PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login | Tournament Brackets
CraigOlsonSports | LakesAreaSports | PheasantCountry | SportsCow | Vikingland
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Tuesday, September 27, 2016
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Bigfork3
Indus0
at  IndusFINAL
DeLaSalle3
Fridley0
at  FridleyFINAL
International School of MN0
Chesterton Academy3
at FINAL
Barnum1
Silver Bay3
at  Silver BayFINAL
Lakeview Christian0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Visitation0
#9 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
Brooklyn Center0
St. Croix Lutheran3
at  St. Croix LutheranFINAL
Charter Stars0
Shattuck-St. Mary's3
at  Shattuck St. Mary'sFINAL
Math and Science Academy0
Christian Life Academy3
at  Christian LifeFINAL
Simley3
South St. Paul0
at  South St. PaulFINAL
Alexandria0
Willmar3
at  WillmarFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart0
Wabasso3
at  WabassoFINAL
Deer River3
Littlefork-Big Falls0
at  LittleforkFINAL
Hill City3
Nashwauk-Keewatin0
at  NashwaukFINAL
Duluth Denfeld0
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
International Falls0
Hibbing3
at  HibbingFINAL
Hermantown3
Virginia0
at  VirginiaFINAL
Stillwater Area3
Forest Lake0
at  Forest LakeFINAL
Princeton3
St. Francis1
at  St. FrancisFINAL
Cambridge-Isanti3
Chisago Lakes Area0
at  LindstromFINAL
Cass Lake-Bena0
Clearbrook-Gonvick3
at  ClearbrookFINAL
Eveleth-Gilbert1
Greenway3
at  ColeraineFINAL
Cloquet2
Esko3
at  EskoFINAL
Chisholm2
Mesabi East3
at  AuroraFINAL
St. Cloud Apollo0
Sartell-St. Stephen3
at  SartellFINAL
Bemidji3
Brainerd0
at  BrainerdFINAL
Fergus Falls0
Sauk Rapids-Rice3
at  Sauk RapidsFINAL
St. Cloud Tech0
#3 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Legacy Christian0
#4 (A) Heritage Christian3
at  Heritage ChristianFINAL
West Lutheran3
Bethany Academy0
at  Bethany AcademyFINAL
New Ulm Cathedral0
Springfield3
at  SpringfieldFINAL
Hutchinson0
#2 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
Breck2
Blake3
at  BlakeFINAL
Eden Valley-Watkins3
Watertown-Mayer0
at  WatertownFINAL
Columbia Heights0
St. Agnes3
at  St. AgnesFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity0
Howard Lake-Waverly-Winsted3
at  Howard LakeFINAL
Dassel-Cokato0
#2 (AA) Maple Lake3
at  Maple LakeFINAL
Owatonna3
Rochester John Marshall1
at  Rochester John MarshallFINAL
#9 (AAA) North St. Paul3
Hastings0
at  HastingsFINAL
#3 (AAA) Lakeville South3
Farmington0
at  FarmingtonFINAL
Northfield3
Rochester Mayo2
at  Rochester MayoFINAL
Albert Lea3
Red Wing2
at  Red WingFINAL
Rochester Century3
Austin0
at  AustinFINAL
New Prague1
Mankato West3
at  Mankato WestFINAL
#4 (AA) Belle Plaine3
Glencoe-Silver Lake0
at  GlencoeFINAL
Monticello1
Buffalo3
at  BuffaloFINAL
Faribault0
Mankato East3
at  Mankato EastFINAL
Tartan1
#8 (AA) Hill-Murray3
at  Hill-MurrayFINAL
White Bear Lake0
Henry Sibley3
at  Henry SibleyFINAL
Woodbury0
Park of Cottage Grove3
at  Cottage GroveFINAL
St. Paul Johnson2
St. Paul Harding3
at  HardingFINAL
#8 (AAA) Roseville1
Cretin-Derham Hall3
at  Cretin-Derham HallFINAL
Spring Lake Park3
Anoka1
at  AnokaFINAL
Waconia3
Mahtomedi0
at  MahtomediFINAL
Park Center3
Coon Rapids0
at  Coon RapidsFINAL
Maple Grove3
Centennial1
at  CentennialFINAL
Rogers3
Big Lake2
at  Big LakeFINAL
Irondale0
Blaine3
at  BlaineFINAL
