PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Friday, September 22, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
#9 (9-Man) Verndale49
Clinton-Graceville-Beardsley6
at  GracevilleFINAL
Rothsay52
Wheaton/Herman-Norcross13
at  WheatonFINAL
Red Lake County44
Red Lake0
at  Red LakeFINAL
St. Paul Central0
St. Paul Highland Park17
at  Highland ParkFINAL
Cook County30
North Woods39
at  CookFINAL
Warroad34
Cass Lake-Bena14
at  Cass LakeFINAL
Breckenridge21
Crookston26
at  CrookstonFINAL
Eveleth-Gilbert8
Roseau9
at  RoseauFINAL
Alexandria14
#6 (AAAA) Rocori30
at  Cold SpringFINAL
Duluth Denfeld0
Duluth East26
at  Duluth EastFINAL
Brandon/Evansville27
Bertha-Hewitt20
at  BerthaFINAL
Detroit Lakes48
Park Rapids Area6
at  Park RapidsFINAL
#8 (A) Otter Tail Central28
Staples-Motley14
at  StaplesFINAL
West Central Area/Ashby28
Wadena-Deer Creek20
at  WadenaFINAL
East Grand Forks3
Fergus Falls33
at  Fergus FallsFINAL
#2 (AA) Barnesville42
Pelican Rapids14
at  Pelican RapidsFINAL
Thief River Falls20
#7 (AAA) Perham65
at  PerhamFINAL
Hancock34
Underwood6
at  UnderwoodFINAL
Upsala/Swanville Area30
Parkers Prairie18
at  Parkers PrairieFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta35
Benson16
at  BensonFINAL
#9 (AA) United North Central14
Pillager22
at  PillagerFINAL
Blackduck11
Pine River-Backus7
at  Pine RiverFINAL
Osakis0
Atwater-Cosmos-Grove City14
at  Grove CityFINAL
Foley7
New London-Spicer38
at  New LondonFINAL
Big Lake6
Willmar38
at  WillmarFINAL
Fulda12
Renville County West34
at  DanubeFINAL
Littlefork-Big Falls14
Lake of the Woods6
at  BaudetteFINAL
Bagley21
Walker-Hackensack-Akeley12
at  WalkerFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa42
Browerville/Eagle Valley20
at  BrowervilleFINAL
New York Mills0
Royalton40
at  RoyaltonFINAL
#4 (AA) Hawley48
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
Pequot Lakes35
#10 (AAA) Dilworth-Glyndon-Felton7
at  GlyndonFINAL
Mora43
Crosby-Ironton0
at  CrosbyFINAL
Princeton15
St. Cloud Apollo21
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Cloud Cathedral6
Little Falls53
at  Little FallsFINAL
Montevideo14
Sauk Centre31
at  Sauk CentreFINAL
Dawson-Boyd52
Lac qui Parle Valley13
at  MadisonFINAL
#6 (A) BOLD23
#7 (AA) Minnewaska Area7
at  GlenwoodFINAL
Waubun15
NCE/U-H14
at  UlenFINAL
Lake Park-Audubon0
Fosston26
at  FosstonFINAL
Polk County West20
Mahnomen42
at  MahnomenFINAL
#9 (A) Ada-Borup/Norman County West24
Fertile-Beltrami0
at  FertileFINAL
Brainerd0
Sauk Rapids-Rice6
at  Sauk RapidsFINAL
Westbrook-Walnut Grove28
Hills-Beaver Creek20
at  HillsFINAL
Heron Lake-Okabena20
Edgerton/Ellsworth62
at  EdgertonFINAL
Kittson County Central6
#4 (9-Man) Stephen-Argyle41
at  ArgyleFINAL
Sartell-St. Stephen0
St. Cloud Tech42
at  St. Cloud StateFINAL
Zimmerman49
Milaca6
at  MilacaFINAL
Esko39
Moose Lake-Willow River15
at  Willow RiverFINAL
#4 (AAAA) Hutchinson31
#9 (AAAA) Becker17
at  BeckerFINAL
Aitkin29
Pine City10
at  Pine CityFINAL
#3 (AAA) Pierz17
Melrose0
at  MelroseFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg32
Kimball Area20
at  KimballFINAL
Ortonville13
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Hillcrest Lutheran Academy41
Laporte8
at  LaporteFINAL
Wrenshall8
Isle26
at  IsleFINAL
Northern Freeze16
#5 (9-Man) Nevis42
