PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Friday, February 17, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Bemidji83
Foley55
at  FoleyFINAL
Chesterton Academy0
Shattuck-St. Mary's2
at Forfeit
Cristo Rey Jesuit46
Charter Stars68
at  Twin Cities AcademyFINAL
Hermantown77
Proctor36
at  ProctorFINAL
Moorhead76
St. Cloud Tech65
at  St. Cloud TechFINAL
Ashby44
Rothsay55
at  RothsayFINAL
Glenville-Emmons23
Schaeffer Academy57
at  Schaeffer AcademyFINAL
Minnesota Valley Lutheran39
Cleveland44
at  ClevelandFINAL
DeLaSalle67
Fridley31
at  FridleyFINAL
Hmong Academy67
Liberty Classical Academy44
at  Liberty Classical AcademyFINAL
Nova Classical Academy45
Christian Life School51
at  Christian LifeFINAL
Red Lake County Central43
Goodridge/Grygla54
at  GryglaFINAL
Calvin Christian49
St. Paul Prep46
at  St. Paul PrepFINAL
#1 (AA) Roseau91
Pequot Lakes61
at  Pequot LakesFINAL
Dassel-Cokato36
#7 (AA) New London-Spicer49
at  New LondonFINAL
Delano27
Holy Family Catholic56
at  VictoriaFINAL
Mound Westonka56
Rockford44
at  RockfordFINAL
Litchfield63
#4 (AA) Watertown-Mayer66
at  WatertownF/OT
Annandale57
Glencoe-Silver Lake64
at  GlencoeFINAL
Waconia44
#5 (AAA) Orono73
at  OronoFINAL
Totino-Grace40
Andover71
at  AndoverFINAL
#10 (AAAA) Park Center85
Spring Lake Park36
at  Spring Lake ParkFINAL
Champlin Park68
Irondale36
at  IrondaleFINAL
Anoka72
Osseo65
at  OsseoFINAL
Coon Rapids38
Blaine57
at  BlaineFINAL
#6 (AAAA) Centennial66
#2 (AAAA) Elk River68
at  Elk RiverFINAL
Burnsville38
#4 (AAAA) Eastview76
at  EastviewFINAL
#3 (AAAA) Lakeville North62
Farmington47
at  FarmingtonFINAL
#5 (AAAA) Apple Valley64
Lakeville South55
at  Lakeville SouthFINAL
Rosemount54
Prior Lake48
at  Prior LakeFINAL
Chaska60
Benilde-St. Margaret's34
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Robbinsdale Cooper74
Chanhassen64
at  ChanhassenFINAL
Bloomington Kennedy79
Richfield34
at  RichfieldFINAL
Bloomington Jefferson66
St. Louis Park72
at  St. Louis ParkFINAL
South St. Paul30
Henry Sibley58
at  Henry SibleyFINAL
Hill-Murray35
#8 (AAA) Mahtomedi54
at  MahtomediFINAL
Hastings55
Tartan48
at  TartanFINAL
Minneapolis Washburn15
#10 (AA) Minnehaha Academy57
at  Minnehaha AcademyFINAL
St. Paul Harding62
St. Paul Highland Park68
at  Highland ParkFINAL
St. Paul Como Park81
St. Paul Humboldt61
at  HumboldtFINAL
St. Paul Washington44
St. Paul Johnson32
at  JohnsonFINAL
St. Croix Lutheran54
St. Anthony Village57
at  St. Anthony VillageFINAL
Columbia Heights68
Minnesota Transitions Charter26
at  Minnesota TransitionsFINAL
Community of Peace Academy34
Hope Academy32
at  Hope AcademyFINAL
Clearbrook-Gonvick53
Pine River-Backus62
at  Pine RiverFINAL
Nevis45
Kelliher/Northome59
at  KelliherFINAL
Rochester Lourdes47
#2 (A) Goodhue71
at  GoodhueFINAL
Triton31
Kenyon-Wanamingo73
at  KenyonFINAL
Stewartville54
#9 (AAA) Kasson-Mantorville62
at  KassonFINAL
Byron71
Lake City55
at  Lake CityFINAL
Maple River67
Bethlehem Academy63
at  Bethlehem AcademyFINAL
#5 (A) Mankato Loyola77
Blooming Prairie39
at  Blooming PrairieFINAL
New Richland-H-E-G71
United South Central59
at  WellsFINAL
Medford48
Waterville-Elysian-Morristown62
at  WatervilleFINAL
Brandon/Evansville60
Battle Lake26
at  Battle LakeFINAL
Woodbury59
Stillwater Area72
at  StillwaterFINAL
Cretin-Derham Hall39
White Bear Lake51
at  White Bear LakeFINAL
Park of Cottage Grove43
East Ridge41
at  East RidgeFINAL
Pierz47
Pine City53
at  Pine CityFINAL
Big South Crossover
Worthington39
Waseca50
at  WasecaFINAL
Crosby-Ironton43
Staples-Motley63
at  StaplesFINAL
Lanesboro23
Alden-Conger44
