PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Softball Scores for Tuesday, May 8, 2018
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Michael-Albertville3
Buffalo10
at FINAL
Sauk Rapids-Rice5
St. Cloud Tech8
at FINAL
Willmar4
Brainerd11
at FINAL
St. Cloud Apollo10
Fergus Falls7
at -1F/8
Barnesville9
Frazee7
at FINAL
Pequot Lakes5
Crosby-Ironton15
at F/6
Aitkin0
Detroit Lakes15
at F/3
Ottertail Central1
Pillager6
at FINAL
New York Mills4
Wadena-Deer Creek1
at FINAL
Zimmerman11
Milaca1
at FINAL
Moose Lake-Willow River9
Mora7
at FINAL
Pierz1
Paynesville Area2
at FINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa12
Hancock2
at  HancockFINAL
Marshall0
Pipestone Area11
at FINAL
St. Croix Prep2
West Lutheran9
at FINAL
Rush City13
East Central1
at FINAL
Ogilvie5
Isle12
at FINAL
Rockford0
Annandale3
at FINAL
Delano11
Holy Family Catholic1
at FINAL
Waconia11
Orono4
at FINAL
New London-Spicer8
Dassel-Cokato12
at FINAL
Montevideo4
Benson6
at -1FINAL
BOLD6
Atwater-Cosmos-Grove City7
at FINAL
Melrose3
Sauk Centre2
at FINAL
Houston8
Glenville-Emmons/Alden-Conger3
at  GlenvilleF/5
Mabel-Canton3
Randolph8
at F/5
Browerville/Eagle Valley4
Osakis3
at FINAL
St. Paul Humboldt2
Mounds Park Academy12
at FINAL
Bemidji13
Moorhead15
at FINAL
Charter Stars6
Christian Life Academy2
at -1FINAL
Minneapolis South14
St. Paul Central4
at F/5
South St. Paul0
Hastings5
at FINAL
Heritage Christian3
Southwest Christian13
at FINAL
Legacy Christian/PACT Charter1
Spectrum8
at  SpectrumFINAL
Upsala7
Swanville0
at -1FINAL
Thief River Falls3
Dilworth-Glyndon-Felton0
at FINAL
Rochester Mayo2
Rochester John Marshall12
at  Rochester John MarshallFINAL
Minnetonka3
Maple Grove9
at FINAL
Andover0
Centennial11
at FINAL
Anoka8
Coon Rapids4
at FINAL
Champlin Park12
Irondale0
at FINAL
Park Center7
Spring Lake Park12
at FINAL
Totino-Grace4
Elk River10
at FINAL
Kimball Area11
Eden Valley-Watkins0
at F/5
Redwood Valley4
Sleepy Eye5
at F/8
Warroad6
Badger/Greenbush-Middle River13
at FINAL
East Grand Forks9
Roseau14
at FINAL
St. Agnes10
DeLaSalle5
at FINAL
Goodhue3
Red Wing7
at FINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg10
Yellow Medicine East0
at FINAL
Pine City7
Braham14
at FINAL
Eastview11
Apple Valley1
at FINAL
Farmington8
Eagan6
at FINAL
Lakeville North2
Prior Lake12
at FINAL
Burnsville5
Rosemount6
at FINAL
International Falls4
Eveleth-Gilbert5
at FINAL
Littlefork-Big Falls10
Mesabi East5
at FINAL
Deer River16
North Woods0
at F/4
Belle Plaine5
Tri-City United4
at FINAL
Jordan5
Norwood-Young America6
at FINAL
Jordan1
Norwood-Young America11
at F/5
New Prague16
Hutchinson0
at FINAL
Cambridge-Isanti0
North Branch10
at FINAL
St. Michael-Albertville8
Buffalo7
at FINAL
St. Francis1
Princeton2
at FINAL
Caledonia/Spring Grove10
Rushford-Peterson0
at FINAL
Chatfield9
Wabasha-Kellogg0
at F/5
GMLOK3
Dover-Eyota18
