PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Tuesday, January 17, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Mounds Park Academy52
Blake70
at  BlakeFINAL
Learning for Leadership16
St. Paul Prep55
at  St. Paul PrepFINAL
Fond du Lac Ojibwe36
at  Fond du Lac OjibweFINAL
Aitkin45
Pequot Lakes67
at  Pequot LakesFINAL
Moorhead82
Fargo Shanley (ND)72
at  Fargo ShanleyFINAL
#1 (AAA) Holy Angels85
Columbia Heights58
at  Columbia HeightsFINAL
Hinckley-Finlayson37
Onamia48
at  OnamiaFINAL
GHEC/T/ML67
Alden-Conger55
at  AldenFINAL
Charter Stars43
Christian Life School57
at  Christian LifeFINAL
Hope Academy24
Nova Classical Academy78
at  Nova Classical
Community of Peace Academy27
Chesterton Academy29
at -1FINAL
Waseca48
#3 (AAA) Kasson-Mantorville50
at  St. Catherine UniversityF/OT
Verndale51
New York Mills33
at  New York MillsFINAL
Minneapolis Henry18
Delano62
at  DelanoFINAL
Dassel-Cokato64
Rockford54
at  RockfordFINAL
#5 (AA) Watertown-Mayer90
Glencoe-Silver Lake79
at  GlencoeFINAL
Litchfield58
Annandale54
at  AnnandaleFINAL
Eden Prairie60
#5 (AAA) Orono66
at  OronoFINAL
Spring Lake Park20
#10 (AAAA) Park Center76
at  Brooklyn ParkFINAL
Maple Grove60
Robbinsdale Armstrong49
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Totino-Grace59
Osseo64
at  OsseoFINAL
#7 (AAAA) Centennial64
Coon Rapids33
at  Coon RapidsFINAL
Andover64
Blaine57
at  BlaineF/OT
Irondale54
Anoka61
at  AnokaFINAL
Champlin Park63
#2 (AAAA) Elk River68
at  Elk RiverFINAL
Lakeville South58
#3 (AAAA) Apple Valley66
at  Apple ValleyFINAL
#4 (AAAA) Eastview62
Burnsville24
at  BurnsvilleFINAL
Farmington38
#5 (AAAA) Lakeville North66
at  Lakeville NorthFINAL
Prior Lake42
Rosemount59
at  RosemountFINAL
Eagan28
Shakopee67
at  ShakopeeFINAL
Bloomington Kennedy43
Benilde-St. Margaret's36
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Robbinsdale Cooper41
Bloomington Jefferson43
at  Bloomington JeffersonFINAL
St. Louis Park31
Chaska45
at  ChaskaFINAL
Chanhassen71
Richfield54
at  RichfieldFINAL
North St. Paul50
Hastings70
at  HastingsFINAL
Simley48
Henry Sibley41
at  Henry SibleyFINAL
Tartan33
Hill-Murray42
at  Hill-MurrayFINAL
South St. Paul34
#7 (AAA) Mahtomedi71
at  MahtomediFINAL
St. Paul Humboldt46
CHOF50
at  Salvation ArmyFINAL
St. Paul Johnson13
St. Paul Central82
at  CentralFINAL
St. Paul Harding67
St. Paul Como Park94
at  Como ParkFINAL
St. Paul Washington18
St. Paul Highland Park55
at  Highland ParkFINAL
Dawson-Boyd31
Wabasso70
at  WabassoFINAL
Minnesota Valley Lutheran49
Gibbon-Fairfax-Winthrop57
at  WinthropFINAL
#7 (AA) Minnehaha Academy92
St. Paul Academy20
at  St. Paul AcademyFINAL
Breck30
Providence Academy71
at  Providence AcademyFINAL
Visitation27
St. Agnes32
at  St. AgnesFINAL
Fridley79
St. Anthony Village83
at  St. Anthony VillageFINAL
Concordia Academy37
St. Croix Lutheran55
at  St. Croix LutheranFINAL
Liberty Classical Academy36
North Lakes Academy48
at  North Lakes AcademyFINAL
Cristo Rey Jesuit28
Shattuck-St. Mary's37
at FINAL
Kelliher/Northome54
Nevis28
at  NevisFINAL
#2 (A) Maranatha Christian84
PACT Charter20
at  PACT CharterFINAL
New Richland-H-E-G81
Blooming Prairie59
at  Blooming PrairieFINAL
Underwood59
Brandon/Evansville47
at  BrandonFINAL
Park of Cottage Grove48
#9 (AAAA) Roseville52
at  RosevilleFINAL
Edina52
Cretin-Derham Hall34
at  Cretin-Derham HallFINAL
Forest Lake55
Stillwater Area67
at  StillwaterFINAL
Mounds View40
White Bear Lake67
at  White Bear LakeFINAL
Woodbury52
#8 (AAAA) East Ridge69
at  East RidgeFINAL
Kimball Area32
Eden Valley-Watkins60
at  Eden ValleyFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted28
Monticello46
at  MonticelloFINAL
Marshall57
Jackson County Central24
at  JacksonFINAL
Windom Area40
Tracy-Milroy-Balaton66
at  TracyFINAL
Wayzata62
#6 (AAAA) St. Michael-Albertville56
