PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Thursday, May 4, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Nevis4
Northland9
at FINAL
East Ridge3
#9 (AAAA) Stillwater Area2
at FINAL
Hibbing0
Duluth Denfeld14
at F/4
Marshall1
#10 (AA) Fairmont11
at F/5
Jackson County Central4
St. James Area3
at -1FINAL
Redwood Valley1
Windom Area11
at F/6
#2 (AA) Pipestone Area12
Luverne0
at F/6
#1 (AA) Maple Lake9
Pierz3
at FINAL
Eden Valley-Watkins0
Holdingford2
at FINAL
Pelican Rapids11
Frazee6
at FINAL
Hawley5
Perham6
at FINAL
Breckenridge1
Dilworth-Glyndon-Felton16
at F/4
Jordan9
Sibley East3
at FINAL
Norwood-Young America9
Belle Plaine8
at FINAL
LeSueur-Henderson3
Mayer Lutheran8
at FINAL
Walker-Hackensack-Akeley12
Cass Lake-Bena0
at F/5
Detroit Lakes0
#6 (AA) Park Rapids Area4
at FINAL
Medford0
#9 (A) Blooming Prairie4
at FINAL
St. Agnes10
Columbia Heights3
at FINAL
Swanville6
Isle7
at FINAL
Pine City4
Hinckley-Finlayson12
at FINAL
#5 (A) Maranatha Christian5
West Lutheran0
at FINAL
Warroad13
Roseau7
at FINAL
St. Paul Humboldt13
St. Paul Washington1
at FINAL
Christian Life Academy1
North Lakes Academy16
at FINAL
Mahnomen/Waubun7
Bagley4
at FINAL
St. Paul Highland Park5
St. Paul Central4
at FINAL
Hastings7
Simley4
at FINAL
North St. Paul12
South St. Paul1
at F/5
Hill-Murray7
Tartan10
at FINAL
Henry Sibley0
Mahtomedi1
at FINAL
Little Falls2
St. Cloud Cathedral10
at FINAL
Hopkins4
Eden Prairie6
at FINAL
Lester Prairie/Holy Trinity19
Trinity School0
at FINAL
St. Croix Prep9
PACT Charter16
at FINAL
New Life Academy2
Spectrum5
at -1FINAL
Southwest Christian14
Heritage Christian3
at FINAL
Yellow Medicine East5
#7 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg15
at FINAL
Dawson-Boyd5
MACCRAY7
at FINAL
#10 (A) Tracy-Milroy-Balaton4
Minneota2
at  MinneotaFINAL
Renville County West4
Lakeview2
at FINAL
Lac qui Parle Valley9
Russell-Tyler-Ruthton1
at FINAL
Robbinsdale Armstrong2
Andover15
at F/5
Park Center0
#2 (AAAA) Anoka10
at F/5
Centennial8
Irondale0
at FINAL
Spring Lake Park2
Maple Grove11
at FINAL
Champlin Park0
#7 (AAA) Totino-Grace3
at FINAL
#7 (AAAA) Blaine3
Elk River0
at FINAL
Bertha-Hewitt/Verndale8
Parkers Prairie4
at FINAL
#8 (A) Sebeka11
Ottertail Central5
at -1FINAL
Wadena-Deer Creek5
Staples-Motley9
at FINAL
Rosemount8
Lakeville North4
at FINAL
#4 (AAAA) Farmington2
Eagan5
at FINAL
Lakeville South1
#3 (AAAA) Prior Lake11
at FINAL
Eastview2
Burnsville9
at FINAL
Goodhue9
Triton1
at FINAL
Kasson-Mantorville11
Cannon Falls0
at FINAL
Stewartville2
Lake City0
at FINAL
Rushford-Peterson6
Southland2
at FINAL
#5 (AA) Winona Cotter3
Dover-Eyota5
at FINAL
Lewiston-Altura0
St. Charles11
at F/5
Mounds View0
#8 (AAAA) Woodbury12
at F/5
#5 (AAAA) Forest Lake0
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove2
at FINAL
Big Lake0
Rogers1
at FINAL
St. Francis25
Cambridge-Isanti10
at F/6
Monticello4
St. Michael-Albertville2
at FINAL
Watertown-Mayer4
New London-Spicer8
at FINAL
#10 (AAAA) New Prague9
Holy Family Catholic0
at FINAL
Annandale9
Rockford0
at FINAL
Hutchinson2
Orono9
at FINAL
Glencoe-Silver Lake4
Litchfield14
at FINAL
Pequot Lakes3
Pine River-Backus1
at FINAL
Greenway19
Crosby-Ironton3
at FINAL
Waterville-Elysian-Morristown9
New Richland-H-E-G7
at FINAL
#8 (AAA) Visitation6
#9 (AAA) Holy Angels16
at F/6
Fridley1
Concordia Academy11
at -1F/5
Hill City17
Ogilvie3
at FINAL
Rush City10
Braham1
at FINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop4
#6 (A) New Ulm Cathedral17
at F/5
Sleepy Eye12
Minnesota Valley Lutheran4
at FINAL
G-H-EC/Martin Luther10
Madelia/Truman5
at FINAL
RRC/WWG1
#2 (A) Edgerton/SW MN Christian12
at F/5
Murray County Central12
Heron Lake-Okabena3
at  OkabenaFINAL
Mountain Lake Area/Comfrey12
Adrian Area2
at  EllsworthFINAL
Blake14
Minnehaha Academy9
at FINAL
Minneapolis Henry0
Minneapolis South1
at FINAL
Minneapolis Southwest13
Minneapolis Henry5
at -1FINAL
Nashwauk-Keewatin4
International Falls2
at FINAL
Chisholm6
