PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Friday, March 3, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Hmong Academy59
North Lakes Academy47
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Chesterton Academy77
Metro Schools College Prep2
at  Cristo Rey JesuitFINAL
Greenway51
Hinckley-Finlayson62
at  HinckleyFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Math and Science Academy (3)64
Nova Classical Academy (2)55
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Calvin Christian (5)37
Liberty Classical Academy (1)55
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Groves Academy (7)69
Christian Life Academy (6)68
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Academy for Sciences & Ag (8)61
Learning for Leadership (4)78
at  Cristo Rey JesuitFINAL
#2 (AAAA) Maple Grove66
Andover41
at  AndoverFINAL
Totino-Grace92
Anoka79
at  AnokaFINAL
Spring Lake Park45
Blaine65
at  BlaineFINAL
Osseo73
Centennial67
at  CentennialFINAL
#10 (AAAA) Robbinsdale Armstrong75
#1 (AAAA) Champlin Park85
at  Champlin ParkFINAL
Elk River65
Irondale42
at  IrondaleFINAL
Coon Rapids75
Park Center86
at  Brooklyn ParkFINAL
Eden Prairie57
#1 (AAA) DeLaSalle62
at  DeLaSalleFINAL
Blake53
Concordia Academy45
at  Concordia AcademyFINAL
Braham48
St. Croix Lutheran84
at  St. Croix LutheranFINAL
Breck47
Annandale65
at  AnnandaleFINAL
St. Paul Highland Park82
St. Paul Academy56
at  St. Paul AcademyFINAL
Glencoe-Silver Lake56
Dassel-Cokato51
at  CokatoFINAL
#7 (AAA) Waconia66
Holy Family Catholic41
at  VictoriaFINAL
#8 (AAA) Delano86
Hutchinson48
at  HutchinsonFINAL
Rockford45
Litchfield62
at  LitchfieldFINAL
#4 (AAA) Orono61
#9 (AAAA) New Prague58
at  New PragueFINAL
Henry Sibley48
Hastings62
at  HastingsFINAL
#3 (AAA) Mahtomedi67
North St. Paul56
at  North St. PaulFINAL
Minneapolis Edison52
Simley84
at  SimleyFINAL
South St. Paul52
#9 (AAA) St. Thomas Academy81
at  St. Thomas AcademyFINAL
Richfield50
Benilde-St. Margaret's57
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Bloomington Kennedy48
Bloomington Jefferson78
at  Bloomington JeffersonFINAL
St. Louis Park71
Chanhassen81
at  ChanhassenFINAL
Robbinsdale Cooper49
Chaska79
at  ChaskaFINAL
Burnsville57
#3 (AAAA) Apple Valley97
at  Apple ValleyFINAL
Farmington52
Lakeville South60
at  Lakeville SouthFINAL
Eagan62
Rosemount57
at  RosemountF/OT
#4 (AAAA) Lakeville North78
Shakopee41
at  ShakopeeFINAL
CHOF75
Southwest Christian78
at  Southwest ChristianFINAL
Minnetonka67
#6 (AAAA) Hopkins72
at  HopkinsF/OT
Edina67
#5 (AAAA) Wayzata68
at  WayzataFINAL
Heritage Academy66
PACT Charter79
at  PACT CharterFINAL
Hillcrest Lutheran Academy77
Clinton-Graceville-Beardsley61
at  GracevilleFINAL
Park of Cottage Grove64
Cretin-Derham Hall90
at  Cretin-Derham HallFINAL
Roseville61
Mounds View68
at  Mounds ViewFINAL
White Bear Lake71
Stillwater Area56
at  StillwaterFINAL
Forest Lake77
Woodbury83
at  WoodburyFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa59
Eden Valley-Watkins71
at  Eden ValleyFINAL
Kimball Area44
Maple Lake43
at  Maple LakeFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted56
Paynesville Area44
at  PaynesvilleFINAL
Holdingford79
Pierz56
at  PierzFINAL
North Branch40
Chisago Lakes Area74
at  LindstromFINAL
Rogers65
Buffalo55
at  BuffaloFINAL
Kasson-Mantorville54
Stewartville61
at  StewartvilleFINAL
Hermantown68
Hibbing73
at  HibbingFINAL
North Woods71
Deer River67
at  Deer RiverFINAL
Two Harbors35
Barnum67
at  BarnumFINAL
McGregor72
Lakeview Christian55
at  CottonFINAL
Fond du Lac Ojibwe50
#2 (A) Nevis90
at  NevisFINAL
Mountain Iron-Buhl64
Bigfork40
at  BigforkFINAL
Northeast Range47
Ely81
at  ElyFINAL
Nashwauk-Keewatin51
Cromwell-Wright66
at  CromwellFINAL
Floodwood70
Hill City58
at  Hill CityFINAL
Detroit Lakes57
Alexandria77
at  AlexandriaFINAL
Sauk Rapids-Rice56
Brainerd75
at  BrainerdFINAL
Sartell-St. Stephen76
Willmar70
at  WillmarFINAL
Bagley64
Wadena-Deer Creek55
at  WadenaFINAL
Bertha-Hewitt51
Battle Lake68
at  Battle LakeFINAL
Verndale68
Pine River-Backus40
at  Pine RiverFINAL
Sebeka86
Laporte63
at  LaporteFINAL
Staples-Motley67
Barnesville54
at  BarnesvilleFINAL
Pequot Lakes53
#7 (AA) Perham57
at  PerhamFINAL
Park Rapids Area40
Dilworth-Glyndon-Felton58
at  GlyndonFINAL
NCE/U-H67
Hawley64
at  HawleyFINAL
Hancock59
Brandon/Evansville31
at  EvansvilleFINAL
West Central Area61
Parkers Prairie66
at  Parkers PrairieFINAL
St. John's Prep48
Long Prairie-Grey Eagle56
at  Long PrairieFINAL
#3 (AA) Melrose68
Osakis50
at  OsakisFINAL
Swanville58
Royalton56
at  RoyaltonFINAL
Northfield82
Albert Lea42
at  Albert LeaFINAL
Rochester John Marshall80
#2 (AAA) Austin67
at  AustinFINAL
Mankato West65
Owatonna70
at  OwatonnaFINAL
Faribault51
Rochester Mayo56
at  Rochester MayoFINAL
Red Wing43
Winona55
at  WinonaFINAL
Providence Academy67
Spectrum63
at  SpectrumFINAL
Mounds Park Academy51
St. Croix Prep74
at  St. Croix PrepFINAL
Warroad45
Thief River Falls56
at  Thief River FallsFINAL
Badger/Greenbush-Middle River51
Roseau61
at  RoseauFINAL
#5 (AA) St. Cloud Cathedral75
Becker63
at  BeckerFINAL
Milaca79
Albany76
at  AlbanyFINAL
Mora35
Foley56
at  FoleyFINAL
Isle46
East Central70
at  FinlaysonFINAL
Pine City96
Ogilvie25
at  OgilvieFINAL
Cass Lake-Bena68
Walker-Hackensack-Akeley63
at  WalkerFINAL
Waubun53
Breckenridge86
at  BreckenridgeFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Hope Academy (3)76
Prairie Seeds Academy (2)105
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
St. Paul Prep (4)64
Cristo Rey Jesuit (1)82
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Charter Stars (7)64
International School of MN (6)57
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
MN Academy for the Deaf (8)73
Community of Peace Academy (5)71
at  Cristo Rey JesuitFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com