PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Friday, May 12, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Charter Stars1
North Lakes Academy11
at TBAFINAL
Minnetonka2
Eden Prairie3
at FINAL
#10 (AAA) Winona6
Rochester Century1
at  Rochester CenturyFINAL
Sauk Rapids-Rice2
St. Cloud Tech3
at FINAL
St. Cloud Apollo1
Brainerd11
at FINAL
Fergus Falls5
Sartell-St. Stephen6
at FINAL
Paynesville Area0
Kimball Area12
at F/5
Barnesville7
Frazee0
at FINAL
Princeton Invite
Cloquet2
Princeton5
at  PrincetonFINAL
#3 (AAA) Hermantown3
Cambridge-Isanti8
at FINAL
Watertown-Mayer2
Dassel-Cokato3
at FINAL
Melrose4
Atwater-Cosmos-Grove City2
at FINAL
Sauk Centre5
Montevideo12
at FINAL
Zimmerman0
St. Cloud Cathedral1
at FINAL
Foley9
Little Falls4
at FINAL
#8 (A) Blooming Prairie1
Maple River2
at FINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial10
United South Central0
at FINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton6
New Richland-H-E-G16
at FINAL
Legacy Christian/PACT Charter4
Mounds Park Academy5
at FINAL
Long Prairie-Grey Eagle16
Swanville6
at -1F/6
Hillcrest Lutheran Academy0
West Central Area4
at  BarrettFINAL
Osakis11
Royalton7
at F/10
Ashby8
Hancock0
at  HancockFINAL
Brandon/Evansville5
Ortonville6
at  OrtonvilleFINAL
Spectrum1
West Lutheran6
at FINAL
Christian Life Academy19
Academy for Sciences & Ag20
at -1FINAL
Sleepy Eye4
St. Clair/Loyola8
at  St. ClairFINAL
St. Paul Washington5
St. Paul Humboldt16
at -1FINAL
Mankato East Tournament
#1 (AAA) Mankato West17
Worthington0
at  Caswell Park - MankatoF/4
Mankato East Tournament
#2 (AAA) Faribault16
Waseca1
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Marshall0
Mankato East5
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Hibbing Tournament
Greenway5
International Falls6
at  HibbingFINAL
Hibbing Tournament
Willmar16
Hibbing9
at  HibbingFINAL
Simley10
South St. Paul11
at FINAL
North St. Paul3
Hill-Murray0
at FINAL
Breck0
Heritage Christian11
at F/5
New Life Academy13
PACT Charter5
at -1FINAL
St. Croix Prep5
#4 (A) Maranatha Christian15
at  Maranatha ChristianFINAL
Cook County2
Two Harbors12
at F/5
MACCRAY0
Tracy-Milroy-Balaton8
at FINAL
Renville County West1
Lac qui Parle Valley12
at FINAL
#5 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg7
Benson1
at -1FINAL
Adrian Area14
Lakeview4
at FINAL
Sibley East1
St. Peter8
at FINAL
Hopkins1
Champlin Park9
at FINAL
Rockford2
#1 (AA) Maple Lake7
at FINAL
Lyle/Austin Pacelli2
Triton14
at F/5
Pine River-Backus2
Menahga0
at FINAL
Southland5
St. Charles9
at FINAL
#7 (AAAA) Woodbury13
Roseville2
at FINAL
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove14
#10 (AAAA) Stillwater Area1
at FINAL
White Bear Lake0
East Ridge5
at FINAL
St. Louis Park0
#1 (AAAA) Chanhassen10
at F/5
Chaska16
Robbinsdale Cooper0
at F/5
#7 (AAA) Holy Angels1
#4 (AAA) Chisago Lakes Area11
at F/6
New London-Spicer5
Litchfield3
at FINAL
Norwood-Young America21
Glencoe-Silver Lake1
at F/5
Holy Family Catholic0
#8 (AAA) Mound Westonka13
at -1FINAL
Mora13
Hinckley-Finlayson9
at FINAL
McGregor2
Crosby-Ironton12
at FINAL
St. Anthony Village10
St. Croix Lutheran0
at F/5
Blake3
St. Agnes4
at FINAL
Rush City2
Esko6
at FINAL
Isle22
East Central12
at FINAL
Barnum10
Braham0
at FINAL
Cleveland6
Madelia4
at  MadeliaFINAL
Minneapolis Roosevelt16
Minnehaha Academy17
at FINAL
Mountain Iron-Buhl16
Chisholm3
at F/5
Carlton13
Mesabi East3
at FINAL
Moose Lake-Willow River3
Virginia7
at FINAL
#10 (A) Nashwauk-Keewatin2
Grand Rapids1
at FINAL
Clinton-Graceville-Beardsley9