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
North Branch66
Chisago Lakes Area51
at  LindstromFINAL
St. Francis43
Rogers49
at  RogersFINAL
Virginia43
Mesabi East34
at  AuroraFINAL
Hermantown57
#6 (AAA) Grand Rapids65
at  Grand RapidsFINAL
Cloquet34
Hibbing37
at  HibbingFINAL
International Falls63
North Woods38
at  CookFINAL
#7 (A) Canby79
Ortonville54
at  OrtonvilleFINAL
Silver Bay51
Wrenshall36
at  WrenshallFINAL
Duluth Marshall70
Moose Lake-Willow River40
at  Moose LakeFINAL
Nashwauk-Keewatin33
Duluth Denfeld17
at  Duluth DenfeldFINAL
Ely52
Cherry55
at  CherryFINAL
Hill City46
Northland69
at  RemerFINAL
Sauk Rapids-Rice42
Brainerd56
at  BrainerdFINAL
St. Cloud Tech41
#2 (AAA) Alexandria76
at  AlexandriaFINAL
Fergus Falls52
Rocori34
at  Cold SpringFINAL
Willmar50
Sartell-St. Stephen31
at  SartellFINAL
St. Peter57
Maple River45
at  MapletonFINAL
Osakis83
Browerville/Eagle Valley41
at  BrowervilleFINAL
Ashby28
Swanville48
at  SwanvilleFINAL
St. John's Prep34
Upsala44
at  UpsalaFINAL
Maple Lake55
Royalton38
at  RoyaltonFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa45
Parkers Prairie24
at  Parkers PrairieFINAL
Rothsay29
Waubun57
at  WaubunFINAL
Oak Grove (ND)41
Hawley55
at  HawleyFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton53
Staples-Motley60
at  StaplesFINAL
Ada-Borup60
Pelican Rapids37
at  Pelican RapidsFINAL
Breckenridge26
Morris Area/Chokio-Alberta52
at  MorrisFINAL
Redwood Valley29
New Ulm77
at  New UlmFINAL
Albert Lea57
Mankato West73
at  Mankato WestFINAL
Mankato East59
#8 (AAA) Northfield70
at  NorthfieldFINAL
Wadena-Deer Creek78
Bagley25
at  BagleyFINAL
Bertha-Hewitt19
Henning66
at  HenningFINAL
Pillager58
Menahga63
at  MenahgaFINAL
Park Rapids Area94
Sebeka70
at  SebekaFINAL
Northern Freeze48
Fertile-Beltrami52
at  FertileFINAL
Sleepy Eye58
Springfield57
at  SpringfieldFINAL
#8 (A) Cedar Mountain/Comfrey69
Sleepy Eye Saint Mary's46
at  Sleepy Eye Saint Mary'sF
New Ulm Cathedral51
Buffalo Lake-Hector-Stewart40
at  HectorFINAL
Sibley East52
Jordan79
at  JordanFINAL
LeSueur-Henderson32
#4 (AA) Norwood-Young America68
at  NorwoodFINAL
Mayer Lutheran70
Tri-City United67
at  MontgomeryFINAL
Minnewaska Area78
Melrose42
at  MelroseFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City60
Montevideo67
at  MontevideoFINAL
BOLD47
#2 (AA) Sauk Centre72
at  Sauk CentreFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg40
Lac qui Parle Valley42
at  MadisonFINAL
MACCRAY39
Minneota74
at  MinneotaFINAL
#10 (AAA) Zimmerman74
Becker39
at  BeckerFINAL
Mora51
Foley65
at  FoleyFINAL
Albany73
Little Falls36
at  Little FallsFINAL
St. Cloud Cathedral60
Milaca40
at  MilacaFINAL
Mountain Lake Area51
Ellsworth34
at  EllsworthFINAL
Westbrook-Walnut Grove47
Heron Lake-Okabena66
at  OkabenaFINAL
Hills-Beaver Creek55
Murray County Central39
at  SlaytonFINAL
#6 (A) Southwest MN Christian58
Red Rock Central75
at  LambertonFINAL
Edgerton63
Fulda56
at  FuldaFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley24
Wilmot (SD)55
at FINAL
#4 (A) Wheaton/Herman-Norcross65
Hancock33
at  HancockFINAL
Isle62
Ogilvie58
at  OgilvieFINAL
East Central20
Pine City59
at  Pine CityFINAL
Braham33
Rush City56
at  Rush CityFINAL
Nicollet44
Martin County West56
at  SherburnFINAL
St. Clair66
Janesville-Waldorf-Pemberton27
at  JanesvilleFINAL
East Grand Forks59
Thief River Falls63
at  Thief River FallsFINAL
Clearbrook-Gonvick57
Win-E-Mac72
at  Win-E-MacFINAL
Blackduck58
Laporte51
at  LaporteFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity76
New Life Academy34
at  New Life AcademyFINAL
Heritage Christian50
Southwest Christian60
at  Southwest ChristianFINAL
West Lutheran48
Trinity School50
at  Trinity SchoolFINAL
Warroad22
Goodridge/Grygla61
at  GryglaFINAL
Pine River-Backus76
Cass Lake-Bena35
at  Cass LakeFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com