christian Tournament
Charter Stars60
Academy for Sciences & Ag34
at  Calvin ChristianFINAL
Winona State Invitational
Zumbrota-Mazeppa64
Tri-City United48
at  WinonaFINAL
Willmar Invitational
Lac qui Parle Valley52
Sauk Centre81
at  WillmarFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Braham73
Mandan (ND)81
at  St. Cloud CathedralFINAL
Perham Tournament
Spring Grove70
Morris Area/Chokio-Alberta49
at  PerhamFINAL
Trinity School Tournament
St. Paul Harding70
Hope Academy72
at  Trinity SchoolFINAL
Nicollet Tournament
Buffalo Lake-Hector-Stewart22
Cleveland97
at  NicolletFINAL
St. James Tournament
Madelia41
St. James Area62
at  St. JamesFINAL
Pelican Rapids Tournament
Underwood36
West Central Area48
at  Pelican RapidsFINAL
Hibbing Tournament
Totino-Grace73
Duluth East44
at  HibbingFINAL
Bethel Tournament #1
St. Paul Central44
Roseville50
at  BethelFINAL
Tartan Tournament
Cristo Rey Jesuit68
Carmel Catholic (IL)67
at  TartanFINAL
Cloquet Invitational
Blake58
Pine City61
at  CloquetFINAL
Augsburg Invitational
Minnehaha Academy87
Minneapolis Southwest73
at  AugsburgFINAL
Blue Earth Tournament
Jackson County Central83
T/ML/GHEC43
at  Blue EarthFINAL
Park Rapids Tournament
Nevis73
Park Rapids Area36
at  Park RapidsFINAL
North Lakes Academy Tournament
Christian Life Academy45
Bethany Academy72
at  North Lakes AcademyFINAL
Mesabi East Invitational
Lakeview Christian81
Mesabi East72
at  AuroraFINAL
Grand Rapids Invitational
St. Paul Highland Park68
Grand Rapids69
at  Grand RapidsF/OT
Winona State Invitational
Simley73
Waseca88
at  WinonaFINAL
Calvin Christian Tournament
Liberty Classical Academy80
Chesterton Academy28
at  Calvin ChristianFINAL
Willmar Invitational
Central MN Christian72
BOLD37
at  WillmarFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Pierz54
Concordia Academy58
at  St. Cloud CathedralFINAL
Trinity School Tournament
Minneapolis Edison43
St. Agnes52
at  Trinity SchoolFINAL
Sauk Rapids-Rice Invitational
Big Lake81
Zimmerman58
at  Sauk RapidsFINAL
Wabasso Tournament
Russell-Tyler-Ruthton76
Wabasso40
at  WabassoFINAL
St. James Tournament
Springfield68
Rockford57
at  St. JamesFINAL
Hibbing Tournament
Andover54
New Prague59
at  HibbingF/OT
Bethel Tournament #2
Eagan60
St. Louis Park73
at  BethelFINAL
Park Rapids Tournament
Menahga46
Cass Lake-Bena83
at  Park RapidsFINAL
Tartan Tournament
Spring Lake Park47
Chisago Lakes Area74
at  TartanFINAL
Austin85
Caledonia71
at  CaledoniaFINAL
Augsburg Invitational
St. Paul Johnson56
Centennial76
at  AugsburgFINAL
Aitkin Tournament
Greenway73
Aitkin54
at  AitkinFINAL
South St. Paul Tournament
Park of Cottage Grove80
St. Paul Humboldt59
at  South St. PaulFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Spectrum78
Math and Science Academy53
at  Mounds Park AcademyFINAL
Willmar Invitational
MACCRAY64
Belgrade-Brooten-Elrosa68
at  WillmarFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Melrose80
Litchfield52
at  St. Cloud CathedralFINAL
Calvin Christian Tournament
Cook County39
Heritage Academy43
at  Calvin ChristianFINAL
Trinity School Tournament
St. Paul Washington74
Trinity School72
at  Trinity SchoolFINAL
Nicollet Tournament
New Ulm Cathedral61
Nicollet54
at  NicolletF/OT
Minneapolis North Tournament
Red Lake79
at  Minneapolis NorthFINAL
Perham Tournament
Heritage Christian57
Perham60
at  PerhamF/OT
