PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Thursday, December 29, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Annandale Tournament
Mayer Lutheran50
#3 (AA) Annandale68
at  AnnandaleFINAL
Annandale Tournament
Maranatha Christian60
Chatfield69
at  AnnandaleFINAL
Granite City Classic
Sartell-St. Stephen67
Princeton70
at  St. Cloud StateFINAL
Minneapolis Henry78
Mitchell Christian (SD)40
at  Corn PalaceFINAL
Rochester Tournaments
St. Thomas Academy82
White Bear Lake65
at  Rochester Civic CenterFINAL
Rochester Tournaments
Burnsville59
#8 (AAA) Mahtomedi71
at  Rochester Civic CenterFINAL
Granite City Classic
St. Cloud Apollo64
Monticello63
at  St. Cloud StateFINAL
North Woods Tournament
Northeast Range44
Bigfork82
at  CookFINAL
Mesabi East Invitational
Eveleth-Gilbert61
Lakeview Christian59
at  AuroraFINAL
Norman County West29
May-Port-C-G (ND)58
at  HillsboroFINAL
Calvin Christian Tournament
Academy for Sciences & Ag61
Chesterton Academy27
at  Calvin ChristianFINAL
Windom Tournament
Tracy-Milroy-Balaton85
Heron Lake-Okabena53
at  WindomFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Braham76
Pierz64
at  St. Cloud CathedralFINAL
Trinity School Tournament
Minneapolis Edison (L G2)57
St. Paul Harding (L G1)84
at  Trinity SchoolFINAL
Hibbing Tournament
Andover52
Duluth East53
at  HibbingF/OT
Prairie Seeds Academy87
First Assembly Christian80
at  Corn PalaceFINAL
Granite City Classic
Rocori76
#4 (AAA) Orono81
at  St. Cloud StateFINAL
Rochester Tournaments
#10 (AAAA) Rosemount64
Lake City70
at  Rochester Civic CenterFINAL
Winona State Invitational
Simley57
Byron69
at  WinonaFINAL
Pillager64
Long Prairie-Grey Eagle71
at  Long PrairieFINAL
Crookston58
Breckenridge77
at  BreckenridgeFINAL
Pelican Rapids Tournament
Underwood55
Pelican Rapids52
at  Pelican RapidsFINAL
North Woods Tournament
Lake of the Woods35
Mountain Iron-Buhl96
at  CookFINAL
Rochester Tournaments
Henry Sibley72
Plainview-Elgin-Millville80
at  Rochester Civic CenterFINAL
Tartan Tournament
Carmel Catholic (IL)67
Spring Lake Park65
at  TartanFINAL
Elk River88
Brainerd55
at  BrainerdFINAL
Augsburg Invitational
Minneapolis Southwest69
Eastview66
at  AugsburgFINAL
North Lakes Academy Tournament
Christian Life Academy66
Groves Academy53
at  North Lakes AcademyFINAL
Mesabi East Invitational
Two Harbors76
Mesabi East59
at  AuroraFINAL
Windom Tournament
Kerkhoven-Murdock-Sunburg43
Windom Area64
at  WindomFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Math and Science Academy56
Nova Classical Academy68
at  Mounds Park AcademyFINAL
East Grand Forks57
Roseau75
at  RoseauFINAL
Walker-Hackensack-Akeley55
Cromwell-Wright45
at  CromwellFINAL
Calvin Christian Tournament
Charter Stars35
Liberty Classical Academy53
at  Calvin ChristianFINAL
Mountain Lake Area Tournament
Legacy Christian59
Renville County West57
at  Mountain LakeFINAL
Granite City Classic
Lakeville South65
#7 (AAAA) Maple Grove85
at  St. Cloud StateFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Concordia Academy36
Mandan (ND)62
at  St. Cloud CathedralFINAL
Trinity School Tournament
Hope Academy (W G1)66
Trinity School (L G3)55
at  Trinity SchoolFINAL
Hibbing Tournament
Kildonan East (MB)58
Cambridge-Isanti64
at  HibbingFINAL
Sauk Rapids-Rice Invitational
Detroit Lakes64
Zimmerman74
at  Sauk RapidsFINAL
Little Falls Tournament
#8 (AA) Eden Valley-Watkins71
Upsala27
at  Little FallsFINAL
Moorhead Tournament
Osseo99
Stillwater Area38
at  MoorheadFINAL
Marshall Tournament
Minnewaska Area68
Pipestone Area58
at  Southwest MN StateFINAL
Tartan Tournament
Cristo Rey Jesuit64
Chisago Lakes Area63
