PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Friday, September 15, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Cook County62
Northeast Range0
at  BabbittFINAL
Bertha-Hewitt38
Clinton-Graceville-Beardsley18
at  GracevilleFINAL
St. Anthony Village37
Minneapolis South7
at  Minneapolis SouthFINAL
#1 (AAA) St. Croix Lutheran49
St. Paul Central7
at  GriffinFINAL
Minneapolis Roosevelt29
St. Paul Humboldt52
at  HumboldtFINAL
St. Paul Harding8
#4 (AA) Minneapolis North56
at  Minneapolis NorthFINAL
Roseau13
Breckenridge48
at  BreckenridgeFINAL
Hermantown13
Duluth Denfeld12
at  Duluth DenfeldFINAL
SMB35
Fridley14
at  FridleyFINAL
Minneapolis Washburn12
St. Paul Highland Park21
at  Highland ParkFINAL
Holdingford6
#6 (AA) Eden Valley-Watkins20
at  Eden ValleyFINAL
Wadena-Deer Creek12
United North Central42
at  MenahgaFINAL
Browerville/Eagle Valley32
New York Mills0
at  New York MillsFINAL
Underwood8
Verndale59
at  VerndaleFINAL
Hancock36
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
#2 (AA) Barnesville21
West Central Area/Ashby0
at  BarrettFINAL
Kimball Area12
Parkers Prairie28
at  Parkers PrairieFINAL
#3 (AA) Pillager8
Otter Tail Central35
at  Battle LakeFINAL
Sauk Centre7
#6 (A) BOLD40
at  OliviaFINAL
Princeton14
Willmar54
at  WillmarFINAL
Renville County West50
MACCRAY7
at  MaynardFINAL
Hinckley-Finlayson0
#3 (A) Braham32
at  BrahamFINAL
#9 (9-Man) Ely76
Lake of the Woods0
at  BaudetteFINAL
#4 (9-Man) Stephen-Argyle26
Clearbrook-Gonvick0
at  ClearbrookFINAL
Red Lake0
Walker-Hackensack-Akeley65
at  WalkerFINAL
Pine River-Backus0
Bagley2
at  BagleyForfeit
Benson6
Osakis27
at  OsakisFINAL
Park Rapids Area14
East Grand Forks32
at  East Grand ForksFINAL
Blackduck0
Warroad24
at  WarroadFINAL
Wheaton/Herman-Norcross6
Brandon/Evansville47
at  BrandonFINAL
Staples-Motley27
Long Prairie-Grey Eagle6
at  Long PrairieFINAL
Fergus Falls27
Detroit Lakes17
at  Detroit LakesFINAL
Little Falls12
Albany51
at  AlbanyFINAL
Thief River Falls0
Dilworth-Glyndon-Felton57
at  GlyndonFINAL
Crookston14
#7 (AA) Hawley52
at  HawleyFINAL
Blue Earth Area18
#5 (AAA) Jackson County Central6
at  JacksonFINAL
#4 (AAAA) Hutchinson21
Big Lake14
at  Big LakeFINAL
Litchfield20
Dassel-Cokato28
at  CokatoFINAL
Pelican Rapids2
Frazee0
at  FrazeeForfeit
Atwater-Cosmos-Grove City26
Morris Area/Chokio-Alberta25
at  UM-MorrisFINAL
Rockford0
Paynesville Area54
at  PaynesvilleFINAL
Minnewaska Area35
Montevideo6
at  MontevideoFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg14
Upsala/Swanville Area24
at  SwanvilleFINAL
NCE/U-H28
Win-E-Mac14
at  Win-E-MacFINAL
Mahnomen38
Fosston14
at  FosstonFINAL
Badger/Greenbush-Middle River2
Lake Park-Audubon6
at  Lake ParkFINAL
St. Cloud Apollo34
Sartell-St. Stephen14
at  SartellFINAL
Bemidji37
Sauk Rapids-Rice12
at  Sauk RapidsFINAL
Red Rock Central28
#10 (9-Man) Hills-Beaver Creek20
at  HillsFINAL
Mountain Lake Area26
Edgerton/Ellsworth28
at  EdgertonFINAL
West Lutheran6
Nicollet48
at  NicolletFINAL
Red Lake County22
Polk County West12
at  East Grand ForksFINAL
Warren-Alvarado-Oslo21
Kittson County Central8
at  HallockFINAL
Moorhead18
#9 (AAAAA) St. Cloud Tech14
at  St. John's UniversityFINAL
International Falls0
Moose Lake-Willow River42
at  Willow RiverFINAL
Foley14
#10 (AAA) Annandale34
