PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Week 2
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Friday, September 8, 2017
#10 (AAAA) Mound Westonka27
St. Paul Johnson20
at  BakkenFINAL
Minneapolis Roosevelt7
#4 (AAA) Spectrum56
at  SpectrumFINAL
Proctor6
Duluth East19
at  Duluth EastFINAL
Minneapolis Henry7
Minneapolis Southwest20
at  Minneapolis SouthwestFINAL
St. Paul Highland Park40
Fridley21
at  FridleyFINAL
Underwood16
Bertha-Hewitt26
at  BerthaFINAL
Crookston32
Staples-Motley7
at  StaplesFINAL
#6 (A) Otter Tail Central35
Wadena-Deer Creek6
at  WadenaFINAL
Frazee0
#2 (AA) Barnesville2
at  BarnesvilleForfeit
Pequot Lakes21
Fergus Falls23
at  Fergus FallsFINAL
Brandon/Evansville50
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Breckenridge19
Pelican Rapids14
at  Pelican RapidsFINAL
Detroit Lakes20
#8 (AAA) Perham32
at  PerhamFINAL
United North Central44
West Central Area/Ashby8
at  BarrettFINAL
Sauk Centre34
Benson14
at  BensonFINAL
Long Prairie-Grey Eagle6
Pillager40
at  PillagerFINAL
Minnewaska Area14
#10 (AA) Atwater-Cosmos-Grove City8
at  Grove CityFINAL
St. Cloud Cathedral10
New London-Spicer40
at  New LondonFINAL
Browerville/Eagle Valley13
Kerkhoven-Murdock-Sunburg25
at  MurdockFINAL
Edgerton/Ellsworth46
Renville County West22
at  DanubeFINAL
Bagley31
Blackduck7
at  BlackduckFINAL
Red Lake0
Cass Lake-Bena52
at  Cass LakeFINAL
Parkers Prairie0
Royalton32
at  RoyaltonFINAL
#5 (A) BOLD39
Osakis14
at  OsakisFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton27
East Grand Forks0
at  East Grand ForksFINAL
Silver Bay8
Cook County56
at  Grand MaraisFINAL
Rothsay52
Hancock40
at  HancockFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley34
Wheaton/Herman-Norcross6
at  WheatonFINAL
#4 (AA) Hawley56
Roseau12
at  RoseauFINAL
Sauk Rapids-Rice7
#4 (AAAAA) Moorhead28
at  MoorheadFINAL
St. Cloud Tech45
Brainerd6
at  BrainerdFINAL
#3 (A) Braham34
Crosby-Ironton22
at  CrosbyFINAL
Delano37
Little Falls6
at  Little FallsFINAL
Bemidji28
Big Lake32
at  Big LakeFINAL
Montevideo15
Morris Area/Chokio-Alberta41
at  UM-MorrisFINAL
Melrose16
#8 (AA) Paynesville Area44
at  PaynesvilleFINAL
New York Mills0
Upsala/Swanville Area44
at  SwanvilleFINAL
Canby20
Ortonville14
at  OrtonvilleFINAL
Clearbrook-Gonvick20
#9 (9-Man) NCE/U-H35
at  UlenFINAL
Walker-Hackensack-Akeley13
#10 (A) Mahnomen34
at  MahnomenFINAL
Lake Park-Audubon12
Fertile-Beltrami0
at  FertileFINAL
Polk County West41
Badger/Greenbush-Middle River16
at  BadgerFINAL
#3 (9-Man) Stephen-Argyle48
Warren-Alvarado-Oslo6
at  WarrenFINAL
Alexandria32
Sartell-St. Stephen0
at  SartellFINAL
St. Cloud Apollo3
#5 (AAAA) Rocori20
at  Cold SpringFINAL
Park Rapids Area6
Thief River Falls7
at  Northland CTCFINAL
MACCRAY34
Westbrook-Walnut Grove42
at  WestbrookFINAL
Russell-Tyler-Ruthton44
Heron Lake-Okabena6
at  Heron LakeFINAL
Chisago Lakes Area24
Cambridge-Isanti33
at  CambridgeFINAL
Albany49
Milaca0
at  MilacaFINAL
#9 (AAAA) Zimmerman34
Foley6
at  FoleyFINAL
Dassel-Cokato21
#9 (AAA) Annandale44
at  AnnandaleFINAL
Adrian13
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Ogilvie34
Isle12
at  IsleFINAL
Southland0
#9 (A) Rushford-Peterson28
at  RushfordFINAL
Winona Cotter0
#1 (A) Goodhue35
at  GoodhueFINAL
Kenyon-Wanamingo27
Medford26
at  MedfordFINAL
West Lutheran8
Granada-Huntley-EC/Truman30
at  GranadaFINAL
New Ulm Cathedral43
Sleepy Eye21
at  Sleepy EyeFINAL
Kingsland0
St. Clair47
at  St. ClairFINAL
Bethlehem Academy7
Janesville-Waldorf-Pemberton6
at  JanesvilleFINAL
