PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Tuesday, February 21, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
TCAC Tournament - Division 1
Hope Academy (6)39
Charter Stars (3)68
at  Nova ClassicalFINAL
TCAC Tournament - Division 2
International School of MN (7)16
Liberty Classical Academy (2)51
at  North Lakes AcademyFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Academy for Sciences & Ag (5)0
Hmong Academy (4)1
at HSRAFINAL
Waseca47
Jordan36
at  JordanFINAL
#4 (A) Cromwell-Wright74
St. Paul Como Park82
at  Como ParkFINAL
#6 (AAA) Grand Rapids65
Bemidji73
at  BemidjiFINAL
Lakeview61
Wabasso58
at  WabassoFINAL
St. Cloud Cathedral46
Albany57
at  AlbanyFINAL
New Life Academy57
Mounds Park Academy52
at  Mounds Park AcademyFINAL
St. Croix Prep47
Fridley58
at  FridleyFINAL
Ortonville39
Hendricks24
at  HendricksFINAL
Mahnomen21
Red Lake County Central66
at  OkleeFINAL
Tartan60
North St. Paul24
at  North St. PaulFINAL
Belle Plaine70
Breck51
at  BreckFINAL
South Ridge61
Northeast Range40
at  BabbittFINAL
Nashwauk-Keewatin44
Silver Bay39
at  Silver BayFINAL
Monticello40
Delano57
at  DelanoFINAL
#7 (AA) New London-Spicer79
Litchfield59
at  LitchfieldFINAL
Blake35
Holy Family Catholic49
at  VictoriaFINAL
Rockford47
Annandale70
at  AnnandaleFINAL
#4 (AA) Watertown-Mayer61
Dassel-Cokato50
at  CokatoFINAL
#2 (AAA) Hutchinson70
New Prague65
at  New PragueFINAL
Providence Academy52
#5 (AAA) Orono64
at  OronoFINAL
Osseo39
Andover71
at  AndoverFINAL
Blaine73
Totino-Grace60
at  Totino-GraceFINAL
Irondale42
#10 (AAAA) Park Center79
at  Brooklyn ParkFINAL
Robbinsdale Armstrong43
#6 (AAAA) Centennial63
at  CentennialFINAL
Spring Lake Park34
Anoka72
at  AnokaFINAL
Coon Rapids42
Maple Grove58
at  Maple GroveFINAL
Eagan53
Burnsville42
at  BurnsvilleFINAL
#5 (AAAA) Apple Valley62
Farmington67
at  FarmingtonFINAL
#4 (AAAA) Eastview67
#3 (AAAA) Lakeville North72
at  Lakeville NorthFINAL
Lakeville South59
Rosemount52
at  RosemountFINAL
Prior Lake60
Shakopee69
at  ShakopeeFINAL
Marshall40
Sioux Falls Roosevelt (SD)41
at FINAL
Benilde-St. Margaret's39
Bloomington Jefferson36
at  Bloomington JeffersonFINAL
St. Louis Park39
Bloomington Kennedy61
at  Bloomington KennedyFINAL
Chaska63
Chanhassen57
at  ChanhassenF/OT
Richfield54
Robbinsdale Cooper86
at  Robbinsdale CooperFINAL
South St. Paul25
Hastings56
at  HastingsFINAL
Henry Sibley50
Hill-Murray65
at  Hill-MurrayFINAL
#8 (AAA) Mahtomedi58
Simley29
at  SimleyFINAL
Eden Prairie51
Edina39
at  EdinaFINAL
Minnetonka46
#8 (AAAA) Wayzata57
at  WayzataFINAL
St. Paul Academy48
Minneapolis Roosevelt50
at  Minneapolis RooseveltFINAL
St. Paul Washington24
St. Paul Central78
at  CentralFINAL
St. Paul Highland Park71
St. Paul Humboldt57
at  HumboldtFINAL
St. Paul Harding62
St. Paul Johnson37
at  JohnsonFINAL
East Central44
North Branch71
at  North BranchFINAL
Columbia Heights35
#3 (AAA) Holy Angels71
at  Holy AngelsFINAL
Concordia Academy51
St. Agnes52
at  St. AgnesFINAL
Visitation40
St. Croix Lutheran54
at  St. Croix LutheranFINAL
Heritage Christian43
CHOF63
at  Salvation ArmyFINAL
Class A - Section 1 Girls Basketball
Hope Lutheran (E10)15
Lanesboro (E7)54
at  LanesboroFINAL
Class A - Section 1 Girls Basketball
Wabasha-Kellogg (E9)52
Schaeffer Academy (E8)50
at  Schaeffer AcademyFINAL
Class A - Section 1 Girls Basketball
Glenville-Emmons (W9)30
LeRoy-Ostrander (W8)55
at  LeRoyFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Community of Peace Academy (7)17
Nova Classical Academy (2)45
at  Nova ClassicalFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Chesterton Academy (5)22
Cristo Rey Jesuit (4)58
at  Cristo Rey JesuitFINAL
TCAC Tournament - Division 1
Calvin Christian (8)20
Christian Life School (1)65
at  Christian LifeFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Learning for Leadership (6)3
St. Paul Prep (3)84
at HSRAFINAL
TCAC Tournament - Division 2
Hiawatha Collegiate (8)6
North Lakes Academy (1)64
