PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Baseball Scores for Thursday, May 3, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Holdingford7
Eden Valley-Watkins1
at  St. Cloud - PutzFINAL
Thief River Falls/Goodridge2
Bemidji4
at  Bemidji StateFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted0
Paynesville Area8
at  St. Cloud - FaberFINAL
North St. Paul1
South St. Paul4
at  South St. PaulFINAL
Holdingford8
Eden Valley-Watkins4
at  St. Cloud - PutzFINAL
Thief River Falls/Goodridge1
Bemidji4
at  Bemidji StateFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted5
Paynesville Area10
at  St. Cloud - FaberFINAL
North St. Paul4
South St. Paul1
at  South St. PaulFINAL
Eastview4
Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Prior Lake11
Eagan0
at  EaganF/6
Lakeville North4
Farmington2
at F/8
Shakopee3
Rosemount0
at  RosemountFINAL
Mahtomedi3
Tartan1
at  TartanFINAL
Hill-Murray8
Henry Sibley7
at  Henry SibleyFINAL
St. Thomas Academy8
Simley1
at  SimleyFINAL
Pine River-Backus7
Laporte1
at FINAL
Owatonna9
Austin5
at  AustinF/6
Nevis30
Red Lake2
at F/5
Big Lake0
St. Michael-Albertville7
at -1FINAL
Lewiston-Altura5
GMLOK9
at  Spring ValleyFINAL
Apple Valley4
Burnsville5
at  Alimagnet ParkFINAL
Northome/Kelliher10
Lake of the Woods4
at FINAL
Breckenridge2
Perham13
at  PerhamF/5
Dilworth-Glyndon-Felton8
Frazee2
at -1FINAL
Pelican Rapids14
Barnesville1
at  BarnesvilleFINAL
Detroit Lakes11
Park Rapids Area4
at F/8
Staples-Motley7
Crosby-Ironton4
at FINAL
Bertha-Hewitt/Verndale3
Ottertail Central12
at  Battle LakeFINAL
Parkers Prairie1
Wadena-Deer Creek7
at  WadenaFINAL
Hillcrest Lutheran Academy5
Ashby8
at -1FINAL
Luverne13
Jackson County Central2
at F/6
St. James Area5
Pipestone Area1
at FINAL
Maple Lake6
Pierz0
at  St. Cloud - PutzFINAL
Milaca1
Albany11
at  AvonF/5
Foley13
Zimmerman5
at FINAL
Little Falls0
Becker3
at FINAL
St. Cloud Cathedral4
Mora7
at FINAL
St. Francis2
Chisago Lakes Area3
at F/8
Glencoe-Silver Lake2
Annandale5
at FINAL
New London-Spicer14
Watertown-Mayer2
at  WatertownFINAL
Orono1
New Prague11
at FINAL
Montevideo6
Atwater-Cosmos-Grove City2
at FINAL
Winona Cotter0
Chatfield7
at FINAL
Rushford-Peterson8
Wabasha-Kellogg3
at FINAL
Jordan0
Mayer Lutheran2
at  Mayer LutheranFINAL
LeSueur-Henderson7
Sibley East0
at  ArlingtonFINAL
United South Central11
Blooming Prairie13
at FINAL
St. Clair7
Nicollet0
at FINAL
Eveleth-Gilbert21
Pine City0
at FINAL
Minneapolis South11
Minneapolis North1
at -1FINAL
Minneapolis Southwest13
Minneapolis Roosevelt0
at FINAL
Braham4
Ogilvie1
at FINAL
Morris Area/Chokio-Alberta0
BOLD6
at FINAL
West Lutheran0
Heritage Christian4
at FINAL
Spectrum1
PACT Charter4
at FINAL
Hastings7
Woodbury5
at FINAL
Sacred Heart7