at  TartanFINAL
Faribault Tournament
Fridley72
Holy Angels76
at  FaribaultFINAL
Langford Area (SD)60
Ortonville41
at  OrtonvilleFINAL
Hastings Tournament
Farmington85
Prescott (WI)53
at  HastingsFINAL
Rochester Tournaments
Rochester Mayo48
Minneapolis Washburn62
at  Rochester Civic CenterFINAL
Augsburg Invitational
#6 (AAAA) Hopkins80
St. Paul Johnson31
at  AugsburgFINAL
Pequot Lakes Tournament
Verndale77
Barnesville36
at  Pequot LakesFINAL
South St. Paul Tournament
St. Paul Humboldt84
South St. Paul67
at  South St. PaulFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
#9 (AA) Watertown-Mayer68
Litchfield65
at  St. Cloud CathedralFINAL
Granite City Classic
St. Cloud Tech61
#2 (AAA) Delano56
at  St. Cloud StateFINAL
Calvin Christian Tournament
Cook County39
Calvin Christian43
at  Calvin ChristianFINAL
Blue Earth Tournament
T/ML/GHEC52
United South Central48
at  Blue EarthFINAL
Trinity School Tournament
St. Paul Washington (W G3)45
St. Agnes (W G2)60
at  Trinity SchoolFINAL
Hibbing Tournament
New Prague71
#3 (AAA) Totino-Grace58
at  HibbingFINAL
Minneapolis North Tournament
#10 (AA) Brooklyn Center87
Michele Clark Prep80
at  Minneapolis NorthF/OT
Rochester Tournaments
Rochester Lourdes56
Bloomington Kennedy45
at  Rochester Civic CenterFINAL
Marshall Tournament
Jordan63
Montevideo60
at  Southwest MN StateFINAL
North Woods Tournament
Cherry39
Floodwood57
at  CookFINAL
Norwood-Young America Tournament
Gibbon-Fairfax-Winthrop45
Norwood-Young America64
at  NorwoodFINAL
Norwood-Young America Tournament
Mound Westonka49
New Ulm48
at  NorwoodFINAL
Sauk Rapids-Rice Invitational
#9 (AAA) Big Lake69
Albany43
at  Sauk RapidsFINAL
Rothsay39
Henning48
at  HenningFINAL
Randolph/Cannon Falls Tournament
North Branch66
New Life Academy87
at  RandolphFINAL
Chisholm Tournament
Wrenshall75
Blackduck66
at  ChisholmFINAL
Esko Tournament
Hinckley-Finlayson73
Northwestern (WI)87
at  EskoFINAL
Crosby-Ironton Invitational
Moose Lake-Willow River67
Fond du Lac Ojibwe53
at  CrosbyFINAL
Fergus Falls Invitational
Fargo South (ND)66
Hawley49
at  Fergus FallsFINAL
Bethany Lutheran Tournament
LeSueur-Henderson76
Lake Crystal-Wellcome Memorial69
at  Bethany LutheranFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
St. Croix Prep68
Belle Plaine59
at  GlencoeFINAL
Lakeville North Tournament
Benilde-St. Margaret's98
Northfield72
at  Lakeville NorthFINAL
Grand Meadow Invitational
Alden-Conger37
LeRoy-Ostrander51
at  Grand MeadowFINAL
Worthington Tournament
Mankato West69
Sibley East39
at  WorthingtonFINAL
Bethel Tournament #2
Eagan73
St. Francis44
at  BethelFINAL
Eden Prairie Tournament
#8 (AAAA) Chaska77
Shakopee65
at  Eden PrairieFINAL
Rochester Tournaments
Rochester Century28
East Ridge75
at  Rochester Civic CenterFINAL
Tartan Tournament
St. Paul Como Park41
Rogers76
at  TartanFINAL
Dawson-Boyd58
Milbank (SD)43
at  MilbankFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Minnesota Valley Lutheran65
St. Croix Lutheran63
at  Bethany LutheranFINAL
Redwood Valley Tournament
Lakeview60
Martin County West58
at  Redwood FallsFINAL
Pequot Lakes Tournament
Hermantown107
Pequot Lakes99
at  Pequot LakesF/2OT
Sacred Heart67
Strasburg/Zeeland (ND)48
at  Jamestown Civic CenterFINAL
Granite City Classic
#1 (AAAA) Champlin Park101
Woodbury70
at  St. Cloud StateFINAL
North Lakes Academy Tournament
Bethany Academy75
North Lakes Academy24
at  North Lakes AcademyFINAL
St. Thomas Invitational
#9 (AAAA) Cretin-Derham Hall70
Wayzata86
at  St. Thomas UniversityFINAL
Hudson (WI)46
Blaine72
at  BlaineFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Spectrum78
