PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Tuesday, December 20, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Fridley57
Spring Lake Park88
at  Spring Lake ParkFINAL
St. Anthony Village80
Chisago Lakes Area69
at  LindstromFINAL
Pillager Tournament
Royalton65
Isle53
at  PillagerFINAL
Totino-Grace50
Benilde-St. Margaret's43
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Rocori41
Sauk Rapids-Rice54
at  Sauk RapidsFINAL
Pillager Tournament
Pine River-Backus33
Pillager47
at  PillagerFINAL
Hawley29
Thief River Falls55
at  Thief River FallsFINAL
Bemidji68
Detroit Lakes70
at  Detroit LakesF/OT
Aitkin47
Staples-Motley63
at  StaplesFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart58
Renville County West48
at  RenvilleFINAL
Wabasso53
Sleepy Eye Saint Mary's49
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Schaeffer Academy30
Alden-Conger57
at  AldenFINAL
Community of Peace Academy37
North Lakes Academy32
at  North Lakes AcademyFINAL
Chesterton Academy49
Christian Life School69
at  Christian LifeFINAL
Ellsworth (WI) (WI)74
Hope Academy16
at  Hope AcademyFINAL
Minnewaska Area52
Litchfield68
at  LitchfieldFINAL
Irondale50
Mound Westonka40
at  MoundFINAL
Rockford31
Delano57
at  DelanoFINAL
Hutchinson50
Watertown-Mayer67
at  WatertownFINAL
Holy Family Catholic60
Annandale55
at  AnnandaleFINAL
Rochester Century39
New Prague68
at  New PragueFINAL
DeLaSalle45
Orono60
at  OronoFINAL
Waconia40
Chaska67
at  ChaskaFINAL
Park Center47
Hopkins60
at  HopkinsFINAL
Minneapolis South52
Robbinsdale Armstrong58
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
St. Paul Como Park64
Osseo52
at  OsseoFINAL
Henry Sibley40
Coon Rapids54
at  Coon RapidsFINAL
Minnetonka70
Champlin Park66
at  Champlin ParkFINAL
St. Francis41
Anoka47
at  AnokaFINAL
Mahtomedi30
Woodbury61
at  WoodburyFINAL
Lakeville North60
Apple Valley67
at  Apple ValleyFINAL
Lakeville South38
Eastview67
at  EastviewFINAL
Eagan62
Prior Lake78
at  Prior LakeFINAL
Burnsville51
Rosemount72
at  RosemountFINAL
Farmington50
Shakopee57
at  ShakopeeFINAL
LeRoy-Ostrander19
Grand Meadow53
at  Grand MeadowFINAL
Chanhassen33
Edina54
at  EdinaFINAL
Minneapolis Roosevelt59
Richfield83
at  RichfieldFINAL
Columbia Heights55
Robbinsdale Cooper76
at  Robbinsdale CooperFINAL
St. Paul Highland Park26
St. Louis Park68
at  St. Louis ParkFINAL
Bloomington Kennedy64
Minneapolis Washburn19
at  Minneapolis WashburnFINAL
Concordia Academy64
North St. Paul51
at  North St. PaulFINAL
St. Croix Lutheran46
Tartan32
at  TartanFINAL
FAIR School31
PACT Charter57
at  PACT CharterFINAL
Minneapolis Henry26
Spectrum75
at  SpectrumFINAL
Minneapolis Edison57
St. Paul Johnson25
at  JohnsonFINAL
St. Paul Washington45
Minnesota Transitions Charter36
at  Minnesota TransitionsFINAL
Nova Classical Academy49
St. Paul Academy48
at  St. Paul AcademyFINAL
Southwest Christian61
Blake55
at  BlakeFINAL
Dassel-Cokato43
Monticello30
at  MonticelloFINAL
Blaine54
Princeton50
at  PrincetonFINAL
Cannon Falls19
Goodhue51
at  GoodhueFINAL
Triton42
Hayfield87
at  HayfieldFINAL
Zumbrota-Mazeppa57
Kenyon-Wanamingo77
at  KenyonFINAL
Rochester Lourdes45
Kasson-Mantorville66
at  KassonFINAL
Pine Island50
Lake City40
at  Lake CityFINAL
Byron51
Stewartville45
at  StewartvilleFINAL
Underwood87
Ashby35
at  AshbyFINAL
Parkers Prairie50
Rothsay25
at  RothsayFINAL
Cretin-Derham Hall52
Hill-Murray63
at  Hill-MurrayFINAL
Cambridge-Isanti36
Mounds View72
at  Mounds ViewFINAL
Hastings47
East Ridge63
at  East RidgeFINAL
Maple Lake40
Howard Lake-Waverly-Winsted42
at  Howard LakeFINAL
Worthington82
Jackson County Central49
at  JacksonFINAL
Montevideo63
Redwood Valley57
at  Redwood FallsFINAL
Eveleth-Gilbert56
Crosby-Ironton75