Wheaton/Herman-Norcross17
at FINAL
NCE/U-H11
East Polk3
at  FosstonFINAL
Fertile-Beltrami15
Lake Park-Audubon10
at FINAL
Duluth Denfeld4
Duluth East7
at FINAL
Proctor14
Ashland (WI)1
at  AshlandFINAL
Walker-Hackensack-Akeley9
Blackduck7
at F/8
Littlefork-Big Falls8
South Ridge10
at FINAL
Lake of the Woods1
Roseau17
at F/4
Laporte3
Mahnomen/Waubun8
at FINAL
Red Lake County Central8
West Marshall9
at  WarrenFINAL
Floodwood4
Ely24
at FINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
Mountain Lake Area/Comfrey8
at  ComfreyFINAL
Big Lake10
Princeton4
at FINAL
Ottertail Central2
Bertha-Hewitt/Verndale4
at  VerndaleFINAL
RRC/WWG1
Redwood Valley3
at FINAL
Alden-Conger4
Mabel-Canton14
at F/6
GMLOK5
Caledonia/Spring Grove4
at FINAL
#3 (AA) Chatfield14
Wabasha-Kellogg5
at FINAL
Cretin-Derham Hall1
#5 (AAAA) Forest Lake10
at FINAL
Thief River Falls3
Hawley1
at FINAL
Minnewaska Area2
BOLD0
at FINAL
Perham1
#4 (AA) Park Rapids Area12
at F/5
Bethlehem Academy8
Medford5
at FINAL
#3 (A) Sleepy Eye Saint Mary's5
Lester Prairie/Holy Trinity1
at FINAL
G-H-EC/Martin Luther/Truman0
Mankato Loyola17
at -1FINAL
Upsala3
Browerville/Eagle Valley6
at -1FINAL
Northern Freeze0
Red Lake Falls18
at F/4
#4 (AAAA) Farmington8
Owatonna2
at  OwatonnaFINAL
#10 (AAA) Winona14
Rochester Century3
at  Rochester CenturyFINAL
Byron4
Rochester John Marshall12
at  Rochester John MarshallFINAL
Sauk Rapids-Rice13
St. Cloud Tech3
at FINAL
St. Cloud Apollo2
Brainerd14
at FINAL
Fergus Falls9
Sartell-St. Stephen13
at FINAL
Paynesville Area0
Kimball Area16
at F/5
Barnesville2
Frazee1
at FINAL
Watertown-Mayer7
Dassel-Cokato6
at FINAL
Morris Area/Chokio Alberta3
Melrose4
at FINAL
Sauk Centre6
Montevideo10
at FINAL
Little Falls6
Foley7
at FINAL
Osakis18
Royalton13
at FINAL
Long Prairie-Grey Eagle16
Swanville5
at -1F/6
Hibbing Tournament
Greenway20
Hibbing9
at  HibbingFINAL
Brandon/Evansville6
Ortonville14
at  OrtonvilleFINAL
Ashby11
Hancock2
at  HancockFINAL
Chesterton Academy3
West Lutheran21
at FINAL
West Central Area12
Hillcrest Lutheran Academy13
at  BarrettFINAL
Mankato East Tournament
#1 (AAA) Mankato West10
Hutchinson0
at  Caswell Park - MankatoF/5
Mankato East Tournament
#2 (AAA) Faribault7
Mankato East5
at  Caswell Park - MankatoF/8
Mankato East Tournament
Worthington0
New Ulm13
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Waseca0
Marshall11
at  Caswell Park - MankatoF/5
Hibbing Tournament
Willmar1
International Falls8
at  HibbingFINAL
MACCRAY2
Tracy-Milroy-Balaton3
at FINAL
Princeton Invite
Cloquet2
North Branch5
at  PrincetonFINAL
#3 (AAA) Hermantown3
St. Francis2
at FINAL
Duluth Denfeld4
Duluth East10
at FINAL
Renville County West1
Lac qui Parle Valley11
at FINAL
Elk River4
Rogers8
at FINAL
Duluth Marshall9
Heron Lake-Okabena/Fulda11
at  OkabenaFINAL
Moorhead6
West Fargo Sheyenne (ND)7
at -1FINAL
Henry Sibley3
Coon Rapids5
at FINAL
Maple Grove4
Osseo2
at FINAL
Cretin-Derham Hall2
#5 (AAAA) Forest Lake12
at FINAL
St. Louis Park0
#1 (AAAA) Chanhassen12
at F/5
Jordan5
Mayer Lutheran1
at FINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton7
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
at FINAL
Mankato East Tournament
#1 (AAA) Mankato West4
#2 (AAA) Faribault5
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Hutchinson2
Mankato East9
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
New Ulm12
Marshall2
at  Caswell Park - MankatoFINAL
Mankato East Tournament
Worthington7
Waseca6
at  Caswell Park - MankatoFINAL

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com