Mounds Park Academy51
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Michael-Albertville67
Owatonna79
at  OwatonnaFINAL
Hastings Tournament
Irondale75
Hastings63
at  HastingsFINAL
South St. Paul Tournament
St. Anthony Village69
Park of Cottage Grove63
at  South St. PaulFINAL
Augsburg Invitational
Centennial50
#2 (AA) Minnehaha Academy76
at  AugsburgFINAL
Minneapolis North Tournament
#2 (A) Red Lake70
#1 (A) Minneapolis North78
at  Minneapolis NorthFINAL
Battle Lake64
Wheaton/Herman-Norcross30
at  WheatonFINAL
St. Cloud Cathedral Tournament
Melrose72
#4 (AA) St. Cloud Cathedral59
at  St. Cloud CathedralFINAL
Mountain Lake Area Tournament
Cedar Mountain/Comfrey82
#8 (A) Mountain Lake Area70
at  Mountain LakeFINAL
Hibbing Tournament
Chanhassen108
Hibbing78
at  HibbingFINAL
Calvin Christian Tournament
#6 (A) Heritage Academy59
West Lutheran71
at  Calvin ChristianFINAL
Glencoe-Silver Lake Tournament
Holy Family Catholic74
Glencoe-Silver Lake77
at  GlencoeF/OT
Wadena-Deer Creek77
Frazee57
at  FrazeeFINAL
Mankato East57
Red Wing49
at  Red WingFINAL
Wabasha-Kellogg56
Alma (WI)57
at -1FINAL
Blue Earth Tournament
#5 (AA) Jackson County Central92
Blue Earth Area35
at  Blue EarthFINAL
Kittson County Central51
Warren-Alvarado-Oslo35
at  WarrenFINAL
Chisholm Tournament
Carlton66
Chisholm62
at  ChisholmFINAL
Esko Tournament
Mora49
#6 (AA) Esko75
at  EskoFINAL
Crosby-Ironton Invitational
Maples Collegiate (ON)37
#7 (AA) Crosby-Ironton62
at  CrosbyFINAL
Northern Freeze53
Thief River Falls82
at  Thief River FallsFINAL
Marshall Tournament
#5 (AAA) Marshall73
Sioux Falls Lincoln (SD)62
at  Southwest MN StateFINAL
St. Charles Invitational
Dover-Eyota50
Pine Island72
at  St. CharlesFINAL
Grand Meadow Invitational
#4 (A) Goodhue55
Grand Meadow22
at  Grand MeadowFINAL
Worthington Tournament
Hutchinson49
Worthington58
at  WorthingtonFINAL
North Woods Tournament
Nashwauk-Keewatin32
North Woods73
at  CookFINAL
Eden Prairie Tournament
#5 (AAAA) Edina66
Eden Prairie83
at  Eden PrairieFINAL
Lakeville North Tournament
Robbinsdale Armstrong62
#3 (AAAA) Lakeville North72
at  Lakeville NorthFINAL
Pelican Rapids Tournament
Warroad47
West Central Area52
at  Pelican RapidsF/OT
Little Falls Tournament
Staples-Motley55
Little Falls74
at  Little FallsFINAL
Hayfield Tournament
Rushford-Peterson63
Hayfield41
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Kenyon-Wanamingo53
Bethlehem Academy79
at  HayfieldFINAL
Bethel Tournament #2
St. Louis Park63
Mounds View32
at  BethelFINAL
#7 (A) Hillcrest Lutheran Academy63
Hillsboro/Central Valley (ND)56
at  BuxtonFINAL
Tartan Tournament
Forest Lake59
Tartan74
at  TartanFINAL
Sauk Rapids-Rice Invitational
Becker61
Sauk Rapids-Rice50
at  Sauk RapidsFINAL
#1 (AAA) DeLaSalle51
IMG Academy90
at  Corn PalaceFINAL
Randolph/Cannon Falls Tournament
Randolph54
Cannon Falls48
at  Cannon FallsFINAL
Faribault Tournament
Faribault42
Waterville-Elysian-Morristown39
at  FaribaultFINAL
Fergus Falls Invitational
Hill-Murray45
#6 (AAA) Fergus Falls87
at  Fergus FallsFINAL
Moorhead Tournament
Dilworth-Glyndon-Felton63
Moorhead68
at  MoorheadFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Fairmont59
St. Clair40
at  Bethany LutheranFINAL
Redwood Valley Tournament
Benson59
Redwood Valley75
at  Redwood FallsFINAL
Granite City Classic
#2 (AAAA) Apple Valley67
Madison East (WI)37
at  St. Cloud StateFINAL
Bethany Lutheran Tournament
Maple River50
New Richland-H-E-G55
at  Bethany LutheranFINAL
Rochester Tournaments
Rochester John Marshall56
Robbinsdale Cooper76
at  Rochester Civic CenterFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com