PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, September 22, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Paul Central0
St. Paul Como Park0
at  Como ParkF
  > Report Score
Hastings0
Mahtomedi0
at  MahtomediF
  > Report Score
Liberty Classical Academy3
International School of MN0
at  International School of MNFINAL
Fridley3
Brooklyn Center0
at  Brooklyn CenterFINAL
Holy Angels3
Visitation0
at  VisitationFINAL
Providence Academy2
St. Paul Academy3
at  St. Paul AcademyFINAL
#10 (AA) Concordia Academy3
Columbia Heights0
at  Columbia HeightsFINAL
Blake0
Mounds Park Academy3
at  Mounds Park AcademyFINAL
Shattuck-St. Mary's3
Chesterton Academy0
at -1FINAL
South Ridge0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Silver Bay3
Wrenshall1
at  WrenshallFINAL
Nova Classical Academy3
Prairie Seeds Academy0
at FINAL
Duluth Marshall3
Superior (WI)0
at  SuperiorFINAL
Ashland (WI)2
Proctor3
at  ProctorFINAL
Sartell-St. Stephen3
Fergus Falls0
at  Fergus FallsFINAL
Dassel-Cokato2
New London-Spicer3
at  New LondonFINAL
Hill City1
Deer River3
at  Deer RiverFINAL
Grand Rapids3
Bemidji2
at  BemidjiFINAL
Chisholm1
Bigfork3
at  BigforkFINAL
Mesabi East3
Nashwauk-Keewatin1
at  NashwaukFINAL
Duluth Denfeld0
Hermantown3
at  HermantownFINAL
Buffalo1
Cambridge-Isanti3
at  CambridgeFINAL
Big Lake3
Chisago Lakes Area0
at  LindstromFINAL
St. Francis3
North Branch2
at  North BranchFINAL
Rogers3
Princeton0
at  PrincetonFINAL
Cromwell-Wright3
McGregor0
at  McGregorFINAL
Walker-Hackensack-Akeley3
Clearbrook-Gonvick0
at  ClearbrookFINAL
Cloquet1
Greenway3
at  ColeraineFINAL
Littlefork-Big Falls0
International Falls3
at  International FallsFINAL
Sauk Rapids-Rice3
Alexandria2
at  AlexandriaFINAL
Willmar3
Brainerd1
at  BrainerdFINAL
St. Cloud Apollo1
St. Cloud Tech3
at  St. Cloud TechFINAL
Lake Park-Audubon0
Win-E-Mac3
at  Win-E-MacFINAL
Wabasso3
Springfield1
at  SpringfieldFINAL
Jordan3
Norwood-Young America0
at  NorwoodFINAL
Litchfield3
Watertown-Mayer0
at  WatertownFINAL
St. Croix Lutheran3
St. Anthony Village0
at  St. Anthony VillageFINAL
Osseo3
Delano2
at  DelanoFINAL
Rochester John Marshall0
Faribault3
at  FaribaultFINAL
Mankato West0
Northfield3
at  NorthfieldFINAL
Rochester Century3
Owatonna1
at  MedfordFINAL
Rochester Mayo3
Albert Lea0
at  Albert LeaFINAL
Rockford0
Glencoe-Silver Lake3
at  GlencoeFINAL
St. Michael-Albertville3
Monticello0
at  MonticelloFINAL
Waconia3
Hutchinson0
at  HutchinsonFINAL
#6 (AAA) Prior Lake1
#1 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
Henry Sibley3
South St. Paul1
at  South St. PaulFINAL
White Bear Lake0
Woodbury3
at  WoodburyFINAL
East Ridge1
Roseville3
at  RosevilleFINAL
Tartan1
Simley3
at  SimleyFINAL
Forest Lake1
Cretin-Derham Hall3
at  Cretin-Derham HallFINAL
Andover1
Anoka3
at  AnokaFINAL
Coon Rapids0
Centennial3
at  CentennialFINAL
Irondale1
Totino-Grace3
at  Totino-GraceFINAL
Robbinsdale Armstrong3
Spring Lake Park1
at  Spring Lake ParkFINAL
#10 (AAA) Blaine0
#3 (AAA) Champlin Park3
at  Champlin ParkFINAL
Mounds View1
Stillwater Area3
at  StillwaterFINAL
Chanhassen0
Chaska3
at  ChaskaFINAL
Bloomington Jefferson3
Richfield0
at  RichfieldFINAL
