PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Football Scores for Week 4
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
View Week: 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Sect QTR | Sect SEMI | Sect FINAL | State QTR | State SEMI | Prep Bowl XXXVI
Friday, September 22, 2017
#4 (9-Man) Verndale49
Clinton-Graceville-Beardsley6
at  GracevilleFINAL
Rothsay52
Wheaton/Herman-Norcross13
at  WheatonFINAL
Red Lake County44
Red Lake0
at  Red LakeFINAL
St. Paul Central0
St. Paul Highland Park17
at  Highland ParkFINAL
Cook County30
#11 (9-Man) North Woods39
at  CookFINAL
Warroad34
Cass Lake-Bena14
at  Cass LakeFINAL
Breckenridge21
Crookston26
at  CrookstonFINAL
Eveleth-Gilbert8
Roseau9
at  RoseauFINAL
Alexandria14
#5 (AAAA) Rocori30
at  Cold SpringFINAL
Duluth Denfeld0
Duluth East26
at  Duluth EastFINAL
Brandon/Evansville27
Bertha-Hewitt20
at  BerthaFINAL
Detroit Lakes48
Park Rapids Area6
at  Park RapidsFINAL
#6 (A) Otter Tail Central28
Staples-Motley14
at  StaplesFINAL
West Central Area/Ashby28
Wadena-Deer Creek20
at  WadenaFINAL
East Grand Forks3
Fergus Falls33
at  Fergus FallsFINAL
#2 (AA) Barnesville42
Pelican Rapids14
at  Pelican RapidsFINAL
Thief River Falls20
#8 (AAA) Perham65
at  PerhamFINAL
Hancock34
Underwood6
at  UnderwoodFINAL
Upsala/Swanville Area30
Parkers Prairie18
at  Parkers PrairieFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta35
Benson16
at  BensonFINAL
United North Central14
Pillager22
at  PillagerFINAL
Blackduck11
Pine River-Backus7
at  Pine RiverFINAL
Osakis0
#10 (AA) Atwater-Cosmos-Grove City14
at  Grove CityFINAL
Foley7
New London-Spicer38
at  New LondonFINAL
Big Lake6
Willmar38
at  WillmarFINAL
Fulda12
Renville County West34
at  DanubeFINAL
Littlefork-Big Falls14
Lake of the Woods6
at  BaudetteFINAL
Bagley21
Walker-Hackensack-Akeley12
at  WalkerFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa42
Browerville/Eagle Valley20
at  BrowervilleFINAL
New York Mills0
Royalton40
at  RoyaltonFINAL
#4 (AA) Hawley48
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
Pequot Lakes35
Dilworth-Glyndon-Felton7
at  GlyndonFINAL
Mora43
Crosby-Ironton0
at  CrosbyFINAL
Princeton15
St. Cloud Apollo21
at  St. Cloud ApolloFINAL
St. Cloud Cathedral6
Little Falls53
at  Little FallsFINAL
Montevideo14
Sauk Centre31
at  Sauk CentreFINAL
Dawson-Boyd52
Lac qui Parle Valley13
at  MadisonFINAL
#5 (A) BOLD23
Minnewaska Area7
at  GlenwoodFINAL
Waubun15
#9 (9-Man) NCE/U-H14
at  UlenFINAL
Lake Park-Audubon0
Fosston26
at  FosstonFINAL
Polk County West20
#10 (A) Mahnomen42
at  MahnomenFINAL
#7 (A) Ada-Borup/Norman County West24
Fertile-Beltrami0
at  FertileFINAL
Brainerd0
Sauk Rapids-Rice6
at  Sauk RapidsFINAL
Westbrook-Walnut Grove28
Hills-Beaver Creek20
at  HillsFINAL
Heron Lake-Okabena20
Edgerton/Ellsworth62
at  EdgertonFINAL
Kittson County Central6
#3 (9-Man) Stephen-Argyle41
at  ArgyleFINAL
Sartell-St. Stephen0
St. Cloud Tech42
at  St. Cloud StateFINAL
#9 (AAAA) Zimmerman49
Milaca6
at  MilacaFINAL
#10 (AAA) Esko39
Moose Lake-Willow River15
at  Willow RiverFINAL
#4 (AAAA) Hutchinson31
Becker17
at  BeckerFINAL
Aitkin29
Pine City10
at  Pine CityFINAL
#2 (AAA) Pierz17
Melrose0
at  MelroseFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg32
Kimball Area20
at  KimballFINAL
Ortonville13
Tracy-Milroy-Balaton30
at  TracyFINAL
Hillcrest Lutheran Academy41
Laporte8
at  LaporteFINAL
Wrenshall8
Isle26
at  IsleFINAL
Northern Freeze16
#10 (9-Man) Nevis42
at  NevisFINAL
Wabasha-Kellogg0
#9 (A) Rushford-Peterson21
at  RushfordFINAL
#8 (A) Mayer Lutheran42
Medford8