at  AnnandaleFINAL
#6 (AAAA) Rocori16
#7 (AAAA) Becker14
at  BeckerFINAL
Two Harbors21
Pine City13
at  Pine CityFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted0
Melrose56
at  MelroseFINAL
Milaca0
St. Cloud Cathedral7
at  St. Cloud StateFINAL
New Richland-H-E-G14
Norwood-Young America12
at  NorwoodF/2OT
Janesville-Waldorf-Pemberton6
#8 (A) Mayer Lutheran39
at  Mayer LutheranFINAL
#9 (AA) Royalton8
Belgrade-Brooten-Elrosa24
at  BelgradeFINAL
Lakeview7
Dawson-Boyd47
at  DawsonFINAL
#5 (A) Minneota53
Canby0
at  CanbyFINAL
LeRoy-Ostrander6
#5 (9-Man) Houston54
at  HoustonFINAL
Kenyon-Wanamingo8
#7 (A) Goodhue37
at  GoodhueFINAL
#6 (9-Man) Grand Meadow56
Lanesboro6
at  LanesboroFINAL
Medford0
Bethlehem Academy32
at  FaribaultFINAL
Mankato Loyola26
Sleepy Eye Saint Mary's66
at  Sleepy EyeFINAL
Minnesota Valley Lutheran8
St. Clair31
at  St. ClairFINAL
Lac qui Parle Valley37
New Ulm Cathedral35
at  New UlmFINAL
Heron Lake-Okabena26
Fulda36
at  FuldaFINAL
Springfield31
Adrian21
at  AdrianFINAL
Westbrook-Walnut Grove26
Russell-Tyler-Ruthton14
at  TylerFINAL
Tracy-Milroy-Balaton0
#2 (A) Wabasso35
at  WabassoFINAL
#2 (9-Man) Cromwell-Wright60
Ogilvie16
at  OgilvieFINAL
Wrenshall72
Onamia0
at  OnamiaFINAL
Mankato East23
Rochester Mayo14
at  Rochester MayoFINAL
Shakopee17
Eastview0
at  EastviewFINAL
#4 (AAAAA) Apple Valley43
Bloomington Jefferson9
at  Bloomington StadiumFINAL
Wayzata0
#4 (AAAAAA) Edina29
at  EdinaFINAL
#2 (AAAAAA) Maple Grove21
#5 (AAAAAA) Minnetonka28
at  MinnetonkaFINAL
#10 (AAAAAA) Roseville34
Stillwater Area14
at  StillwaterFINAL
Hastings14
Park of Cottage Grove43
at  Cottage GroveFINAL
Cretin-Derham Hall34
Woodbury27
at  WoodburyFINAL
Tartan28
North St. Paul9
at  North St. PaulFINAL
Forest Lake18
#7 (AAAAA) Irondale34
at  IrondaleFINAL
East Ridge31
White Bear Lake15
at  White Bear LakeFINAL
Rosemount38
Eagan7
at  EaganFINAL
Hopkins6
Robbinsdale Armstrong31
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Blaine7
Osseo14
at  OsseoFINAL
#8 (AAAAAA) Centennial16
Anoka0
at  AnokaFINAL
Buffalo13
#1 (AAAAA) Elk River45
at  Elk RiverFINAL
Monticello20
St. Francis44
at  St. FrancisFINAL
Park Center13
Coon Rapids41
at  Coon RapidsFINAL
#2 (AAAAA) Owatonna70
Austin36
at  AustinFINAL
Rochester Century13
Red Wing0
at  Red WingFINAL
Faribault0
Northfield24
at  NorthfieldFINAL
Jordan49
Albert Lea6
at  Albert LeaFINAL
#7 (AAAAAA) Lakeville North51
Farmington0
at  FarmingtonFINAL
Rochester John Marshall0
#3 (AAAAA) Mankato West41
at  Mankato WestFINAL
Tri-City United26
New Ulm34
at  New UlmFINAL
#9 (AAAA) Waseca14
#9 (AAA) Fairmont9
at  FairmontFINAL
#2 (AAAA) Marshall56
Worthington0
at  WorthingtonFINAL
#10 (AAAA) South St. Paul48
Simley7
at  SimleyFINAL
St. Thomas Academy28
Henry Sibley7
at  Henry SibleyFINAL
Chisago Lakes Area41
Andover62
at  AndoverFINAL
#6 (AAAAA) Mahtomedi27
Hill-Murray6
at  Hill-MurrayFINAL
#8 (AAAAA) Robbinsdale Cooper44
Spring Lake Park7
at  Spring Lake ParkFINAL
Duluth East45
North Branch66
at  North BranchFINAL
Mounds View17
#9 (AAAAAA) Totino-Grace21
at  Totino-GraceFINAL
St. Agnes40
Minneapolis Edison8
at  Minneapolis EdisonFINAL
#5 (AAAA) Holy Angels30
St. Louis Park0
at  St. Louis ParkFINAL
#1 (AAAA) Winona41
New Prague14
at  New PragueFINAL