Osseo3
Elk River1
at  Elk RiverFINAL
Totino-Grace0
#2 (AAA) Champlin Park3
at  Champlin ParkFINAL
St. Louis Park0
Bloomington Jefferson3
at  Bloomington JeffersonFINAL
Rosemount1
#7 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
Apple Valley0
Burnsville3
at  BurnsvilleFINAL
Benilde-St. Margaret's1
Orono3
at  OronoFINAL
Minneapolis Henry0
Mound Westonka3
at  MoundFINAL
Eastview0
#4 (AAA) Prior Lake3
at  Prior LakeFINAL
St. Anthony Village0
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
Minnetonka1
Eden Prairie3
at  Eden PrairieFINAL
Richfield1
Bloomington Kennedy3
at  Bloomington KennedyFINAL
Chanhassen3
Robbinsdale Cooper0
at  Robbinsdale CooperFINAL
Chaska0
#5 (AAA) Hopkins3
at  HopkinsFINAL
Edina0
#6 (AAA) Wayzata3
at  WayzataFINAL
North Branch0
St. Michael-Albertville3
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Providence Academy3
Minnehaha Academy2
at  Minnehaha AcademyFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's3
Sleepy Eye1
at  Sleepy EyeFINAL
Holy Family Catholic3
LeSueur-Henderson0
at  LeSueurFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Sibley East3
at  GaylordFINAL
St. Paul Highland Park3
St. Paul Humboldt0
at  HumboldtFINAL
Robbinsdale Armstrong3
Andover0
at  AndoverFINAL
Ely0
Duluth Marshall3
at  Duluth MarshallFINAL
Duluth East3
Moose Lake-Willow River0
at  Moose LakeFINAL
Trinity School0
PACT Charter3
at  PACT CharterFINAL
#1 (AAA) Eagan3
#10 (AAA) Lakeville North0
at  Lakeville NorthFINAL
Mounds View0
East Ridge3
at  East RidgeFINAL
St. Paul Como Park3
St. Paul Washington0
at  WashingtonFINAL
Minneapolis Edison0
Minneapolis South3
at  Minneapolis SouthFINAL
Minneapolis Washburn3
Minneapolis North0
at  Minneapolis NorthFINAL
Academy for Sciences & Agriculture1
Liberty Classical Academy3
at  Edgerton GymFINAL
Eau Claire Memorial (WI)1
Winona3
at  WinonaFINAL
Underwood3
Ashby0
at  AshbyFINAL
Brandon/Evansville3
Battle Lake0
at  Battle LakeFINAL
Parkers Prairie0
Hillcrest Lutheran Academy3
at  Fergus FallsFINAL
Blackduck3
Northland1
at  RemerFINAL
Little Falls1
Foley3
at  FoleyFINAL
Fosston3
NCE/U-H0
at  Twin ValleyFINAL
Milaca0
Mora3
at  MoraFINAL
Redwood Valley0
Marshall3
at  MarshallFINAL
#6 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
Melrose0
at  MelroseFINAL
#9 (A) Mabel-Canton3
Houston0
at  HoustonFINAL
Wabasha-Kellogg3
Rushford-Peterson0
at  RushfordFINAL
Lanesboro0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
Grand Meadow3
Randolph0
at  RandolphFINAL
Glenville-Emmons0
Lyle/Austin Pacelli3
at  LyleFINAL
Red Rock Central3
Mountain Lake Area0
at  Mountain LakeFINAL
St. Charles0
Dover-Eyota3
at  EyotaFINAL
Kingsland0
#7 (A) Caledonia3
at  CaledoniaFINAL
Chatfield3
Plainview-Elgin-Millville0
at  PlainviewFINAL
La Crescent0
Fillmore Central3
at  Fillmore CentralFINAL
Lake City0
#7 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
Byron3
Pine Island0
at  Pine IslandFINAL
Cannon Falls1
Rochester Lourdes3
at  Rochester LourdesFINAL
Goodhue3
#5 (AA) Kasson-Mantorville2
at  KassonFINAL
Zumbrota-Mazeppa3
Triton1
at  Dodge CenterFINAL
#1 (AA) Kenyon-Wanamingo3
#10 (A) Hayfield1
at  HayfieldFINAL
Lakeview2
Yellow Medicine East3
at  Granite FallsFINAL
Pipestone Area0
Jackson County Central3
at  JacksonFINAL
Martin County West0
Luverne3
at  LuverneFINAL
Albany3
St. Cloud Cathedral2
at  St. Cloud CathedralFINAL
