PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Wednesday, December 28, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Canby56
at Swiftel TournamentFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted Tournament
Holy Family Catholic67
Delano50
at  Howard LakeFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted Tournament
Atwater-Cosmos-Grove City55
Howard Lake-Waverly-Winsted53
at  Howard LakeFINAL
Annandale Tournament
Maranatha Christian89
St. Croix Lutheran86
at  AnnandaleFINAL
Annandale Tournament
Chatfield36
Annandale51
at  AnnandaleFINAL
Nevis Tournament
Bigfork76
Walker-Hackensack-Akeley57
at  NevisFINAL
Nevis Tournament
Sebeka74
Nevis41
at  NevisFINAL
Winona State Invitational
Pine Island68
Lewiston-Altura41
at  WinonaFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Battle Lake49
Park Rapids Area71
at  Pelican RapidsFINAL
Perham Tournament
Holdingford45
Perham50
at  PerhamFINAL
Aitkin Tournament
Greenway44
Foley76
at  AitkinFINAL
Winona State Invitational
Onalaska Luther (WI)41
Tri-City United57
at  WinonaFINAL
Park Center Invitational
Rogers49
Minnetonka75
at  Brooklyn ParkFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Warroad25
Breckenridge73
at  Pelican RapidsFINAL
Blue Earth Tournament
Jackson County Central48
GHEC/T/ML57
at  Blue EarthFINAL
St. Cloud Tech Invitational
Detroit Lakes53
St. Cloud Tech63
at  St. Cloud TechFINAL
Cloquet Invitational
Blake56
Duluth Denfeld14
at  CloquetFINAL
North Lakes Academy Tournament
PACT Charter39
Christian Life School54
at  North Lakes AcademyFINAL
Upsala Tournament
McGregor15
Upsala37
at  UpsalaFINAL
South St. Paul Tournament
Albert Lea54
St. Paul Harding59
at  South St. PaulFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Chesterton Academy30
Nova Classical Academy67
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Olaf Invitational
Farmington67
Providence Academy57
at  St. OlafFINAL
Hawley Tournament
Warren-Alvarado-Oslo41
Crookston73
at  HawleyFINAL
Lake City83
Wabasha-Kellogg36
at  WabashaFINAL
Aitkin Tournament
Deer River44
Aitkin54
at  AitkinFINAL
SMSU Tournament
Russell-Tyler-Ruthton60
Elkton (SD)68
at  Southwest MN StateFINAL
Monticello Invitational
Minneapolis Washburn28
Zimmerman69
at  MonticelloFINAL
Roseville Tournament
Andover66
Robbinsdale Cooper58
at  RosevilleFINAL
Esko Tournament
Eveleth-Gilbert58
Barnum35
at  EskoFINAL
St. Cloud Tech Invitational
Worthington60
Rocori53
at  St. Cloud TechFINAL
Upsala Tournament
Melrose65
Concordia Academy64
at  UpsalaFINAL
Faribault Tournament
Rockford36
Stewartville49
at  FaribaultFINAL
Hill-Murray Tournament
Mahtomedi68
Mounds View61
at  Hill-MurrayFINAL
South St. Paul Tournament
St. Paul Humboldt55
South St. Paul60
at  South St. PaulFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Cristo Rey Jesuit48
Mounds Park Academy58
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Olaf Invitational
New Richland-H-E-G39
Eastview71
at  St. OlafFINAL
Nicollet Tournament
Buffalo Lake-Hector-Stewart36
Cleveland47
at  NicolletFINAL
Hawley Tournament
East Grand Forks48
Hawley32
at  HawleyFINAL
Park Center Invitational
Orono49
Champlin Park65
at  Brooklyn ParkFINAL
Perham Tournament
Heritage Christian56
Roseau84
at  PerhamFINAL
SMSU Tournament
St. Clair39
Montevideo43
at  Southwest MN StateFINAL
Isle Tournament
Cherry54
Isle58
at  IsleFINAL
Monticello Invitational
Princeton57
Becker34
at  MonticelloFINAL
Esko Tournament
North Woods14
Hermantown84
at  EskoFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Pine City63
Underwood56
at  Pelican RapidsFINAL
Cloquet Invitational
Northwestern (WI)49
Cloquet42
at  CloquetFINAL
Roseville Tournament
Lakeville South43
Centennial65
at  RosevilleFINAL
Ely Tournament
Northeast Range31
Wrenshall47
at  ElyFINAL
St. Cloud Tech Invitational
Braham49
Sauk Rapids-Rice60
at  St. Cloud TechFINAL
Faribault Tournament
Waterville-Elysian-Morristown36
Faribault43
