PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Friday, October 7, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXV
Goodridge/Grygla12
Stephen-Argyle44
at  ArgyleFINAL
#10 (AAA) Providence Academy33
Minneapolis South6
at  Minneapolis SouthFINAL
Minneapolis Edison18
Spectrum52
at  SpectrumFINAL
Littlefork-Big Falls12
Northeast Range66
at  BabbittFINAL
Pine City12
Esko34
at  EskoFINAL
Hillcrest Lutheran Academy2
Park Christian0
at  MoorheadForfeit
Pequot Lakes26
Park Rapids Area7
at  Park RapidsFINAL
Hibbing13
Duluth Denfeld42
at  Duluth DenfeldFINAL
Big Lake49
Duluth East28
at  Duluth EastFINAL
St. Paul Highland Park14
#8 (AAAA) Fridley12
at  FridleyFINAL
#10 (AA) St. Agnes0
Eveleth-Gilbert35
at  EvelethFINAL
Willmar7
Moorhead49
at  MoorheadFINAL
Warroad30
Crookston20
at  CrookstonFINAL
Bagley27
Fosston7
at  FosstonFINAL
Laporte0
Bertha-Hewitt53
at  BerthaFINAL
Blackduck0
New York Mills12
at  New York MillsFINAL
Long Prairie-Grey Eagle6
Staples-Motley36
at  StaplesFINAL
#8 (9-Man) Verndale47
Underwood0
at  UnderwoodFINAL
West Central Area/Ashby0
Parkers Prairie28
at  Parkers PrairieFINAL
United North Central0
Otter Tail Central21
at  HenningFINAL
Montevideo27
Benson7
at  BensonFINAL
Red Lake0
#3 (AA) Pillager60
at  PillagerFINAL
Zimmerman31
New London-Spicer12
at  New LondonFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City14
#2 (A) BOLD56
at  OliviaFINAL
Renville County West28
MACCRAY34
at  MaynardFINAL
East Central0
Braham30
at  BrahamFINAL
#8 (A) Walker-Hackensack-Akeley21
#9 (A) Pine River-Backus22
at  Pine RiverFINAL
#3 (9-Man) Waubun40
Cass Lake-Bena8
at  Cass LakeFINAL
Upsala/Swanville Area19
#7 (AA) Royalton14
at  RoyaltonFINAL
Isle16
Cook County36
at  Grand MaraisFINAL
Hancock20
Wheaton/Herman-Norcross41
at  WheatonFINAL
Perham14
Detroit Lakes26
at  Detroit LakesFINAL
Foley12
Albany30
at  AlbanyFINAL
East Grand Forks15
Roseau0
at  RoseauFINAL
Osakis12
#6 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton59
at  GlyndonFINAL
#2 (AA) Barnesville40
#8 (AA) Hawley18
at  HawleyFINAL
Pelican Rapids6
Breckenridge49
at  BreckenridgeFINAL
Rocori27
Bemidji7
at  BemidjiFINAL
Moose Lake-Willow River36
Crosby-Ironton37
at  CrosbyFINAL
#9 (AAAAA) St. Cloud Tech50
St. Cloud Apollo14
at  St. Cloud ApolloFINAL
Annandale20
Dassel-Cokato21
at  CokatoFINAL
Wadena-Deer Creek28
Frazee27
at  FrazeeFINAL
#7 (AAA) Morris Area/Chokio-Alberta40
Sauk Centre14
at  Sauk CentreFINAL
Ortonville12
Lac qui Parle Valley13
at  MadisonFINAL
Ada-Borup21
NCE/U-H22
at  UlenFINAL
Fertile-Beltrami45
Red Lake County12
at  Red Lake FallsFINAL
Mahnomen36
Badger/Greenbush-Middle River14
at  BadgerFINAL
Sauk Rapids-Rice7
Sartell-St. Stephen21
at  SartellFINAL
#6 (AAAA) Fergus Falls34
Thief River Falls7
at  Northland CTCFINAL
Hills-Beaver Creek38
#5 (9-Man) Edgerton/Ellsworth46
at  EdgertonFINAL
#4 (9-Man) Cleveland70
Heron Lake-Okabena14
at  Heron LakeFINAL
Lake Park-Audubon8
Polk County West50
at  Sacred HeartFINAL
Buffalo41
Cambridge-Isanti28
at  CambridgeFINAL
Milaca6
#7 (AAAA) Becker54
at  BeckerFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted6
#5 (AA) Eden Valley-Watkins52
at  Eden ValleyFINAL
Melrose14
Holdingford28
at  HoldingfordFINAL
Browerville/Eagle Valley22
Kimball Area13
at  KimballFINAL
Paynesville Area20
#5 (AAA) Pierz41
at  PierzFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg26
