PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Thursday, January 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Lincoln International12
Heritage Academy77
at -1FINAL
Learning for Leadership72
Hmong Academy45
at  Hmong AcademyFINAL
Northeast Range43
Cook County50
at  Grand MaraisFINAL
Lakeview Christian57
Silver Bay48
at  Silver BayFINAL
Hope Academy103
MN Academy for the Deaf39
at  MN Academy for the DeafFINAL
#4 (AAAA) Wayzata72
Robbinsdale Armstrong58
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
St. Paul Washington64
St. Paul Academy56
at  St. Paul AcademyFINAL
Waconia75
Hutchinson45
at  HutchinsonFINAL
Prior Lake70
Shakopee58
at  ShakopeeFINAL
#6 (A) Heritage Christian79
Bethany Academy41
at  Bethany AcademyFINAL
Stephen-Argyle64
Warroad33
at  WarroadFINAL
Frazee59
Staples-Motley100
at  StaplesFINAL
Pine River-Backus38
#7 (AA) Crosby-Ironton76
at  CrosbyFINAL
New Richland-H-E-G55
St. Peter45
at  St. PeterFINAL
Windom Area29
#5 (AAA) Marshall70
at  MarshallFINAL
Luverne60
Jackson County Central94
at  JacksonFINAL
St. James Area57
#10 (AAA) Waseca95
at  WasecaFINAL
Schaeffer Academy65
Glenville-Emmons53
at  GlenvilleFINAL
Lyle/Austin Pacelli44
Grand Meadow46
at  Grand MeadowFINAL
Mabel-Canton53
Houston49
at  HoustonFINAL
Randolph54
LeRoy-Ostrander41
at  LeRoyFINAL
Rushford-Peterson43
Spring Grove53
at  Spring GroveFINAL
Lewiston-Altura62
Lanesboro52
at  LanesboroFINAL
Chisago Lakes Area65
North Branch53
at  North BranchFINAL
Rochester Lourdes57
Triton41
at  Dodge CenterFINAL
Canby50
Murray County Central64
at  SlaytonFINAL
Ashland (WI)66
Hermantown72
at  HermantownFINAL
Duluth Marshall28
Proctor63
at  ProctorFINAL
Hibbing67
International Falls62
at  International FallsFINAL
Virginia63
North Woods58
at  CookFINAL
#2 (A) Red Lake81
Northome/Kelliher54
at  NorthomeFINAL
Cherry52
Hill City95
at  Hill CityFINAL
Liberty Classical Academy51
St. Paul Prep83
at  St. Paul PrepFINAL
Sartell-St. Stephen55
#8 (AAA) Alexandria52
at  AlexandriaFINAL
Sauk Rapids-Rice86
St. Cloud Apollo72
at  St. Cloud ApolloFINAL
Fergus Falls57
St. Cloud Tech53
at  St. Cloud TechF/OT
Rocori53
Willmar41
at  WillmarFINAL
Pillager62
Bertha-Hewitt42
at  BerthaFINAL
Menahga63
Henning48
at  HenningFINAL
Parkers Prairie79
Sebeka62
at  SebekaFINAL
Verndale57
Wadena-Deer Creek64
at  WadenaFINAL
#9 (A) Nevis70
Park Rapids Area30
at  Park RapidsFINAL
Hancock69
Ashby39
at  AshbyFINAL
Swanville42
Osakis70
at  OsakisFINAL
Browerville/Eagle Valley70
Royalton41
at  RoyaltonFINAL
Long Prairie-Grey Eagle57
Upsala39
at  UpsalaFINAL
Kimball Area63
St. John's Prep67
at  St. John's UniversityFINAL
Red Wing47
Rochester Mayo54
at  Rochester MayoFINAL
Waterville-Elysian-Morristown72
Jordan70
at  JordanF/OT
Blooming Prairie51
St. Clair48
at  St. ClairFINAL
Fillmore Central56
Southland71
at  SouthlandFINAL
Plainview-Elgin-Millville46
#2 (AA) Caledonia61
at  CaledoniaFINAL
Stewartville53
Chatfield49
at  ChatfieldFINAL
Kingsland60
Winona Cotter45
at  WinonaFINAL
Wabasha-Kellogg71
La Crescent45
at  La CrescentFINAL
Adrian77
Mountain Lake Area85
at  Mountain LakeFINAL
Heron Lake-Okabena63
Ellsworth64
at  EllsworthFINAL
Westbrook-Walnut Grove71
Edgerton52
at  EdgertonFINAL
Fulda41
#8 (A) Red Rock Central66
at  LambertonFINAL
Hills-Beaver Creek61
Southwest MN Christian65
at  Southwest MN ChristianFINAL
Minnewaska Area74
Atwater-Cosmos-Grove City72
at  Grove CityFINAL
Sauk Centre72
BOLD64
at  Bird IslandFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta70
Montevideo68
at  MontevideoF/3OT
Benson60
#4 (AA) Melrose82
at  MelroseFINAL
Crookston62
Warren-Alvarado-Oslo50
at  WarrenFINAL
Northern Freeze76
Sacred Heart81
at  Sacred HeartFINAL
Goodridge/Grygla62
Clearbrook-Gonvick52
at  ClearbrookFINAL
Zimmerman60
Albany39
at  AlbanyFINAL
#6 (AA) St. Cloud Cathedral90
Milaca69
at  MilacaFINAL
Mora49
Becker83
at  BeckerFINAL
Little Falls61
Foley56
at  FoleyFINAL
Belle Plaine62
LeSueur-Henderson59
at  HendersonFINAL
Norwood-Young America69
Mayer Lutheran72
at  Mayer LutheranFINAL
Tri-City United56
Sibley East67
at  ArlingtonFINAL
Tracy-Milroy-Balaton67
Wabasso58
at  WabassoFINAL
Renville County West36
Russell-Tyler-Ruthton76
at  TylerFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's76
Sleepy Eye64
at  Sleepy EyeFINAL
Cedar Mountain/Comfrey65
Gibbon-Fairfax-Winthrop25
at  WinthropFINAL
Fosston77
Red Lake County35
at  Red Lake FallsFINAL
East Central58
Isle33
at  IsleFINAL
Braham83
Ogilvie25
at  OgilvieFINAL
Aitkin64
Onamia49
at  OnamiaFINAL
Pine City80
Rush City51
at  Rush CityFINAL
Pine Island75
CHOF62
at  Salvation ArmyFINAL
Win-E-Mac61
NCE/U-H69
at  UlenFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com