Hills-Beaver Creek28
Mountain Lake Area20
at  Mountain LakeFINAL
Fulda6
#6 (9-Man) Red Rock Central48
at  LambertonFINAL
Dawson-Boyd21
#4 (A) Minneota48
at  MinneotaFINAL
Lac qui Parle Valley14
Lakeview12
at  CottonwoodFINAL
Yellow Medicine East6
#2 (A) Wabasso39
at  WabassoFINAL
Rush City14
Barnum12
at  BarnumFINAL
Lanesboro12
Randolph50
at  RandolphFINAL
New Prague16
Rochester Century21
at  Rochester CenturyFINAL
#5 (AAAAAA) Edina20
#10 (AAAAAA) Rosemount17
at  RosemountFINAL
Rochester Mayo7
#1 (AAAAA) Owatonna46
at  OwatonnaFINAL
#5 (AAAAA) Northfield35
Rochester John Marshall21
at  Rochester John MarshallFINAL
#9 (AAAAAA) Lakeville North13
#1 (AAAAAA) Eden Prairie41
at  Eden PrairieFINAL
Eastview7
Burnsville12
at  BurnsvilleFINAL
East Ridge17
Stillwater Area14
at  StillwaterFINAL
Henry Sibley12
Tartan6
at  TartanFINAL
Irondale35
North St. Paul14
at  North St. PaulFINAL
Columbia Heights55
St. Paul Harding0
at  BakkenFINAL
Woodbury22
#8 (AAAAAA) Roseville25
at  RosevilleFINAL
#3 (AAAAAA) Totino-Grace17
#4 (AAAAAA) Centennial25
at  CentennialFINAL
St. Paul Central7
Minneapolis Washburn24
at  Minneapolis WashburnFINAL
#2 (AAAAA) Chaska35
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington StadiumFINAL
Lakeville South35
Eagan21
at  EaganFINAL
Richfield30
Park Center42
at  Brooklyn ParkFINAL
#2 (AAAAAA) Minnetonka21
Wayzata6
at  WayzataFINAL
Waconia38
Hopkins20
at  HopkinsFINAL
St. Louis Park17
#3 (AAAAA) Robbinsdale Cooper40
at  Robbinsdale CooperFINAL
St. Francis13
Buffalo38
at  BuffaloFINAL
White Bear Lake19
Osseo20
at  OsseoFINAL
Prior Lake6
#7 (AAAAAA) Maple Grove9
at  Maple GroveFINAL
#6 (AAAAAA) St. Michael-Albertville40
Blaine20
at  BlaineFINAL
Coon Rapids16
Forest Lake8
at  Forest LakeFINAL
Anoka13
Champlin Park42
at  Champlin ParkFINAL
Austin43
Red Wing8
at  Red WingFINAL
Mankato East12
#8 (AAAAA) Mankato West38
at  Mankato WestFINAL
Worthington16
New Ulm44
at  New UlmFINAL
Belle Plaine0
#2 (AAAA) Marshall58
at  Southwest MN StateFINAL
#8 (AAAA) Holy Angels18
South St. Paul7
at  South St. PaulFINAL
#7 (AAAAA) Apple Valley14
St. Thomas Academy0
at  St. Thomas AcademyFINAL
Rogers20
#9 (AAAAA) Andover34
at  AndoverFINAL
Park of Cottage Grove14
#10 (AAAAA) Mahtomedi42
at  MahtomediFINAL
Hastings6
Hill-Murray7
at  Hill-MurrayFINAL
Robbinsdale Armstrong27
Spring Lake Park24
at  Spring Lake ParkFINAL
Willmar38
#4 (AAAA) Hutchinson46
at  HutchinsonFINAL
Holy Family Catholic17
Litchfield14
at  LitchfieldFINAL
#3 (AAAA) Benilde-St. Margaret's14
Orono0
at  OronoFINAL
Farmington16
Shakopee18
at  ShakopeeFINAL
Hibbing6
Grand Rapids27
at  Grand RapidsFINAL
#6 (AAAAA) Elk River28
Monticello12
at  MonticelloFINAL
Duluth Denfeld0
#7 (AAAA) Cloquet42
at  CloquetFINAL
Becker56
Princeton0
at  PrincetonFINAL
Byron27
Pine Island21
at  Pine IslandFINAL
Lewiston-Altura45
Zumbrota-Mazeppa29
at  ZumbrotaFINAL
#6 (AAAA) Kasson-Mantorville40
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
#5 (AAA) Rochester Lourdes21
Plainview-Elgin-Millville6
at  PlainviewFINAL
Stewartville42
Lake City15
at  Lake CityFINAL
#7 (AA) Redwood Valley27
Blue Earth Area26
at  Blue EarthFINAL
#7 (AAA) Fairmont41
Jordan26
at  JordanFINAL
Chatfield20
Cannon Falls6
at  Cannon FallsFINAL
Albert Lea0
St. Peter23
at  St. PeterFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop0
#9 (AA) Maple River41
at  MapletonFINAL
Norwood-Young America18
LeSueur-Henderson7
at  LeSueurFINAL
Windom Area14
#6 (AA) Pipestone Area40
at  PipestoneFINAL
Minneapolis Edison8
