PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Friday, October 6, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Columbia Heights33
Minneapolis South0
at  Minneapolis SouthFINAL
Concordia Academy56
St. Paul Humboldt14
at  HumboldtFINAL
SMB21
St. Paul Central20
at  GriffinFINAL
Minneapolis Roosevelt2
Minneapolis Edison20
at  Minneapolis EdisonFINAL
Thief River Falls0
Fergus Falls42
at  Fergus FallsFINAL
#9 (AAA) Perham45
East Grand Forks12
at  East Grand ForksFINAL
Park Rapids Area8
Pequot Lakes55
at  Pequot LakesFINAL
#7 (9-Man) Red Rock Central20
Mountain Lake Area14
at  Mountain LakeFINAL
Red Lake6
Warroad52
at  WarroadFINAL
#9 (AA) Paynesville Area50
Eden Valley-Watkins30
at  Eden ValleyFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa51
New York Mills13
at  New York MillsFINAL
West Central Area/Ashby40
Staples-Motley7
at  StaplesFINAL
Hancock18
#6 (9-Man) Verndale61
at  VerndaleFINAL
Bertha-Hewitt46
Hillcrest Lutheran Academy20
at  Fergus FallsFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg6
Parkers Prairie19
at  Parkers PrairieFINAL
Breckenridge6
#7 (A) Otter Tail Central33
at  Battle LakeFINAL
Wadena-Deer Creek0
Pillager40
at  PillagerFINAL
Benson0
#10 (AA) Atwater-Cosmos-Grove City26
at  Grove CityFINAL
Montevideo6
#6 (A) BOLD58
at  OliviaFINAL
St. Cloud Apollo26
Willmar24
at  WillmarF/OT
Westbrook-Walnut Grove30
Renville County West34
at  DanubeFINAL
East Central6
#3 (A) Braham28
at  BrahamFINAL
Pine River-Backus7
Walker-Hackensack-Akeley52
at  WalkerFINAL
Blackduck14
Cass Lake-Bena34
at  Cass LakeFINAL
#8 (A) Ada-Borup/Norman County West35
Bagley7
at  BagleyFINAL
Royalton35
Browerville/Eagle Valley12
at  BrowervilleFINAL
#2 (AA) Barnesville40
Crookston20
at UM-CrookstonFINAL
Ely0
Cook County14
at  Grand MaraisFINAL
Underwood12
Brandon/Evansville40
at  BrandonFINAL
Laporte0
Wheaton/Herman-Norcross49
at  WheatonFINAL
United North Central14
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
#10 (AAAA) Zimmerman31
Albany14
at  AlbanyFINAL
Pelican Rapids8
Roseau6
at  RoseauFINAL
Detroit Lakes21
Dilworth-Glyndon-Felton35
at  GlyndonFINAL
Frazee0
#4 (AA) Hawley48
at  HawleyFINAL
Bemidji42
Alexandria59
at  AlexandriaFINAL
Foley14
Little Falls22
at  Little FallsFINAL
#6 (AAAA) Rocori30
Big Lake14
at  Big LakeFINAL
Osakis20
Morris Area/Chokio-Alberta21
at  UM-MorrisFINAL
#7 (AA) Minnewaska Area27
Sauk Centre28
at  Sauk CentreFINAL
Yellow Medicine East6
Lac qui Parle Valley21
at  MadisonFINAL
Warren-Alvarado-Oslo6
Win-E-Mac32
at  Win-E-MacFINAL
Clearbrook-Gonvick14
Waubun47
at  WaubunFINAL
Badger/Greenbush-Middle River0
Mahnomen34
at  MahnomenFINAL
Polk County West7
Fertile-Beltrami29
at  FertileFINAL
Red Lake County26
Lake Park-Audubon14
at  Lake ParkFINAL
#5 (AAAAA) Moorhead44
Sartell-St. Stephen17
at  SartellFINAL
Edgerton/Ellsworth16
Hills-Beaver Creek32
at  HillsFINAL
MACCRAY33
Heron Lake-Okabena8
at  Heron LakeFINAL
#9 (9-Man) Cleveland19
Nicollet0
at  NicolletFINAL
Northern Freeze12
#4 (9-Man) Stephen-Argyle47
at  ArgyleFINAL
Goodridge/Grygla24
Kittson County Central34
at  HallockFINAL
Sauk Rapids-Rice6
St. Cloud Tech34
at  St. Cloud StateFINAL
New London-Spicer41
Milaca0
at  MilacaFINAL
Brainerd36
Becker8
at  BeckerFINAL
