PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Week 2
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXV
Friday, September 9, 2016
Renville County West7
Clinton-Graceville-Beardsley30
at  GracevilleFINAL
Underwood48
Park Christian0
at  MoorheadFINAL
#2 (AA) Barnesville60
Crookston20
at  CrookstonFINAL
Roseau0
#10 (AAAA) Detroit Lakes47
at  Detroit LakesFINAL
Cambridge-Isanti40
Duluth East35
at  Duluth EastFINAL
Minneapolis Southwest6
Fridley32
at  FridleyFINAL
#7 (AAA) Aitkin21
Duluth Denfeld16
at  Duluth DenfeldFINAL
Ogilvie16
#8 (9-Man) Cromwell-Wright50
at  CromwellFINAL
Rothsay6
Bertha-Hewitt50
at  BerthaFINAL
Pine River-Backus22
New York Mills6
at  New York MillsFINAL
Thief River Falls7
Park Rapids Area27
at  Park RapidsFINAL
Long Prairie-Grey Eagle14
Wadena-Deer Creek26
at  WadenaFINAL
#7 (9-Man) Verndale18
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
United North Central40
Pelican Rapids0
at  Pelican RapidsFINAL
East Grand Forks0
Perham50
at  PerhamFINAL
#4 (AAAA) Fergus Falls28
Pequot Lakes26
at  Pequot LakesF
Rocori41
Willmar21
at  WillmarFINAL
Red Lake8
Blackduck32
at  BlackduckFINAL
NCE/U-H20
Clearbrook-Gonvick8
at  ClearbrookFINAL
Walker-Hackensack-Akeley38
Red Lake County14
at  Red Lake FallsFINAL
#3 (AA) Pillager14
Bagley12
at  BagleyFINAL
West Central Area/Ashby22
Browerville/Eagle Valley29
at  BrowervilleFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa0
Royalton59
at  RoyaltonFINAL
#11 (AA) Otter Tail Central12
Osakis23
at  OsakisFINAL
Hawley56
Warroad22
at  WarroadFINAL
Carlton16
Cook County20
at  Grand MaraisFINAL
Hancock8
Brandon/Evansville33
at  BrandonFINAL
St. Cloud Cathedral20
Albany21
at  AlbanyFINAL
#5 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton53
Breckenridge22
at  BreckenridgeFINAL
Moorhead14
#8 (AAAAA) Alexandria36
at  AlexandriaFINAL
Braham20
Crosby-Ironton29
at  BrainerdFINAL
Brainerd28
St. Cloud Apollo21
at  St. Cloud ApolloFINAL
Staples-Motley26
Frazee14
at  FrazeeFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City13
Morris Area/Chokio-Alberta33
at  UM-MorrisFINAL
#3 (A) BOLD38
Sauk Centre14
at  Sauk CentreFINAL
Rockford21
Paynesville Area20
at  PaynesvilleFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg6
#10 (A) Upsala/Swanville Area35
at  SwanvilleFINAL
#6 (A) Mahnomen45
Fertile-Beltrami6
at  FertileFINAL
Cass Lake-Bena8
Warren-Alvarado-Oslo54
at  WarrenFINAL
Fosston10
Lake Park-Audubon16
at  Lake ParkFINAL
Bemidji23
Sauk Rapids-Rice19
at  Sauk RapidsFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman0
#9 (9-Man) Edgerton/Ellsworth66
at  EdgertonFINAL
Madelia22
Westbrook-Walnut Grove14
at  WestbrookFINAL
Fulda40
Heron Lake-Okabena0
at  Heron LakeFINAL
Badger/Greenbush-Middle River7
Polk County West41
at  East Grand ForksFINAL
Sartell-St. Stephen7
#6 (AAAAA) St. Cloud Tech28
at  St. Cloud StateF
Little Falls30
Milaca12
at  MilacaFINAL
#9 (AAAA) Zimmerman42
Foley7
at  FoleyFINAL
Spectrum12
Moose Lake-Willow River36
at  Willow RiverFINAL
#6 (AAA) Proctor30
Mora7
at  MoraFINAL
New London-Spicer42
#8 (AAAA) Becker41
at  BeckerF/OT
Hermantown28
Pine City0
at  Pine CityFINAL
Melrose18
Howard Lake-Waverly-Winsted14
at  Howard LakeFINAL
LeSueur-Henderson15
Norwood-Young America28
at  NorwoodFINAL
Holdingford21
#4 (AA) Eden Valley-Watkins41
at  Eden ValleyFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop7
#8 (A) Mayer Lutheran47
at  Mayer LutheranFINAL
Parkers Prairie30
Kimball Area14
at  KimballFINAL
Maple Lake20