Mesabi East16
at FINAL
East Polk14
Ada-Borup/Norman County West9
at  AdaFINAL
NCE/U-H6
Fertile-Beltrami1
at FINAL
Lake Park-Audubon8
Red Lake County Central16
at FINAL
Duluth East2
Superior (WI)3
at  SuperiorFINAL
Blackduck11
Laporte2
at FINAL
Moose Lake-Willow River15
Barnum8
at FINAL
McGregor14
Cromwell-Wright5
at  CromwellFINAL
#11 (A) Carlton9
Silver Bay2
at FINAL
Esko13
Two Harbors2
at FINAL
Cook County0
South Ridge15
at F/4
Sacred Heart5
Red Lake Falls15
at F/6
Thief River Falls/G/G-G15
Crookston0
at FINAL
Charter Stars12
Academy for Sciences & Ag0
at -1FINAL
Kelliher/Northome0
Lake of the Woods15
at F/4
Ely15
North Woods2
at F/5
Cherry11
Mountain Iron-Buhl1
at F/6
Glenville-Emmons23
at FINAL
#1 (AAA) Mankato West8
Red Wing0
at FINAL
Mankato East5
Rochester Century1
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Mayo5
Northfield0
at FINAL
Albert Lea0
Winona12
at  WinonaFINAL
Owatonna7
Austin2
at  AustinFINAL
#3 (AAA) Faribault13
Rochester John Marshall8
at  Rochester John MarshallFINAL
Tri-City United11
Waseca3
at FINAL
Alexandria12
Willmar7
at FINAL
Brainerd12
Sartell-St. Stephen0
at FINAL
Buffalo9
St. Cloud Tech1
at FINAL
Fergus Falls13
Bemidji10
at FINAL
Hayfield12
Lyle/Austin Pacelli2
at F/5
La Crescent2
GMLOK8
at FINAL
Minneapolis Roosevelt0
#9 (AA) Pine Island11
at F/5
#8 (AA) Rochester Lourdes4
#7 (AA) Zumbrota-Mazeppa0
at FINAL
Byron11
Kenyon-Wanamingo0
at FINAL
Fillmore Central/Lanesboro1
Plainview-Elgin-Millville2
at FINAL
Dassel-Cokato3
#10 (AAA) Mound Westonka8
at -1FINAL
Melrose3
Benson5
at -1FINAL
Sauk Centre11
Atwater-Cosmos-Grove City12
at FINAL
Morris Area/Chokio Alberta7
Montevideo0
at Forfeit
Zimmerman2
#6 (AAA) Becker3
at FINAL
#4 (AA) Albany5
Foley0
at FINAL
Milaca9
Mora4
at FINAL
#4 (A) Sleepy Eye Saint Mary's13
Springfield1
at FINAL
Mankato Loyola15
Alden-Conger3
at FINAL
St. Clair5
Nicollet12
at FINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
Martin County West16
at F/4
Lake Crystal-Wellcome Memorial5
Cleveland6
at FINAL
Long Prairie-Grey Eagle9
Browerville/Eagle Valley10
at -1FINAL
Brandon/Evansville17
West Central Area5
at  BarrettFINAL
Ortonville3
Wheaton/Herman-Norcross4
at FINAL
Clinton-Graceville-Beardsley17
Hancock12
at  HancockFINAL
Hillcrest Lutheran Academy10
Ashby4
at  AshbyFINAL
Badger/Greenbush-Middle River20
Northern Freeze0
at F/4
Marshall4
#10 (AA) Fairmont12
at FINAL
Jackson County Central6
St. James Area2
at -1FINAL
New Ulm1
St. Peter9
at FINAL
Redwood Valley0
Windom Area15
at F/4
#2 (AA) Pipestone Area6
Luverne2
at FINAL
#1 (AA) Maple Lake5
Pierz0
at FINAL
Eden Valley-Watkins13
Holdingford5
at FINAL
Pelican Rapids7
Frazee4
at FINAL
Hawley3
Perham1
at FINAL
Breckenridge0
Dilworth-Glyndon-Felton29
at F/4
Jordan9
Sibley East2
at FINAL
Norwood-Young America11
Belle Plaine4
at FINAL
LeSueur-Henderson5
Mayer Lutheran9
at FINAL
Detroit Lakes1
#6 (AA) Park Rapids Area5
at FINAL
Medford7
#9 (A) Blooming Prairie14
at FINAL
Walker-Hackensack-Akeley21
Cass Lake-Bena3
at F/4
Warroad1
Roseau12
at F/5
Mahnomen/Waubun8
Bagley12
at FINAL
St. Agnes9
Columbia Heights7
at FINAL
Yellow Medicine East0
#7 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg19
at FINAL
#10 (A) Tracy-Milroy-Balaton4
Minneota5
at  MinneotaFINAL
Dawson-Boyd9
MACCRAY7
at FINAL
Upsala11
Isle3
at FINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop1
#6 (A) New Ulm Cathedral14
at F/5
Sleepy Eye12
Minnesota Valley Lutheran2
at F/5
Lac qui Parle Valley8
Russell-Tyler-Ruthton0
at FINAL
Virginia9
Duluth Denfeld7
at F/8
McGregor8
Cromwell-Wright6
at  CromwellFINAL
Renville County West1
Lakeview11
at FINAL
Shakopee13
Eden Prairie6
at FINAL
Benilde-St. Margaret's2
St. Louis Park7
at FINAL
Bloomington Kennedy0
#1 (AAAA) Chanhassen2
at FINAL
North Branch2
#4 (AAA) Chisago Lakes Area12
at FINAL
Waconia2
Delano5
at FINAL
Coon Rapids10
Osseo2
at FINAL
DeLaSalle3
St. Anthony Village1
at FINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com