PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Tuesday, January 24, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Minnesota Valley Lutheran78
Wabasso65
at  WabassoFINAL
Faribault39
#7 (AAA) Austin63
at  AustinFINAL
Cristo Rey Jesuit70
Community of Peace Academy57
at  Community of PeaceFINAL
Liberty Classical Academy53
Nova Classical Academy49
at  Nova ClassicalFINAL
#1 (AAA) DeLaSalle90
Fridley54
at  FridleyFINAL
Mankato Loyola52
Bethlehem Academy64
at  Bethlehem AcademyFINAL
Medford35
Blooming Prairie54
at  Blooming PrairieFINAL
New Richland-H-E-G80
Maple River60
at  MapletonFINAL
Waterville-Elysian-Morristown66
United South Central34
at  WellsFINAL
Lewiston-Altura61
Southland65
at  SouthlandFINAL
Stewartville65
Triton49
at  Dodge CenterFINAL
Milbank (SD)52
Ortonville74
at  OrtonvilleFINAL
#2 (AA) Caledonia82
Dover-Eyota59
at  EyotaFINAL
Groves Academy50
Christian Life Academy67
at  Christian LifeFINAL
LeRoy-Ostrander50
Lyle/Austin Pacelli62
at  LyleFINAL
Nicollet55
Janesville-Waldorf-Pemberton77
at  JanesvilleFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop58
New Ulm Cathedral69
at  New Ulm CathedralFINAL
Silver Bay58
Floodwood55
at  FloodwoodFINAL
Cedar Mountain/Comfrey71
#10 (A) Springfield87
at  SpringfieldFINAL
Charter Stars47
Hope Academy102
at  Hope AcademyFINAL
International School of MN45
Prairie Seeds Academy94
at  Prairie SeedsFINAL
Shattuck-St. Mary's77
Chesterton Academy61
at FINAL
Irondale61
Andover70
at  AndoverFINAL
#2 (AAAA) Maple Grove75
Anoka48
at  AnokaFINAL
Blaine67
Robbinsdale Armstrong73
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Park Center75
#1 (AAAA) Champlin Park85
at  Champlin ParkFINAL
#3 (AAA) Totino-Grace87
Coon Rapids74
at  Coon RapidsFINAL
Osseo72
Elk River66
at  Elk RiverFINAL
Centennial61
Spring Lake Park48
at  Spring Lake ParkFINAL
St. Anthony Village76
Concordia Academy31
at  Concordia AcademyFINAL
St. Agnes34
St. Croix Lutheran75
at  St. Croix LutheranFINAL
Holy Angels58
Brooklyn Center76
at  Brooklyn CenterFINAL
St. Paul Academy55
Blake63
at  BlakeFINAL
Mounds Park Academy28
Breck84
at  BreckFINAL
#1 (AA) Minnehaha Academy91
Providence Academy36
at  Providence AcademyFINAL
St. Paul Central80
Henry Sibley45
at  Henry SibleyFINAL
St. Paul Harding70
St. Paul Highland Park73
at  Highland ParkF/OT
St. Paul Como Park72
St. Paul Humboldt52
at  HumboldtFINAL
St. Paul Washington85
St. Paul Johnson87
at  JohnsonF/OT
Rockford64
#9 (AA) Annandale84
at  AnnandaleFINAL
#2 (AAA) Delano86
Holy Family Catholic57
at  VictoriaFINAL
New London-Spicer65
Litchfield68
at  LitchfieldFINAL
Glencoe-Silver Lake63
Mound Westonka50
at  MoundFINAL
Hutchinson39
#9 (AAAA) New Prague68
at  New PragueFINAL
Waconia62
#4 (AAA) Orono70
at  OronoFINAL
North St. Paul69
Hill-Murray48
at  Hill-MurrayFINAL
Hastings68
#6 (AAA) Mahtomedi80
at  MahtomediFINAL
Simley90
South St. Paul69
at  South St. PaulFINAL