Sauk Rapids-Rice Invitational
Detroit Lakes61
Becker80
at  Sauk RapidsFINAL
Hayfield Tournament
Kenyon-Wanamingo47
Hayfield61
at  HayfieldFINAL
Crosby-Ironton Invitational
Maples Collegiate (ON)70
Fond du Lac Ojibwe76
at  CrosbyFINAL
Wabasso Tournament
Adrian47
Red Rock Central58
at  WabassoFINAL
Bethany Lutheran Tournament
LeSueur-Henderson42
Fairmont69
at  Bethany LutheranFINAL
Cloquet Invitational
Duluth Denfeld59
Cloquet48
at  CloquetFINAL
Hibbing Tournament
Chanhassen89
Cambridge-Isanti76
at  HibbingFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
Holy Family Catholic82
Belle Plaine69
at  GlencoeFINAL
Lakeville North Tournament
Robbinsdale Armstrong78
Northfield56
at  Lakeville NorthFINAL
Grand Meadow Invitational
LeRoy-Ostrander36
Goodhue58
at  Grand MeadowFINAL
Bethel Tournament #2
St. Francis39
Mounds View43
at  BethelFINAL
Tartan Tournament
Forest Lake59
Rogers56
at  TartanFINAL
Faribault Tournament
Holy Angels46
Faribault65
at  FaribaultFINAL
Bethany Lutheran Tournament
New Richland-H-E-G52
St. Croix Lutheran47
at  Bethany LutheranFINAL
Winona State Invitational
Byron54
Winona63
at  WinonaFINAL
Aitkin Tournament
Foley64
Deer River54
at  AitkinFINAL
Canby70
at Swiftel TournamentFINAL
Augsburg Invitational
Eastview58
Hopkins68
at  AugsburgFINAL
St. Thomas Invitational
Park Center54
Wayzata59
at  St. Thomas UniversityFINAL
North Lakes Academy Tournament
Groves Academy38
North Lakes Academy40
at  North Lakes AcademyFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Nova Classical Academy56
Mounds Park Academy57
at  Mounds Park AcademyFINAL
Minneapolis North Tournament
Brooklyn Center76
Minneapolis North95
at  Minneapolis NorthFINAL
Willmar Invitational
New London-Spicer51
Willmar71
at  WillmarFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Watertown-Mayer77
St. Cloud Cathedral87
at  St. Cloud CathedralFINAL
St. Charles Invitational
Dover-Eyota48
St. Charles86
at  St. CharlesFINAL
Crosby-Ironton Invitational
Moose Lake-Willow River34
Crosby-Ironton52
at  CrosbyFINAL
Calvin Christian Tournament
West Lutheran48
Calvin Christian34
at  Calvin ChristianFINAL
Blue Earth Tournament
United South Central68
Blue Earth Area72
at  Blue EarthFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
St. Croix Prep68
Glencoe-Silver Lake90
at  GlencoeFINAL
South St. Paul Tournament
St. Anthony Village84
South St. Paul74
at  South St. PaulFINAL
Grand Meadow Invitational
Alden-Conger55
Grand Meadow62
at  Grand MeadowFINAL
Hayfield Tournament
Rushford-Peterson52
Bethlehem Academy37
at  HayfieldFINAL
Pelican Rapids Tournament
Warroad62
Pelican Rapids52
at  Pelican RapidsFINAL
Hibbing Tournament
Kildonan East (MB)66
Hibbing79
at  HibbingFINAL
Lakeville North Tournament
Benilde-St. Margaret's51
Lakeville North87
at  Lakeville NorthFINAL
Bethel Tournament #1
Bloomington Jefferson53
Minnetonka52
at  BethelF/OT
Sauk Rapids-Rice Invitational
Albany45
Sauk Rapids-Rice59
at  Sauk RapidsFINAL
Tartan Tournament
St. Paul Como Park53
Tartan93
at  TartanFINAL
Bethany Lutheran Tournament
St. Clair52
Lake Crystal-Wellcome Memorial49
at  Bethany LutheranFINAL
Faribault Tournament
Fridley64
Waterville-Elysian-Morristown65
at  FaribaultFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Minnesota Valley Lutheran50
Maple River61
at  Bethany LutheranFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com