PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Thursday, May 18, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Rush City11
Isle6
at FINAL
Ely8
Eveleth-Gilbert6
at FINAL
Mora4
Moose Lake-Willow River5
at F/8
Ada-Borup/NCW10
Mahnomen/Waubun14
at FINAL
Class AA - Section 4 Softball
Charter Stars (12)0
New Life Academy (5)22
at  University of NorthwesternFINAL
Rochester John Marshall1
#10 (AAA) Winona4
at  WinonaFINAL
Owatonna3
Northfield9
at FINAL
Albert Lea0
Mankato East9
at  Mankato EastFINAL
St. Cloud Apollo5
St. Cloud Tech0
at FINAL
Robbinsdale Armstrong4
Coon Rapids5
at FINAL
Mabel-Canton9
Glenville-Emmons3
at FINAL
#9 (A) Sebeka11
Parkers Prairie5
at FINAL
#3 (AA) Chatfield7
Dover-Eyota4
at FINAL
St. Louis Park7
#7 (AAA) Holy Angels9
at FINAL
Perham5
Frazee4
at FINAL
#9 (AA) Dilworth-Glyndon-Felton4
Barnesville2
at  BarnesvilleFINAL
Hawley8
Pelican Rapids0
at FINAL
Rogers2
Monticello3
at FINAL
Buffalo6
St. Michael-Albertville1
at FINAL
Tri-City United2
Jordan3
at FINAL
St. Clair2
Cleveland3
at FINAL
West Central Area4
Upsala5
at  UpsalaFINAL
Grand Rapids16
Bemidji8
at FINAL
Ashby7
Ortonville9
at  OrtonvilleFINAL
Class A - Section 4 Softball
North Lakes Academy (9)15
St. Paul Humboldt (8)5
at  HumboldtFINAL
Southland4
GMLOK13
at FINAL
Minneapolis Washburn7
Fridley9
at FINAL
Wayzata4
Minnetonka0
at FINAL
Eden Prairie4
Edina12
at FINAL
St. Paul Central4
Simley19
at F/5
Class AA - Section 4 Softball
St. Paul Johnson (10)4
Brooklyn Center (7)6
at  Brooklyn CenterFINAL
Mountain Lake Area/Comfrey6
Cleveland5
at F/8
Willmar6
#5 (A) Kerkhoven-Murdock-Sunburg4
at FINAL
Blue Earth Area2
Waseca5
at FINAL
Champlin Park14
Irondale3
at F/6
Centennial5
Spring Lake Park0
at FINAL
#2 (AAAA) Anoka4
Maple Grove1
at F/12
#9 (AAAA) Blaine11
Park Center2
at FINAL
#7 (A) Randolph14
Lyle/Austin Pacelli2
at F/5
#2 (A) New York Mills20
Ottertail Central2
at -1F/5
Browerville/Eagle Valley14
Bertha-Hewitt/Verndale11
at  VerndaleFINAL
Pillager3
Royalton2
at FINAL
Lakeville North1
Burnsville7
at FINAL
Tartan3
Eastview5
at FINAL
Kasson-Mantorville8
Goodhue5
at FINAL
Cannon Falls2
Hayfield12
at FINAL
Lake City4
#10 (AA) Zumbrota-Mazeppa5
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville5
St. Charles8
at FINAL
Roseville1
#6 (AAAA) Park of Cottage Grove11
at FINAL
#5 (AAAA) Forest Lake2
White Bear Lake6
at FINAL
#7 (AAAA) Woodbury6
Mounds View1
at FINAL
Bloomington Jefferson13
Richfield0
at FINAL
Bloomington Kennedy10
Robbinsdale Cooper8
at FINAL
#1 (AAAA) Chanhassen5
Chaska1
at FINAL
Princeton0
#4 (AAA) Chisago Lakes Area8
at FINAL
Little Falls0
Big Lake1
at FINAL
Cambridge-Isanti0
North Branch10
at F/5
Dassel-Cokato6
Rockford3
at FINAL
Delano4
Hutchinson9
at FINAL
#8 (A) Blooming Prairie0
Bethlehem Academy5
at -1FINAL
United South Central1
Waterville-Elysian-Morristown17
at F/4
Columbia Heights4
Blake7
at -1FINAL
Northland8
Isle5
at FINAL
Martin County West15
Madelia/Truman0
at F/6
G-H-EC/Martin Luther20
Heron Lake-Okabena22
at  OkabenaFINAL
Adrian Area0
Murray County Central9
at FINAL
Virginia8
International Falls3
