PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Saturday, May 13, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Albert Lea0
Rochester Century10
at  Rochester CenturyFINAL
Plainview-Elgin-Millville Invite
Cannon Falls1
Plainview-Elgin-Millville11
at  PlainviewFINAL
Plainview-Elgin-Millville Invite
Red Wing2
Dover-Eyota3
at  PlainviewFINAL
Deer River Tournament
Braham (A)1
Deer River (A)6
at  Deer RiverFINAL
Deer River Tournament
Carlton (B)14
Hill City (B)3
at  Deer RiverFINAL
Jackson County Central Tournament
Delano2
Pine Island3
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
Mankato Loyola2
Jackson County Central5
at  JacksonFINAL
Minneapolis Washburn0
DeLaSalle15
at F/4
Grand Rapids Invite
Bemidji5
Grand Rapids10
at  Grand RapidsFINAL
Gator Classic Tournament
Lake of the Woods1
Badger/Greenbush-Middle River11
at  GreenbushF/5
Gator Classic Tournament
Sacred Heart12
West Marshall5
at  GreenbushFINAL
Concordia Academy4
Benilde-St. Margaret's14
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Minneapolis Southwest4
Waconia12
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Jordan2
St. Louis Park0
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Hayfield Tournament
New Richland-H-E-G (A)6
Houston (A)7
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Lyle/Austin Pacelli (B)9
Hayfield (B)10
at  HayfieldFINAL
Minneapolis Edison4
Brooklyn Center18
at FINAL
Heron Lake-Okabena Tournament
Kasson-Mantorville18
Heron Lake-Okabena2
at  OkabenaF/4
#3 (AAA) Hermantown7
#9 (AAA) Becker12
at FINAL
Deer River Tournament
Bagley (A)4
Braham (A)18
at  Deer RiverFINAL
Deer River Tournament
Nevis (B)2
Carlton (B)16
at  Deer RiverFINAL
Jackson County Central Tournament
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa2
Robbinsdale Cooper0
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
#2 (A) New York Mills10
Murray County Central0
at  JacksonFINAL
Lakeview15
Yellow Medicine East0
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville Invite
Dover-Eyota8
Cannon Falls3
at  PlainviewFINAL
Randolph Invite
Goodhue5
#7 (A) Randolph7
at  RandolphFINAL
#8 (AAA) Mound Westonka15
Litchfield13
at FINAL
BOLD10
Springfield7
at FINAL
North Woods4
Ely14
at F/6
#7 (AAAA) Woodbury1
#2 (AAAA) Anoka0
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville Invite
Red Wing8
Plainview-Elgin-Millville9
at  PlainviewFINAL
Minneapolis Edison14
Minneapolis Henry15
at  Brooklyn CenterFINAL
Hayfield Tournament
Gibbon-Fairfax-Winthrop (A)12
Houston (A)1
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Lyle/Austin Pacelli (B)0
Mabel-Canton (B)17
at  HayfieldFINAL
Heron Lake-Okabena Tournament
Duluth Marshall4
Luverne19
at  OkabenaF/4
Gator Classic Tournament
Warroad2
NCE/U-H5
at  GreenbushFINAL
Gator Classic Tournament
Roseau2
Red Lake Falls6
at  GreenbushFINAL
Albert Lea2
Rochester John Marshall8
at  Rochester John MarshallFINAL
Brainerd24
Moorhead5
at F/6
Proctor6
Milaca4
at FINAL
St. Paul Highland Park4
Minneapolis Washburn11
at FINAL
Grand Rapids Invite
Princeton4
Bemidji2
at  Grand RapidsFINAL
Deer River Tournament
Bagley (A)0
Deer River (A)12
at  Deer RiverFINAL
Deer River Tournament
Hill City (B)9
Nevis (B)11
at  Deer RiverFINAL
Aitkin13
Minneapolis Southwest3
at  Benilde-St. Margaret'sF/5
Concordia Academy3
Jordan5
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
St. Louis Park3
Waconia5