Farmington1
#8 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
#4 (AAA) Hopkins3
Minnetonka0
at  MinnetonkaFINAL
Apple Valley0
Rosemount3
at  RosemountFINAL
Burnsville1
Eastview3
at  EastviewFINAL
Eden Prairie3
Edina0
at  EdinaFINAL
New Prague0
Orono3
at  OronoFINAL
Annandale1
Mound Westonka3
at  MoundFINAL
Bloomington Kennedy0
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Robbinsdale Cooper0
St. Louis Park3
at  St. Louis ParkFINAL
#9 (AAA) North St. Paul2
#5 (AAA) Wayzata3
at  WayzataFINAL
Minneapolis Roosevelt0
Minneapolis South3
at  Minneapolis SouthFINAL
Maple Grove3
Park Center0
at  Brooklyn ParkFINAL
Breck0
Minnehaha Academy3
at  Minnehaha AcademyFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
New Ulm Cathedral3
at  New Ulm CathedralFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
Sleepy Eye1
at  Sleepy EyeFINAL
Two Harbors3
Barnum1
at  BarnumFINAL
#4 (A) Mayer Lutheran0
#2 (AA) Belle Plaine3
at  Belle PlaineFINAL
St. Paul Harding3
St. Paul Humboldt0
at  HumboldtFINAL
Spectrum3
Trinity School0
at FINAL
St. Agnes1
DeLaSalle3
at  DeLaSalleFINAL
Esko3
Moose Lake-Willow River2
at  Moose LakeFINAL
Minneapolis Edison3
Minneapolis North0
at  Minneapolis NorthFINAL
Minneapolis Henry0
Minneapolis Washburn3
at  Minneapolis WashburnFINAL
#7 (AAA) Lakeville North0
#2 (AAA) Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Bethany Academy1
PACT Charter3
at  PACT CharterFINAL
St. Croix Prep0
Lester Prairie/Holy Trinity3
at  Lester PrairieFINAL
Cristo Rey Jesuit3
Charter Stars2
at  Twin Cities AcademyFINAL
Cedar Mountain/Comfrey3
Buffalo Lake-Hector-Stewart0
at  HectorFINAL
LeSueur-Henderson3
Tri-City United0
at  MontgomeryFINAL
Bug-O-Nay-Ge-Shig0
Indus3
at  IndusFINAL
Sioux Falls Roosevelt (SD)1
Marshall3
at  MarshallFINAL
Hancock3
Ashby0
at  AshbyFINAL
Battle Lake3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Rothsay0
Brandon/Evansville3
at  EvansvilleFINAL
Eden Valley-Watkins0
Pierz3
at  PierzFINAL
Waubun3
NCE/U-H2
at  Twin ValleyFINAL
Adrian0
Red Rock Central3
at  LambertonFINAL
Murray County Central1
Westbrook-Walnut Grove3
at  WestbrookFINAL
MACCRAY3
Lakeview0
at  CottonwoodFINAL
Hinckley-Finlayson0
Mora3
at  MoraFINAL
Benson1
Melrose3
at  MelroseFINAL
#3 (A) Mabel-Canton3
Lanesboro0
at  LanesboroFINAL
Grand Meadow3
LeRoy-Ostrander0
at  LeRoyFINAL
Hope Lutheran0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
Blooming Prairie1
#1 (A) Bethlehem Academy3
at  Bethlehem AcademyFINAL
Lake City3
Goodhue1
at  GoodhueFINAL
Randolph3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
Minnewaska Area0
Sauk Centre3
at  Sauk CentreFINAL
Royalton0
Kimball Area3
at  KimballFINAL
Mahnomen0
Fosston3
at  FosstonFINAL
Rushford-Peterson3
Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Winona Cotter0
St. Charles3
at  St. CharlesFINAL
Plainview-Elgin-Millville3
Lewiston-Altura0
at  LewistonFINAL
Rochester Lourdes0
#6 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
Cannon Falls3
Pine Island0
at  Pine IslandFINAL
Dover-Eyota3
Kingsland1
at  Spring ValleyFINAL
#3 (AA) Kenyon-Wanamingo3
Byron0
at  ByronFINAL
Zumbrota-Mazeppa0
#9 (AA) Kasson-Mantorville3
