PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (B) Scores for Friday, February 2, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Minnehaha Academy86
Blake29
at  BlakeFINAL
Fridley81
St. Paul Highland Park66
at  Highland ParkFINAL
Shattuck-St. Mary's51
North Lakes Academy54
at  North Lakes AcademyFINAL
Liberty Classical Academy67
Christian Life Academy77
at  Christian LifeFINAL
McGregor49
Silver Bay59
at  Silver BayFINAL
Detroit Lakes60
Sauk Rapids-Rice77
at  Sauk RapidsFINAL
Centennial57
Andover61
at  AndoverFINAL
Maple Grove69
Spring Lake Park56
at  Spring Lake ParkFINAL
Champlin Park86
Park Center81
at  Brooklyn ParkFINAL
Osseo79
Irondale47
at  IrondaleFINAL
Elk River56
Blaine68
at  BlaineFINAL
Anoka53
Coon Rapids56
at  Coon RapidsFINAL
Rockford70
Litchfield60
at  LitchfieldFINAL
New Prague55
Holy Family Catholic54
at  VictoriaFINAL
Mound Westonka61
Watertown-Mayer60
at  WatertownFINAL
Glencoe-Silver Lake51
Dassel-Cokato64
at  CokatoFINAL
New London-Spicer65
Annandale48
at  AnnandaleFINAL
Farmington77
Rosemount55
at  RosemountFINAL
Hutchinson38
Orono71
at  OronoFINAL
Lakeville South35
Prior Lake61
at  Prior LakeFINAL
Apple Valley81
Eastview63
at  EastviewFINAL
Shakopee77
Burnsville69
at  BurnsvilleFINAL
Eagan34
Lakeville North72
at  Lakeville NorthFINAL
Community Christian43
Rochester Home School62
at -1FINAL
Simley79
Hastings84
at  HastingsFINAL
Hill-Murray72
South St. Paul78
at  South St. PaulFINAL
Tartan79
Mahtomedi86
at  MahtomediF/OT
St. Thomas Academy82
Henry Sibley54
at  Henry SibleyFINAL
Robbinsdale Cooper54
St. Louis Park59
at  St. Louis ParkFINAL
Richfield58
Bloomington Jefferson67
at  Bloomington JeffersonFINAL
Bloomington Kennedy61
Chaska80
at  ChaskaFINAL
St. Paul Humboldt51
St. Paul Johnson76
at  JohnsonFINAL
St. Paul Washington60
St. Paul Como Park84
at  Como ParkFINAL
St. Paul Harding49
St. Paul Central87
at  CentralFINAL
Eden Prairie59
East Ridge64
at  East RidgeFINAL
Forest Lake80
Mounds View45
at  Mounds ViewFINAL
Stillwater Area99
Park of Cottage Grove91
at  Cottage GroveFINAL
White Bear Lake73
Cretin-Derham Hall88
at  Cretin-Derham HallFINAL
Woodbury59
Roseville46
at  RosevilleFINAL
Holy Angels52
Concordia Academy62
at  Concordia AcademyFINAL
Columbia Heights88
St. Agnes55
at  St. AgnesFINAL
Brooklyn Center90
St. Anthony Village68
at  St. Anthony VillageFINAL
Minnetonka77
Hopkins90
at  HopkinsFINAL
Edina73
Wayzata82
at  WayzataFINAL
Mounds Park Academy37
Breck64
at  BreckFINAL
Providence Academy63
St. Paul Academy55
at  St. Paul AcademyFINAL
International School of MN64
Community of Peace Academy66
at  Community of PeaceF/OT
Nova Classical Academy54
Schaeffer Academy63
at  Schaeffer AcademyFINAL
Learning for Leadership2
Math and Science Academy0
at  Math and Science AcademyForfeit
Hope Academy42
Prairie Seeds Academy96
at  Prairie SeedsFINAL
Moorhead50
Sioux Falls Roosevelt (SD)57
at FINAL
Dilworth-Glyndon-Felton61
Staples-Motley65
at  StaplesFINAL
Rothsay51
Ashby52
at  AshbyFINAL
Parkers Prairie30
Battle Lake34
at  Battle LakeFINAL
Underwood44
Hillcrest Lutheran Academy28
at  Fergus FallsFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa42
Eden Valley-Watkins49
at  Eden ValleyFINAL
Holdingford48
Howard Lake-Waverly-Winsted46
at  Howard LakeFINAL
Kimball Area41
Maple Lake39
at  Maple LakeFINAL
Paynesville Area36
Pierz53
at  PierzFINAL
St. James Area62
Luverne73
at  LuverneFINAL
Marshall77
Worthington51
at  WorthingtonFINAL
Blue Earth Area55
St. Peter77
at  St. PeterFINAL
Fairmont70
Jackson County Central48
at  JacksonFINAL
Kenyon-Wanamingo32
Goodhue50
at  GoodhueFINAL
Byron66
Rochester Lourdes53
at  Rochester LourdesFINAL
Hayfield65
Zumbrota-Mazeppa76
at  ZumbrotaFINAL
Kasson-Mantorville56
Stewartville71
at  StewartvilleFINAL
Pine Island41
Lake City53
at  Lake CityFINAL
Triton64
Cannon Falls65
at  Cannon FallsFINAL
Bemidji61
Superior (WI)67
