PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Friday, September 30, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXV
Kimball Area7
Upsala/Swanville Area17
at  SwanvilleFINAL
Underwood13
Clinton-Graceville-Beardsley22
at  GracevilleFINAL
St. Paul Central29
#2 (A) Minneapolis North36
at  Minneapolis NorthFINAL
Park Christian0
Laporte2
at  LaporteForfeit
#8 (AAAAA) Robbinsdale Cooper35
Park Center0
at  Brooklyn ParkFINAL
Roseau6
#8 (AAAA) Fergus Falls61
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen40
#10 (AAAA) Rocori13
at  Cold SpringFINAL
North Branch14
Duluth East26
at  Duluth EastFINAL
Cannon Falls30
Byron24
at  ByronFINAL
Red Lake12
#7 (A) Pine River-Backus74
at  Pine RiverFINAL
Rothsay6
#9 (9-Man) Verndale57
at  VerndaleFINAL
Hawley49
Wadena-Deer Creek20
at  WadenaFINAL
#2 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton21
#2 (AA) Barnesville22
at  BarnesvilleFINAL
Bertha-Hewitt14
Hillcrest Lutheran Academy48
at  Fergus FallsFINAL
Warroad56
Pelican Rapids30
at  Pelican RapidsFINAL
Park Rapids Area26
Perham27
at  PerhamFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa27
West Central Area/Ashby33
at  BarrettFINAL
Staples-Motley26
Otter Tail Central33
at  Battle LakeFINAL
Detroit Lakes34
Pequot Lakes25
at  Pequot LakesFINAL
Benson19
Atwater-Cosmos-Grove City28
at  Grove CityFINAL
St. Cloud Apollo7
Willmar21
at  WillmarFINAL
Parkers Prairie14
Kerkhoven-Murdock-Sunburg12
at  MurdockFINAL
Wheaton/Herman-Norcross46
Renville County West16
at  DanubeFINAL
New York Mills3
Walker-Hackensack-Akeley24
at  WalkerFINAL
Blackduck0
Bagley49
at  BagleyFINAL
#8 (AA) Royalton30
Browerville/Eagle Valley8
at  BrowervilleFINAL
Frazee6
Osakis28
at  OsakisFINAL
Thief River Falls14
East Grand Forks12
at  East Grand ForksFINAL
#8 (9-Man) Mountain Iron-Buhl8
Cook County26
at  Grand MaraisFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart6
Brandon/Evansville59
at  BrandonFINAL
MACCRAY20
Hancock26
at  HancockF/OT
United North Central42
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
Crookston12
Breckenridge42
at  BreckenridgeFINAL
Moorhead22
Brainerd27
at  BrainerdFINAL
Windom Area13
#3 (AAA) Jackson County Central49
at  JacksonFINAL
New London-Spicer26
Little Falls13
at  Little FallsFINAL
Chisago Lakes Area39
Big Lake25
at  Big LakeFINAL
Yellow Medicine East13
#9 (AAA) Morris Area/Chokio-Alberta36
at  UM-MorrisFINAL
#7 (AA) Eden Valley-Watkins26
Paynesville Area12
at  PaynesvilleFINAL
#3 (A) BOLD29
Montevideo0
at  MontevideoFINAL
Sauk Centre16
Minnewaska Area20
at  GlenwoodFINAL
Russell-Tyler-Ruthton28
Ortonville20
at  OrtonvilleFINAL
Cass Lake-Bena12
NCE/U-H50
at  UlenFINAL
Win-E-Mac20
Ada-Borup48
at  AdaFINAL
Fosston28
Badger/Greenbush-Middle River3
at  BadgerFINAL
#3 (AA) Pillager47
Lake Park-Audubon8
at  Lake ParkFINAL
#9 (AAAAA) St. Cloud Tech59
Sauk Rapids-Rice7
at  Sauk RapidsFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman13
Hills-Beaver Creek53
at  HillsFINAL
Mountain Lake Area20
#5 (9-Man) Edgerton/Ellsworth60
at  EdgertonFINAL
Heron Lake-Okabena44
Westbrook-Walnut Grove6
at  WestbrookFINAL
Madelia46
Nicollet20
at  NicolletFINAL
Fertile-Beltrami12
Polk County West47
at  East Grand ForksFINAL
#9 (AAAA) Becker28
Foley0
at  FoleyFINAL
Pine City20
#9 (AA) Moose Lake-Willow River18
at  Willow RiverFINAL