at  North Lakes AcademyFINAL
#7 (A) Maranatha Christian64
DeLaSalle95
at  DeLaSalleFINAL
Waconia53
Buffalo65
at  BuffaloFINAL
Cannon Falls41
Stewartville71
at  StewartvilleFINAL
Fairmont68
Medford50
at  MedfordFINAL
Blue Earth Area43
New Richland-H-E-G62
at  New RichlandFINAL
Ashby43
Henning60
at  HenningFINAL
#9 (AAAA) Roseville47
Park of Cottage Grove63
at  Cottage GroveFINAL
Stillwater Area49
Forest Lake41
at  Forest LakeFINAL
White Bear Lake70
Mounds View58
at  Mounds ViewFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted47
Belgrade-Brooten-Elrosa62
at  BelgradeFINAL
Pierz32
#8 (AA) Eden Valley-Watkins71
at  Eden ValleyFINAL
Kimball Area44
Holdingford41
at  HoldingfordFINAL
Maple Lake34
Paynesville Area48
at  PaynesvilleFINAL
St. James Area25
GHEC/T/ML68
at  East ChainFINAL
Sleepy Eye72
Redwood Valley42
at  Redwood FallsFINAL
Deer River57
Crosby-Ironton71
at  CrosbyFINAL
#10 (AA) Minnehaha Academy73
Chisago Lakes Area68
at  LindstromFINAL
#7 (AAAA) St. Michael-Albertville61
St. Francis38
at  St. FrancisFINAL
Wrenshall53
Chisholm63
at  ChisholmFINAL
Eveleth-Gilbert68
Virginia60
at  VirginiaFINAL
Two Harbors60
Mesabi East47
at  AuroraFINAL
Hibbing46
Hermantown75
at  HermantownFINAL
Duluth East41
Esko66
at  EskoFINAL
Pine City55
Moose Lake-Willow River38
at  Moose LakeFINAL
Blackduck71
Northland62
at  RemerFINAL
Duluth Marshall33
Proctor40
at  ProctorFINAL
Littlefork-Big Falls67
North Woods62
at  CookFINAL
Cherry66
Floodwood45
at  FloodwoodFINAL
St. Cloud Apollo54
Brainerd71
at  BrainerdFINAL
Willmar40
#4 (AAA) Alexandria33
at  AlexandriaFINAL
St. Cloud Tech67
Sauk Rapids-Rice58
at  Sauk RapidsF/OT
Fergus Falls46
Sartell-St. Stephen39
at  SartellFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial25
Maple River62
at  MapletonFINAL
Waterville-Elysian-Morristown54
#9 (AA) St. Peter59
at  St. PeterFINAL
West Central Area70
Brandon/Evansville65
at  EvansvilleFINAL
Parkers Prairie31
Osakis63
at  OsakisFINAL
Verndale57
Upsala46
at  UpsalaFINAL
Isle42
Royalton56
at  RoyaltonFINAL
Pelican Rapids57
Perham52
at  PerhamFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton65
Hawley41
at  HawleyFINAL
Breckenridge52
Frazee49
at  FrazeeFINAL
Barnesville62
#6 (A) Ada-Borup/Norman County West65
at  AdaF/OT
Martin County West37
Worthington54
at  WorthingtonFINAL
Mankato East54
Albert Lea34
at  Albert LeaFINAL
Rochester Mayo46
Austin40
at  AustinFINAL
Owatonna64
Faribault55
at  FaribaultFINAL
Rochester John Marshall41
#1 (AAA) Northfield63
at  NorthfieldFINAL
Mankato West56
Red Wing73
at  Red WingFINAL
Rochester Century40
#7 (AAA) Winona73
at  WinonaFINAL
Sebeka61
Nevis44
at  NevisFINAL
Park Rapids Area80
Wadena-Deer Creek43
at  WadenaFINAL
Detroit Lakes69
Pequot Lakes72
at  Pequot LakesFINAL
Goodridge/Grygla66
Fertile-Beltrami58
at  FertileFINAL
Springfield58
Tracy-Milroy-Balaton48
at  TracyFINAL
Sibley East38
Gibbon-Fairfax-Winthrop62
at  WinthropFINAL
Central MN Christian59
Buffalo Lake-Hector-Stewart45
at  HectorFINAL
Montevideo77
Atwater-Cosmos-Grove City44
at  Grove CityFINAL
#2 (AA) Sauk Centre80
BOLD66
at  OliviaFINAL
Melrose38
Minnewaska Area59
at  GlenwoodFINAL
Benson34
Morris Area/Chokio-Alberta56
at  MorrisFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg46
Minneota61
at  MinneotaFINAL
Dawson-Boyd55
Yellow Medicine East58
at  Granite FallsFINAL
Foley53
Becker76
at  BeckerFINAL
#10 (AAA) Zimmerman73
Little Falls36
at  Little FallsFINAL
Mora38
Milaca72
at  MilacaFINAL
St. Anthony Village43
Rush City62
at  Rush CityFINAL
Onamia41
Aitkin55
at  AitkinFINAL
#1 (AA) Roseau86
East Grand Forks45
at  East Grand ForksFINAL
Clearbrook-Gonvick59
Walker-Hackensack-Akeley67
at  WalkerFINAL
Hill City35
Laporte51
at  LaporteFINAL
Warren-Alvarado-Oslo65
Climax/Fisher71
at  FisherF/OT
Lake of the Woods43
Cass Lake-Bena53
at  Cass LakeFINAL
Cleveland61
Jackson County Central55
at  JacksonFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com