PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Tuesday, September 6, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
International School of MN0
Cristo Rey Jesuit3
at FINAL
Richfield2
Columbia Heights3
at  Columbia HeightsFINAL
Prairie Seeds Academy0
Minneapolis Edison3
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minnesota Transitions Charter0
Liberty Classical Academy3
at  Edgerton GymFINAL
Brooklyn Center0
Breck3
at  BreckFINAL
Hmong Academy3
Community of Peace Academy0
at  Community of PeaceFINAL
Hendricks3
Iroquois0
at IroquoisFINAL
Chesterton Academy0
Calvin Christian3
at  Calvin ChristianFINAL
Shattuck-St. Mary's3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
East Grand Forks3
Grand Forks Central (ND)0
at  Grand Forks CentralFINAL
Oak Grove (ND)3
Norman County West0
at  HalstadFINAL
Park Christian3
Maple Valley (ND)1
at  BuffaloFINAL
Sleepy Eye0
Sleepy Eye Saint Mary's3
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Alexandria3
Fergus Falls0
at  Fergus FallsFINAL
St. Cloud Apollo0
Willmar3
at  WillmarFINAL
Lac qui Parle Valley1
Central MN Christian3
at  PrinsburgFINAL
Chisholm3
Cherry0
at  CherryFINAL
North Woods3
Bigfork2
at  BigforkFINAL
Nashwauk-Keewatin1
Mountain Iron-Buhl3
at  Mountain IronFINAL
Hermantown3
Duluth East0
at  Duluth EastFINAL
Two Harbors2
Proctor3
at  ProctorFINAL
Esko0
Virginia3
at  VirginiaFINAL
Minneapolis Henry0
Chisago Lakes Area3
at  LindstromFINAL
Forest Lake3
North Branch2
at  North BranchFINAL
Duluth Denfeld0
Princeton3
at  PrincetonFINAL
Deer River0
Greenway3
at  ColeraineFINAL
Hibbing3
Eveleth-Gilbert1
at  EvelethFINAL
International Falls3
Mesabi East0
at  AuroraFINAL
Sartell-St. Stephen3
Sauk Rapids-Rice2
at  Sauk RapidsFINAL
Brainerd0
#4 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Woodbury3
Legacy Christian0
at  Legacy ChristianFINAL
Minneapolis Washburn3
New Life Academy1
at  New Life AcademyFINAL
Mounds Park Academy1
West Lutheran3
at  West LutheranFINAL
Waseca1
Triton3
at  Dodge CenterFINAL
New Ulm Cathedral3
Minnesota Valley Lutheran0
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Westbrook-Walnut Grove3
Springfield1
at  SpringfieldFINAL
#6 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
Jordan0
at  JordanFINAL
Park of Cottage Grove1
St. Croix Lutheran3
at  St. Croix LutheranFINAL
Litchfield3
Howard Lake-Waverly-Winsted1
at  Howard LakeFINAL
Rosemount3
Hastings0
at  HastingsFINAL
Farmington0
Northfield3
at  NorthfieldFINAL
Cannon Falls3
Red Wing0
at  Red WingFINAL
Burnsville2
Albert Lea3
at  Albert LeaFINAL
Delano3
Annandale0
at  AnnandaleFINAL
Becker0
Monticello3
at  MonticelloFINAL
Watertown-Mayer0
Waconia3
at  WaconiaFINAL
Stillwater Area0
#1 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
St. Paul Harding1
St. Paul Central3
at  CentralFINAL
Totino-Grace0
Roseville3
at  RosevilleFINAL
St. Paul Johnson0
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
Spring Lake Park3
Irondale1
at  IrondaleFINAL
#2 (AAA) Champlin Park3