Kittson County Central1
at FINAL
Fertile-Beltrami10
Northern Freeze0
at  KarlstadF/5
West Central Area6
Brandon/Evansville9
at -1FINAL
Walker-Hackensack-Akeley7
Menahga4
at F/8
Belle Plaine5
St. Peter8
at FINAL
Kimball Area3
Belgrade-Brooten-Elrosa7
at  St. Cloud - FaberFINAL
Ely20
Mountain Iron-Buhl0
at FINAL
Coon Rapids12
Andover7
at FINAL
Irondale2
Anoka5
at FINAL
Centennial3
Robbinsdale Armstrong4
at F/9
Blaine1
Osseo0
at  Maple GroveFINAL
Maple Grove6
Park Center11
at FINAL
Champlin Park3
Totino-Grace4
at FINAL
Forest Lake7
Mounds View3
at FINAL
Rogers4
North Branch5
at FINAL
Cambridge-Isanti11
Princeton2
at FINAL
Win-E-Mac1
Ada-Borup/Norman County West7
at  AdaFINAL
Lake Park-Audubon4
NCE/U-H11
at  UlenFINAL
Fosston2
Warroad3
at FINAL
Duluth Denfeld13
Ashland (WI)3
at  AshlandF/6
Duluth Marshall1
Superior (WI)2
at  SuperiorFINAL
Cloquet10
Hermantown3
at FINAL
Proctor13
Greenway0
at F/6
Hutchinson8
Holy Family Catholic7
at FINAL
Waconia6
Delano4
at -1FINAL
Dassel-Cokato2
Mound Westonka1
at -1FINAL
Cannon Falls4
Goodhue3
at FINAL
Medford9
Kenyon-Wanamingo4
at FINAL
Martin County West6
Janesville-Waldorf-Pemberton1
at FINAL
Madelia11
Mankato Loyola18
at  MankatoFINAL
Renville County West6
Minneota7
at  MinneotaFINAL
Lac qui Parle Valley18
Tracy-Milroy-Balaton6
at F/6
Central MN Christian7
Dawson-Boyd11
at FINAL
MACCRAY3
Lakeview0
at FINAL
Wabasso3
New Ulm Cathedral7
at FINAL
Minnesota Valley Lutheran2
Sleepy Eye3
at FINAL
Sleepy Eye Saint Mary's2
Gibbon-Fairfax-Winthrop4
at FINAL
Springfield10
Buffalo Lake-Hector-Stewart3
at FINAL
Wrenshall11
McGregor/Cromwell4
at FINAL
Silver Bay7
Carlton4
at FINAL
Barnum12
Moose Lake-Willow River8
at FINAL
Two Harbors4
Esko14
at F/6
Hibbing2
Grand Rapids9
at FINAL
Chisholm22
Littlefork-Big Falls3
at FINAL
Virginia3
International Falls2
at FINAL
North Woods20
Mesabi East5
at FINAL
Minneapolis Edison7
Columbia Heights8
at FINAL
Blackduck29
Cass Lake-Bena2
at F/5
Christian Life Academy0
Liberty Classical Academy16
at FINAL
East Central9
Isle10
at FINAL
Rush City11
Onamia1
at F/6
Trinity School9
St. Croix Prep8
at -1FINAL
South Ridge6
Cook County5
at FINAL
Mahtomedi7
Tartan1
at  TartanFINAL
Hill-Murray3
Henry Sibley6
at  Henry SibleyFINAL
St. Thomas Academy6
Simley11
at  SimleyFINAL
Eastview8
Lakeville South1
at  Lakeville SouthFINAL
Prior Lake4
Eagan3
at  EaganFINAL
Lakeville North11
Farmington3
at FINAL
Shakopee4
Rosemount3
at  RosemountFINAL
Alexandria2
Rocori7
at  Cold SpringFINAL
Sauk Rapids-Rice10
Fergus Falls7
at  Fergus FallsFINAL
Monticello7
Sartell-St. Stephen1
at  SartellFINAL
Pine River-Backus8
Laporte4
at FINAL
St. John's Prep2
Royalton12
at F/6
Mankato West5
Red Wing4
at FINAL
Faribault12
Rochester John Marshall0