#10 (AAAA) Tartan81
St. Thomas Academy64
at  St. Thomas AcademyFINAL
Chaska72
Benilde-St. Margaret's62
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Robbinsdale Cooper104
Chanhassen102
at  ChanhassenF/OT
Bloomington Kennedy65
Richfield67
at  RichfieldFINAL
Bloomington Jefferson35
St. Louis Park33
at  St. Louis ParkFINAL
#5 (AAAA) Apple Valley77
Eagan39
at  EaganFINAL
Rosemount56
Eastview61
at  EastviewFINAL
Burnsville62
#3 (AAAA) Lakeville North72
at  Lakeville NorthFINAL
Shakopee65
Lakeville South70
at  Lakeville SouthFINAL
Farmington53
Prior Lake79
at  Prior LakeFINAL
Legacy Christian60
Bethany Academy66
at  Bethany AcademyFINAL
Spectrum58
West Lutheran50
at  West LutheranFINAL
Albany Tournament - Finals
Rush City41
#10 (AA) Eden Valley-Watkins70
at  St. Cloud StateFINAL
#5 (AAA) Marshall69
Redwood Valley31
at  Redwood FallsFINAL
Roseville57
#7 (AAAA) Cretin-Derham Hall73
at  Cretin-Derham HallFINAL
Stillwater Area48
East Ridge59
at  East RidgeFINAL
Mounds View56
Forest Lake70
at  Forest LakeFINAL
Park of Cottage Grove49
White Bear Lake67
at  White Bear LakeFINAL
Spring Grove65
Mabel-Canton29
at  MabelFINAL
Grand Meadow57
Schaeffer Academy65
at  Schaeffer AcademyFINAL
Rogers73
#9 (AAA) Big Lake65
at  Big LakeFINAL
North Branch42
Cambridge-Isanti65
at  CambridgeFINAL
Buffalo59
Chisago Lakes Area65
at  LindstromF
St. Michael-Albertville69
Monticello62
at  MonticelloFINAL
Princeton44
St. Francis67
at  St. FrancisFINAL
Kasson-Mantorville70
Hayfield51
at  HayfieldFINAL
Kenyon-Wanamingo50
#5 (AA) Lake City82
at  Lake CityFINAL
Pine Island53
Zumbrota-Mazeppa50
at  ZumbrotaFINAL
Canby43
#3 (A) Central MN Christian71
at  PrinsburgFINAL
Proctor64
Ashland (WI)68
at  AshlandFINAL
Duluth Denfeld64
Barnum52
at  BarnumFINAL
Grand Rapids107
Hermantown74
at  HermantownFINAL
Mountain Iron-Buhl70
Deer River63
at  Deer RiverFINAL
Chisholm60
Eveleth-Gilbert43
at  EvelethFINAL
Cook County53
Mesabi East70
at  AuroraFINAL
International Falls46
Virginia83
at  VirginiaFINAL
Carlton71
McGregor72
at  McGregorF/OT
Wrenshall46
Cromwell-Wright66
at  CromwellFINAL
Littlefork-Big Falls30
Northome/Kelliher88
at  NorthomeFINAL
Bigfork89
Northeast Range47
at  BabbittFINAL
Fond du Lac Ojibwe47
Ely91
at  ElyFINAL
North Woods92
Cherry33
at  CherryFINAL
Nashwauk-Keewatin50
Hill City41
at  Hill CityFINAL
Fergus Falls73
Rocori62
at  Cold SpringFINAL
Willmar73
Sartell-St. Stephen83
at  SartellFINAL
Brainerd63
Sauk Rapids-Rice68
at  Sauk RapidsFINAL
#8 (AAA) Alexandria32
St. Cloud Tech48
at  St. Cloud TechFINAL
Bertha-Hewitt46
Menahga74
at  MenahgaFINAL
Wadena-Deer Creek70
New York Mills72
at  New York MillsF/OT
Verndale82
Sebeka60
at  SebekaFINAL
Henning27
Pillager68
at  PillagerFINAL
Perham62
Battle Lake46
at  Battle LakeFINAL
Frazee46
Ashby72
at  AshbyFINAL
Park Rapids Area71
Pelican Rapids76
at  Pelican RapidsFINAL
Barnesville55
Rothsay47
at  RothsayFINAL
Hawley61