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville4
St. Charles5
at FINAL
Lewiston-Altura0
Winona Cotter1
at FINAL
La Crescent10
Fillmore Central/Lanesboro2
at FINAL
Triton18
Lake City19
at F/8
Roseville0
Forest Lake10
at FINAL
Cretin-Derham Hall3
Stillwater Area8
at FINAL
Superior (WI)12
Cloquet1
at FINAL
Hermantown11
Proctor3
at FINAL
Duluth Marshall2
Duluth Denfeld11
at FINAL
Barnum3
Silver Bay14
at FINAL
Carlton2
Esko12
at FINAL
Hill City8
Northland18
at F/5
Sartell-St. Stephen11
Alexandria6
at FINAL
Hillcrest Lutheran Academy2
Pelican Rapids5
at -1FINAL
New York Mills11
Wadena-Deer Creek1
at F/6
Austin2
Winona6
at  WinonaFINAL
Royalton0
Little Falls4
at FINAL
West Marshall1
Grafton (ND)11
at  GraftonFINAL
Glencoe-Silver Lake1
Watertown-Mayer11
at FINAL
Renville County West0
Springfield10
at F/5
Sibley East10
Gibbon-Fairfax-Winthrop0
at FINAL
Byron11
Stewartville1
at  StewartvilleF/5
Minnewaska Area0
Morris Area/Chokio Alberta10
at F/5
Sauk Rapids-Rice13
St. Cloud Tech0
at F
Willmar9
Brainerd8
at FINAL
Barnesville4
Frazee7
at FINAL
Pequot Lakes11
Crosby-Ironton4
at F/5
Aitkin3
Detroit Lakes12
at FINAL
Ottertail Central3
Pillager18
at F/4
Marshall1
Pipestone Area13
at FINAL
South St. Paul0
Hastings16
at FINAL
Rush City20
East Central2
at F/4
Ogilvie0
Isle21
at F/4
Hinckley-Finlayson9
Mora7
at FINAL
Lakeville North13
Lakeville South1
at FINAL
Rockford3
Annandale5
at FINAL
Delano21
Holy Family Catholic0
at FINAL
Waconia8
Orono4
at FINAL
New London-Spicer9
Dassel-Cokato9
at FINAL
Montevideo5
Benson13
at -1FINAL
BOLD10
Atwater-Cosmos-Grove City6
at FINAL
Long Prairie-Grey Eagle6
Sauk Centre9
at FINAL
Houston3
Glenville-Emmons/Alden-Conger2
at  GlenvilleF/5
Browerville/Eagle Valley3
Osakis0
at FINAL
Charter Stars9
Christian Life Academy8
at -1FINAL
Pierz9
Paynesville Area0
at FINAL
Legacy Christian/PACT Charter4
Spectrum9
at  SpectrumFINAL
Upsala6
Swanville5
at -1FINAL
Warroad2
Badger/Greenbush-Middle River12
at FINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg17
Yellow Medicine East0
at FINAL
New Prague10
Hutchinson4
at FINAL
St. Francis5
Princeton0
at FINAL
Big Lake6
Chisago Lakes Area9
at FINAL
Chatfield6
Wabasha-Kellogg2
at FINAL
GMLOK3
Dover-Eyota11
at FINAL
Plainview-Elgin-Millville13
St. Charles3
at F/5
Lewiston-Altura2
Winona Cotter13
at FINAL
La Crescent2
Fillmore Central/Lanesboro5
at FINAL
East Grand Forks5
Roseau7
at FINAL
Bemidji20
Moorhead3
at F/4
Kimball Area4
Eden Valley-Watkins3
at FINAL
Belle Plaine3
Tri-City United6
at FINAL
Glencoe-Silver Lake11
Watertown-Mayer8
at FINAL
Holy Angels4
St. Anthony Village1
at FINAL
Visitation3
Hopkins6
at FINAL
Lyle/Austin Pacelli0
Bethlehem Academy0
at -1Susp/2
  > Report Score
Nashwauk-Keewatin0
Hibbing0
at 4:30 PM
  > Report Score
Mabel-Canton0
Randolph2
at Susp/1
  > Report Score

NHTSA
1998-2018 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com