at  FaribaultFINAL
Irondale Tournament
St. Francis49
Duluth East38
at  IrondaleFINAL
Hill-Murray Tournament
Henry Sibley38
Wayzata55
at  Hill-MurrayFINAL
Winona State Invitational
Byron46
Waseca42
at  WinonaFINAL
St. Agnes Tournament
Minneapolis Edison29
West Lutheran57
at  St. AgnesFINAL
Goodhue Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa62
Sleepy Eye59
at  GoodhueFINAL
St. Olaf Invitational
Hopkins73
Hastings52
at  St. OlafFINAL
Alexandria Tournament
Buffalo94
Minnesota Transitions Charter9
at  AlexandriaFINAL
St. Michael-Albertville Tournament
Edina53
White Bear Lake57
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
North Lakes Academy Tournament
Brooklyn Center49
North Lakes Academy26
at  North Lakes AcademyFINAL
St. Anthony Village Tournament
St. Croix Prep47
St. Anthony Village74
at  St. Anthony VillageFINAL
Blue Earth Tournament
United South Central28
Blue Earth Area38
at  Blue EarthFINAL
Esko Tournament
Hibbing50
Floodwood45
at  EskoFINAL
Randolph Tournament
Triton55
Cannon Falls52
at  RandolphF/OT
Pelican Rapids Tournaments
West Central Area38
Pelican Rapids57
at  Pelican RapidsFINAL
Pierz Tournament
Milaca74
Pierz68
at  PierzFINAL
Visitation35
Simley73
at  SimleyFINAL
Monticello Invitational
Big Lake72
Thief River Falls53
at  MonticelloFINAL
Badger/Greenbush-Middle River52
Red Lake Falls42
at  Red Lake FallsFINAL
Hayfield Tournament
Caledonia42
Glencoe-Silver Lake74
at  HayfieldFINAL
Mountain Iron-Buhl Tournament
Cromwell-Wright89
Clearbrook-Gonvick57
at  Mountain IronFINAL
St. James Tournament
Springfield65
St. James Area19
at  St. JamesFINAL
Tracy-Milroy-Balaton Tournament
Adrian35
Wabasso59
at  TracyFINAL
SMSU Tournament
Minnewaska Area60
Minneota65
at  Southwest MN StateFINAL
Isle Tournament
Spectrum56
Carlton39
at  IsleFINAL
Roseville Tournament
Apple Valley78
Eden Prairie64
at  RosevilleFINAL
Ely Tournament
Lake of the Woods49
Ely43
at  ElyFINAL
St. Cloud Tech Invitational
Grand Rapids57
Sauk Centre72
at  St. Cloud TechFINAL
Irondale Tournament
Bloomington Jefferson47
Irondale36
at  IrondaleFINAL
Alexandria Tournament
Watertown-Mayer66
Alexandria60
at  AlexandriaFINAL
Hill-Murray Tournament
Forest Lake56
Holy Angels48
at  Hill-MurrayFINAL
Goodhue Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity54
Goodhue77
at  GoodhueFINAL
St. Olaf Invitational
St. Louis Park71
Eagan57
at  St. OlafFINAL
Nicollet Tournament
New Ulm Cathedral53
Nicollet64
at  NicolletFINAL
St. Agnes Tournament
St. Paul Highland Park34
St. Agnes37
at  St. AgnesFINAL
St. Michael-Albertville Tournament
Maple Grove60
St. Michael-Albertville65
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Park Center Invitational
Elk River71
Park Center66
at  Brooklyn ParkFINAL
Randolph Tournament
Trinity School36
Randolph47
at  RandolphFINAL
Esko Tournament
Mesabi East35
Esko66
at  EskoFINAL
Ortonville50
Lac qui Parle Valley73
at  MadisonFINAL
St. Anthony Village Tournament
Richfield38
Tartan51
at  St. Anthony VillageFINAL
Monticello Invitational
Chisago Lakes Area71
Monticello52
at  MonticelloFINAL
Hayfield Tournament
Kenyon-Wanamingo49
Hayfield54
at  HayfieldFINAL
Tracy-Milroy-Balaton Tournament
Red Rock Central32
Tracy-Milroy-Balaton49
at  TracyFINAL
Mountain Iron-Buhl Tournament
Menahga53
Mountain Iron-Buhl86
at  Mountain IronFINAL
St. James Tournament
Maple River57
Madelia53
at  St. JamesFINAL
Roseville Tournament
Woodbury53
Roseville39
at  RosevilleFINAL
Pierz Tournament
Virginia36
St. Cloud Cathedral65
at  PierzFINAL
SMSU Tournament
Mankato West51
Marshall61
at  Southwest MN StateFINAL
Fergus Falls Invitational
Bemidji61
Fergus Falls56
at  Fergus FallsFINAL
Hill-Murray Tournament
Park of Cottage Grove40
Hill-Murray37
at  Hill-MurrayFINAL
Winona State Invitational
Winona33
Kasson-Mantorville54
at  WinonaFINAL
St. Olaf Invitational
Northfield57
Prior Lake65
at  St. OlafFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com