Minneapolis Henry0
Mound Westonka49
at  MoundFINAL
Richfield30
Orono46
at  OronoFINAL
#1 (AAAAAA) Eden Prairie24
Prior Lake0
at  Prior LakeFINAL
#3 (AAAAAA) Champlin Park21
#6 (AAAAAA) St. Michael-Albertville31
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Cloquet42
Hibbing7
at  HibbingFINAL
Kasson-Mantorville19
Byron16
at  ByronFINAL
La Crescent0
#2 (AAA) Rochester Lourdes38
at  Rochester LourdesFINAL
Zumbrota-Mazeppa6
#1 (AA) Caledonia42
at  CaledoniaFINAL
Pine Island19
Lake City18
at  Lake CityFINAL
Delano21
#6 (AAA) Glencoe-Silver Lake9
at  GlencoeFINAL
Ortonville17
Yellow Medicine East16
at  Granite FallsFINAL
Luverne12
Redwood Valley36
at  Redwood FallsFINAL
Grand Rapids0
Proctor9
at  ProctorFINAL
Virginia6
Aitkin0
at  AitkinFINAL
Mora0
Eveleth-Gilbert12
at  EvelethFINAL
#8 (AA) Triton54
#10 (AA) Chatfield24
at  ChatfieldFINAL
Lewiston-Altura13
Dover-Eyota15
at  EyotaFINAL
Kingsland8
Southland43
at  AdamsFINAL
#1 (A) Rushford-Peterson14
Fillmore Central7
at  HarmonyFINAL
Hayfield14
Winona Cotter38
at  Winona StateFINAL
Cannon Falls28
St. Charles6
at  St. CharlesFINAL
#5 (AA) Maple River15
Sibley East29
at  ArlingtonFINAL
St. Peter14
Belle Plaine24
at  Belle PlaineFINAL
Waterville-Elysian-Morristown48
Gibbon-Fairfax-Winthrop27
at  WinthropFINAL
Martin County West12
Windom Area27
at  WindomFINAL
Watertown-Mayer14
#8 (AAA) Holy Family Catholic35
at  VictoriaFINAL
Barnum30
East Central8
at  FinlaysonFINAL
Concordia Academy8
Breck35
at  BreckFINAL
Greenway/Nashwauk-Keewatin6
Esko7
at  EskoFINAL
Deer River14
Mesabi East2
at  AuroraFINAL
Isle30
Carlton12
at  CarltonFINAL
Littlefork-Big Falls22
McGregor56
at  McGregorFINAL
North Woods42
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
Granada-Huntley-EC/Truman14
Alden-Conger/G-E46
at  AldenFINAL
Madelia8
#7 (9-Man) Cleveland48
at  ClevelandFINAL
Randolph34
Lyle-Pacelli30
at  LyleFINAL
Mabel-Canton16
#3 (9-Man) Spring Grove50
at  Spring GroveFINAL
LeSueur-Henderson30
Lake Crystal-Wellcome Memorial22
at  Lake CrystalFINAL
New London-Spicer7
Zimmerman28
at  ZimmermanFINAL
Chisholm12
Rush City40
at  Rush CityFINAL
Plainview-Elgin-Millville13
#4 (AAA) Stewartville15
at  StewartvilleFINAL
Bloomington Kennedy7
Waconia57
at  WaconiaFINAL
#10 (A) Blooming Prairie40
Wabasha-Kellogg14
at  WabashaFINAL
Sleepy Eye22
#4 (A) Murray County Central27
at  SlaytonFINAL
Spectrum46
Brooklyn Center6
at  Brooklyn CenterFINAL
Cambridge-Isanti24
Rogers45
at  RogersFINAL
Burnsville6
Lakeville South9
at  Lakeville SouthFINAL
Minneapolis Southwest6
Providence Academy13
at  Providence AcademyFINAL
United South Central22
Lester Prairie/Holy Trinity12
at  Lester PrairieFINAL
Goodridge/Grygla24
Northern Freeze20
at  NewfoldenFINAL
Laporte6
Rothsay57
at  RothsayFINAL
Chaska14
#10 (AAAAA) Chanhassen0
at  ChanhassenFINAL
Cedar Mountain/Comfrey24
Buffalo Lake-Hector-Stewart53
at  HectorFINAL
Bigfork14
Hill City/Northland6
at  Hill CityFINAL
Cass Lake-Bena16
#9 (A) Ada-Borup/Norman County West47
at  AdaFINAL
St. Paul Johnson46
Academy Force32
at  New Life AcademyFINAL
#3 (AAA) Pierz34
Maple Lake7
at  Maple LakeFINAL
#8 (9-Man) Nevis44
#1 (9-Man) Waubun12
at  WaubunFINAL
Floodwood12
Kelliher/Northome8
at  KelliherFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com