Mora27
Pine City6
at  Pine CityFINAL
Maple Lake13
Melrose21
at  MelroseFINAL
Holy Family Catholic19
St. Cloud Cathedral20
at  St. Cloud StateFINAL
Rockford0
Holdingford26
at  HoldingfordFINAL
#10 (A) Upsala/Swanville Area16
Kimball Area31
at  KimballFINAL
Canby0
Dawson-Boyd32
at  DawsonFINAL
#2 (9-Man) Cromwell-Wright27
Isle6
at  IsleFINAL
NCE/U-H20
#5 (9-Man) Nevis14
at  NevisFINAL
#4 (A) Goodhue36
#1 (A) Rushford-Peterson0
at  RushfordFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove26
#3 (9-Man) Houston6
at  HoustonFINAL
St. Clair30
Medford7
at  MedfordFINAL
Lyle-Pacelli0
Lanesboro14
at  LanesboroFINAL
#8 (9-Man) Grand Meadow20
Mabel-Canton0
at  MabelFINAL
#9 (A) Mayer Lutheran14
Bethlehem Academy7
at  FaribaultFINAL
Cedar Mountain/Comfrey28
Granada-Huntley-EC/Truman12
at  GranadaFINAL
Tracy-Milroy-Balaton0
Sleepy Eye36
at  Sleepy EyeFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Janesville-Waldorf-Pemberton22
at  JanesvilleFINAL
#2 (A) Wabasso38
New Ulm Cathedral0
at  New UlmFINAL
Fulda6
Russell-Tyler-Ruthton57
at  TylerFINAL
Ortonville20
Lakeview0
at  CottonwoodFINAL
Deer River12
Barnum28
at  BarnumFINAL
Onamia0
Ogilvie40
at  OgilvieFINAL
Rochester Century7
#2 (AAAAA) Owatonna46
at  OwatonnaFINAL
Wayzata7
Eastview18
at  EastviewFINAL
Waconia30
#3 (AAAAA) Chaska44
at  ChaskaFINAL
#3 (AAAAAA) Edina27
#2 (AAAAAA) Minnetonka28
at  MinnetonkaFINAL
Cretin-Derham Hall33
Stillwater Area7
at  StillwaterFINAL
Tartan14
Hastings27
at  HastingsFINAL
#7 (AAAA) South St. Paul39
Park of Cottage Grove40
at  Cottage GroveF/OT
White Bear Lake0
Woodbury33
at  WoodburyFINAL
Spring Lake Park23
North St. Paul6
at  North St. PaulFINAL
Henry Sibley23
Irondale20
at  IrondaleFINAL
#9 (AAAAAA) Blaine28
#6 (AAAAAA) Centennial29
at  CentennialF/OT
Fridley35
Minneapolis Washburn15
at  Minneapolis WashburnFINAL
#7 (AAAAA) Apple Valley56
Bloomington Kennedy13
at  Bloomington StadiumFINAL
Bloomington Jefferson10
Robbinsdale Armstrong51
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
St. Thomas Academy19
Hopkins21
at  HopkinsFINAL
Cambridge-Isanti6
Buffalo15
at  BuffaloFINAL
#7 (AAAAAA) St. Michael-Albertville38
Anoka7
at  AnokaFINAL
Chisago Lakes Area49
St. Francis19
at  St. FrancisFINAL
Chanhassen28
#9 (AAAAA) Coon Rapids7
at  Coon RapidsFINAL
#10 (AAAAAA) Roseville28
Champlin Park7
at  Champlin ParkFINAL
Jordan0
Waseca20
at  WasecaFINAL
Faribault28
Red Wing6
at  Red WingFINAL
Rochester Mayo7
#6 (AAAAA) Northfield21
at  NorthfieldFINAL
Tri-City United40
Albert Lea8
at  Albert LeaFINAL
Burnsville35
Farmington27
at  FarmingtonFINAL
Austin0
#8 (AAAAA) Mankato West35
at  Mankato WestFINAL
#1 (AAAA) Winona32
Mankato East8
at  Mankato EastFINAL
#7 (AAA) Fairmont42
Worthington13
at  WorthingtonFINAL
Hill-Murray6
Simley7
at  SimleyFINAL
Monticello7
#10 (AAAAA) Andover60
at  AndoverFINAL
Forest Lake16
Mahtomedi19
at  MahtomediF/OT
Duluth Denfeld20
North Branch52
at  North BranchFINAL
Osseo13
#5 (AAAAAA) Totino-Grace28
at  Totino-GraceFINAL
Orono14
St. Louis Park16
at  St. Louis ParkFINAL
#4 (AAAA) Holy Angels19
#3 (AAAA) Benilde-St. Margaret's20
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Princeton7
#5 (AAAA) Hutchinson54
at  HutchinsonFINAL
Rochester John Marshall20
