PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Basketball (G) Scores for Tuesday, December 12, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Northland CTC Tournament
Red Lake County Central40
Red Lake76
at  Northland CTCFINAL
Northland CTC Tournament
Stephen-Argyle75
Goodridge/Grygla34
at  Northland CTCFINAL
Chesterton Academy56
Hope Academy53
at  Hope AcademyFINAL
Minnesota Transitions Charter0
St. Paul Prep2
at  St. Paul PrepForfeit
Shattuck-St. Mary's65
MN Academy for the Deaf58
at  MN Academy for the DeafFINAL
Duluth East31
Grand Rapids68
at  Grand RapidsFINAL
Benilde-St. Margaret's53
Blake45
at  BlakeFINAL
Pillager34
Verndale42
at  VerndaleFINAL
Community of Peace Academy38
Brooklyn Center62
at  Brooklyn CenterFINAL
Minneapolis Southwest45
Columbia Heights32
at  Columbia HeightsFINAL
Calvin Christian30
Christian Life School57
at  Christian LifeFINAL
St. Paul Humboldt45
Charter Stars46
at  Twin Cities AcademyFINAL
Lake Park-Audubon63
Mahnomen/Waubun58
at  WaubunFINAL
Hermantown57
Cambridge-Isanti39
at  CambridgeFINAL
Holy Family Catholic41
Southwest Christian37
at  Southwest ChristianFINAL
Detroit Lakes46
Thief River Falls68
at  Thief River FallsFINAL
Northland CTC Tournament
Sacred Heart76
Cass Lake-Bena37
at  Northland CTCFINAL
Mountain Lake Area48
Nicollet/Loyola56
at  NicolletFINAL
Shakopee72
Prior Lake74
at  Prior LakeFINAL
Farmington46
Apple Valley41
at  Apple ValleyFINAL
Lakeville North59
Eastview62
at  EastviewFINAL
Burnsville66
Eagan44
at  EaganFINAL
Bloomington Jefferson57
St. Anthony Village43
at  St. Anthony VillageFINAL
Bloomington Kennedy60
New Prague49
at  New PragueFINAL
Richfield57
Minneapolis Washburn39
at  Minneapolis WashburnFINAL
Chanhassen51
Eden Prairie55
at  Eden PrairieFINAL
Chaska44
Minnetonka63
at  MinnetonkaFINAL
Hopkins95
Robbinsdale Cooper68
at  Robbinsdale CooperFINAL
Irondale38
Elk River51
at  Elk RiverFINAL
Champlin Park52
Maple Grove61
at  Maple GroveFINAL
Totino-Grace51
Anoka67
at  AnokaFINAL
Osseo51
Blaine43
at  BlaineFINAL
Robbinsdale Armstrong56
Coon Rapids62
at  Coon RapidsFINAL
Centennial76
Spring Lake Park42
at  Spring Lake ParkFINAL
Park Center64
Andover54
at  AndoverFINAL
Mayer Lutheran69
Glencoe-Silver Lake54
at  GlencoeFINAL
Chisago Lakes Area47
Edina40
at  EdinaFINAL
Providence Academy48
Hutchinson60
at  HutchinsonFINAL
Big Lake43
Delano25
at  DelanoFINAL
Park of Cottage Grove57
Cretin-Derham Hall68
at  Cretin-Derham HallFINAL
White Bear Lake61
Forest Lake55
at  Forest LakeFINAL
East Ridge39
Mounds View63
at  Mounds ViewFINAL
Woodbury56
Stillwater Area69
at  StillwaterFINAL
Dassel-Cokato44
Orono75
at  OronoFINAL
New London-Spicer55
Watertown-Mayer57
at  WatertownFINAL
St. Paul Highland Park41
Mound Westonka68
at  MoundFINAL
Spectrum64
Minneapolis Henry29
at  Minneapolis HenryFINAL
PACT Charter43
Minneapolis Roosevelt47
at  Minneapolis RooseveltFINAL
CHOF56
West Lutheran33
at  West LutheranFINAL
St. Agnes70
New Life Academy36
at  New Life AcademyFINAL
North St. Paul37
Concordia Academy76
at  Concordia AcademyFINAL
Fridley52
South St. Paul42
at  South St. PaulFINAL
St. Croix Lutheran51
Mahtomedi62
at  MahtomediFINAL
Hill-Murray46
DeLaSalle48
at  DeLaSalleFINAL
St. Paul Central53
Minneapolis South80
at  Minneapolis SouthFINAL
Marshall69
Jackson County Central57
at  JacksonFINAL
Windom Area43
Redwood Valley59
at  Redwood FallsFINAL
Pipestone Area50
Murray County Central41
at  SlaytonFINAL
Sartell-St. Stephen45
Brainerd39
at  BrainerdFINAL
Fergus Falls51
Alexandria49
at  AlexandriaFINAL
St. Cloud Tech57
Rocori34
at  Cold SpringFINAL
Willmar78
St. Cloud Apollo73
at  St. Cloud ApolloFINAL
Pierz64
Paynesville Area37
at  PaynesvilleFINAL
Eden Valley-Watkins55
Belgrade-Brooten-Elrosa49
at  BelgradeFINAL
Holdingford61
Howard Lake-Waverly-Winsted52
at  Howard LakeFINAL
Rush City60
North Branch42
at  North BranchFINAL
Cloquet70
Princeton51
at  PrincetonFINAL
Kasson-Mantorville38
Goodhue63
at  GoodhueFINAL
Byron67
Kenyon-Wanamingo27
at  KenyonFINAL
Triton59
Lake City70
