PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Soccer (B) Scores for Tuesday, October 17, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Class A - Section 4 Boys Soccer
St. Paul Harding (3)3
St. Croix Prep (2)1
at  St. Croix PrepFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Albert Lea (5)0
#7 (A) Worthington (1)3
at  WorthingtonFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
Duluth Marshall (4)0
#9 (A) C-E-C (1)0
at  CloquetF/SO
Class A - Section 1 Boys Soccer
Rochester Lourdes (2)1
#4 (A) Austin (1)2
at  RCTCFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Benilde-St. Margaret's (4)1
#2 (A) Totino-Grace (1)5
at  BreckFINAL
Class A - Section 7 Boys Soccer
Duluth Denfeld (3)1
Chisago Lakes Area (2)5
at  LindstromFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Hillcrest Academy (N2)3
St. Cloud Cathedral (S1)5
at  St. Cloud CathedralFINAL
Class A - Section 8 Boys Soccer
Sartell-St. Stephen (S3)1
Bemidji (N1)3
at  BemidjiFINAL
Class A - Section 2 Boys Soccer
Mankato East (3)1
Northfield (2)0
at  NorthfieldFINAL
Class A - Section 3 Boys Soccer
Trinity School (7)0
Cristo Rey Jesuit (3)1
at  Minneapolis WashburnF/OT
Class A - Section 3 Boys Soccer
St. Paul Highland Park (5)1
#3 (A) St. Thomas Academy (1)3
at  St. Thomas AcademyFINAL
Class A - Section 4 Boys Soccer
St. Paul Como Park (4)2
#8 (A) Mahtomedi (1)1
at  MahtomediFINAL
Class A - Section 5 Boys Soccer
Breck (3)2
#1 (A) Blake (2)0
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Class A - Section 6 Boys Soccer
Mound Westonka (2)0
#6 (A) Orono (1)1
at  OronoFINAL
Class AA - Section 7 Boys Soccer
Forest Lake (7)1
#3 (AA) Duluth East (1)7
at  Duluth EastFINAL
Class AA - Section 6 Boys Soccer
St. Louis Park (3)1
#1 (AA) Wayzata (1)5
at  WayzataFINAL
Class AA - Section 5 Boys Soccer
Irondale (7)0
Mounds View (5)3
at  Mounds ViewFINAL
Class AA - Section 4 Boys Soccer
#10 (AA) Woodbury (3)0
#2 (AA) Stillwater Area (1)1
at  StillwaterFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
#9 (AA) Minnetonka (3)1
#5 (AA) Prior Lake (2)3
at  Prior LakeFINAL
Class AA - Section 2 Boys Soccer
Chanhassen (5)0
#6 (AA) Edina (1)0
at  EdinaF/SO
Class AA - Section 8 Boys Soccer
St. Cloud Tech (3)1
#7 (AA) Maple Grove (1)3
at  Maple GroveFINAL
Class AA - Section 3 Boys Soccer
Rosemount (6)0
Apple Valley (4)1
at  BurnsvilleF/OT
Class AA - Section 1 Boys Soccer
Farmington (4)0
Lakeville North (2)5
at  Lakeville NorthFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com