New Prague30
at  New PragueFINAL
Minneapolis Southwest17
Mound Westonka29
at  MoundFINAL
#1 (AAAAAA) Eden Prairie35
Shakopee6
at  ShakopeeFINAL
Eagan3
Prior Lake44
at  Prior LakeFINAL
Duluth East26
Grand Rapids6
at  Grand RapidsFINAL
Proctor6
#8 (AAAA) Cloquet22
at  CloquetFINAL
Stewartville14
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Pine Island21
Plainview-Elgin-Millville14
at  PlainviewFINAL
Byron20
Lake City12
at  Lake CityFINAL
Dassel-Cokato14
#8 (AAA) Glencoe-Silver Lake20
at  GlencoeFINAL
#2 (AAAA) Marshall37
St. Peter7
at  St. PeterFINAL
Waterville-Elysian-Morristown35
LeSueur-Henderson19
at  LeSueurFINAL
Jackson County Central26
#5 (AA) Redwood Valley24
at  Redwood FallsFINAL
Park Center19
DeLaSalle35
at  DeLaSalleFINAL
#4 (AAA) Annandale20
Delano34
at  DelanoFINAL
Litchfield21
Watertown-Mayer20
at  WatertownFINAL
Two Harbors48
International Falls8
at  International FallsFINAL
#10 (AAA) Esko45
Aitkin28
at  AitkinFINAL
Hibbing20
Hermantown14
at  HermantownFINAL
Eveleth-Gilbert6
Greenway/Nashwauk-Keewatin24
at  NashwaukFINAL
Lewiston-Altura20
Chatfield12
at  ChatfieldFINAL
#1 (AA) Caledonia36
Dover-Eyota0
at  EyotaFINAL
Wabasha-Kellogg43
Southland14
at  AdamsFINAL
Winona Cotter46
Kingsland0
at  Spring ValleyFINAL
Zumbrota-Mazeppa22
St. Charles20
at  St. CharlesFINAL
Maple River25
New Richland-H-E-G6
at  New RichlandFINAL
Norwood-Young America0
#5 (AAA) Sibley East25
at  ArlingtonFINAL
New Ulm18
Belle Plaine27
at  Belle PlaineFINAL
Hayfield0
Blooming Prairie1
at  Blooming PrairieForfeit
Fillmore Central35
United South Central0
at  WellsFINAL
#5 (A) Minneota64
Springfield7
at  SpringfieldFINAL
#6 (AAA) Spectrum46
St. Agnes7
at  SeaFoam StadiumFINAL
Hinckley-Finlayson28
Chisholm2
at  ChisholmFINAL
Kelliher/Northome34
Carlton8
at  CarltonFINAL
Randolph6
LeRoy-Ostrander14
at  LeRoyFINAL
Madelia8
Alden-Conger/G-E13
at  AldenFINAL
Littlefork-Big Falls0
Floodwood58
at  FloodwoodFINAL
McGregor6
Wrenshall43
at  WrenshallFINAL
Lake of the Woods0
Bigfork28
at  BigforkFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop8
Lake Crystal-Wellcome Memorial40
at  Lake CrystalFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity6
Kenyon-Wanamingo0
at  KenyonFINAL
Mesabi East14
Rush City24
at  Rush CityFINAL
#2 (AAA) Rochester Lourdes14
#9 (AAAA) Kasson-Mantorville34
at  KassonFINAL
Blue Earth Area0
Luverne22
at  LuverneFINAL
Mankato Loyola31
West Lutheran24
at  West LutheranFINAL
Adrian26
Murray County Central21
at  SlaytonFINAL
#1 (AAAAA) Elk River20
Rogers24
at  RogersFINAL
Rosemount9
Lakeville South6
at  Lakeville SouthFINAL
#8 (AAAAAA) Maple Grove14
#4 (AAAAAA) Lakeville North6
at  Lakeville NorthFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley0
Rothsay34
at  RothsayFINAL
Mounds View25
East Ridge24
at  East RidgeFINAL
#10 (9-Man) Sleepy Eye Saint Mary's20
Buffalo Lake-Hector-Stewart30
at  HectorFINAL
South Ridge36
North Woods56
at  CookFINAL
Silver Bay33
Hill City/Northland6
at  RemerFINAL
Minneapolis Henry27
Academy Force34
at  New Life AcademyFINAL
#3 (AAA) Pierz52
Howard Lake-Waverly-Winsted7
at  Howard LakeFINAL
Northeast Range0
Mountain Iron-Buhl51
at  Mountain IronFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com