at  Lake CityFINAL
Hayfield80
Pine Island64
at  Pine IslandFINAL
Zumbrota-Mazeppa50
Stewartville58
at  StewartvilleFINAL
Foley71
Mora47
at  MoraFINAL
St. Cloud Cathedral58
Milaca34
at  MilacaFINAL
Little Falls43
Albany54
at  AlbanyFINAL
Virginia47
Two Harbors43
at  Two HarborsFINAL
International Falls40
Bigfork60
at  BigforkFINAL
Chisholm25
Hill City51
at  Hill CityFINAL
Wrenshall33
Greenway71
at  ColeraineFINAL
Northeast Range15
Eveleth-Gilbert61
at  EvelethFINAL
BOLD56
Minnewaska Area51
at  GlenwoodFINAL
Ogilvie63
North Lakes Academy30
at  North Lakes AcademyFINAL
Braham49
Hinckley-Finlayson24
at  HinckleyFINAL
Onamia27
Pine City63
at  Pine CityFINAL
East Central53
Isle45
at  IsleFINAL
Blooming Prairie61
United South Central29
at  WellsFINAL
Medford57
New Richland-H-E-G67
at  New RichlandFINAL
Waterville-Elysian-Morristown76
Bethlehem Academy32
at  Bethlehem AcademyFINAL
Houston59
Lanesboro42
at  LanesboroFINAL
Grand Meadow64
Glenville-Emmons18
at  GlenvilleFINAL
Schaeffer Academy56
LeRoy-Ostrander22
at  LeRoyFINAL
Lyle/Austin Pacelli71
Randolph43
at  RandolphFINAL
West Central Area61
Ashby29
at  AshbyFINAL
Duluth Marshall53
Proctor61
at  ProctorFINAL
Mountain Iron-Buhl88
Moose Lake-Willow River31
at  Moose LakeFINAL
South Ridge64
Nashwauk-Keewatin24
at  NashwaukFINAL
Warroad52
Littlefork-Big Falls45
at  LittleforkFINAL
Becker67
Zimmerman52
at  ZimmermanFINAL
Rochester Century79
Albert Lea51
at  Albert LeaFINAL
Fairmont64
Belle Plaine51
at  Belle PlaineFINAL
Martin County West48
Blue Earth Area22
at  Blue EarthFINAL
Hills-Beaver Creek66
Luverne55
at  LuverneFINAL
Austin68
Mankato West84
at  Mankato WestFINAL
Owatonna42
Northfield62
at  NorthfieldFINAL
Rochester John Marshall55
Red Wing80
at  Red WingFINAL
Faribault59
Winona38
at  WinonaFINAL
New Ulm69
Worthington47
at  WorthingtonFINAL
Wabasso59
New Ulm Cathedral24
at  New Ulm CathedralFINAL
Minnesota Valley Lutheran44
Sleepy Eye69
at  Sleepy EyeFINAL
Red Rock Central50
Cedar Mountain/Comfrey56
at  ComfreyFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton70
Barnesville69
at  BarnesvilleFINAL
Frazee51
Perham56
at  PerhamFINAL
Wadena-Deer Creek47
Hawley70
at  HawleyFINAL
Pelican Rapids53
Breckenridge43
at  BreckenridgeFINAL
Cannon Falls48
Jordan45
at  JordanFINAL
LeSueur-Henderson45
Maple River68
at  MapletonFINAL
Rushford-Peterson23
Lewiston-Altura67
at  LewistonFINAL
Winona Cotter48
Caledonia54
at  CaledoniaFINAL
Westbrook-Walnut Grove26
Hendricks53
at  HendricksFINAL
Ellsworth40
Fulda49
at  FuldaFINAL
Bertha-Hewitt57
Laporte48
at  LaporteFINAL
Nevis28
Sebeka63
at  SebekaFINAL
Henning32
Underwood61
at  UnderwoodFINAL
Yellow Medicine East66
Canby45
at  CanbyFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg46
Central MN Christian45
at  PrinsburgFINAL
Dawson-Boyd41
Lac qui Parle Valley52
at  MadisonFINAL
Lakeview50
Minneota66
at  MinneotaFINAL
Ortonville52
Renville County West24
at  RenvilleFINAL
Tracy-Milroy-Balaton74
Russell-Tyler-Ruthton43
at  TylerFINAL
Litchfield67
Osakis51
at  OsakisFINAL
Melrose32
Sauk Centre77
at  Sauk CentreFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta66
Montevideo44
at  MontevideoFINAL
Benson45
Atwater-Cosmos-Grove City53
at  Grove CityFINAL
Pequot Lakes48
Bemidji51
at  BemidjiFINAL
Trinity School43
Nova Classical Academy51
at  Nova ClassicalFINAL
St. Paul Harding33
St. Croix Prep64
at  St. Croix PrepFINAL
Community Christian24
St. John's Prep53
at  St. John's UniversityFINAL
Swanville56
Upsala49
at  UpsalaFINAL
Long Prairie-Grey Eagle70
Browerville/Eagle Valley39
at  BrowervilleFINAL
Win-E-Mac64
Bagley44
at  BagleyFINAL
Climax/Fisher44
Fertile-Beltrami64
at  FertileFINAL
Kelliher/Northome52
Lake of the Woods40
at  BaudetteFINAL
Roseau71
Northern Freeze49
at  KarlstadFINAL
Crookston49
East Grand Forks63
at  East Grand ForksFINAL
Staples-Motley53
Park Rapids Area65
at  Park RapidsFINAL
Northland CTC Tournament
Clearbrook-Gonvick46
Badger/Greenbush-Middle River67
at  Northland CTCFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com