at  MedfordFINAL
#7 (9-Man) Houston38
Mabel-Canton6
at  MabelFINAL
Nicollet27
Mankato Loyola21
at  Mankato LoyolaFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart62
Granada-Huntley-EC/Truman26
at  GranadaFINAL
Adrian19
Sleepy Eye44
at  Sleepy EyeFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity26
Janesville-Waldorf-Pemberton7
at  JanesvilleFINAL
Russell-Tyler-Ruthton22
Mountain Lake Area26
at  Mountain LakeFINAL
MACCRAY6
#6 (9-Man) Red Rock Central62
at  LambertonFINAL
Yellow Medicine East0
#4 (A) Minneota39
at  MinneotaFINAL
Canby27
Lakeview13
at  CottonwoodFINAL
Mesabi East0
Barnum14
at  BarnumFINAL
#1 (9-Man) Spring Grove53
Randolph7
at  RandolphFINAL
Rochester Century13
Rochester Mayo45
at  Rochester MayoFINAL
#5 (AAAAAA) Edina35
Eastview0
at  EastviewFINAL
#8 (AAAAA) Mankato West13
#1 (AAAA) Winona38
at  WinonaFINAL
#1 (AAAAA) Owatonna42
Rochester John Marshall6
at  Rochester John MarshallFINAL
Wayzata7
#1 (AAAAAA) Eden Prairie41
at  Eden PrairieFINAL
Park of Cottage Grove21
#7 (AAAAA) Apple Valley42
at  Apple ValleyFINAL
Orono22
#2 (AAAAA) Chaska26
at  ChaskaFINAL
#7 (AAAAAA) Maple Grove44
Burnsville16
at  BurnsvilleFINAL
Simley10
Hastings7
at  HastingsFINAL
Hill-Murray28
Tartan23
at  TartanFINAL
Woodbury26
Mounds View29
at  Mounds ViewFINAL
#6 (AAAAAA) St. Michael-Albertville23
#4 (AAAAAA) Centennial0
at  CentennialFINAL
Stillwater Area26
White Bear Lake19
at  White Bear LakeFINAL
SMB40
Minneapolis Washburn0
at  Minneapolis WashburnFINAL
North St. Paul15
Park Center34
at  Brooklyn ParkFINAL
#9 (AAAAA) Andover42
Buffalo20
at  BuffaloFINAL
Irondale12
Coon Rapids14
at  Coon RapidsFINAL
Osseo16
Champlin Park17
at  Champlin ParkFINAL
Albert Lea0
Waseca57
at  WasecaFINAL
New Prague6
#5 (AAAAA) Northfield24
at  NorthfieldFINAL
Austin42
Faribault8
at  FaribaultFINAL
New Ulm0
#2 (AAAA) Marshall73
at  Southwest MN StateFINAL
Red Wing18
Mankato East58
at  Mankato EastFINAL
St. Thomas Academy14
#10 (AAAAA) Mahtomedi21
at  MahtomediFINAL
#7 (AAAA) Cloquet32
North Branch28
at  North BranchFINAL
Anoka0
#3 (AAAAAA) Totino-Grace12
at  Totino-GraceFINAL
#6 (AAAAA) Elk River40
Chisago Lakes Area21
at  LindstromFINAL
DeLaSalle6
#8 (AAAA) Holy Angels60
at  Holy AngelsFINAL
Chanhassen0
#3 (AAAA) Benilde-St. Margaret's26
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
#9 (AAA) Annandale32
Litchfield22
at  LitchfieldFINAL
Eagan31
Shakopee21
at  ShakopeeFINAL
#2 (AAAAAA) Minnetonka27
Prior Lake8
at  Prior LakeFINAL
Hermantown6
Grand Rapids24
at  Grand RapidsFINAL
Cambridge-Isanti20
Monticello21
at  MonticelloFINAL
Stewartville9
Pine Island14
at  Pine IslandFINAL
Chatfield7
Zumbrota-Mazeppa40
at  ZumbrotaFINAL
Lake City36
#5 (AAA) Rochester Lourdes46
at  Rochester LourdesFINAL
Byron42
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Albany14
#6 (AAA) Glencoe-Silver Lake21
at  GlencoeFINAL
Belle Plaine0
Jordan2
at  JordanForfeit
Dover-Eyota44
Cannon Falls28
at  Cannon FallsFINAL
Worthington27
St. Peter12
at  St. PeterFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial14
#9 (AA) Maple River23
at  MapletonFINAL
#3 (AAA) Sibley East35
LeSueur-Henderson16
at  LeSueurFINAL
St. James Area14
#7 (AA) Redwood Valley48
at  Redwood FallsFINAL
St. Paul Como Park38
St. Anthony Village25
at  St. Anthony VillageFINAL
Holy Family Catholic7
Delano26
at  DelanoFINAL
Dassel-Cokato22
Watertown-Mayer10
at  WatertownFINAL
Eden Valley-Watkins27
Rockford0
at  RockfordFINAL
Hibbing0
Proctor41
at  ProctorFINAL
Two Harbors28
Virginia6
at  VirginiaFINAL
International Falls6
Greenway/Nashwauk-Keewatin36