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Jackson County Central Tournament
Murray County Central0
Robbinsdale Cooper7
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
Mankato Loyola2
Delano4
at  JacksonFINAL
Lakeview20
Yellow Medicine East2
at FINAL
#9 (AAAA) Blaine13
Duluth East2
at F/5
Randolph Invite
Goodhue7
#8 (A) Blooming Prairie5
at  RandolphFINAL
#4 (AAA) Chisago Lakes Area12
Cloquet1
at F/6
#8 (AAA) Mound Westonka10
Litchfield12
at FINAL
BOLD2
#6 (A) New Ulm Cathedral10
at  SpringfieldFINAL
Minneapolis Henry5
Brooklyn Center12
at FINAL
Hayfield Tournament
Gibbon-Fairfax-Winthrop (A)1
New Richland-H-E-G (A)16
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Mabel-Canton (B)8
Hayfield (B)13
at  HayfieldFINAL
Heron Lake-Okabena Tournament
Duluth Marshall12
Heron Lake-Okabena1
at  OkabenaF/5
Gator Classic Tournament
Sacred Heart4
Badger/Greenbush-Middle River7
at  GreenbushFINAL
Gator Classic Tournament
Lake of the Woods15
West Marshall17
at  GreenbushFINAL
Deer River Tournament
Nevis (B2)5
Braham (A2)15
at  Deer RiverF/6
Deer River Tournament
Hill City (B3)7
Bagley (A3)5
at  Deer RiverFINAL
Jackson County Central Tournament
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa10
#2 (A) New York Mills0
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
Pine Island5
Jackson County Central0
at  JacksonFINAL
Brainerd15
Moorhead0
at F/4
Proctor15
Milaca2
at FINAL
Mora2
Rush City5
at FINAL
Grand Rapids Invite
Princeton3
Grand Rapids4
at  Grand RapidsFINAL
St. Paul Highland Park0
DeLaSalle11
at F/5
Waconia12
Jordan7
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Aitkin4
Benilde-St. Margaret's7
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Concordia Academy13
Minneapolis Southwest5
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Hayfield Tournament
Mabel-Canton (B2)11
Gibbon-Fairfax-Winthrop (A2)0
at  HayfieldFINAL
Hayfield Tournament
Lyle/Austin Pacelli (B3)5
Houston (A3)6
at  HayfieldFINAL
Heron Lake-Okabena Tournament
Kasson-Mantorville19
Luverne7
at  OkabenaF/5
Randolph Invite
#8 (A) Blooming Prairie3
#7 (A) Randolph2
at  RandolphFINAL
Jackson County Central Tournament
Mankato Loyola4
Murray County Central0
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
Delano8
Robbinsdale Cooper1
at  JacksonFINAL
Deer River Tournament
Carlton (B1)12
Deer River (A1)0
at  Deer RiverFINAL
Gator Classic Tournament
NCE/U-H0
Red Lake Falls6
at  GreenbushFINAL
Gator Classic Tournament
Warroad11
Roseau5
at  GreenbushFINAL
Mankato East Tournament
Hutchinson8
New Ulm7
at  Caswell Park - MankatoFINAL
St. Louis Park9
Aitkin3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Minneapolis Southwest0
Benilde-St. Margaret's15
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Hayfield Tournament
New Richland-H-E-G (A1)2
Hayfield (B1)6
at  HayfieldFINAL
Jackson County Central Tournament
Pine Island2
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa5
at  JacksonFINAL
Jackson County Central Tournament
#2 (A) New York Mills5
Jackson County Central1
at  JacksonFINAL
Gator Classic Tournament
West Marshall5
Warroad16
at  GreenbushFINAL
Gator Classic Tournament
Lake of the Woods2
Roseau13
at  GreenbushF/6
Legacy Christian1
Mayer Lutheran14
at FINAL
Gator Classic Tournament
Red Lake Falls6
Badger/Greenbush-Middle River19
at  GreenbushF/5
Gator Classic Tournament
NCE/U-H4
Sacred Heart3
at  GreenbushFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com