PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Thursday, December 29, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Annandale Tournament
#2 (A) Maranatha Christian73
#10 (AA) Annandale70
at  AnnandaleF/OT
Annandale Tournament
St. Croix Lutheran59
Chatfield46
at  AnnandaleFINAL
Nevis Tournament
Sebeka55
Bigfork82
at  NevisFINAL
Nevis Tournament
Walker-Hackensack-Akeley62
Nevis17
at  NevisFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Warroad25
Battle Lake56
at  Pelican RapidsFINAL
Isle Tournament
Carlton47
Cherry51
at  IsleFINAL
Esko Tournament
Barnum62
North Woods45
at  EskoFINAL
Winona State Invitational
Onalaska Luther (WI)50
Hope Lutheran29
at  WinonaFINAL
Rochester Tournaments
Anoka46
New Prague54
at  Rochester Civic CenterF/OT
Park Center Invitational
Champlin Park59
Rogers41
at  Brooklyn ParkFINAL
Pelican Rapids Tournaments
West Central Area62
Underwood78
at  Pelican RapidsFINAL
Pillager47
Long Prairie-Grey Eagle33
at  Long PrairieFINAL
Monticello Invitational
Thief River Falls55
Princeton52
at  MonticelloFINAL
Chisholm Tournament
Nashwauk-Keewatin36
Kelliher/Northome51
at  ChisholmFINAL
Esko Tournament
Floodwood40
Mesabi East36
at  EskoF/OT
Isle Tournament
Isle39
Spectrum56
at  IsleFINAL
Rochester Tournaments
Chanhassen49
#7 (AAAA) Lakeville North76
at  Rochester Civic CenterFINAL
Blue Earth Tournament
Jackson County Central50
United South Central57
at  Blue EarthFINAL
North Lakes Academy Tournament
PACT Charter41
North Lakes Academy17
at  North Lakes AcademyFINAL
South St. Paul Tournament
Albert Lea50
St. Paul Humboldt56
at  South St. PaulFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Chesterton Academy48
Cristo Rey Jesuit54
at  Mounds Park AcademyFINAL
Pequot Lakes Tournament
Verndale41
Barnesville43
at  Pequot LakesFINAL
St. Olaf Invitational
Hastings65
New Richland-H-E-G51
at  St. OlafFINAL
Ortonville54
at  MilbankFINAL
Rochester Tournaments
Bloomington Kennedy68
St. Paul Como Park57
at  Rochester Civic CenterFINAL
Little Falls Tournament
North Branch54
Staples-Motley70
at  Little FallsFINAL
Mountain Lake Area Tournament
Legacy Christian54
Westbrook-Walnut Grove41
at  Mountain LakeFINAL
Moorhead Tournament
Bismarck St. Mary's (ND)68
Park Christian33
at  MoorheadFINAL
Mountain Iron-Buhl Tournament
Clearbrook-Gonvick57
Menahga93
at  Mountain IronFINAL
Hill-Murray Tournament
Mounds View61
Henry Sibley68
at  Hill-MurrayFINAL
Wadena-Deer Creek35
Frazee52
at  FrazeeFINAL
Two Harbors Tournament
Cook County51
Duluth Marshall62
at  Two HarborsFINAL
Roseville Tournament
Eden Prairie41
Robbinsdale Cooper53
at  RosevilleFINAL
Monticello Invitational
Big Lake72
Minneapolis Washburn21
at  MonticelloFINAL
Esko Tournament
Eveleth-Gilbert20
Hermantown62
at  EskoFINAL
Totino-Grace43
Columbia Heights36
at  Columbia HeightsFINAL
Chisholm Tournament
Blackduck47
Chisholm49
at  ChisholmFINAL
Blue Earth Tournament
GHEC/T/ML64
Blue Earth Area56
at  Blue EarthF/OT
South St. Paul Tournament
St. Paul Harding62
South St. Paul65
at  South St. PaulF/OT
Goodhue Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity68
#10 (A) Sleepy Eye64
at  GoodhueFINAL
Redwood Valley Tournament
Dawson-Boyd51
Sibley East59
at  Redwood FallsFINAL
Faribault Tournament
Waterville-Elysian-Morristown50
Rockford40
at  FaribaultFINAL
Pequot Lakes Tournament
Mora45
#9 (AA) Pequot Lakes65
at  Pequot LakesFINAL
St. Olaf Invitational
Eagan22
Providence Academy51
at  St. OlafFINAL
Waconia22
Sioux Falls O'Gorman (SD)57
at  Corn PalaceFINAL
Rochester Tournaments
Rochester John Marshall56
#2 (AA) Plainview-Elgin-Millville64
at  Rochester Civic CenterFINAL
Park Center Invitational
#4 (AAA) Orono59
#4 (AAAA) Elk River65
at  Brooklyn ParkFINAL
Mountain Iron-Buhl Tournament
#5 (A) Cromwell-Wright61
#1 (A) Mountain Iron-Buhl66
at  Mountain IronFINAL
Little Falls Tournament
St. Cloud Apollo67
Little Falls50
at  Little FallsFINAL
Hill-Murray Tournament
#1 (AAA) Holy Angels81
Hill-Murray66
at  Hill-MurrayFINAL
Rochester Tournaments
Rochester Century37
Burnsville69
at  Rochester Civic CenterFINAL
Winona State Invitational
Byron58
St. Charles65
at  WinonaFINAL
Fergus Falls Invitational
Coon Rapids49
Bemidji70
at  Fergus FallsFINAL
Esko Tournament
Hibbing56
#8 (AA) Esko49
