PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Thursday, February 16, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Prairie Seeds Academy87
Columbia Heights97
at  Columbia HeightsFINAL
Community of Peace Academy74
Cristo Rey Jesuit106
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Christian Life Academy69
Groves Academy57
at  Groves AcademyFINAL
Immanuel Lutheran52
Hope Lutheran58
at  WinonaFINAL
Academy for Sciences & Ag51
Shattuck-St. Mary's52
at  Shattuck St. Mary'sFINAL
Zimmerman45
Anoka46
at  AnokaFINAL
Holy Family Catholic89
Providence Academy58
at  Providence AcademyFINAL
#1 (AA) Minnehaha Academy84
St. Paul Central80
at  CentralFINAL
St. Paul Highland Park67
St. Paul Harding61
at  HardingFINAL
St. Paul Johnson74
St. Paul Washington70
at  WashingtonFINAL
Rockford73
Mound Westonka45
at  MoundFINAL
#10 (AAAA) Tartan86
Hastings46
at  HastingsFINAL
North St. Paul57
St. Thomas Academy65
at  St. Thomas AcademyFINAL
Prior Lake46
Rosemount47
at  RosemountFINAL
St. Francis48
Duluth East60
at  Duluth EastFINAL
FAIR School47
#1 (A) Minneapolis North104
at  Minneapolis NorthFINAL
Minneapolis Southwest84
Minneapolis South67
at  Minneapolis SouthFINAL
Warroad53
Stephen-Argyle65
at  StephenFINAL
NCE/U-H49
Hillcrest Lutheran Academy47
at  Fergus FallsFINAL
St. James Area61
St. Peter58
at  St. PeterF/OT
Red Wing58
Stewartville56
at  StewartvilleF/OT
White Bear Lake67
Cretin-Derham Hall100
at  Cretin-Derham HallFINAL
Bethlehem Academy50
Maple River77
at  MapletonFINAL
Glenville-Emmons63
Grand Meadow73
at  Grand MeadowFINAL
Lanesboro68
Houston42
at  HoustonFINAL
Kenyon-Wanamingo48
Randolph52
at  RandolphFINAL
LeRoy-Ostrander49
Schaeffer Academy60
at  Schaeffer AcademyFINAL
La Crescent29
#9 (A) Spring Grove69
at  Spring GroveFINAL
Princeton82
North Branch54
at  North BranchFINAL
Duluth Denfeld56
Ashland (WI)62
at  AshlandFINAL
Deer River65
Greenway54
at  ColeraineF/OT
Grand Rapids65
Hibbing35
at  HibbingFINAL
Moose Lake-Willow River87
Wrenshall55
at  WrenshallFINAL
North Woods75
Virginia69
at  VirginiaF/OT
Rocori44
#10 (AAA) Alexandria57
at  AlexandriaFINAL
Fergus Falls70
Brainerd56
at  BrainerdFINAL
St. Cloud Apollo53
St. Cloud Tech74
at  St. Cloud TechFINAL
Bertha-Hewitt68
Henning58
at  HenningFINAL
Pillager64
Menahga46
at  MenahgaFINAL
Pine River-Backus71
Wadena-Deer Creek75
at  WadenaFINAL
Pelican Rapids48
Barnesville54
at  BarnesvilleFINAL
Little Falls45
Perham70
at  PerhamFINAL
#4 (AA) Crosby-Ironton90
Aitkin44
at  AitkinFINAL
Staples-Motley65
Long Prairie-Grey Eagle57
at  Long PrairieFINAL
St. John's Prep47
Osakis77
at  OsakisFINAL
Browerville/Eagle Valley62
Swanville56
at  SwanvilleFINAL
Upsala28
Royalton43
at  RoyaltonFINAL
Heron Lake-Okabena80
Luverne100
at  LuverneFINAL
Cedar Mountain/Comfrey69
New Ulm64
at  New UlmFINAL
Rochester Mayo65
Mankato West63
at  Mankato WestFINAL
Faribault47
Rochester Century63
at  Rochester CenturyFINAL
Blooming Prairie68
Lyle/Austin Pacelli58
at  LyleFINAL
Wabasha-Kellogg60
#2 (AA) Caledonia74
at  CaledoniaFINAL
Murray County Central51
Mountain Lake Area61
at  Mountain LakeFINAL
Westbrook-Walnut Grove76
Fulda62
at  FuldaFINAL
Adrian66
Hills-Beaver Creek58
at  HillsFINAL
Ellsworth53
Southwest MN Christian87
at  Southwest MN ChristianFINAL
Sauk Centre76
Atwater-Cosmos-Grove City84
at  Grove CityFINAL
Northome/Kelliher77
Laporte64
at  LaporteFINAL
Roseau64
Thief River Falls77
at  Thief River FallsFINAL
Crookston49
#10 (A) Ada-Borup52
at  AdaF/2OT
Badger/Greenbush-Middle River57
Warren-Alvarado-Oslo46
at  WarrenFINAL
Fertile-Beltrami48
Kittson County Central53
at  LancasterFINAL
Northern Freeze54
Win-E-Mac76
at  Win-E-MacFINAL
Fosston82
East Grand Forks76
at  East Grand ForksF/OT
Foley46
Pine City57
at  Pine CityFINAL
Jordan80
LeSueur-Henderson42
at  HendersonFINAL
Belle Plaine61
Norwood-Young America67
at  NorwoodFINAL
Tracy-Milroy-Balaton71
MACCRAY74
at  Clara CityFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg49
Lac qui Parle Valley41
at  MadisonFINAL
Sleepy Eye50
#7 (A) Springfield84
at  SpringfieldFINAL
Lake Park-Audubon79
Climax/Fisher71
at  ClimaxFINAL
McGregor74
Onamia54
at  OnamiaFINAL
Rush City38
Hinckley-Finlayson79
at  HinckleyFINAL
Walker-Hackensack-Akeley56
Cass Lake-Bena71
at  Cass LakeFINAL
Red Lake County62
Mahnomen91
at  MahnomenFINAL
Valley Conference Showcase
St. Clair (2)27
Mankato Loyola (3)45
at  Mankato LoyolaFINAL
Valley Conference Showcase
Cleveland (1)67
Janesville-Waldorf-Pemberton (4)60
at  JanesvilleFINAL
Valley Conference Showcase
Nicollet (8)61
Madelia (10)52
at  MadeliaFINAL
Valley Conference Showcase
Alden-Conger (9)37
Lake Crystal-Wellcome Memorial (6)60
at  Lake CrystalFINAL
Valley Conference Showcase
Martin County West (7)39
T/ML/GHEC (5)55
at  TrumanFINAL
Lincoln International12
St. Paul Prep85
at  St. Paul PrepFINAL
Sartell-St. Stephen51
Sauk Rapids-Rice73
at  Sauk RapidsFINAL
Verndale65
New York Mills30
at  New York MillsFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com