at  ColeraineFINAL
#1 (AA) Caledonia39
Lewiston-Altura6
at  LewistonFINAL
Fillmore Central41
Kingsland6
at  Spring ValleyFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop36
New Richland-H-E-G45
at  New RichlandFINAL
Norwood-Young America30
Waterville-Elysian-Morristown7
at  WatervilleFINAL
St. Charles16
#5 (AA) Triton60
at  Dodge CenterFINAL
#1 (A) Goodhue55
Hayfield20
at  HayfieldFINAL
Winona Cotter6
#11 (A) Blooming Prairie40
at  Blooming PrairieFINAL
St. Clair30
United South Central26
at  WellsFINAL
Jackson County Central48
Windom Area27
at  WindomFINAL
Blue Earth Area21
Martin County West0
at  SherburnFINAL
#2 (A) Wabasso54
Springfield0
at  SpringfieldFINAL
Southland27
Minnesota Valley Lutheran6
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Fridley33
#1 (AAA) St. Croix Lutheran51
at  St. Croix LutheranFINAL
Hinckley-Finlayson26
Deer River20
at  Deer RiverF/OT
East Central42
Chisholm14
at  ChisholmFINAL
Ogilvie24
Carlton12
at  CarltonFINAL
Mountain Iron-Buhl50
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
Lanesboro20
LeRoy-Ostrander24
at  LeRoyFINAL
Lyle-Pacelli8
#5 (9-Man) Grand Meadow40
at  Grand MeadowFINAL
McGregor8
#2 (9-Man) Cromwell-Wright55
at  CromwellFINAL
Floodwood52
Bigfork12
at  BigforkFINAL
Onamia14
Kelliher/Northome50
at  KelliherFINAL
Bethlehem Academy0
Kenyon-Wanamingo8
at  KenyonFINAL
#3 (A) Braham36
Rush City14
at  Rush CityFINAL
Plainview-Elgin-Millville15
#6 (AAAA) Kasson-Mantorville48
at  KassonFINAL
Bloomington Jefferson20
Waconia24
at  WaconiaFINAL
#6 (AA) Pipestone Area14
Luverne0
at  LuverneFINAL
Alden-Conger/G-E34
West Lutheran0
at  Mayer LutheranFINAL
Concordia Academy10
Brooklyn Center26
at  Brooklyn CenterFINAL
St. Francis12
Rogers15
at  RogersFINAL
Lakeville South0
#9 (AAAAAA) Lakeville North28
at  Lakeville NorthFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's42
Madelia16
at  MadeliaFINAL
#8 (AAAAAA) Roseville16
East Ridge17
at  East RidgeFINAL
Ely14
South Ridge38
at  CulverFINAL
#7 (AAA) Fairmont29
Tri-City United27
at  MontgomeryFINAL
Northeast Range14
Hill City/Northland24
at  RemerFINAL
#10 (AAAA) Mound Westonka40
Academy Force0
at  New Life AcademyFINAL
Maple Lake7
Howard Lake-Waverly-Winsted0
at  Howard LakeFINAL
#8 (AA) Paynesville Area48
Holdingford27
at  HoldingfordFINAL
#4 (AAAAA) Moorhead41
Bemidji21
at  BemidjiFINAL
Minneapolis Southwest7
St. Paul Johnson12
at  BakkenFINAL
Minneapolis Roosevelt18
Columbia Heights56
at  Columbia HeightsFINAL
Spring Lake Park20
Hopkins7
at  HopkinsFINAL
#11 (AAAAAA) Cretin-Derham Hall21
Blaine34
at  BlaineFINAL
South St. Paul26
Henry Sibley6
at  Henry SibleyFINAL
St. Louis Park28
Richfield20
at  RichfieldFINAL
St. Paul Humboldt12
St. Agnes51
at  SeaFoam StadiumFINAL
#3 (AAAAA) Robbinsdale Cooper33
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington StadiumFINAL
Saturday, September 23, 2017
Breck13
#3 (AA) Minneapolis North72
at  Minneapolis NorthFINAL
Clearbrook-Gonvick14
Win-E-Mac30
at  Win-E-MacFINAL
Minneapolis South38
St. Paul Harding16
at  BakkenFINAL
Providence Academy41
Minneapolis Henry14
at  Minneapolis HenryFINAL
#8 (9-Man) Cleveland53
Cedar Mountain/Comfrey18
at  MorganFINAL
Minneapolis Edison16
#4 (AAA) Spectrum44
at  SpectrumFINAL
Murray County Central6
New Ulm Cathedral19
at  New UlmFINAL
Farmington0
#10 (AAAAAA) Rosemount24
at  RosemountFINAL
Robbinsdale Armstrong14
Forest Lake9
at  Forest LakeFINAL
Sunday, September 24, 2017
Goodridge/Grygla24
Warren-Alvarado-Oslo0
at  WarrenFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com