Belgrade-Brooten-Elrosa14
at  BelgradeFINAL
Lakeview19
#7 (A) Dawson-Boyd13
at  DawsonFINAL
Murray County Central13
Canby14
at  CanbyF/OT
Southland14
#4 (A) Rushford-Peterson53
at  RushfordFINAL
Hayfield0
Goodhue41
at  GoodhueFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove42
Mabel-Canton0
at  MabelFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton43
Bethlehem Academy14
at  FaribaultFINAL
Nicollet7
Granada-Huntley-EC/Truman28
at  GranadaFINAL
Minnesota Valley Lutheran20
Sleepy Eye8
at  Sleepy EyeFINAL
Mankato Loyola0
St. Clair39
at  St. ClairFINAL
Cedar Mountain/Comfrey20
New Ulm Cathedral46
at  New UlmFINAL
Westbrook-Walnut Grove26
Mountain Lake Area30
at  Mountain LakeFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's14
Red Rock Central35
at  LambertonFINAL
Tracy-Milroy-Balaton6
#1 (A) Minneota54
at  MinneotaFINAL
Adrian48
Russell-Tyler-Ruthton14
at  TylerFINAL
#5 (A) Hinckley-Finlayson35
Barnum0
at  BarnumFINAL
Onamia0
Ogilvie62
at  OgilvieFINAL
New Prague0
Rochester Century32
at  Rochester CenturyFINAL
Farmington28
#4 (AAAAAA) Rosemount17
at  RosemountFINAL
Rochester Mayo21
Owatonna42
at  OwatonnaFINAL
Faribault8
#5 (AAAA) Winona26
at  WinonaFINAL
Richfield6
Bloomington Jefferson30
at  Bloomington StadiumFINAL
Lakeville South20
Apple Valley28
at  Apple ValleyFINAL
#5 (AAAAA) Chanhassen35
Chaska13
at  ChaskaFINAL
Shakopee6
Edina24
at  EdinaFINAL
Eagan0
#7 (AAAAAA) Burnsville35
at  BurnsvilleFINAL
Maple Grove45
#7 (AAAAAA) Minnetonka14
at  MinnetonkaFINAL
Mounds View7
Stillwater Area20
at  StillwaterFINAL
St. Thomas Academy35
Hastings27
at  HastingsFINAL
#1 (AAAA) South St. Paul56
Tartan20
at  TartanFINAL
Woodbury50
White Bear Lake23
at  White Bear LakeFINAL
Minneapolis Washburn0
St. Paul Central6
at  GriffinFINAL
#1 (AAA) St. Croix Lutheran69
Minneapolis Southwest14
at  Minneapolis SouthwestFINAL
#3 (AAAAA) Spring Lake Park42
Robbinsdale Armstrong0
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Wayzata21
Hopkins20
at  HopkinsFINAL
Anoka6
#10 (AAAAAA) Blaine14
at  BlaineFINAL
Rogers7
#1 (AAAAA) Elk River49
at  Elk RiverFINAL
Andover40
Coon Rapids7
at  Coon RapidsFINAL
#5 (AAAAAA) East Ridge42
Forest Lake18
at  Forest LakeFINAL
Albert Lea7
Austin50
at  AustinFINAL
Rochester John Marshall14
Northfield36
at  NorthfieldFINAL
Red Wing0
#2 (AAAAA) Mankato West42
at  Mankato WestFINAL
#9 (AAAA) Waseca26
New Ulm0
at  New UlmFINAL
Mankato East12
#3 (AAAA) Marshall42
at  Southwest MN StateFINAL
Worthington17
#9 (AAA) Fairmont20
at  FairmontFINAL
Simley3
Henry Sibley28
at  Henry SibleyFINAL
North St. Paul7
#4 (AAAAA) Mahtomedi35
at  MahtomediFINAL
Park of Cottage Grove52
Hill-Murray13
at  Hill-MurrayFINAL
#6 (AAAAAA) Champlin Park21
#1 (AAAAAA) Totino-Grace42
at  Totino-GraceFINAL
Concordia Academy7
Columbia Heights37
at  Columbia HeightsFINAL
Irondale32
St. Louis Park14
at  St. Louis ParkFINAL
Park Center3
Benilde-St. Margaret's34
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
#2 (AAAA) Hutchinson30
#4 (AAA) Litchfield19
at  LitchfieldFINAL
Minneapolis Henry0
#4 (AAAA) Mound Westonka29
at  MoundFINAL
Bloomington Kennedy0
Orono22
at  OronoFINAL
#3 (AAAAAA) Eden Prairie29
Prior Lake0
at  Prior LakeFINAL
Hermantown38
Grand Rapids14
at  Grand RapidsFINAL
Chisago Lakes Area19
Monticello49
at  MonticelloFINAL
St. Francis6
#7 (AAAAA) St. Michael-Albertville7
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