Concordia Academy42
at  Concordia AcademyFINAL
Simley15
DeLaSalle38
at  DeLaSalleFINAL
#3 (AA) Minneapolis North46
St. Anthony Village15
at  St. Anthony VillageFINAL
#6 (AAA) Glencoe-Silver Lake27
Watertown-Mayer14
at  WatertownFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted22
Rockford12
at  RockfordFINAL
#1 (AAA) St. Croix Lutheran50
SMB14
at  BlakeFINAL
#10 (AAA) Esko7
Two Harbors0
at  Two HarborsFINAL
Moose Lake-Willow River26
Virginia20
at  VirginiaFINAL
Aitkin15
International Falls6
at  International FallsFINAL
North Branch42
Hermantown28
at  HermantownFINAL
Pine City12
Greenway/Nashwauk-Keewatin18
at  ColeraineFINAL
St. Charles20
Dover-Eyota8
at  EyotaFINAL
#3 (AAA) Sibley East28
New Richland-H-E-G14
at  New RichlandFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial6
Waterville-Elysian-Morristown13
at  WatervilleFINAL
#1 (AA) Caledonia34
#5 (AA) Triton27
at  Dodge CenterFINAL
Wabasha-Kellogg26
Hayfield6
at  HayfieldFINAL
Fillmore Central12
#11 (A) Blooming Prairie18
at  Blooming PrairieFINAL
#8 (A) Mayer Lutheran37
United South Central19
at  WellsFINAL
Murray County Central40
Springfield20
at  SpringfieldFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity13
Minnesota Valley Lutheran6
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Brooklyn Center12
St. Agnes9
at  SeaFoam StadiumFINAL
Mesabi East0
Hinckley-Finlayson7
at  HinckleyFINAL
Minneapolis South7
Breck39
at  BreckFINAL
East Central26
Deer River14
at  Deer RiverFINAL
Eveleth-Gilbert22
Chisholm8
at  ChisholmFINAL
Onamia8
McGregor28
at  McGregorFINAL
Mabel-Canton50
LeRoy-Ostrander29
at  LeRoyFINAL
Nicollet0
Alden-Conger/G-E20
at  AldenFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart7
#8 (9-Man) Cleveland63
at  ClevelandFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove70
Lyle-Pacelli6
at  LyleFINAL
#7 (9-Man) Houston30
#5 (9-Man) Grand Meadow16
at  Grand MeadowFINAL
Hill City/Northland0
Floodwood46
at  FloodwoodFINAL
Carlton0
Wrenshall64
at  WrenshallFINAL
#2 (9-Man) Cromwell-Wright54
Bigfork6
at  BigforkFINAL
Kelliher/Northome60
Littlefork-Big Falls8
at  LittleforkFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's32
Cedar Mountain/Comfrey22
at  MorganFINAL
Jackson County Central34
Luverne8
at  LuverneFINAL
Academy Force0
Providence Academy40
at  Providence AcademyFINAL
Mankato Loyola18
Madelia28
at  MadeliaFINAL
Kittson County Central15
Northern Freeze8
at  NewfoldenFINAL
Bloomington Jefferson13
Chanhassen35
at  ChanhassenFINAL
Lake of the Woods0
South Ridge62
at  CulverFINAL
Waseca41
Tri-City United12
at  MontgomeryFINAL
Fosston0
#7 (A) Ada-Borup/Norman County West39
at  AdaFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa12
Kimball Area6
at  KimballFINAL
Eden Valley-Watkins0
Maple Lake28
at  Maple LakeFINAL
Holdingford14
#2 (AAA) Pierz35
at  PierzFINAL
Win-E-Mac12
#10 (9-Man) Nevis46
at  NevisFINAL
Waubun42
Goodridge/Grygla8
at  GryglaFINAL
Warroad34
Pine River-Backus13
at  Pine RiverFINAL
St. Paul Humboldt20
St. Paul Como Park54
at  GriffinFINAL
Northeast Range0
Ely46
at  ElyFINAL
Mountain Iron-Buhl22
#11 (9-Man) North Woods49
at  CookFINAL
Mounds View21
#11 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall23
at  St. Thomas UniversityFINAL
#1 (AAAA) Winona41
Faribault0
at  FaribaultFINAL
Saturday, September 9, 2017
Martin County West32
St. James Area26
at  St. JamesF/OT
Monday, September 11, 2017
#4 (9-Man) Verndale59
Laporte8
at  LaporteFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com