Coon Rapids0
at  Coon RapidsFINAL
St. Cloud Tech3
Big Lake1
at  Big LakeFINAL
St. Francis3
White Bear Lake0
at  White Bear LakeFINAL
Elk River1
#9 (AAA) Blaine3
at  BlaineFINAL
#6 (AAA) Shakopee3
Chaska1
at  ChaskaFINAL
Lakeville North3
Minnetonka1
at  MinnetonkaFINAL
Edina3
Orono1
at  OronoFINAL
Chanhassen0
#3 (AAA) Prior Lake3
at  Prior LakeFINAL
Minneapolis South0
Bloomington Kennedy3
at  Bloomington KennedyFINAL
Park Center0
Robbinsdale Armstrong3
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Holy Family Catholic2
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Osseo3
Maple Grove0
at  Maple GroveFINAL
New Prague0
#7 (AAA) Hopkins3
at  HopkinsFINAL
Littlefork-Big Falls3
Ely2
at  ElyFINAL
Cloquet0
Carlton3
at  CarltonFINAL
Barnum0
Cromwell-Wright3
at  CromwellFINAL
DeLaSalle3
Providence Academy1
at  Providence AcademyFINAL
St. Peter3
LeSueur-Henderson1
at  LeSueurFINAL
Glencoe-Silver Lake3
Sibley East0
at  GaylordFINAL
#4 (A) Heritage Christian3
Rogers0
at  RogersFINAL
Centennial3
Andover1
at  AndoverFINAL
FAIR School0
Minneapolis Roosevelt3
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Cretin-Derham Hall3
Minneapolis Southwest2
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Dassel-Cokato3
Zimmerman0
at  ZimmermanFINAL
Mora3
Moose Lake-Willow River2
at  Moose LakeFINAL
Trinity School3
Minneapolis North0
at  Minneapolis NorthFINAL
#5 (AAA) Wayzata0
#4 (AAA) Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Eden Valley-Watkins3
Lester Prairie/Holy Trinity1
at  Lester PrairieFINAL
PACT Charter3
Charter Stars0
at  Twin Cities AcademyFINAL
Cambridge-Isanti0
East Ridge3
at  East RidgeFINAL
Math and Science Academy3
North Lakes Academy0
at  North Lakes AcademyFINAL
Blake0
St. Croix Prep3
at  St. Croix PrepFINAL
St. Paul Humboldt0
St. Paul Washington3
at  WashingtonFINAL
Hillcrest Lutheran Academy0
Parkers Prairie3
at  Parkers PrairieFINAL
Ashby0
Underwood3
at  UnderwoodFINAL
Little Falls0
Pequot Lakes3
at  Pequot LakesFINAL
Battle Lake0
Brandon/Evansville3
at  EvansvilleFINAL
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
Russell-Tyler-Ruthton0
at  TylerFINAL
Minnewaska Area0
Melrose3
at  MelroseFINAL
Houston0
#3 (A) Mabel-Canton3
at  MabelFINAL
Spring Grove3
Lanesboro1
at  LanesboroFINAL
LeRoy-Ostrander0
Schaeffer Academy3
at  Schaeffer AcademyFINAL
Randolph0
Grand Meadow3
at  Grand MeadowFINAL
#6 (AA) Stewartville0
#1 (A) Bethlehem Academy3
at  Bethlehem AcademyFINAL
St. Clair2
Medford3
at  MedfordFINAL
Lyle/Austin Pacelli3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
New London-Spicer3
Paynesville Area0
at  PaynesvilleFINAL
Thief River Falls3
Fosston2
at  FosstonFINAL
Southland0
Dover-Eyota3
at  EyotaFINAL
Rochester Mayo3
Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Wabasha-Kellogg3
Pine Island0
at  Pine IslandFINAL
Winona Cotter0
Rochester Lourdes3
at  Rochester LourdesFINAL
Lewiston-Altura0
Lake City3
at  Lake CityFINAL
Winona1
#10 (AA) Kasson-Mantorville3
at  KassonFINAL
Lakeview1