#8 (AAA) Proctor9
#10 (AAAA) Cloquet7
at  CloquetFINAL
North Branch15
Princeton18
at  PrincetonFINAL
#3 (AAA) Rochester Lourdes31
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Stewartville44
Plainview-Elgin-Millville24
at  PlainviewFINAL
Winona Cotter6
#1 (AA) Caledonia45
at  CaledoniaFINAL
Lake City6
Cannon Falls52
at  Cannon FallsFINAL
Jordan58
St. Peter6
at  St. PeterFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial12
#6 (AA) Maple River57
at  MapletonFINAL
New Richland-H-E-G14
LeSueur-Henderson11
at  LeSueurFINAL
Minnewaska Area7
Yellow Medicine East19
at  Granite FallsFINAL
Pipestone Area7
#3 (AA) Redwood Valley21
at  Redwood FallsFINAL
#8 (AAAAA) Robbinsdale Cooper55
DeLaSalle7
at  DeLaSalleFINAL
Brooklyn Center14
St. Anthony Village23
at  St. Anthony VillageFINAL
Glencoe-Silver Lake16
Delano13
at  DelanoFINAL
Holy Family Catholic0
Watertown-Mayer20
at  WatertownFINAL
International Falls0
Virginia21
at  VirginiaFINAL
Mora20
Aitkin27
at  AitkinFINAL
Two Harbors46
Greenway/Nashwauk-Keewatin54
at  ColeraineFINAL
#9 (AA) Zumbrota-Mazeppa27
Chatfield20
at  ChatfieldFINAL
Pine Island27
Dover-Eyota49
at  EyotaFINAL
Kingsland0
#6 (A) Fillmore Central62
at  HarmonyFINAL
Triton54
St. Charles32
at  St. CharlesFINAL
Sibley East6
Waterville-Elysian-Morristown18
at  WatervilleFINAL
Tri-City United6
Belle Plaine54
at  Belle PlaineFINAL
Medford29
Blooming Prairie53
at  Blooming PrairieFINAL
Norwood-Young America2
Gibbon-Fairfax-Winthrop0
at  WinthropForfeit
Blue Earth Area34
Windom Area14
at  WindomFINAL
#2 (AAA) Jackson County Central62
Martin County West23
at  SherburnFINAL
Mesabi East20
Deer River36
at  Deer RiverFINAL
South Ridge52
McGregor20
at  McGregorFINAL
#1 (9-Man) Grand Meadow47
LeRoy-Ostrander16
at  LeRoyFINAL
Randolph33
Alden-Conger/G-E36
at  AldenFINAL
Lanesboro77
Lyle-Pacelli0
at  LyleFINAL
#10 (9-Man) North Woods2
Bigfork0
at  BigforkForfeit
United South Central15
Kenyon-Wanamingo47
at  KenyonFINAL
Chisholm8
Rush City32
at  Rush CityFINAL
Rockford14
Maple Lake15
at  Maple LakeF/OT
Byron27
Kasson-Mantorville33
at  KassonFINAL
Holy Angels15
Waconia42
at  WaconiaFINAL
St. James Area7
Luverne37
at  LuverneFINAL
Houston50
West Lutheran8
at  West LutheranFINAL
Lewiston-Altura49
Wabasha-Kellogg8
at  WabashaFINAL
St. Paul Johnson12
New Life Academy44
at  New Life AcademyFINAL
Eastview6
#2 (AAAAAA) Lakeville North41
at  Lakeville NorthFINAL
Fulda27
Madelia22
at  MadeliaFINAL
Mayer Lutheran29
Lester Prairie/Holy Trinity14
at  Lester PrairieFINAL
Brandon/Evansville47
Rothsay22
at  RothsayFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley46
Buffalo Lake-Hector-Stewart6
at  HectorFINAL
Norman County West32
Win-E-Mac28
at  Win-E-MacFINAL
Clearbrook-Gonvick36
Northern Freeze6
at  NewfoldenFINAL
Warren-Alvarado-Oslo6
Kittson County Central33
at  HallockFINAL
Silver Bay22
Mountain Iron-Buhl12
at  Mountain IronFINAL
Carlton0
#9 (9-Man) Cromwell-Wright59
at  CromwellFINAL
Wrenshall26
Floodwood30
at  FloodwoodFINAL
Kelliher/Northome44
Lake of the Woods18
at  BaudetteFINAL
#6 (9-Man) Nevis54
Hill City/Northland6
at  Hill CityFINAL
#7 (9-Man) Ely37
Siren (WI)20
at FINAL
Little Falls6
St. Cloud Cathedral13
at  St. Cloud StateFINAL
Roseville14
#9 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall28
at  St. Thomas UniversityFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com