at  SuperiorFINAL
Crosby-Ironton42
Proctor78
at  ProctorFINAL
Sleepy Eye60
T/ML/GHEC72
at  TrumanFINAL
St. Francis64
Cambridge-Isanti79
at  CambridgeFINAL
Big Lake59
Chisago Lakes Area48
at  LindstromFINAL
LeRoy-Ostrander60
Grand Meadow61
at  Grand MeadowFINAL
Spring Grove58
Houston31
at  HoustonFINAL
Lanesboro48
Mabel-Canton61
at  MabelFINAL
Glenville-Emmons55
Lyle/Austin Pacelli92
at  LyleFINAL
Two Harbors48
Moose Lake-Willow River66
at  Moose LakeFINAL
Floodwood62
Wrenshall77
at  WrenshallFINAL
Cook County51
Barnum73
at  BarnumFINAL
Carlton64
Cromwell-Wright81
at  CromwellFINAL
Esko92
South Ridge25
at  CulverFINAL
Braham65
Hinckley-Finlayson82
at  HinckleyFINAL
Ogilvie39
Hill City74
at  Hill CityFINAL
Albany69
Milaca47
at  MilacaFINAL
Foley64
Mora72
at  MoraFINAL
Zimmerman42
Little Falls44
at  Little FallsFINAL
Bethlehem Academy51
Blooming Prairie58
at  Blooming PrairieFINAL
Maple River62
Waterville-Elysian-Morristown44
at  WatervilleFINAL
Medford55
United South Central68
at  WellsFINAL
Deer River72
Chisholm58
at  ChisholmFINAL
North Woods62
Greenway47
at  ColeraineFINAL
Eveleth-Gilbert33
Ely62
at  ElyFINAL
Bigfork78
Littlefork-Big Falls56
at  LittleforkFINAL
Nashwauk-Keewatin48
Lakeview Christian67
at  CottonFINAL
Cherry62
Fond du Lac Ojibwe83
at  Fond du Lac OjibweFINAL
Mountain Iron-Buhl71
Northeast Range31
at  BabbittFINAL
Brandon/Evansville52
Henning51
at  HenningFINAL
Frazee52
Pelican Rapids70
at  Pelican RapidsFINAL
Breckenridge62
Perham69
at  PerhamFINAL
Barnesville42
Hawley70
at  HawleyFINAL
Wheaton/Herman-Norcross40
West Central Area72
at  BarrettFINAL
Hancock77
Ortonville65
at  OrtonvilleFINAL
Ada-Borup72
Park Christian70
at  MoorheadFINAL
NCE/U-H52
Lake Park-Audubon49
at  Lake ParkFINAL
Fertile-Beltrami44
Fosston56
at  FosstonFINAL
Norman County West68
Mahnomen/Waubun75
at  WaubunFINAL
Caledonia50
Rushford-Peterson53
at  RushfordFINAL
La Crescent70
Winona Cotter/Hope Lutheran60
at  WinonaFINAL
Dawson-Boyd63
Pipestone Area67
at  PipestoneFINAL
New Ulm59
Waseca89
at  WasecaFINAL
Faribault47
Austin85
at  AustinFINAL
Winona46
Owatonna82
at  OwatonnaFINAL
Northfield71
Rochester Century47
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Mayo61
Mankato West58
at  Mankato WestFINAL
Renville County West62
Red Rock Central50
at  LambertonFINAL
Upsala47
Verndale65
at  VerndaleFINAL
Westbrook-Walnut Grove67
Martin County West57
at  TrimontFINAL
Ellsworth33
Hills-Beaver Creek76
at  HillsFINAL
Mountain Lake Area85
Nicollet64
at  NicolletFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial53
Belle Plaine73
at  Belle PlaineFINAL
Warroad69
Crookston66
at  CrookstonFINAL
Badger/Greenbush-Middle River58
Northern Freeze53
at  KarlstadFINAL
Red Lake County61
Warren-Alvarado-Oslo33
at  WarrenFINAL
Sacred Heart94
Clearbrook-Gonvick67
at  ClearbrookFINAL
Goodridge/Grygla47
Kittson County Central39
at  LancasterFINAL
Roseau79
International Falls58
at  International FallsFINAL
Springfield88
Gibbon-Fairfax-Winthrop35
at  WinthropFINAL
Minnesota Valley Lutheran85
Buffalo Lake-Hector-Stewart45
at  HectorFINAL
Park Rapids Area35
Aitkin72
at  AitkinFINAL
BOLD74
Benson42
at  BensonFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City58
Sauk Centre77
at  Sauk CentreFINAL
Minnewaska Area59
Morris Area/Chokio-Alberta47
at  MorrisFINAL
Melrose58
Montevideo42
at  MontevideoFINAL
Charter Stars82
Minneapolis Edison61
at  Minneapolis EdisonFINAL
Spectrum70
St. Croix Prep68
at  St. Croix PrepFINAL
Lake of the Woods49
at  BaudetteFINAL
Cass Lake-Bena80
Blackduck51
at  BlackduckFINAL
Walker-Hackensack-Akeley59
Nevis50
at  NevisFINAL
Northome/Kelliher36
Pine River-Backus63
at  Pine RiverFINAL
Legacy Christian33
Maranatha Christian89
at  Maranatha ChristianFINAL
Heritage Christian43
Southwest Christian76
at  Southwest ChristianFINAL

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com