PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Friday, January 12, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Chisago Lakes Area58
Princeton39
at  PrincetonFINAL
Pipestone Area52
Redwood Valley41
at  Redwood FallsFINAL
Worthington62
Windom Area29
at  WindomFINAL
Wabasso74
Buffalo Lake-Hector-Stewart37
at  HectorFINAL
Braham36
Sauk Rapids-Rice57
at  Sauk RapidsFINAL
Monticello37
Big Lake60
at  Big LakeFINAL
DeLaSalle70
Columbia Heights27
at  Columbia HeightsFINAL
Ada-Borup/Norman County West76
Warren-Alvarado-Oslo61
at  WarrenFINAL
Fertile-Beltrami59
Climax/Fisher54
at  FisherFINAL
Heritage Christian68
Maranatha Christian86
at  Maranatha ChristianFINAL
Farmington34
Eastview55
at  EastviewFINAL
Lakeville South51
Eagan49
at  EaganFINAL
Prior Lake76
Burnsville62
at  BurnsvilleFINAL
Richfield48
Benilde-St. Margaret's56
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Bloomington Kennedy45
Bloomington Jefferson42
at  Bloomington JeffersonFINAL
Robbinsdale Cooper68
Chaska64
at  ChaskaFINAL
St. Louis Park59
Chanhassen63
at  ChanhassenFINAL
Minnetonka57
Eden Prairie46
at  Eden PrairieFINAL
Hopkins66
Wayzata70
at  WayzataFINAL
Southland56
Winona Cotter73
at  WinonaFINAL
Breck23
Minnehaha Academy67
at  Minnehaha AcademyFINAL
Mounds Park Academy30
Providence Academy68
at  Providence AcademyFINAL
Blake53
St. Paul Academy40
at  St. Paul AcademyFINAL
Roseville56
East Ridge34
at  East RidgeFINAL
Stillwater Area79
Mounds View50
at  Mounds ViewFINAL
Forest Lake52
Park of Cottage Grove58
at  Cottage GroveFINAL
Watertown-Mayer41
Annandale54
at  AnnandaleFINAL
Litchfield25
Glencoe-Silver Lake47
at  GlencoeFINAL
Rockford34
New London-Spicer70
at  New LondonFINAL
Henry Sibley31
Hill-Murray60
at  Hill-MurrayFINAL
South St. Paul21
Hastings61
at  HastingsFINAL
Holy Angels72
St. Anthony Village51
at  St. Anthony VillageFINAL
Visitation35
St. Croix Lutheran66
at  St. Croix LutheranFINAL
Fridley61
St. Agnes67
at  St. AgnesFINAL
Minneapolis North47
Minneapolis South52
at  Minneapolis SouthFINAL
Minneapolis Washburn35
Minneapolis Southwest38
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Minneapolis Edison57
Minneapolis Roosevelt30
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Cristo Rey Jesuit28
Charter Stars60
at  Twin Cities AcademyFINAL
Community of Peace Academy31
North Lakes Academy50
at  North Lakes AcademyFINAL
St. Paul Como Park85
St. Paul Harding35
at  HardingFINAL
St. Paul Highland Park48
St. Paul Washington38
at  WashingtonFINAL
Cass Lake-Bena58
Walker-Hackensack-Akeley70
at  WalkerFINAL
St. Peter50
St. James Area9
at  St. JamesFINAL
Nicollet/Loyola52
St. Clair65
at  St. ClairFINAL
GHEC/T/ML66
Cleveland80
at  ClevelandFINAL
Madelia40
Lake Crystal-Wellcome Memorial58
at  Lake CrystalFINAL
St. Cloud Tech36
Willmar63
at  WillmarFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted28
Eden Valley-Watkins57
at  Eden ValleyFINAL
Paynesville Area30
Belgrade-Brooten-Elrosa83
at  BelgradeFINAL
Holdingford48
Maple Lake50
at  Maple LakeFINAL
Rogers65
Cambridge-Isanti40
at  CambridgeFINAL
St. Francis55
St. Michael-Albertville62
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Woodbury60
White Bear Lake44
at  White Bear LakeFINAL
Kenyon-Wanamingo48
Pine Island58
at  Pine IslandFINAL
Cannon Falls26
Kasson-Mantorville43
at  KassonFINAL
Zumbrota-Mazeppa52
Rochester Lourdes59
at  Rochester LourdesFINAL
Lake City46
Hayfield56
at  HayfieldFINAL
Albany46
Zimmerman49
at  ZimmermanFINAL
Becker62
St. Cloud Cathedral70
at  St. Cloud CathedralFINAL
Milaca67
Foley50
at  FoleyFINAL
Mora46
Little Falls62
at  Little FallsFINAL
Hibbing37
Thief River Falls57
at  Thief River FallsFINAL
Virginia41
Crookston53