Canby3
at  CanbyFINAL
Southwest MN Christian2
Pipestone Area3
at  PipestoneFINAL
Martin County West3
St. James Area0
at  St. JamesFINAL
Foley1
Milaca3
at  MilacaFINAL
#3 (AA) Maple Lake3
St. Cloud Cathedral0
at  St. Cloud CathedralFINAL
Blooming Prairie0
Austin3
at  AustinFINAL
Jackson County Central3
Worthington1
at  WorthingtonFINAL
Mankato West3
New Ulm0
at  New UlmFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
Maple River3
at  MapletonFINAL
Goodridge/Grygla3
Warroad0
at  WarroadFINAL
Walker-Hackensack-Akeley0
Sebeka3
at  SebekaFINAL
Bertha-Hewitt3
Staples-Motley0
at  StaplesFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton3
Wadena-Deer Creek0
at  WadenaFINAL
Detroit Lakes0
Perham3
at  PerhamFINAL
Barnesville3
Rothsay0
at  RothsayFINAL
#5 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
Benson0
at  BensonFINAL
Pillager1
Pine River-Backus3
at  Pine RiverFINAL
BOLD3
Atwater-Cosmos-Grove City1
at  Grove CityFINAL
Renville County West2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg3
at  KerkhovenFINAL
Browerville/Eagle Valley1
Long Prairie-Grey Eagle3
at  Long PrairieFINAL
Ogilvie0
Aitkin3
at  AitkinFINAL
NCE/U-H1
Hawley3
at  HawleyFINAL
Park Rapids Area3
Frazee0
at  FrazeeFINAL
Royalton1
Osakis3
at  OsakisFINAL
Swanville3
Upsala1
at  UpsalaFINAL
Bagley1
Blackduck3
at  BlackduckFINAL
West Central Area0
Wheaton/Herman-Norcross3
at  WheatonFINAL
Sauk Centre3
Montevideo0
at  MontevideoFINAL
Henning3
Hancock2
at  HancockFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley3
Ortonville0
at  OrtonvilleFINAL
MACCRAY0
#10 (A) Minneota3
at  MinneotaFINAL
Yellow Medicine East3
Dawson-Boyd1
at  DawsonFINAL
Hills-Beaver Creek3
Ellsworth0
at  EllsworthFINAL
Hinckley-Finlayson0
Pine City3
at  Pine CityFINAL
Cass Lake-Bena0
Lake of the Woods3
at  BaudetteFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
#8 (AA) Roseau3
at  RoseauFINAL
Holdingford3
Albany0
at  AlbanyFINAL
New Richland-H-E-G2
Alden-Conger3
at  AldenFINAL
Maranatha Christian0
Southwest Christian3
at  Southwest ChristianFINAL
Red Rock Central1
Windom Area3
at  WindomFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop0
Norwood-Young America3
at  NorwoodFINAL
East Central0
Braham3
at  BrahamFINAL
Mountain Lake Area1
Cleveland3
at  ClevelandFINAL
United South Central0
Madelia3
at  MadeliaFINAL
Crosby-Ironton3
Isle0
at  IsleFINAL
Moorhead3
Bemidji0
at  BemidjiFINAL
Win-E-Mac3
Red Lake County Central0
at  OkleeFINAL
#7 (A) Kittson County Central3
Northern Freeze0
at  KarlstadFINAL
Waubun3
Mahnomen0
at  MahnomenFINAL
Crookston3
Red Lake Falls0
at  Red Lake FallsFINAL
Stephen-Argyle3
Warren-Alvarado-Oslo0
at  WarrenFINAL
Red Lake0
Laporte3
at  LaporteFINAL
Northome/Kelliher3
Northland0
at  RemerFINAL
Hill City3
Floodwood0
at  FloodwoodFINAL
Lakeview Christian3
Wrenshall1
at  WrenshallFINAL
Climax/Fisher0
Sacred Heart3
at  Sacred HeartFINAL
Rockford3
Minnehaha Academy0
at  Minnehaha AcademyFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com