PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Thursday, August 31, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Mountain Iron-Buhl42
Floodwood6
at  FloodwoodFINAL
Nevis14
Kittson County Central0
at  HallockFINAL
Minneapolis North54
Minneapolis South6
at  Minneapolis SouthFINAL
St. Paul Humboldt26
Spectrum56
at  SpectrumFINAL
Kelliher/Northome46
Northeast Range14
at  BabbittFINAL
Anoka16
Roseville34
at  RosevilleFINAL
Bigfork6
Silver Bay42
at  Silver BayFINAL
Big Lake30
Duluth East15
at  Duluth EastFINAL
Ogilvie0
Ely6
at  ElyFINAL
Long Prairie-Grey Eagle6
New York Mills7
at  New York MillsFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley30
Underwood38
at  UnderwoodFINAL
Staples-Motley0
Pequot Lakes52
at  Pequot LakesFINAL
Mountain Lake Area28
MACCRAY0
at  MaynardFINAL
Chisholm0
Braham55
at  BrahamFINAL
Ada-Borup/Norman County West50
Blackduck0
at  BlackduckFINAL
Goodridge/Grygla18
Clearbrook-Gonvick45
at  ClearbrookFINAL
Mahnomen28
Hawley60
at  HawleyFINAL
Rogers21
Bemidji24
at  BemidjiFINAL
Perham2
Frazee0
at  FrazeeForfeit
Wabasso25
Lac qui Parle Valley24
at  MadisonFINAL
Warren-Alvarado-Oslo18
NCE/U-H37
at  UlenFINAL
Northern Freeze8
Waubun52
at  WaubunFINAL
Otter Tail Central6
Thief River Falls0
at  Northland CTCFINAL
Heron Lake-Okabena0
Hills-Beaver Creek46
at  HillsFINAL
Red Rock Central35
Edgerton/Ellsworth24
at  EdgertonFINAL
Fulda14
Westbrook-Walnut Grove58
at  WestbrookFINAL
Grand Meadow71
Nicollet27
at  NicolletFINAL
Hermantown34
Moose Lake-Willow River0
at  Willow RiverFINAL
Grand Rapids22
Mora39
at  MoraFINAL
Rush City6
Pine City21
at  Pine CityFINAL
St. James Area8
Norwood-Young America27
at  NorwoodFINAL
Milaca0
Pierz69
at  PierzFINAL
Alden-Conger/G-E25
Houston52
at  HoustonFINAL
Lyle-Pacelli14
Sleepy Eye Saint Mary's44
at  Sleepy EyeFINAL
Sleepy Eye7
Minneota58
at  MinneotaFINAL
Dawson-Boyd46
Adrian14
at  AdrianFINAL
Renville County West20
Russell-Tyler-Ruthton46
at  TylerFINAL
Eastview7
Eden Prairie35
at  Eden PrairieFINAL
Orono49
Bloomington Jefferson21
at  Bloomington StadiumFINAL
Hopkins7
Apple Valley27
at  Apple ValleyFINAL
Coon Rapids17
Chaska24
at  ChaskaF/OT
Lakeville South9
Edina34
at  EdinaFINAL
Eagan7
Minnetonka42
at  MinnetonkaFINAL
Blaine53
Stillwater Area28
at  StillwaterFINAL
Henry Sibley6
Hastings13
at  HastingsFINAL
Forest Lake0
Park of Cottage Grove34
at  Cottage GroveFINAL
St. Michael-Albertville45
Mounds View21
at  Mounds ViewFINAL
Spring Lake Park0
Irondale35
at  IrondaleFINAL
Centennial27
White Bear Lake21
at  White Bear LakeF/OT
Minneapolis Washburn35
Minneapolis Henry6
at  Minneapolis HenryFINAL
Rosemount27
Wayzata28
at  WayzataFINAL
Chanhassen29
Robbinsdale Armstrong10
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Park Center12
Robbinsdale Cooper39
at  Robbinsdale CooperFINAL
Osseo7
Maple Grove28
at  Maple GroveFINAL
Moorhead31
Elk River44
at  Elk RiverFINAL
New Ulm14
Waseca46
at  WasecaFINAL
Blue Earth Area0
Fairmont13
at  FairmontFINAL
North St. Paul0
St. Thomas Academy16
at  St. Thomas AcademyFINAL
Brooklyn Center37
Minneapolis Edison12
at  Minneapolis EdisonFINAL
Bloomington Kennedy0
St. Louis Park40
at  St. Louis ParkFINAL
Shakopee12
Prior Lake42
at  Prior LakeFINAL
Triton50
Byron7
at  ByronFINAL
Zumbrota-Mazeppa19
Rochester Lourdes22
at  Rochester LourdesFINAL
Tracy-Milroy-Balaton8
Yellow Medicine East0
at  Granite FallsFINAL
St. Agnes0
St. Anthony Village35
at  St. Anthony VillageFINAL
Zimmerman28
Delano24
at  DelanoFINAL
St. Peter13
Sibley East29
at  ArlingtonFINAL
Tri-City United25
Belle Plaine3
at  Belle PlaineFINAL
New London-Spicer35
Holy Family Catholic38
at  VictoriaFINAL
Burnsville0
Lakeville North62
at  Lakeville NorthFINAL
Hillcrest Lutheran Academy0
Rothsay54
at  RothsayFINAL
Champlin Park34
East Ridge13
at  East RidgeFINAL
Cass Lake-Bena8
Red Lake County40
at  Red Lake FallsFINAL
Kimball Area0
Eden Valley-Watkins40
at  Eden ValleyFINAL
Win-E-Mac8
Stephen-Argyle48
at  ArgyleFINAL
St. Paul Johnson12
St. Paul Central16
at  GriffinFINAL
St. Paul Como Park50
St. Paul Harding13
at  BakkenFINAL
Fridley27
Minneapolis Southwest10
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Aitkin6
Barnum12
at  BarnumFINAL
Maple Lake6
Minnewaska Area23
at  GlenwoodFINAL
Totino-Grace13
Cretin-Derham Hall12
at  St. Thomas UniversityFINAL
Mesabi East8
Virginia35
at  VirginiaFINAL
Crosby-Ironton26
East Central14
at  FinlaysonFINAL
East Grand Forks27
Crookston31
at  CrookstonFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com