PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Soccer (G) Scores for Thursday, October 5, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Crookston0
Walker-Hackensack-Akeley/CL-B2
at  WalkerFINAL
TCAC Tournament - Group B
Chesterton Academy (B4)4
Brooklyn Center (B2)3
at  BlaineFINAL
TCAC Tournament - Group C
Hmong Academy (C4)2
Hope Academy (C3)1
at  BlaineFINAL
Spectrum2
PACT Charter0
at  PACT CharterFINAL
Legacy Christian1
St. Croix Prep4
at  St. Croix PrepFINAL
Lake City3
Cannon Falls3
at  Cannon FallsF/OT
St. Croix Lutheran0
#8 (A) Visitation3
at  VisitationFINAL
Proctor1
Duluth Marshall5
at  Duluth MarshallFINAL
Mesabi East Area0
Hibbing/Chisholm12
at  HibbingFINAL
Trinity School0
Maranatha Christian0
at  Noble Sports ParkF/OT
Chanhassen8
Richfield0
at  RichfieldFINAL
St. Louis Park2
#7 (A) Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
#5 (AA) Andover2
#3 (AA) Maple Grove1
at  Maple GroveFINAL
Anoka3
Osseo0
at  OsseoFINAL
Totino-Grace6
Park Center0
at  Brooklyn ParkFINAL
#10 (AA) Blaine0
#9 (AA) Centennial1
at  CentennialFINAL
Robbinsdale Armstrong1
Irondale0
at  IrondaleFINAL
Bloomington Jefferson1
Bloomington Kennedy1
at  Bloomington KennedyF/OT
Elk River0
Champlin Park5
at  Champlin ParkFINAL
Woodbury6
Forest Lake1
at  Forest LakeFINAL
#10 (A) Northfield4
Red Wing0
at  Red WingFINAL
St. Michael-Albertville5
Big Lake3
at  Big LakeFINAL
Roseville0
East Ridge2
at  East RidgeFINAL
Coon Rapids1
Spring Lake Park2
at  Spring Lake ParkFINAL
Eden Prairie1
#4 (AA) Edina2
at  Edina Braemar ParkFINAL
La Crescent2
Winona Cotter2
at  Winona CotterF/OT
Concordia Academy1
Fridley5
at  FridleyFINAL
#4 (A) Blake1
#1 (A) Orono1
at  OronoF/OT
Melrose0
Little Falls3
at  Little FallsFINAL
Zimmerman0
St. John's Prep0
at  St. John's UniversityF/OT
TCAC Tournament - Group B
North Lakes Academy (B3)1
Schaeffer Academy (B1)7
at  BlaineFINAL
TCAC Tournament - Group C
Prairie Seeds Academy (C2)3
Hiawatha Collegiate (C1)6
at  BlaineFINAL
Waseca2
St. Peter1
at  St. PeterFINAL
Mankato Loyola/LCWM/St. Clair2
New Ulm1
at  Martin Luther CollegeF/OT
Sauk Rapids-Rice4
St. Cloud Apollo1
at  St. Cloud ApolloFINAL
Fergus Falls1
Brainerd9
at  BrainerdFINAL
Rocori0
Sartell-St. Stephen7
at  SartellFINAL
#8 (AA) Eagan6
Farmington0
at  FarmingtonFINAL
#2 (A) Hill-Murray7
Simley0
at  SimleyFINAL
North Branch2
Chisago Lakes Area1
at  LindstromFINAL
Lakeville South1
Shakopee0
at  ShakopeeFINAL
Princeton3
Monticello2
at  MonticelloFINAL
Rochester Mayo2
Winona1
at  WinonaFINAL
Rochester John Marshall1
Rochester Century0
at  Rochester CenturyFINAL
Mankato East0
Owatonna7
at  OwatonnaFINAL
#5 (A) Mahtomedi11
Hastings0
at  HastingsFINAL
Tartan4
North St. Paul3
at  North St. PaulF/OT
Park of Cottage Grove0
#6 (AA) White Bear Lake3
at  White Bear LakeFINAL
Mounds View1
Cretin-Derham Hall0
at  Cretin-Derham HallFINAL
South St. Paul7
St. Paul Highland Park1
at  Highland ParkFINAL
Waconia2
Chaska0
at  ChaskaFINAL
Rosemount5
Burnsville5
at  BurnsvilleF/OT
Rogers2
Cambridge-Isanti0
at  CambridgeFINAL
St. Francis3
Buffalo4
at  BuffaloFINAL
Willmar1
St. Cloud Tech2
at  St. Cloud StateFINAL
#7 (AA) Stillwater Area0
Lakeville North0
at  Lakeville NorthFINAL
#6 (A) Mankato West6
Faribault1
at  FaribaultFINAL
Worthington0
Glencoe-Silver Lake1
at  GlencoeFINAL
Jordan0
Fairmont Area4
at  FairmontFINAL
Caledonia0
Dover-Eyota2
at  EyotaFINAL
Byron4
Stewartville0
at  StewartvilleFINAL
Minneapolis Southwest0
#2 (AA) Minneapolis Washburn3
at  Minneapolis WashburnFINAL
Hopkins1
Minnetonka0
at  MinnetonkaFINAL
St. Charles/L-A0
Plainview-Elgin-Millville2
at  PlainviewFINAL
Pine Island/Zumbrota-Mazeppa0
Rochester Lourdes6
at  Rochester LourdesFINAL
Breck1
Holy Family Catholic2
at  VictoriaFINAL
Hutchinson0
Providence Academy4
at  Providence AcademyFINAL
Minnehaha Academy2
St. Agnes0
at  St. PaulFINAL
Becker1
St. Cloud Cathedral0
at  St. Cloud-WhitneyFINAL
Esko0
#9 (A) Cloquet/Carlton6
at  CloquetFINAL
Duluth Denfeld1
Grand Rapids0
at  Grand RapidsFINAL
Detroit Lakes1
Bemidji2
at  BemidjiFINAL
Apple Valley0
Prior Lake4
at  Prior LakeFINAL
Heritage Christian2
New Life Academy0
at  BielenbergFINAL
Albert Lea0
Austin0
at  Austin7:00 PM
  > Report Score

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com