at  NevisFINAL
Wabasha-Kellogg0
#1 (A) Rushford-Peterson21
at  RushfordFINAL
#10 (A) Mayer Lutheran42
Medford8
at  MedfordFINAL
#3 (9-Man) Houston38
Mabel-Canton6
at  MabelFINAL
Nicollet27
Mankato Loyola21
at  Mankato LoyolaFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart62
Granada-Huntley-EC/Truman26
at  GranadaFINAL
Adrian19
Sleepy Eye44
at  Sleepy EyeFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity26
Janesville-Waldorf-Pemberton7
at  JanesvilleFINAL
Russell-Tyler-Ruthton22
Mountain Lake Area26
at  Mountain LakeFINAL
MACCRAY6
#8 (9-Man) Red Rock Central62
at  LambertonFINAL
Yellow Medicine East0
#4 (A) Minneota39
at  MinneotaFINAL
Canby27
Lakeview13
at  CottonwoodFINAL
Mesabi East0
Barnum14
at  BarnumFINAL
#2 (9-Man) Spring Grove53
Randolph7
at  RandolphFINAL
Rochester Century13
Rochester Mayo45
at  Rochester MayoFINAL
#3 (AAAAAA) Edina35
Eastview0
at  EastviewFINAL
#3 (AAAAA) Mankato West13
#1 (AAAA) Winona38
at  WinonaFINAL
#2 (AAAAA) Owatonna42
Rochester John Marshall6
at  Rochester John MarshallFINAL
Wayzata7
#1 (AAAAAA) Eden Prairie41
at  Eden PrairieFINAL
Park of Cottage Grove21
#4 (AAAAA) Apple Valley42
at  Apple ValleyFINAL
Orono22
#8 (AAAAA) Chaska26
at  ChaskaFINAL
#7 (AAAAAA) Maple Grove44
Burnsville16
at  BurnsvilleFINAL
Simley10
Hastings7
at  HastingsFINAL
Hill-Murray28
Tartan23
at  TartanFINAL
Woodbury26
Mounds View29
at  Mounds ViewFINAL
#4 (AAAAAA) St. Michael-Albertville23
#5 (AAAAAA) Centennial0
at  CentennialFINAL
Stillwater Area26
White Bear Lake19
at  White Bear LakeFINAL
SMB40
Minneapolis Washburn0
at  Minneapolis WashburnFINAL
North St. Paul15
Park Center34
at  Brooklyn ParkFINAL
Andover42
Buffalo20
at  BuffaloFINAL
#7 (AAAAA) Irondale12
Coon Rapids14
at  Coon RapidsFINAL
Osseo16
#10 (AAAAAA) Champlin Park17
at  Champlin ParkFINAL
Albert Lea0
#7 (AAAA) Waseca57
at  WasecaFINAL
New Prague6
#9 (AAAAA) Northfield24
at  NorthfieldFINAL
Austin42
Faribault8
at  FaribaultFINAL
New Ulm0
#2 (AAAA) Marshall73
at  Southwest MN StateFINAL
Red Wing18
Mankato East58
at  Mankato EastFINAL
St. Thomas Academy14
#6 (AAAAA) Mahtomedi21
at  MahtomediFINAL
#10 (AAAA) Cloquet32
North Branch28
at  North BranchFINAL
Anoka0
#9 (AAAAAA) Totino-Grace12
at  Totino-GraceFINAL
#1 (AAAAA) Elk River40
Chisago Lakes Area21
at  LindstromFINAL
DeLaSalle6
#5 (AAAA) Holy Angels60
at  Holy AngelsFINAL
Chanhassen0
#3 (AAAA) Benilde-St. Margaret's26
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
#6 (AAA) Annandale32
Litchfield22
at  LitchfieldFINAL
Eagan31
Shakopee21
at  ShakopeeFINAL
#2 (AAAAAA) Minnetonka27
Prior Lake8
at  Prior LakeFINAL
Hermantown6
Grand Rapids24
at  Grand RapidsFINAL
Cambridge-Isanti20
Monticello21
at  MonticelloFINAL
#4 (AAA) Stewartville9
Pine Island14
at  Pine IslandFINAL
Chatfield7
Zumbrota-Mazeppa40
at  ZumbrotaFINAL
Lake City36
#2 (AAA) Rochester Lourdes46
at  Rochester LourdesFINAL
Byron42
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Albany14
Glencoe-Silver Lake21
at  GlencoeFINAL
Belle Plaine0
Jordan2
at  JordanForfeit
Dover-Eyota44
Cannon Falls28
at  Cannon FallsFINAL
Worthington27
St. Peter12
at  St. PeterFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial14
Maple River23
at  MapletonFINAL
#9 (AAA) Sibley East35
LeSueur-Henderson16
at  LeSueurFINAL
