PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Friday, December 2, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Hope Lutheran56
Coulee Christian (WI)16
at  Coulee ChristianFINAL
Blaine48
Cambridge-Isanti40
at  CambridgeFINAL
Coon Rapids44
Forest Lake68
at  Forest LakeFINAL
Stillwater Invitational
Mahtomedi67
River Falls (WI)44
at  StillwaterFINAL
Pierz58
Little Falls51
at  Little FallsFINAL
Pipestone Area72
Redwood Valley18
at  Redwood FallsFINAL
Worthington58
Windom Area40
at  WindomFINAL
Henry Sibley Invitational
South St. Paul50
New Life Academy42
at  Henry SibleyFINAL
St. Paul Washington22
Columbia Heights51
at  Columbia HeightsFINAL
Benson Tournament
West Central Area53
MACCRAY41
at  BensonFINAL
North Lakes Academy40
Liberty Classical Academy39
at  Liberty Classical AcademyFINAL
Laporte35
Nevis59
at  NevisFINAL
Menahga63
Cromwell-Wright82
at  CromwellFINAL
Mound Westonka46
Heritage Christian48
at  Heritage ChristianFINAL
Belle Plaine49
Cannon Falls46
at  Cannon FallsFINAL
PACT Charter44
Community of Peace Academy14
at  Community of PeaceFINAL
Concordia Academy21
Holy Family Catholic65
at  VictoriaFINAL
Minneapolis Henry24
Rockford67
at  RockfordFINAL
St. Anthony Village60
Waconia54
at  WaconiaFINAL
Robbinsdale Armstrong49
Simley43
at  SimleyFINAL
Spring Lake Park37
Benilde-St. Margaret's59
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Hill-Murray58
Totino-Grace48
at  Totino-GraceFINAL
Farmington55
Irondale45
at  IrondaleFINAL
Burnsville36
Edina54
at  EdinaFINAL
Hastings40
Rosemount60
at  RosemountFINAL
Norwood-Young America72
Howard Lake-Waverly-Winsted25
at  Howard LakeFINAL
Duluth East30
Bloomington Jefferson53
at  Bloomington JeffersonFINAL
Trinity School37
Bloomington Kennedy49
at  Bloomington KennedyFINAL
Minneapolis North56
Minneapolis Edison28
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis Washburn45
Minneapolis Roosevelt35
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Brooklyn Center13
Minneapolis Southwest55
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Minneapolis South94
FAIR School14
at  FAIR SchoolFINAL
St. Paul Highland Park60
Breck36
at  BreckFINAL
St. Croix Prep72
St. Paul Humboldt52
at  HumboldtFINAL
St. Croix Lutheran46
Providence Academy41
at  Providence AcademyF/OT
Visitation27
West Lutheran28
at  West LutheranFINAL
Charter Stars65
Minnesota Transitions Charter12
at  Minnesota TransitionsFINAL
Litchfield55
Cloquet38
at  CloquetFINAL
Orono54
Buffalo46
at  BuffaloFINAL
Maple Grove55
Rogers46
at  RogersFINAL
Goodhue75
Zumbrota-Mazeppa47
at  ZumbrotaFINAL
Maple River63
Medford65
at  MedfordFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton40
United South Central51
at  WellsFINAL
Blooming Prairie53
Waterville-Elysian-Morristown61
at  WatervilleFINAL
Underwood68
Bertha-Hewitt27
at  BerthaFINAL
Pelican Rapids61
Ashby25
at  AshbyFINAL
Eagan30
Park of Cottage Grove41
at  Cottage GroveFINAL
St. Francis48
Mounds View51
at  Mounds ViewFINAL
Paynesville Area52
Holdingford64
at  HoldingfordFINAL
St. Peter66
St. James Area5
at  St. JamesFINAL
Spring Grove45
Lanesboro41
at  LanesboroFINAL
Schaeffer Academy38
Lyle/Austin Pacelli77
at  LyleFINAL
Grand Meadow59
Randolph60
at  RandolphF/OT
Tartan39
Esko52
at  EskoFINAL
Chisago Lakes Area72