#4 (AAA) Pierz6
at  PierzFINAL
Dawson-Boyd14
Canby7
at  CanbyFINAL
#10 (9-Man) Wheaton/Herman-Norcross66
Laporte0
at  LaporteFINAL
Bigfork28
Isle46
at  IsleFINAL
#5 (A) Fillmore Central8
#9 (A) Rushford-Peterson18
at  RushfordFINAL
Wabasha-Kellogg13
Goodhue27
at  GoodhueFINAL
Mabel-Canton14
Lanesboro44
at  LanesboroFINAL
United South Central39
Mankato Loyola7
at  Mankato LoyolaFINAL
Springfield14
Sleepy Eye Saint Mary's28
at  Sleepy EyeFINAL
Medford25
Janesville-Waldorf-Pemberton32
at  JanesvilleFINAL
Sleepy Eye16
New Ulm Cathedral29
at  New UlmFINAL
Nicollet19
Mountain Lake Area64
at  Mountain LakeFINAL
Cedar Mountain/Comfrey7
Red Rock Central29
at  LambertonFINAL
Ortonville16
#1 (A) Minneota59
at  MinneotaF
Lakeview21
Adrian29
at  AdrianFINAL
Lac qui Parle Valley25
Russell-Tyler-Ruthton6
at  TylerFINAL
Minnesota Valley Lutheran14
#7 (A) Wabasso48
at  WabassoFINAL
Deer River24
Barnum18
at  BarnumFINAL
#1 (9-Man) Grand Meadow44
Randolph14
at  RandolphFINAL
Rochester Century6
Rochester Mayo24
at  Rochester MayoFINAL
Apple Valley17
#3 (AAAAAA) Rosemount28
at  RosemountFINAL
Rochester John Marshall7
Owatonna26
at  OwatonnaFINAL
Farmington33
Eastview13
at  EastviewFINAL
Austin7
#6 (AAAA) Winona48
at  WinonaFINAL
Richfield20
Chaska34
at  ChaskaFINAL
#2 (AAAAAA) Eden Prairie21
Edina9
at  EdinaFINAL
Lakeville South7
#9 (AAAAAA) Burnsville14
at  BurnsvilleFINAL
Roseville0
Stillwater Area14
at  StillwaterFINAL
Simley24
Hastings20
at  HastingsFINAL
#4 (AAAAA) Mahtomedi31
Tartan0
at  TartanFINAL
#9 (AAAAA) SMB61
St. Paul Johnson0
at  BakkenFINAL
#7 (AAAAAA) East Ridge24
Mounds View14
at  Mounds ViewFINAL
Waconia51
Bloomington Kennedy7
at  Bloomington StadiumFINAL
#5 (AAAAAA) Maple Grove32
Hopkins22
at  HopkinsFINAL
Benilde-St. Margaret's7
#10 (AAAAA) Robbinsdale Cooper30
at  Robbinsdale CooperF
Andover26
Osseo34
at  OsseoFINAL
Coon Rapids28
#6 (AAAAAA) Blaine45
at  BlaineFINAL
North Branch0
St. Francis24
at  St. FrancisFINAL
White Bear Lake14
Forest Lake20
at  Forest LakeFINAL
Centennial0
Champlin Park7
at  Champlin ParkFINAL
Albert Lea6
#10 (AAA) Belle Plaine31
at  Belle PlaineFINAL
Mankato East21
#2 (AAAAA) Mankato West28
at  Mankato WestFINAL
#7 (AAAA) Waseca6
#3 (AAAA) Marshall45
at  Southwest MN StateFINAL
Minneapolis Washburn27
St. Paul Highland Park21
at  Highland ParkFINAL
Park of Cottage Grove26
#1 (AAAA) South St. Paul29
at  South St. PaulFINAL
North St. Paul12
St. Thomas Academy13
at  St. Thomas AcademyFINAL
Hill-Murray10
Henry Sibley34
at  Henry SibleyFINAL
Park Center8
#3 (AAAAA) Spring Lake Park35
at  Spring Lake ParkFINAL
Anoka0
#1 (AAAAAA) Totino-Grace41
at  Totino-GraceFINAL
#1 (AAAAA) Elk River44
Chisago Lakes Area7
at  LindstromFINAL
Minneapolis Henry32
Minneapolis Edison6
at  Minneapolis EdisonFINAL
#5 (AAAAA) Chanhassen56
Holy Angels14
at  Holy AngelsFINAL
Robbinsdale Armstrong42
St. Louis Park19
at  St. Louis ParkFINAL
Northfield45
New Prague25
at  New PragueFINAL
Columbia Heights0
#5 (AAAA) Mound Westonka38
at  MoundFINAL
Bloomington Jefferson27
Orono7
at  OronoFINAL
Wayzata42
Shakopee7
at  ShakopeeFINAL
#8 (AAAAAA) Minnetonka15
Prior Lake10
at  Prior LakeFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin28
Grand Rapids26
at  Grand RapidsFINAL
Buffalo28
Monticello57
at  MonticelloFINAL
Big Lake10
#7 (AAAAA) St. Michael-Albertville42
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
International Falls7
Hibbing54
at  HibbingF
Stewartville20
Byron23
at  ByronFINAL
Triton24