at  CrosbyFINAL
Lanesboro52
Glenville-Emmons25
at  GlenvilleFINAL
New Life Academy43
Randolph75
at  RandolphFINAL
North Branch42
Cloquet55
at  CloquetFINAL
Hermantown63
Virginia35
at  VirginiaFINAL
International Falls47
Roseau90
at  RoseauFINAL
Wrenshall14
Hill City58
at  Hill CityFINAL
Ely59
Silver Bay24
at  Silver BayFINAL
South Ridge36
Bigfork74
at  BigforkFINAL
Fond du Lac Ojibwe36
Northeast Range38
at  BabbittF/OT
Sauk Centre48
New London-Spicer45
at  New LondonFINAL
Moorhead86
Fargo Davies (ND)84
at  Fargo DaviesF/OT
St. Cloud Tech38
Brainerd75
at  BrainerdFINAL
St. Cloud Apollo67
Sartell-St. Stephen86
at  SartellFINAL
Blooming Prairie53
Southland45
at  SouthlandFINAL
West Central Area52
Long Prairie-Grey Eagle61
at  Long PrairieFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta55
Osakis58
at  OsakisFINAL
New York Mills74
Browerville/Eagle Valley47
at  ClarissaFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg49
Swanville60
at  SwanvilleFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa54
Upsala34
at  UpsalaFINAL
Park Rapids Area58
Pelican Rapids37
at  Pelican RapidsFINAL
Crookston43
Perham50
at  PerhamFINAL
Menahga69
Frazee42
at  FrazeeFINAL
St. Paul Central40
Park of Cottage Grove55
at  Cottage GroveFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City48
Paynesville Area37
at  PaynesvilleFINAL
St. Peter75
Fairmont48
at  FairmontFINAL
New Ulm56
Mankato East53
at  Mankato EastF/OT
Luverne39
Pipestone Area56
at  PipestoneFINAL
Blue Earth Area38
Waseca47
at  WasecaFINAL
Red Wing57
Austin63
at  AustinFINAL
Northfield71
Mankato West45
at  Mankato WestFINAL
Faribault65
Rochester John Marshall59
at  Rochester John MarshallFINAL
Albert Lea6
Rochester Mayo62
at  Rochester MayoFINAL
Fillmore Central27
Winona Cotter55
at  WinonaFINAL
Wabasha-Kellogg48
Hope Lutheran41
at  WinonaFINAL
Lewiston-Altura38
Rushford-Peterson57
at  RushfordFINAL
Plainview-Elgin-Millville75
St. Charles55
at  St. CharlesFINAL
Pequot Lakes64
Verndale47
at  VerndaleFINAL
South St. Paul33
St. Croix Prep41
at  St. Croix PrepFINAL
Waubun54
Ada-Borup88
at  AdaFINAL
Bagley31
Fertile-Beltrami57
at  FertileFINAL
Fosston45
Climax/Fisher36
at  FisherFINAL
Springfield75
BOLD58
at  OliviaFINAL
New Ulm Cathedral55
Sibley East58
at  ArlingtonFINAL
Tri-City United74
LeSueur-Henderson35
at  LeSueurFINAL
Belle Plaine41
Mayer Lutheran65
at  Mayer LutheranFINAL
Jordan46
Norwood-Young America65
at  NorwoodFINAL
Yellow Medicine East58
Benson48
at  BensonFINAL
Tracy-Milroy-Balaton54
Minneota50
at  MinneotaFINAL
Dawson-Boyd40
MACCRAY45
at  Clara CityFINAL
Milaca59
Becker55
at  BeckerFINAL
Albany64
Foley47
at  FoleyFINAL
St. Cloud Cathedral49
Little Falls37
at  Little FallsFINAL
Zimmerman66
Mora27
at  MoraFINAL
Southwest MN Christian86
Ellsworth27
at  EllsworthFINAL
Red Rock Central63
Edgerton49
at  EdgertonFINAL
Murray County Central36
Mountain Lake Area42
at  Mountain LakeFINAL
Fulda64
Westbrook-Walnut Grove49
at  WestbrookFINAL
Hills-Beaver Creek71
Adrian51
at  AdrianFINAL
Proctor63
Hinckley-Finlayson33
at  HinckleyFINAL
Rush City71
Ogilvie33
at  OgilvieFINAL
Pine City77
Onamia50
at  OnamiaFINAL
Mankato Loyola88
Cleveland24
at  ClevelandFINAL
Madelia28
GHEC/T/ML68
at  East ChainFINAL
Nicollet62
Janesville-Waldorf-Pemberton31
at  JanesvilleFINAL
Martin County West64
St. Clair69
at  St. ClairFINAL
East Grand Forks53
Sacred Heart59
at  Sacred HeartFINAL
Kittson County Central40
Stephen-Argyle67
at  StephenFINAL
Kelliher/Northome51
Lake of the Woods52
at  BaudetteFINAL
Decorah-North Winneshiek (IA)30
La Crescent47
at Luther CollegeFINAL
Mabel-Canton39
at  BaudetteFINAL
Mahnomen20
Win-E-Mac73
at  Win-E-MacFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com