at  EskoFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Breckenridge58
Park Rapids Area48
at  Pelican RapidsFINAL
Roseville Tournament
Lakeville South44
Roseville62
at  RosevilleFINAL
Redwood Valley Tournament
Lakeview62
Redwood Valley23
at  Redwood FallsFINAL
Two Harbors Tournament
Ogilvie57
Two Harbors80
at  Two HarborsFINAL
Irondale Tournament
Duluth East47
Irondale49
at  IrondaleFINAL
Monticello Invitational
Becker54
Chisago Lakes Area73
at  MonticelloFINAL
Goodhue Tournament
Belgrade-Brooten-Elrosa39
#3 (A) Goodhue58
at  GoodhueFINAL
North Lakes Academy Tournament
Brooklyn Center5
Christian Life School50
at  North Lakes AcademyFINAL
Mounds Park Academy Tournament
Nova Classical Academy32
Mounds Park Academy46
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Agnes Tournament
Minneapolis Edison37
St. Paul Highland Park65
at  St. AgnesFINAL
St. Olaf Invitational
Simley39
Prior Lake75
at  St. OlafFINAL
St. Michael-Albertville Tournament
Maple Grove52
#8 (AAAA) Edina64
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Wabasha-Kellogg57
Alma (WI)40
at FINAL
Ada-Borup58
Fosston33
at  FosstonFINAL
St. Anthony Village Tournament
Richfield66
St. Croix Prep43
at  St. Anthony VillageFINAL
Charter Stars51
New Life Academy76
at  New Life AcademyFINAL
Mountain Lake Area Tournament
Renville County West35
Mountain Lake Area62
at  Mountain LakeFINAL
Hill-Murray Tournament
#6 (AAA) Mahtomedi58
Wayzata48
at  Hill-MurrayFINAL
Winona State Invitational
Pine Island53
Winona Cotter52
at  WinonaFINAL
New London-Spicer Tournament
Albany63
#4 (AA) Minnehaha Academy69
at  New LondonFINAL
Pierz Tournament
Virginia46
Pierz59
at  PierzFINAL
Hayfield Tournament
Glencoe-Silver Lake62
Hayfield65
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Kenyon-Wanamingo73
Caledonia66
at  HayfieldFINAL
Moorhead Tournament
Dilworth-Glyndon-Felton52
Moorhead63
at  MoorheadFINAL
Kimball Tournament
Cass Lake-Bena52
MACCRAY55
at  KimballFINAL
Pelican Rapids Tournaments
Pine City54
Pelican Rapids55
at  Pelican RapidsFINAL
Windom Tournament
Kerkhoven-Murdock-Sunburg57
Fairmont67
at  WindomFINAL
Roseville Tournament
#5 (AAAA) Apple Valley60
Andover53
at  RosevilleFINAL
Rothsay22
Henning71
at  HenningFINAL
Faribault Tournament
Stewartville44
Faribault58
at  FaribaultFINAL
Irondale Tournament
Bloomington Jefferson40
St. Francis46
at  IrondaleFINAL
Minneapolis Southwest25
Fridley40
at  FridleyFINAL
Monticello Invitational
Zimmerman61
Monticello26
at  MonticelloFINAL
Rochester Tournaments
Rochester Lourdes41
Rosemount64
at  Rochester Civic CenterFINAL
St. Olaf Invitational
#7 (AAA) Northfield58
Farmington51
at  St. OlafFINAL
St. Agnes Tournament
West Lutheran42
St. Agnes37
at  St. AgnesFINAL
St. Michael-Albertville Tournament
White Bear Lake38
St. Michael-Albertville53
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Park Center Invitational
Minnetonka60
#9 (AAAA) Park Center55
at  Brooklyn ParkFINAL
#4 (A) Wheaton/Herman-Norcross48
Parkers Prairie42
at  Parkers PrairieFINAL
Crosby-Ironton58
Proctor53
at  ProctorF/OT
International Falls66
Littlefork-Big Falls57
at  LittleforkFINAL
Hendricks25
Lake Preston33
at TBAFINAL
Hill-Murray Tournament
Forest Lake45
Park of Cottage Grove46
at  Hill-MurrayFINAL
Norwood-Young America Tournament
#10 (AAA) New Ulm66
#5 (AA) Norwood-Young America68
at  NorwoodFINAL
Norwood-Young America Tournament
Minneapolis South78
Belle Plaine34
at  NorwoodFINAL
St. Peter69
Gibbon-Fairfax-Winthrop36
at  WinthropFINAL
Red Lake Falls62
NCE/U-H46
at  Twin ValleyFINAL
St. Anthony Village Tournament
Tartan61
#9 (AAA) St. Anthony Village52
at  St. Anthony VillageFINAL
Rochester Tournaments
Chaska45
#8 (AAA) Hutchinson65
at  Rochester Civic CenterFINAL
Windom Tournament
Alden-Conger51
Windom Area52
at  WindomFINAL
Kimball Tournament
Swanville26
Kimball Area62
at  KimballFINAL
Roseville Tournament
Woodbury47
#3 (AAAA) Centennial61
at  RosevilleFINAL
New London-Spicer Tournament
Willmar37
#7 (AA) New London-Spicer44
at  New LondonFINAL
Pierz Tournament
Milaca52
St. Cloud Cathedral57
at  PierzFINAL
Rochester Tournaments
Rochester Mayo55
Osseo44
at  Rochester Civic CenterFINAL
St. Olaf Invitational
#2 (AAAA) Eastview60
#1 (AAAA) Hopkins65
at  St. OlafF/OT

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com