Crosby-Ironton28
Mora47
at  MoraFINAL
Delano19
Annandale14
at  AnnandaleFINAL
Maple Lake14
Melrose21
at  MelroseFINAL
#7 (AAA) Pierz39
Howard Lake-Waverly-Winsted28
at  Howard LakeFINAL
Norwood-Young America12
Mayer Lutheran17
at  Mayer LutheranFINAL
Red Lake County8
Mahnomen44
at  MahnomenFINAL
#10 (A) Dawson-Boyd31
Tracy-Milroy-Balaton8
at  TracyFINAL
Ogilvie12
#7 (9-Man) Nevis20
at  NevisFINAL
Mabel-Canton36
Houston28
at  HoustonFINAL
Kenyon-Wanamingo47
Medford0
at  MedfordFINAL
Alden-Conger/G-E42
Lanesboro24
at  LanesboroFINAL
Blooming Prairie1
Mankato Loyola0
at  Mankato LoyolaForfeit
Minnesota Valley Lutheran23
Sleepy Eye Saint Mary's36
at  Sleepy EyeFINAL
St. Clair22
Janesville-Waldorf-Pemberton38
at  JanesvilleFINAL
#6 (A) Wabasso56
Red Rock Central14
at  LambertonFINAL
Canby34
#9 (A) Adrian12
at  AdrianFINAL
#2 (9-Man) Spring Grove66
Randolph21
at  RandolphFINAL
Isle53
Onamia8
at  OnamiaFINAL
#3 (AAAAA) Mankato West34
Rochester Mayo0
at  Rochester MayoFINAL
Austin18
Owatonna49
at  OwatonnaFINAL
Apple Valley42
Eastview41
at  EastviewFINAL
Northfield14
#7 (AAAA) Winona4
at  WinonaFINAL
#6 (AAAAAA) Minnetonka0
#3 (AAAAAA) Eden Prairie20
at  Eden PrairieFINAL
Waconia53
Bloomington Jefferson13
at  Bloomington StadiumFINAL
Henry Sibley26
Park of Cottage Grove35
at  Cottage GroveFINAL
Stillwater Area0
Woodbury18
at  WoodburyFINAL
Hill-Murray14
North St. Paul21
at  North St. PaulFINAL
White Bear Lake27
Mounds View34
at  Mounds ViewFINAL
Robbinsdale Armstrong18
Irondale14
at  IrondaleFINAL
Forest Lake12
Roseville27
at  RosevilleFINAL
Minneapolis Southwest14
Minneapolis Washburn28
at  Minneapolis WashburnFINAL
Spectrum52
Minneapolis Roosevelt20
at  Minneapolis RooseveltFINAL
#4 (AAAAAA) Rosemount45
Eagan2
at  EaganFINAL
Wayzata7
Maple Grove35
at  Maple GroveFINAL
#1 (AAAAAA) Totino-Grace21
#9 (AAAAAA) Blaine14
at  BlaineFINAL
Coon Rapids0
Anoka42
at  AnokaFINAL
Buffalo21
#1 (AAAAA) Elk River63
at  Elk RiverFINAL
Osseo35
#8 (AAAAAA) Champlin Park36
at  Champlin ParkFINAL
Jordan6
Waseca44
at  WasecaFINAL
Rochester John Marshall14
Faribault34
at  FaribaultFINAL
Tri-City United6
Albert Lea21
at  Albert LeaFINAL
#9 (AAAAAA) Burnsville31
Farmington23
at  FarmingtonFINAL
Belle Plaine39
New Ulm7
at  New UlmFINAL
Rochester Century12
Mankato East31
at  Mankato EastFINAL
St. Peter13
#8 (AAA) Fairmont27
at  FairmontFINAL
#3 (AAAA) Marshall64
Worthington0
at  WorthingtonFINAL
Tartan21
Simley20
at  SimleyFINAL
St. Thomas Academy7
#1 (AAAA) South St. Paul13
at  South St. PaulFINAL
Centennial15
Andover22
at  AndoverFINAL
Hastings14
#4 (AAAAA) Mahtomedi31
at  MahtomediFINAL
DeLaSalle14
#2 (AAAAA) Spring Lake Park62
at  Spring Lake ParkFINAL
Chaska21
Holy Angels14
at  Holy AngelsFINAL
St. Louis Park22
Benilde-St. Margaret's38
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Dassel-Cokato7
#2 (AAAA) Hutchinson35
at  HutchinsonFINAL
Red Wing12
New Prague35
at  New PragueFINAL
Hopkins41
Shakopee20
at  ShakopeeFINAL
Edina0
Prior Lake30
at  Prior LakeFINAL
Princeton6
Monticello35
at  MonticelloFINAL
Cambridge-Isanti7
#7 (AAAAA) St. Michael-Albertville45
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Grand Rapids57
Hibbing14
at  HibbingFINAL
St. Charles39
Pine Island20
at  Pine IslandFINAL
#1 (AA) Caledonia47
#6 (AA) Zumbrota-Mazeppa0
at  ZumbrotaFINAL