at FINAL
Two Harbors17
Mesabi East0
at F/6
Esko15
Hibbing4
at FINAL
Fertile-Beltrami1
Bagley15
at F/5
Ashland (WI)0
Duluth Marshall17
at  SuperiorF/4
Proctor5
Duluth East1
at FINAL
North Woods1
#10 (A) Nashwauk-Keewatin11
at F/5
Cherry13
Hill City2
at F/6
Mountain Iron-Buhl1
Littlefork-Big Falls11
at FINAL
Crookston4
Red Lake County Central14
at FINAL
Moorhead10
Fargo South (ND)0
at  Fargo SouthF/6
Renville County West0
Minnewaska Area15
at FINAL
Class A - Section 4 Softball
Mounds Park Academy (11)0
West Lutheran (6)14
at  West LutheranF/5
Class A - Section 4 Softball
Atwater-Cosmos-Grove City (10)22
PACT Charter (7)4
at  PACT CharterFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Minneapolis Roosevelt (9)6
St. Croix Prep (8)18
at  St. Croix PrepFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Minneapolis Edison (13)1
St. Paul Academy (4)17
at  St. Paul AcademyF/4
Class AA - Section 4 Softball
St. Paul Washington (15)0
St. Agnes (2)15
at  Concordia-St. PaulF/4
Class AA - Section 4 Softball
Trinity School (14)2
Minnehaha Academy (3)20
at  Fort SnellingFINAL
Class AA - Section 4 Softball
Minneapolis Henry (11)2
St. Croix Lutheran (6)12
at  St. Croix LutheranFINAL
Kelliher/Northome4
Pine River-Backus14
at  Bemidji StateF/6
#4 (A) Maranatha Christian2
#8 (AAA) Mound Westonka8
at -1FINAL
Orono11
Holy Family Catholic1
at FINAL
Red Wing1
Rochester Mayo10
at FINAL
#1 (AAA) Mankato West10
#2 (AAA) Faribault5
at  FaribaultFINAL
Dawson-Boyd3
Clinton-Graceville-Beardsley4
at  GracevilleFINAL
#2 (AA) Pipestone Area0
New Ulm3
at FINAL
Redwood Valley2
Springfield3
at F/8
Lake Crystal-Wellcome Memorial9
St. James Area8
at -1FINAL
Sauk Rapids-Rice4
Sartell-St. Stephen5
at FINAL
Fergus Falls3
Brainerd8
at FINAL
Kenyon-Wanamingo1
Stewartville16
at FINAL
Pine Island12
Triton2
at F/6
Morris Area/Chokio Alberta11
Brandon/Evansville4
at  BrandonFINAL
Maple River5
Medford1
at FINAL
Mankato Loyola6
#6 (A) New Ulm Cathedral14
at FINAL
Hancock1
Hillcrest Lutheran Academy11
at -1F/6
East Polk0
Mahnomen/Waubun15
at F/4
Roseau19
Northern Freeze1
at FINAL
Thief River Falls/G/G-G9
East Grand Forks7
at FINAL
Class A - Section 4 Softball
Legacy Christian (12)0
Heritage Christian (5)10
at  Heritage ChristianF/5
Rochester John Marshall3
#10 (AAA) Winona4
at  WinonaFINAL
Owatonna3
Northfield13
at F/5
Worthington3
Luverne4
at F/9
#9 (A) Sebeka3
Parkers Prairie6
at FINAL
Wabasha-Kellogg14
Dover-Eyota5
at FINAL
Perham10
Frazee5
at FINAL
#9 (AA) Dilworth-Glyndon-Felton3
Barnesville2
at  BarnesvilleFINAL
Hawley9
Pelican Rapids0
at FINAL
Tri-City United5
Jordan10
at FINAL
Ogilvie0
Barnum15
at  Willow RiverFINAL
Ashby4
Ortonville8
at  OrtonvilleFINAL
Blue Earth Area12
Waseca8
at FINAL
Mabel-Canton16
Glenville-Emmons6
at F/5
United South Central3
Waterville-Elysian-Morristown15
at FINAL
New Richland-H-E-G11
Bethlehem Academy14
at -1FINAL
Buffalo17
Monticello2
at FINAL
Maple River12
Medford2
at FINAL
Chaska0
Shakopee10
at FINAL
Mountain Lake Area/Comfrey9
Nicollet8
at  ClevelandFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com