at  AldenFINAL
Houston40
Mabel-Canton45
at  MabelF/OT
Grand Meadow36
#10 (A) Lyle/Austin Pacelli58
at  LyleFINAL
Cambridge-Isanti28
Chisago Lakes Area57
at  LindstromFINAL
Hibbing59
Deer River44
at  Deer RiverFINAL
Wrenshall28
Silver Bay34
at  Silver BayFINAL
Cook County46
Moose Lake-Willow River45
at  Moose LakeFINAL
Superior (WI)55
Duluth Denfeld16
at  Duluth DenfeldFINAL
Nashwauk-Keewatin50
Fond du Lac Ojibwe33
at  Fond du Lac OjibweFINAL
Big South Crossover
Luverne28
Blue Earth Area52
at  Blue EarthFINAL
Big South Crossover
#5 (AA) Pipestone Area64
New Ulm62
at  New UlmFINAL
Big South Crossover
Marshall53
#9 (AA) St. Peter46
at  St. PeterFINAL
Big South Crossover
Redwood Valley64
St. James Area35
at  St. JamesFINAL
Big South Crossover
Jackson County Central64
Fairmont55
at  FairmontFINAL
Sauk Rapids-Rice40
Willmar58
at  WillmarFINAL
Brainerd69
#4 (AAA) Alexandria81
at  AlexandriaFINAL
St. Cloud Apollo63
Rocori44
at  Cold SpringFINAL
Royalton31
Long Prairie-Grey Eagle50
at  Long PrairieFINAL
Browerville/Eagle Valley35
Osakis78
at  OsakisFINAL
East Central50
Swanville35
at  SwanvilleFINAL
Upsala57
St. John's Prep46
at  St. John's UniversityFINAL
Perham48
Verndale41
at  VerndaleF/OT
Crookston46
Pelican Rapids57
at  Pelican RapidsFINAL
Kimball Area62
Atwater-Cosmos-Grove City38
at  Grove CityFINAL
Minnewaska Area45
Belgrade-Brooten-Elrosa34
at  BelgradeFINAL
Faribault46
Albert Lea30
at  Albert LeaFINAL
#7 (AAA) Winona58
#1 (AAA) Northfield51
at  NorthfieldFINAL
Owatonna52
Red Wing53
at  Red WingFINAL
Rochester Mayo58
Rochester Century34
at  Rochester CenturyFINAL
Mankato West55
Rochester John Marshall58
at  Rochester John MarshallFINAL
Winona Cotter57
Fillmore Central45
at  Fillmore CentralFINAL
Wabasha-Kellogg41
Kingsland57
at  Spring ValleyFINAL
Caledonia78
Lewiston-Altura38
at  LewistonFINAL
La Crescent47
Rushford-Peterson62
at  RushfordFINAL
Chatfield30
St. Charles45
at  St. CharlesFINAL
#3 (AA) Plainview-Elgin-Millville65
Southland35
at  SouthlandFINAL
Henning66
Bertha-Hewitt26
at  BerthaFINAL
Menahga61
Pillager60
at  PillagerFINAL
Wadena-Deer Creek58
Sebeka63
at  SebekaFINAL
Albany60
Detroit Lakes57
at  Detroit LakesFINAL
LeRoy-Ostrander47
Randolph70
at  RandolphFINAL
Kittson County Central30
Fertile-Beltrami38
at  FertileFINAL
Red Lake Falls57
Fosston65
at  FosstonFINAL
Park Christian51
NCE/U-H63
at  Twin ValleyFINAL
#6 (AAA) Grand Rapids72
Thief River Falls80
at  Thief River FallsFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart62
New Ulm Cathedral58
at  New Ulm CathedralFINAL
Springfield54
Sleepy Eye58
at  Sleepy EyeF/OT
#6 (AA) Norwood-Young America86
LeSueur-Henderson49
at  LeSueurFINAL
Tri-City United90
Mayer Lutheran100
at  Mayer LutheranFINAL
Jordan66
Sibley East53
at  ArlingtonFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg54
Benson49
at  BensonFINAL
#2 (AA) Sauk Centre62
St. Cloud Cathedral56
at  St. Cloud CathedralFINAL
Lakeview72
Renville County West38
at  RenvilleFINAL
Ortonville58
MACCRAY48
at  Clara CityFINAL
Southwest MN Christian77
Canby63
at  CanbyFINAL
Red Rock Central79
Heron Lake-Okabena43
at  OkabenaFINAL
Hills-Beaver Creek66
Edgerton48
at  EdgertonFINAL
Fulda57
Mountain Lake Area49
at  Mountain LakeFINAL
Murray County Central61
Westbrook-Walnut Grove67
at  WestbrookFINAL
Rush City49
Aitkin41
at  AitkinFINAL
Badger/Greenbush-Middle River49
East Grand Forks79
at  East Grand ForksFINAL
Northern Freeze48
Waubun42
at  WaubunFINAL
Sacred Heart62
Climax/Fisher53
at  ClimaxFINAL
Warroad29
Lake of the Woods54
at  BaudetteFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com