at  KassonFINAL
#9 (A) Hayfield3
Triton0
at  Dodge CenterFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg1
Yellow Medicine East3
at  Granite FallsFINAL
Russell-Tyler-Ruthton1
Canby3
at  CanbyFINAL
Lac qui Parle Valley0
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Redwood Valley0
Windom Area3
at  WindomFINAL
Luverne0
Jackson County Central3
at  JacksonFINAL
Foley0
St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Paynesville Area3
Howard Lake-Waverly-Winsted2
at  Howard LakeFINAL
#1 (AA) Maple Lake3
Holdingford0
at  HoldingfordFINAL
#8 (A) Caledonia3
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
St. James Area2
Fairmont3
at  FairmontFINAL
#5 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
Maple River0
at  MapletonFINAL
Lyle/Austin Pacelli2
Schaeffer Academy3
at  Schaeffer AcademyFINAL
Hills-Beaver Creek3
Heron Lake-Okabena2
at  OkabenaFINAL
Sebeka3
Bertha-Hewitt0
at  BerthaFINAL
Verndale3
Menahga0
at  MenahgaFINAL
Wadena-Deer Creek3
New York Mills0
at  New York MillsFINAL
Pequot Lakes3
Staples-Motley0
at  StaplesFINAL
Park Rapids Area2
Pelican Rapids3
at  Pelican RapidsFINAL
Breckenridge0
Perham3
at  PerhamFINAL
Wheaton/Herman-Norcross3
West Central Area1
at  BarrettFINAL
Henning3
Pillager0
at  PillagerFINAL
Norman County West0
Park Christian3
at  MoorheadFINAL
Rush City3
Aitkin0
at  AitkinFINAL
Detroit Lakes3
Crosby-Ironton2
at  CrosbyFINAL
Blackduck0
Nevis3
at  NevisFINAL
Fertile-Beltrami3
Bagley0
at  BagleyFINAL
Barnesville1
Dilworth-Glyndon-Felton3
at  GlyndonFINAL
Hawley3
Frazee0
at  FrazeeFINAL
BOLD0
#5 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
at  MorrisFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City3
Montevideo2
at  MontevideoFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa3
Osakis1
at  OsakisFINAL
Ortonville0
Clinton-Graceville-Beardsley3
at  GracevilleFINAL
Renville County West0
#10 (A) Minneota3
at  MinneotaFINAL
Central MN Christian3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Mountain Lake Area3
Fulda1
at  FuldaFINAL
Southwest MN Christian3
Edgerton1
at  EdgertonFINAL
Badger/Greenbush-Middle River3
Warren-Alvarado-Oslo0
at  WarrenFINAL
Mankato Loyola3
Nicollet0
at  NicolletFINAL
Climax/Fisher0
Ada-Borup/Norman County West3
at  AdaFINAL
Alden-Conger2
Martin County West3
at  TrimontFINAL
Braham3
East Central1
at  FinlaysonFINAL
Pine City1
Onamia3
at  OnamiaFINAL
Pipestone Area2
Worthington3
at  WorthingtonFINAL
Blue Earth Area1
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
Cleveland3
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
at  Lake CrystalFINAL
#7 (A) Kittson County Central3
Red Lake Falls0
at  Red Lake FallsFINAL
Crookston3
Red Lake County Central1
at  OkleeFINAL
Carlton3
Floodwood0
at  FloodwoodFINAL
Cherry3
Mountain Iron-Buhl2
at  Mountain IronFINAL
Ely1
North Woods3
at  CookFINAL
Stephen-Argyle3
Sacred Heart2
at  Sacred HeartFINAL
Pine River-Backus3
Northome/Kelliher0
at  NorthomeFINAL
Warroad0
Goodridge/Grygla3
at  GryglaFINAL
Hmong Academy3
Math and Science Academy0
at  Math and Science AcademyFINAL
Calvin Christian3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com