at  Rochester John MarshallF/5
Albert Lea2
Winona12
at  WinonaF/5
Rochester Mayo9
Northfield6
at FINAL
Stillwater Area3
Eden Prairie6
at FINAL
Rockford1
Litchfield9
at FINAL
Yellow Medicine East7
Minnewaska Area13
at FINAL
Melrose1
Sauk Centre2
at FINAL
La Crescent9
Southland0
at FINAL
Caledonia11
St. Charles2
at FINAL
Triton6
Goodhue4
at FINAL
Byron0
Lake City10
at FINAL
Kasson-Mantorville2
Rochester Lourdes3
at FINAL
Tri-City United1
Norwood-Young America5
at  NorwoodFINAL
Maple River7
New Richland-H-E-G3
at FINAL
Waterville-Elysian-Morristown11
Bethlehem Academy4
at -1FINAL
Cleveland3
Lake Crystal-Wellcome Memorial1
at FINAL
Ortonville2
Border West3
at  GracevilleFINAL
Nova Classical Academy22
Cristo Rey Jesuit1
at -1FINAL
Worthington4
New Ulm9
at FINAL
Big Lake8
St. Michael-Albertville12
at -1FINAL
Apple Valley2
Burnsville12
at  Alimagnet ParkF/5
Brainerd0
Moorhead3
at  MoorheadFINAL
Breckenridge7
Perham6
at  PerhamFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton5
Frazee4
at -1F/6
Detroit Lakes6
Park Rapids Area5
at FINAL
Staples-Motley2
Crosby-Ironton3
at FINAL
Parkers Prairie2
Wadena-Deer Creek3
at  WadenaFINAL
Hillcrest Lutheran Academy0
Ashby14
at -1FINAL
St. James Area2
Pipestone Area7
at FINAL
Maple Lake4
Pierz5
at  St. Cloud - PutzFINAL
Foley13
Zimmerman2
at F/5
St. Cloud Cathedral7
Mora1
at F/5
St. Francis1
Chisago Lakes Area8
at FINAL
Glencoe-Silver Lake4
Annandale3
at FINAL
New London-Spicer3
Watertown-Mayer0
at  WatertownFINAL
Orono3
New Prague2
at FINAL
Montevideo6
Atwater-Cosmos-Grove City3
at F/6
Jordan10
Mayer Lutheran4
at  Mayer LutheranFINAL
LeSueur-Henderson7
Sibley East1
at  ArlingtonFINAL
St. Clair5
Nicollet2
at FINAL
Braham4
Ogilvie2
at FINAL
Northome/Kelliher6
Lake of the Woods8
at FINAL
Milaca2
Albany19
at  AvonF/5
Morris Area/Chokio-Alberta0
BOLD10
at FINAL
Pelican Rapids8
Barnesville4
at  BarnesvilleFINAL
Little Falls13
Becker0
at FINAL
Kimball Area8
Belgrade-Brooten-Elrosa5
at  St. Cloud - FaberFINAL
Cambridge-Isanti3
Princeton4
at FINAL
Dassel-Cokato9
Mound Westonka5
at -1FINAL
Wayzata2
Edina3
at FINAL
Wabasso4
New Ulm Cathedral10
at FINAL
Minnesota Valley Lutheran5
Sleepy Eye9
at F/5
Sleepy Eye Saint Mary's1
Gibbon-Fairfax-Winthrop11
at FINAL
Springfield7
Buffalo Lake-Hector-Stewart1
at FINAL
West Central Area6
Brandon/Evansville3
at -1FINAL
Waterville-Elysian-Morristown9
Bethlehem Academy8
at -1FINAL
Rockford4
Litchfield11
at FINAL
Richfield6
Chaska12
at FINAL
St. Agnes2
Holy Angels5
at FINAL
New Life Academy4
Southwest Christian1
at FINAL
DeLaSalle6
Bloomington Jefferson2
at  Dred Scott - BloomingtonFINAL
Bertha-Hewitt/Verndale0
Ottertail Central1
at  Battle LakeFINAL

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com