Kasson-Mantorville14
#4 (AAA) Rochester Lourdes49
at  Rochester LourdesFINAL
Plainview-Elgin-Millville42
Lake City26
at  Lake CityFINAL
Martin County West16
Blue Earth Area35
at  Blue EarthFINAL
Watertown-Mayer7
Glencoe-Silver Lake47
at  GlencoeFINAL
Waterville-Elysian-Morristown9
#9 (AA) Maple River42
at  MapletonFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop6
LeSueur-Henderson54
at  LeSueurFINAL
Luverne23
Pipestone Area6
at  PipestoneFINAL
St. Paul Como Park28
Concordia Academy26
at  Concordia AcademyFINAL
Holdingford14
Rockford27
at  RockfordFINAL
Minneapolis South0
#10 (AAAAA) SMB55
at  BlakeFINAL
#5 (AA) Eveleth-Gilbert19
Two Harbors27
at  Two HarborsFINAL
Duluth Denfeld12
#10 (AAA) Proctor30
at  ProctorFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin52
International Falls0
at  International FallsFINAL
Cloquet27
#6 (AAAA) Hermantown16
at  HermantownFINAL
#7 (A) Fillmore Central35
Southland7
at  AdamsFINAL
#4 (A) Rushford-Peterson31
Lewiston-Altura14
at  LewistonFINAL
Goodhue42
Kingsland0
at  Spring ValleyFINAL
Dover-Eyota37
Winona Cotter14
at  Winona StateFINAL
Sibley East29
New Richland-H-E-G38
at  New RichlandFINAL
Chatfield19
Triton28
at  Dodge CenterFINAL
Wabasha-Kellogg15
Hayfield7
at  HayfieldFINAL
Bethlehem Academy13
United South Central0
at  WellsFINAL
#4 (AA) Redwood Valley39
St. James Area13
at  St. JamesFINAL
New Ulm Cathedral42
Springfield14
at  SpringfieldFINAL
Brooklyn Center6
St. Agnes14
at  HamlineFINAL
#4 (AAAA) Fridley6
#1 (AAA) St. Croix Lutheran41
at  St. Croix LutheranFINAL
Braham32
#5 (A) Hinckley-Finlayson41
at  HinckleyFINAL
Barnum16
East Central24
at  FinlaysonFINAL
#5 (AAAA) Mound Westonka53
Breck7
at  BreckFINAL
Mesabi East14
Chisholm28
at  ChisholmFINAL
Aitkin34
Esko19
at  EskoFINAL
Lyle-Pacelli8
LeRoy-Ostrander53
at  LeRoyFINAL
Fulda6
#4 (9-Man) Cleveland42
at  ClevelandFINAL
West Lutheran34
#1 (9-Man) Grand Meadow80
at  Grand MeadowFINAL
McGregor14
Wrenshall24
at  WrenshallFINAL
Northeast Range14
Bigfork16
at  BigforkF/OT
Kelliher/Northome44
Littlefork-Big Falls6
at  LittleforkFINAL
Sleepy Eye42
Cedar Mountain/Comfrey13
at  MorganFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity20
Lake Crystal-Wellcome Memorial14
at  Lake CrystalFINAL
Albany14
Zimmerman38
at  ZimmermanFINAL
Deer River14
Rush City19
at  Rush CityFINAL
La Crescent24
Stewartville45
at  StewartvilleFINAL
#1 (A) Minneota42
Murray County Central7
at  SlaytonFINAL
St. Francis0
#10 (AAAAA) Rogers21
at  RogersFINAL
#2 (AAAAAA) Lakeville North35
Lakeville South0
at  Lakeville SouthFINAL
New Life Academy7
Providence Academy12
at  Providence AcademyFINAL
Orono14
#5 (AAAAA) Chanhassen52
at  ChanhassenFINAL
#5 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall7
#7 (AAAAAA) East Ridge21
at  East RidgeFINAL
Carlton21
South Ridge42
at  CulverFINAL
#3 (9-Man) Waubun54
Norman County West12
at  HalstadFINAL
Kittson County Central25
Clearbrook-Gonvick6
at  ClearbrookFINAL
Goodridge/Grygla8
Warren-Alvarado-Oslo31
at  WarrenFINAL
Stephen-Argyle48
Northern Freeze6
at  KarlstadFINAL
#10 (9-Man) Cromwell-Wright42
Floodwood0
at  FloodwoodFINAL
Lake of the Woods20
North Woods66
at  CookFINAL
#6 (9-Man) Ely62
Hill City/Northland8
at  RemerFINAL
Milaca19
St. Cloud Cathedral20
at  St. Cloud StateFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com