PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Tuesday, February 28, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 3 Girls Basketball
Adrian (S5)62
Red Rock Central (S1)68
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Girls Basketball
Central MN Christian (N4)33
Canby (N1)70
at  Southwest MN StateFINAL
Class AA - Section 3 Girls Basketball
Martin County West (S4)49
Tracy-Milroy-Balaton (S1)55
at  WindomFINAL
Class AA - Section 3 Girls Basketball
Lakeview (N5)43
#6 (AA) New London-Spicer (N1)62
at  MontevideoFINAL
Class A - Section 1 Girls Basketball
Bethlehem Academy (W5)36
#2 (A) Goodhue (W1)82
at  Rochester Civic CenterFINAL
Class AA - Section 1 Girls Basketball
Winona Cotter (8)54
#3 (AA) Plainview-Elgin-Millville (1)52
at  Rochester Civic CenterFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Mahnomen (E9)23
Blackduck (E8)70
at  BlackduckFINAL
St. Anthony Village40
CHOF64
at  Salvation ArmyFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Sleepy Eye Saint Mary's (N6)69
BOLD (N3)78
at  OliviaFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
New Ulm Cathedral (N7)36
Sleepy Eye (N2)70
at  Sleepy EyeFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Minnesota Valley Lutheran (N5)68
Nicollet (N4)52
at  NicolletFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Cleveland (N8)32
Cedar Mountain/Comfrey (N1)73
at  MorganFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Alden-Conger (S6)43
St. Clair (S3)61
at  St. ClairFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Mountain Lake Area (S7)42
GHEC/T/ML (S2)67
at  East ChainFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
United South Central (S5)43
Springfield (S4)58
at  SpringfieldFINAL
Class A - Section 2 Girls Basketball
Janesville-Waldorf-Pemberton (S8)27
#4 (A) Mankato Loyola (S1)75
at  Mankato LoyolaFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Sibley East (N6)35
Glencoe-Silver Lake (N3)68
at  GlencoeFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Belle Plaine (N7)55
St. Peter (N2)67
at  St. PeterFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Tri-City United (N5)60
Gibbon-Fairfax-Winthrop (N4)63
at  WinthropFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
LeSueur-Henderson (N8)21
#5 (AA) Norwood-Young America (N1)72
at  NorwoodFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Medford (S6)45
Maple River (S3)60
at  MapletonFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Lake Crystal-Wellcome Memorial (S7)42
Blue Earth Area (S2)62
at  Blue EarthFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
Waterville-Elysian-Morristown (S5)67
Fairmont (S4)59
at  FairmontFINAL
Class AA - Section 2 Girls Basketball
St. James Area (S8)23
New Richland-H-E-G (S1)53
at  New RichlandFINAL
Class AAA - Section 6 Girls Basketball
Benilde-St. Margaret's (6)54
Delano (3)38
at  DelanoFINAL
Class AAA - Section 6 Girls Basketball
Mound Westonka (5)60
Waconia (4)63
at  WaconiaFINAL
Class AAA - Section 6 Girls Basketball
Dassel-Cokato (8)55
#1 (AAA) Hutchinson (1)69
at  HutchinsonFINAL
Class AAA - Section 2 Girls Basketball
Marshall (6)28
Faribault (3)37
at  FaribaultFINAL
Class AAA - Section 2 Girls Basketball
Worthington (7)34
New Ulm (2)74
at  New UlmFINAL
Class AAA - Section 2 Girls Basketball
Mankato West (5)59
Jordan (4)55
at  JordanFINAL
Class AAA - Section 2 Girls Basketball
Mankato East (8)41
Waseca (1)55
at  WasecaFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
St. Cloud Apollo (6)44
Big Lake (3)59
at  Big LakeFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
Rocori (7)33
Willmar (2)69
at  WillmarFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Bemidji (6)71
Thief River Falls (3)54
at  Thief River FallsFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Sauk Rapids-Rice (7)39
Sartell-St. Stephen (2)47
at  SartellFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Detroit Lakes (5)57
Fergus Falls (4)52
at  Fergus FallsFINAL
Class AAA - Section 8 Girls Basketball
Little Falls (8)33
#6 (AAA) Alexandria (1)62
at  AlexandriaFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Hibbing (6)63
Chisago Lakes Area (3)51
at  LindstromFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
North Branch (7)36
#10 (AAA) Hermantown (2)52
at  HermantownFINAL
Class AAA - Section 7 Girls Basketball
Princeton (5)61
Cloquet (4)63
at  CloquetFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Warren-Alvarado-Oslo (W10)50
Goodridge/Grygla (W7)29
at  GoodridgeFINAL
Class A - Section 8 Girls Basketball
Red Lake County Central (W9)48
Climax/Fisher (W8)63
at  ClimaxFINAL
Class A - Section 4 Girls Basketball
Chesterton Academy (16)55
Learning for Leadership (17)13
at  Learning for LeadershipFINAL
Class AA - Section 4 Girls Basketball
Academy for Sciences & Ag (18)0
St. Paul Prep (15)2
at  St. Paul PrepForfeit
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Rogers (6)69
Moorhead (3)91
at  MoorheadFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Brainerd (7)62
#4 (AAAA) St. Michael-Albertville (2)69
at  St. MichaelFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
Buffalo (5)48
Maple Grove (4)64
at  Maple GroveFINAL
Class AAAA - Section 8 Girls Basketball
St. Cloud Tech (8)29
#2 (AAAA) Elk River (1)74
at  Elk RiverFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Greenway (2-8)28
Duluth Marshall (2-1)59
at  Duluth MarshallFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Eveleth-Gilbert (2-5)35
Proctor (2-4)50
at  ProctorFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Moose Lake-Willow River (1-7)40
Pequot Lakes (1-2)76
at  Pequot LakesFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Virginia (2-6)33
Two Harbors (2-3)36
at  Two HarborsFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Mesabi East (2-7)55
International Falls (2-2)78
at  International FallsFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Aitkin (1-5)40
Pillager (1-4)27
at  PillagerFINAL
Class AA - Section 7 Girls Basketball
Hinckley-Finlayson (1-8)7
Esko (1-1)66
at  EskoFINAL
Class AA - Section 6 Girls Basketball
St. John's Prep (W9)36
Paynesville Area (W8)55
at  PaynesvilleFINAL
Class AAA - Section 6 Girls Basketball
Blake (7)36
#2 (AAA) Orono (2)61
at  OronoFINAL
Class A - Section 3 Girls Basketball
Hills-Beaver Creek (S3)50
#9 (A) Southwest MN Christian (S2)74
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 3 Girls Basketball
Wabasso (N3)51
Lac qui Parle Valley (N2)64
at  Southwest MN StateFINAL
Class AA - Section 3 Girls Basketball
Minneota (S3)50
Pipestone Area (S2)47
at  WindomFINAL
Class AA - Section 3 Girls Basketball
Morris Area/Chokio-Alberta (N3)57
Minnewaska Area (N2)54
at  MontevideoFINAL
Class A - Section 1 Girls Basketball
Grand Meadow (W3)22
Lyle/Austin Pacelli (W2)57
at  Rochester Civic CenterFINAL
Class AA - Section 1 Girls Basketball
Pine Island (5)40
Kenyon-Wanamingo (4)55
at  Rochester Civic CenterFINAL
Class AAA - Section 5 Girls Basketball
Becker (5)69
Monticello (4)57
at  MonticelloFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com