St. James Area0
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
New Ulm0
Blue Earth Area3
at  Blue EarthFINAL
#1 (A) Bethlehem Academy3
Maple River0
at  MapletonFINAL
Lewiston-Altura3
Southland0
at  SouthlandFINAL
Becker2
Zimmerman3
at  ZimmermanFINAL
Schaeffer Academy3
LeRoy-Ostrander0
at  LeRoyFINAL
Lake of the Woods1
Badger/Greenbush-Middle River3
at  GreenbushFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley0
Henning3
at  HenningFINAL
Staples-Motley0
Menahga3
at  MenahgaFINAL
Sebeka3
Pelican Rapids1
at  Pelican RapidsFINAL
Hawley0
Perham3
at  PerhamFINAL
BOLD3
Benson0
at  BensonFINAL
Park Rapids Area3
Pequot Lakes0
at  Pequot LakesFINAL
Crosby-Ironton2
Pillager3
at  PillagerFINAL
Verndale3
Pine River-Backus2
at  Pine RiverFINAL
Sauk Centre3
Atwater-Cosmos-Grove City0
at  Grove CityFINAL
#6 (A) Minneota3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0
at  KerkhovenFINAL
Canby3
Renville County West0
at  RenvilleFINAL
Long Prairie-Grey Eagle1
Browerville/Eagle Valley3
at  BrowervilleFINAL
Northome/Kelliher0
Walker-Hackensack-Akeley3
at  WalkerFINAL
Moorhead3
Dilworth-Glyndon-Felton0
at  GlyndonFINAL
Park Christian3
Lake Park-Audubon0
at  Lake ParkFINAL
Detroit Lakes3
East Grand Forks1
at  East Grand ForksFINAL
Ada-Borup3
Mahnomen0
at  MahnomenFINAL
Minnewaska Area2
Montevideo3
at  MontevideoFINAL
Osakis2
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
West Central Area3
Hancock1
at  HancockFINAL
MACCRAY3
Lac qui Parle Valley0
at  MadisonFINAL
Wheaton/Herman-Norcross3
Ortonville0
at  OrtonvilleFINAL
Murray County Central3
Fulda0
at  FuldaFINAL
Heron Lake-Okabena3
Adrian1
at  AdrianFINAL
Ellsworth0
Southwest MN Christian3
at  Southwest MN ChristianFINAL
Westbrook-Walnut Grove2
Hills-Beaver Creek3
at  HillsFINAL
Upsala3
Swanville1
at  SwanvilleFINAL
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
Alden-Conger3
at  AldenFINAL
St. Croix Prep0
#10 (AA) Southwest Christian3
at  Southwest ChristianFINAL
Norman County West0
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
Dawson-Boyd0
#3 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Pine City3
Hinckley-Finlayson0
at  HinckleyFINAL
Rush City3
East Central0
at  FinlaysonFINAL
Ogilvie0
Onamia3
at  OnamiaFINAL
Waseca3
Fairmont0
at  FairmontFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
Cleveland3
at  ClevelandFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop0
Cedar Mountain/Comfrey3
at  MorganFINAL
St. Clair3
Madelia0
at  MadeliaFINAL
Aitkin3
Isle0
at  IsleFINAL
Nicollet3
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
at  Lake CrystalFINAL
Jordan2
Tri-City United3
at  MontgomeryFINAL
Win-E-Mac3
Climax/Fisher0
at  ClimaxFINAL
Northern Freeze0
#8 (A) Kittson County Central3
at  HallockFINAL
Red Lake County Central3
Red Lake Falls1
at  Red Lake FallsFINAL
Warren-Alvarado-Oslo0
Stephen-Argyle3
at  StephenFINAL
Warroad0
Roseau3
at  RoseauFINAL
Laporte0
Nevis3
at  NevisFINAL
South Ridge1
Carlton3
at  CarltonFINAL
Fond du Lac Ojibwe3
Bug-O-Nay-Ge-Shig0
at  Bug-O-Nay-Ge-ShigFINAL
Central MN Christian1
Russell-Tyler-Ruthton3
at  TylerFINAL
Bagley0
Waubun3
at  WaubunFINAL
MN Academy for the Deaf0
Hmong Academy3
at  Hmong AcademyFINAL
Sacred Heart3
Goodridge/Grygla0
at  GryglaFINAL
Cristo Rey Jesuit0
Calvin Christian3
at  Calvin ChristianFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com