Detroit Lakes83
at  Detroit LakesFINAL
#5 (A) Hillcrest Lutheran Academy57
Breckenridge59
at  BreckenridgeFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton64
Crookston73
at  CrookstonFINAL
Pequot Lakes92
Staples-Motley86
at  StaplesF/4OT
Hancock55
West Central Area50
at  BarrettFINAL
Osakis56
Browerville/Eagle Valley62
at  BrowervilleFINAL
Kimball Area71
Swanville54
at  SwanvilleFINAL
Long Prairie-Grey Eagle59
Royalton38
at  RoyaltonFINAL
St. John's Prep76
Upsala44
at  UpsalaFINAL
Winona79
Red Wing77
at  Red WingF/OT
Holdingford57
Albany41
at  AlbanyFINAL
Cleveland68
MN Academy for the Deaf25
at  MN Academy for the DeafFINAL
La Crescent52
Chatfield70
at  ChatfieldFINAL
Fillmore Central41
Kingsland46
at  Spring ValleyFINAL
Rushford-Peterson54
St. Charles45
at  St. CharlesFINAL
Winona Cotter56
Wabasha-Kellogg75
at  WabashaFINAL
Sauk Centre58
Benson44
at  BensonFINAL
Minnewaska Area51
Morris Area/Chokio-Alberta53
at  MorrisF/OT
Atwater-Cosmos-Grove City45
Montevideo61
at  MontevideoFINAL
BOLD71
#4 (AA) Melrose89
at  MelroseFINAL
Laporte63
Cass Lake-Bena99
at  Cass LakeFINAL
East Grand Forks41
Thief River Falls68
at  Thief River FallsFINAL
Roseau64
Red Lake County51
at  Red Lake FallsFINAL
Northern Freeze55
Warren-Alvarado-Oslo35
at  WarrenF
Stephen-Argyle78
Sacred Heart72
at  Sacred HeartFINAL
Kittson County Central64
Badger/Greenbush-Middle River52
at  GreenbushFINAL
Zimmerman65
Little Falls54
at  Little FallsFINAL
Becker61
#6 (AA) St. Cloud Cathedral69
at  St. Cloud CathedralFINAL
Foley70
Mora68
at  MoraFINAL
Sibley East50
Jordan77
at  JordanFINAL
LeSueur-Henderson31
Norwood-Young America69
at  NorwoodFINAL
Mayer Lutheran61
Tri-City United58
at  MontgomeryFINAL
Russell-Tyler-Ruthton63
Minneota40
at  MinneotaFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg67
Buffalo Lake-Hector-Stewart56
at  HectorFINAL
#6 (A) Heritage Christian76
Lester Prairie/Holy Trinity52
at  Lester PrairieFINAL
St. Croix Prep57
New Life Academy68
at  New Life AcademyFINAL
PACT Charter41
Southwest Christian64
at  Southwest ChristianFINAL
Maranatha Christian63
Trinity School67
at  Trinity SchoolFINAL
Bagley48
Lake Park-Audubon82
at  Lake ParkFINAL
#7 (A) Ada-Borup65
Mahnomen34
at  MahnomenFINAL
NCE/U-H93
Climax/Fisher60
at  ClimaxFINAL
Win-E-Mac78
Norman County West44
at  HalstadFINAL
Waubun79
Fertile-Beltrami53
at  FertileFINAL
Ogilvie18
Hinckley-Finlayson114
at  HinckleyFINAL
Braham72
Pine City58
at  Pine CityFINAL
Duluth East50
Hibbing46
at  HibbingFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley72
Wheaton/Herman-Norcross78
at  WheatonFINAL
#9 (A) Nevis60
#2 (A) Red Lake40
at  Red LakeFINAL
Pine River-Backus38
Walker-Hackensack-Akeley63
at  WalkerFINAL
Fargo North (ND)73
Moorhead53
at  MoorheadFINAL
Lake of the Woods29
Goodridge/Grygla77
at  GryglaFINAL
Edina83
Woodbury92
at  WoodburyFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com