at  CrookstonFINAL
Detroit Lakes67
Crosby-Ironton83
at  CrosbyFINAL
Park Rapids Area72
Staples-Motley52
at  StaplesFINAL
Aitkin78
Duluth Denfeld26
at  Duluth DenfeldFINAL
Isle49
Hinckley-Finlayson45
at  HinckleyFINAL
Pine City49
Rush City51
at  Rush CityFINAL
Onamia23
East Central56
at  FinlaysonFINAL
New Richland-H-E-G60
United South Central29
at  WellsFINAL
Medford62
Waterville-Elysian-Morristown42
at  WatervilleFINAL
Maple River53
Bethlehem Academy22
at  Bethlehem AcademyFINAL
Spring Grove60
Lanesboro28
at  LanesboroFINAL
LeRoy-Ostrander37
Glenville-Emmons42
at  GlenvilleFINAL
Schaeffer Academy40
Lyle/Austin Pacelli66
at  LyleFINAL
Grand Meadow45
Randolph52
at  RandolphFINAL
Underwood70
Ashby54
at  AshbyFINAL
Hillcrest Lutheran Academy36
Rothsay46
at  RothsayFINAL
Proctor62
Cherry67
at  CherryFINAL
Duluth East33
Duluth Marshall52
at  Duluth MarshallFINAL
Two Harbors37
Floodwood43
at  FloodwoodFINAL
Cook County31
Silver Bay33
at  Silver BayFINAL
Mankato East69
Albert Lea50
at  Albert LeaFINAL
Owatonna56
Faribault55
at  FaribaultFINAL
Blue Earth Area21
New Ulm61
at  New UlmFINAL
Mankato West54
Red Wing66
at  Red WingFINAL
Rochester Century63
Winona70
at  WinonaFINAL
New Ulm Cathedral39
Cedar Mountain/Comfrey57
at  MorganFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's54
Minnesota Valley Lutheran53
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
LeSueur-Henderson54
Gibbon-Fairfax-Winthrop80
at  WinthropFINAL
Pelican Rapids43
Perham46
at  PerhamFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton62
Hawley47
at  HawleyFINAL
Frazee60
Breckenridge58
at  BreckenridgeF/OT
Brainerd72
Bemidji56
at  BemidjiFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity54
Belle Plaine65
at  Belle PlaineFINAL
Plainview-Elgin-Millville59
Rushford-Peterson33
at  RushfordFINAL
Chatfield40
Lewiston-Altura47
at  LewistonFINAL
St. Charles66
La Crescent30
at  La CrescentFINAL
Dover-Eyota79
Fillmore Central57
at  Fillmore CentralFINAL
Pequot Lakes48
Roseau78
at  RoseauFINAL
Hills-Beaver Creek64
Heron Lake-Okabena30
at  OkabenaFINAL
Ellsworth29
Murray County Central59
at  SlaytonFINAL
Westbrook-Walnut Grove37
Mountain Lake Area65
at  Mountain LakeFINAL
Southwest MN Christian102
Fulda31
at  FuldaFINAL
Edgerton38
Adrian32
at  AdrianFINAL
Swanville74
Bertha-Hewitt53
at  BerthaFINAL
New York Mills62
Battle Lake28
at  Battle LakeFINAL
Grand Rapids69
East Grand Forks53
at  East Grand ForksFINAL
MACCRAY36
Lakeview30
at  CottonwoodFINAL
Dawson-Boyd49
Minneota76
at  MinneotaFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg37
Russell-Tyler-Ruthton52
at  TylerFINAL
Lac qui Parle Valley58
Tracy-Milroy-Balaton59
at  TracyFINAL
Central MN Christian52
Yellow Medicine East77
at  Granite FallsFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City36
Montevideo58
at  MontevideoFINAL
Sauk Centre64
Minnewaska Area38
at  GlenwoodFINAL
Benson31
Morris Area/Chokio-Alberta49
at  MorrisFINAL
Melrose60
BOLD71
at  OliviaFINAL
Ortonville38
Wheaton/Herman-Norcross62
at  WheatonFINAL
West Central Area70
Clinton-Graceville-Beardsley66
at  GracevilleF/OT
Park Christian56
NCE/U-H39
at  UlenFINAL
Pine River-Backus41
Clearbrook-Gonvick49
at  ClearbrookFINAL
Kittson County Central82
Goodridge/Grygla53
at  GryglaFINAL
Blackduck43
Kelliher/Northome59
at  KelliherFINAL
Maple Grove70
Moorhead35
at  MoorheadFINAL
Bagley25
Win-E-Mac67
at  Win-E-MacFINAL
Learning for Leadership0
Hope Academy0
at  Hope Academy5:30 PM
  > Report Score
Chisholm0
Fond du Lac Ojibwe0
at  Fond du Lac Ojibwe5:45 PM
  > Report Score
Hmong Academy0
Hiawatha Collegiate0
at -16:30 PM
  > Report Score

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com