Superior (WI)54
at  SuperiorFINAL
Deer River63
Littlefork-Big Falls45
at  LittleforkFINAL
Barnum66
Virginia52
at  VirginiaFINAL
Proctor45
Two Harbors57
at  Two HarborsFINAL
Dassel-Cokato37
Willmar56
at  WillmarFINAL
Hutchinson63
Marshall42
at  MarshallFINAL
Glencoe-Silver Lake90
Tri-City United61
at  MontgomeryFINAL
Fergus Falls49
Brainerd52
at  BrainerdFINAL
Big Lake70
Rocori53
at  Cold SpringFINAL
Sauk Rapids-Rice35
Sartell-St. Stephen45
at  SartellFINAL
St. Cloud Apollo74
St. Cloud Tech70
at  St. Cloud TechFINAL
Rochester Lourdes68
Plainview-Elgin-Millville69
at  PlainviewFINAL
Melrose36
Long Prairie-Grey Eagle44
at  Long PrairieFINAL
Osakis54
Albany46
at  AlbanyFINAL
Upsala46
Kimball Area72
at  KimballFINAL
Rothsay42
Park Christian54
at  MoorheadFINAL
Perham34
Barnesville56
at  BarnesvilleFINAL
Detroit Lakes54
Dilworth-Glyndon-Felton65
at  GlyndonFINAL
Hawley28
Breckenridge42
at  BreckenridgeFINAL
Stillwater Invitational
Hudson (WI)65
Stillwater Area75
at  StillwaterFINAL
Spirit Lake (IA)64
Jackson County Central46
at  JacksonFINAL
Fairmont44
Waseca62
at  WasecaFINAL
Albert Lea27
Austin66
at  AustinFINAL
Red Wing35
Northfield39
at  NorthfieldFINAL
Rochester John Marshall38
Rochester Century34
at  Rochester CenturyFINAL
Dover-Eyota69
Chatfield52
at  ChatfieldFINAL
Lewiston-Altura50
Winona Cotter78
at  WinonaFINAL
Rushford-Peterson47
Fillmore Central29
at  Fillmore CentralFINAL
St. Charles57
Kingsland62
at  Spring ValleyFINAL
Caledonia68
La Crescent32
at  La CrescentFINAL
Southland54
Wabasha-Kellogg46
at  WabashaFINAL
Verndale48
Sebeka55
at  SebekaFINAL
Henry Sibley Invitational
St. Louis Park40
Henry Sibley56
at  Henry SibleyFINAL
Ada-Borup41
Hillsboro/Central Valley (ND)36
at  HillsboroFINAL
Lake Park-Audubon49
Mahnomen30
at  MahnomenFINAL
Fosston55
Kelliher/Northome29
at  KelliherFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart50
Kerkhoven-Murdock-Sunburg66
at  KerkhovenFINAL
Springfield68
Minnesota Valley Lutheran58
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Cedar Mountain/Comfrey61
Gibbon-Fairfax-Winthrop55
at  WinthropFINAL
Mayer Lutheran65
Sibley East44
at  ArlingtonFINAL
Benson Tournament
Morris Area/Chokio-Alberta48
Benson36
at  BensonFINAL
BOLD62
Minnewaska Area68
at  GlenwoodFINAL
Lac qui Parle Valley69
Central MN Christian44
at  PrinsburgFINAL
Minneota57
Canby63
at  CanbyFINAL
Renville County West52
Dawson-Boyd60
at  DawsonFINAL
Russell-Tyler-Ruthton63
Yellow Medicine East72
at  Granite FallsFINAL
Tracy-Milroy-Balaton63
Lakeview49
at  CottonwoodFINAL
Moose Lake-Willow River34
Mora44
at  MoraFINAL
Westbrook-Walnut Grove38
Ellsworth46
at  EllsworthFINAL
Southwest MN Christian76
Murray County Central32
at  SlaytonFINAL
Mountain Lake Area35
Red Rock Central62
at  LambertonFINAL
Hills-Beaver Creek72
Fulda53
at  FuldaFINAL
Heron Lake-Okabena49
Adrian52
at  AdrianFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley49
Ortonville63
at  OrtonvilleFINAL
Hancock31
Wheaton/Herman-Norcross65
at  WheatonFINAL
Pine City61
Aitkin54
at  AitkinFINAL
Thief River Falls58
Fargo South (ND)39
at  Fargo SouthFINAL
Lake of the Woods62
Warroad32
at  WarroadFINAL
Red Lake County Central45
Climax/Fisher62
at  Sanford CenterFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com