St. James Area14
#5 (AA) Redwood Valley48
at  Redwood FallsFINAL
St. Paul Como Park38
St. Anthony Village25
at  St. Anthony VillageFINAL
#5 (AAA) Holy Family Catholic7
Delano26
at  DelanoFINAL
Dassel-Cokato22
Watertown-Mayer10
at  WatertownFINAL
Eden Valley-Watkins27
Rockford0
at  RockfordFINAL
Hibbing0
Proctor41
at  ProctorFINAL
Two Harbors28
Virginia6
at  VirginiaFINAL
International Falls6
Greenway/Nashwauk-Keewatin36
at  ColeraineFINAL
#1 (AA) Caledonia39
Lewiston-Altura6
at  LewistonFINAL
Fillmore Central41
Kingsland6
at  Spring ValleyFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop36
New Richland-H-E-G45
at  New RichlandFINAL
Norwood-Young America30
Waterville-Elysian-Morristown7
at  WatervilleFINAL
St. Charles16
#6 (AA) Triton60
at  Dodge CenterFINAL
#5 (A) Goodhue55
Hayfield20
at  HayfieldFINAL
Winona Cotter6
Blooming Prairie40
at  Blooming PrairieFINAL
St. Clair30
United South Central26
at  WellsFINAL
Jackson County Central48
Windom Area27
at  WindomFINAL
Blue Earth Area21
Martin County West0
at  SherburnFINAL
#2 (A) Wabasso54
Springfield0
at  SpringfieldFINAL
Southland27
Minnesota Valley Lutheran6
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Fridley33
#1 (AAA) St. Croix Lutheran51
at  St. Croix LutheranFINAL
Hinckley-Finlayson26
Deer River20
at  Deer RiverF/OT
East Central42
Chisholm14
at  ChisholmFINAL
Ogilvie24
Carlton12
at  CarltonFINAL
Mountain Iron-Buhl50
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
Lanesboro20
LeRoy-Ostrander24
at  LeRoyFINAL
Lyle-Pacelli8
#11 (9-Man) Grand Meadow40
at  Grand MeadowFINAL
McGregor8
#1 (9-Man) Cromwell-Wright55
at  CromwellFINAL
Floodwood52
Bigfork12
at  BigforkFINAL
Onamia14
Kelliher/Northome50
at  KelliherFINAL
Bethlehem Academy0
Kenyon-Wanamingo8
at  KenyonFINAL
#3 (A) Braham36
Rush City14
at  Rush CityFINAL
Plainview-Elgin-Millville15
Kasson-Mantorville48
at  KassonFINAL
Bloomington Jefferson20
Waconia24
at  WaconiaFINAL
#8 (AA) Pipestone Area14
Luverne0
at  LuverneFINAL
Alden-Conger/G-E34
West Lutheran0
at  Mayer LutheranFINAL
#10 (AA) Concordia Academy10
Brooklyn Center26
at  Brooklyn CenterFINAL
St. Francis12
Rogers15
at  RogersFINAL
Lakeville South0
#6 (AAAAAA) Lakeville North28
at  Lakeville NorthFINAL
#10 (9-Man) Sleepy Eye Saint Mary's42
Madelia16
at  MadeliaFINAL
#8 (AAAAAA) Roseville16
East Ridge17
at  East RidgeFINAL
#6 (9-Man) Ely14
South Ridge38
at  CulverFINAL
Fairmont29
Tri-City United27
at  MontgomeryFINAL
Northeast Range14
Hill City/Northland24
at  RemerFINAL
Mound Westonka40
Academy Force0
at  New Life AcademyFINAL
Maple Lake7
Howard Lake-Waverly-Winsted0
at  Howard LakeFINAL
Paynesville Area48
Holdingford27
at  HoldingfordFINAL
#10 (AAAAA) Moorhead41
Bemidji21
at  BemidjiFINAL
Minneapolis Southwest7
St. Paul Johnson12
at  BakkenFINAL
Minneapolis Roosevelt18
Columbia Heights56
at  Columbia HeightsFINAL
Spring Lake Park20
Hopkins7
at  HopkinsFINAL
Cretin-Derham Hall21
Blaine34
at  BlaineFINAL
#8 (AAAA) South St. Paul26
Henry Sibley6
at  Henry SibleyFINAL
St. Louis Park28
Richfield20
at  RichfieldFINAL
St. Paul Humboldt12
St. Agnes51
at  SeaFoam StadiumFINAL
#5 (AAAAA) Robbinsdale Cooper33
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington StadiumFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com