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa26
at  ZumbrotaFINAL
#3 (AAA) Rochester Lourdes42
Lake City6
at  Lake CityFINAL
#2 (AAAA) Hutchinson28
Glencoe-Silver Lake14
at  GlencoeFINAL
#8 (AAA) Fairmont37
Jordan20
at  JordanFINAL
Plainview-Elgin-Millville14
Cannon Falls25
at  Cannon FallsFINAL
Worthington35
St. Peter22
at  St. PeterFINAL
#2 (AAA) Jackson County Central19
Pipestone Area18
at  PipestoneFINAL
Benson28
Yellow Medicine East26
at  Granite FallsF/3OT
Martin County West6
#5 (AA) Redwood Valley40
at  Redwood FallsFINAL
Irondale17
DeLaSalle22
at  DeLaSalleFINAL
St. Paul Central49
St. Anthony Village12
at  St. Anthony VillageFINAL
Dassel-Cokato7
Delano14
at  DelanoFINAL
Litchfield36
Watertown-Mayer27
at  WatertownFINAL
Esko0
Two Harbors30
at  Two HarborsFINAL
Cloquet39
Virginia10
at  VirginiaFINAL
Dover-Eyota0
Chatfield28
at  ChatfieldFINAL
Pine Island27
Winona Cotter7
at  Winona StateFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial7
Waterville-Elysian-Morristown6
at  WatervilleF/OT
#7 (AA) Maple River31
Sibley East6
at  ArlingtonFINAL
Lewiston-Altura28
Hayfield7
at  Dodge CenterFINAL
Bethlehem Academy0
Blooming Prairie32
at  Blooming PrairieFINAL
Blue Earth Area41
St. James Area10
at  St. JamesFINAL
Minneapolis Roosevelt7
St. Agnes41
at  SeaFoam StadiumFINAL
#9 (AAA) Providence Academy24
#1 (AAA) St. Croix Lutheran34
at  St. Croix LutheranFINAL
Mesabi East14
#4 (A) Hinckley-Finlayson47
at  HinckleyFINAL
Annandale47
Holy Family Catholic16
at  VictoriaFINAL
Rush City22
East Central14
at  FinlaysonFINAL
Concordia Academy6
Breck38
at  BreckFINAL
#9 (AA) Eveleth-Gilbert36
Chisholm0
at  ChisholmFINAL
Onamia20
McGregor45
at  McGregorFINAL
West Lutheran26
LeRoy-Ostrander28
at  LeRoyFINAL
#5 (9-Man) Spring Grove55
Alden-Conger/G-E12
at  AldenFINAL
Hills-Beaver Creek34
#2 (9-Man) Cleveland35
at  ClevelandFINAL
Houston46
Lyle-Pacelli8
at  LyleFINAL
St. Clair6
#6 (AA) Kenyon-Wanamingo31
at  KenyonFINAL
La Crescent14
Kasson-Mantorville55
at  KassonFINAL
Windom Area0
Luverne40
at  LuverneFINAL
Tracy-Milroy-Balaton0
Murray County Central27
at  SlaytonFINAL
Minneapolis South0
New Life Academy50
at  New Life AcademyFINAL
#2 (A) Minneapolis North38
Brooklyn Center0
at  Brooklyn CenterFINAL
Princeton7
Rogers56
at  RogersFINAL
Eagan7
#4 (AAAAAA) Lakeville North42
at  Lakeville NorthFINAL
#8 (AA) New Richland-H-E-G39
Lester Prairie/Holy Trinity31
at  Lester PrairieFINAL
Ada-Borup42
Northern Freeze14
at  NewfoldenFINAL
MACCRAY26
Buffalo Lake-Hector-Stewart12
at  HectorFINAL
North Woods39
South Ridge12
at  CulverFINAL
New Ulm6
Tri-City United22
at  MontgomeryFINAL
St. Paul Harding18
St. Paul Como Park35
at  GriffinFINAL
Win-E-Mac12
Goodridge/Grygla24
at  GryglaFINAL
Norman County West0
Kittson County Central47
at  HallockFINAL
Stephen-Argyle0
#3 (9-Man) Waubun35
at  WaubunFINAL
Northeast Range0
#6 (9-Man) Ely52
at  ElyFINAL
#4 (9-Man) Nevis26
Kelliher/Northome0
at  KelliherFINAL
Hill City/Northland6
Floodwood38
at  FloodwoodFINAL
Wrenshall8
Silver Bay19
at  Silver BayFINAL
Woodbury12
#10 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall22
at  St. Thomas UniversityFINAL
Red Wing0
Faribault41
at  FaribaultFINAL
Saturday, September 10, 2016
Littlefork-Big Falls6
Mountain Iron-Buhl54
at  Mountain IronFINAL
Montevideo13
Minnewaska Area8
at  AlexandriaFINAL
Kingsland0
Southland48
at  AdamsFINAL
St. Charles13
#1 (AA) Caledonia42
at  CaledoniaFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com