PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, September 7, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Holy Angels3
Brooklyn Center0
at  Brooklyn CenterFINAL
#7 (AA) Concordia Academy3
Fridley0
at  FridleyFINAL
Mounds Park Academy3
St. Paul Academy1
at  St. Paul AcademyFINAL
St. Croix Lutheran3
St. Agnes0
at  St. AgnesFINAL
McGregor1
Silver Bay3
at  Silver BayFINAL
Cook County3
Esko2
at  EskoFINAL
Breck3
Blake2
at  BlakeFINAL
Brainerd2
Fergus Falls3
at  Fergus FallsFINAL
St. Cloud Tech0
Willmar3
at  WillmarFINAL
St. Cloud Apollo0
Sauk Rapids-Rice3
at  Sauk RapidsFINAL
Sartell-St. Stephen2
Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Simley3
Hastings0
at  HastingsFINAL
Tartan1
Henry Sibley3
at  Henry SibleyFINAL
North St. Paul3
South St. Paul0
at  South St. PaulFINAL
#5 (AAA) Hopkins3
Roseville0
at  RosevilleFINAL
Edina2
Cretin-Derham Hall3
at  Cretin-Derham HallFINAL
Forest Lake3
Anoka1
at  AnokaFINAL
Hill-Murray3
Mahtomedi0
at  MahtomediFINAL
Woodbury1
Irondale3
at  IrondaleFINAL
Andover3
Centennial1
at  CentennialFINAL
Robbinsdale Armstrong3
#10 (AA) Totino-Grace2
at  Totino-GraceFINAL
Maple Grove3
Spring Lake Park2
at  Spring Lake ParkFINAL
Blaine0
Elk River3
at  Elk RiverFINAL
Coon Rapids0
#3 (AAA) Champlin Park3
at  Champlin ParkFINAL
Benilde-St. Margaret's3
Richfield0
at  RichfieldFINAL
Robbinsdale Cooper2
Bloomington Jefferson3
at  Bloomington JeffersonFINAL
#9 (AAA) Minnetonka2
#8 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
Chaska3
St. Louis Park2
at  St. Louis ParkFINAL
Park Center1
Osseo3
at  OsseoFINAL
St. Anthony Village3
DeLaSalle2
at  DeLaSalleFINAL
Bloomington Kennedy1
Chanhassen3
at  ChanhassenFINAL
#1 (AAA) Eagan3
#6 (AAA) East Ridge2
at  East RidgeFINAL
Chisago Lakes Area2
Cambridge-Isanti3
at  CambridgeFINAL
Princeton0
St. Francis3
at  St. FrancisFINAL
Buffalo0
#6 (AA) North Branch3
at  North BranchFINAL
Big Lake2
Monticello3
at  MonticelloFINAL
Rogers1
St. Michael-Albertville3
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Austin1
Winona3
at  WinonaFINAL
Rochester John Marshall3
Rochester Mayo1
at  Rochester MayoFINAL
Rochester Century3
Red Wing0
at  Red WingFINAL
Owatonna3
Albert Lea0
at  Albert LeaFINAL
Mankato East2
Mankato West3
at  Mankato WestFINAL
#1 (A) Mayer Lutheran3
Hutchinson0
at  HutchinsonFINAL
Delano3
Dassel-Cokato1
at  CokatoFINAL
Holy Family Catholic1
Orono3
at  OronoFINAL
Cedar Mountain/Comfrey1
Wabasso3
at  WabassoFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Sleepy Eye Saint Mary's3
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Springfield0
Sleepy Eye3
at  Sleepy EyeFINAL
New Ulm Cathedral3
Buffalo Lake-Hector-Stewart1
at  HectorFINAL
Nashwauk-Keewatin0
Deer River3
at  Deer RiverFINAL
Cloquet3
Eveleth-Gilbert0
at  EvelethFINAL
Virginia3
Chisholm0
at  ChisholmFINAL
Hermantown0
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
Greenway3
Hibbing0
at  HibbingF
Mesabi East1
North Woods3
at  CookFINAL
Sibley East1
Jordan3
at  JordanFINAL
LeSueur-Henderson0
Norwood-Young America3
at  NorwoodFINAL
Tri-City United0
Belle Plaine3
at  Belle PlaineFINAL
South Ridge3
Two Harbors0
at  Two HarborsFINAL
Providence Academy3
Minnehaha Academy2
at  Minnehaha AcademyFINAL
Cromwell-Wright0
Carlton3
at  CarltonFINAL
Floodwood0
Wrenshall3
at  WrenshallFINAL
Barnum1
Moose Lake-Willow River3
at  Moose LakeFINAL
Maranatha Christian3
Legacy Christian0
at  Legacy ChristianFINAL
St. Croix Prep2
New Life Academy3
at  New Life AcademyFINAL
Christian Life Academy0
West Lutheran3
at  West LutheranFINAL
#4 (AA) Southwest Christian3
PACT Charter0
at  PACT CharterFINAL
Bethany Academy0
Lester Prairie/Holy Trinity3
at  Lester PrairieFINAL
Heritage Christian2
Spectrum3
at  SpectrumFINAL
Superior (WI)1
Duluth Marshall3
at  Duluth MarshallFINAL
Minneapolis Roosevelt3
Minneapolis Henry1
at  Minneapolis HenryFINAL
Minneapolis North0
Minneapolis Southwest3
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Minneapolis South1
Minneapolis Washburn3
at  Minneapolis WashburnFINAL
St. Paul Washington0
St. Paul Central3
at  CentralFINAL
St. Paul Como Park3
St. Paul Johnson2
at  JohnsonFINAL
St. Paul Harding1
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
Calvin Christian3
St. Paul Humboldt0
at  HumboldtFINAL
Ely3
Cherry0
at  CherryFINAL
Littlefork-Big Falls1
Bigfork3
at  BigforkFINAL
Mountain Iron-Buhl3
Northeast Range0
at  BabbittFINAL
Hmong Academy0
Nova Classical Academy3
at  Nova ClassicalFINAL
Hendricks3
at  HendricksFINAL
Murray County Central0
Pipestone Area3
at  PipestoneFINAL
Redwood Valley2
Luverne3
at  LuverneFINAL
Blue Earth Area1
Fairmont3
at  FairmontFINAL
St. James Area0
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
Glenville-Emmons1
LeRoy-Ostrander3
at  LeRoyFINAL
#6 (A) Mabel-Canton3
Spring Grove0
at  Spring GroveFINAL
Houston0
Grand Meadow3
at  Grand MeadowFINAL
Lyle/Austin Pacelli2
Randolph3
at  RandolphFINAL
Holdingford3
Pierz2
at  PierzFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted2
Belgrade-Brooten-Elrosa3
at  BrootenFINAL
Kimball Area1
Paynesville Area3
at  PaynesvilleFINAL
Eden Valley-Watkins0
#1 (AA) Maple Lake3
at  Maple LakeFINAL
Foley0
Albany3
at  AlbanyFINAL
St. Cloud Cathedral3
Little Falls0
at  Little FallsFINAL
Mora3
Becker2
at  BeckerFINAL
#9 (A) Waterville-Elysian-Morristown1
#4 (A) Bethlehem Academy3
at  Bethlehem AcademyFINAL
Blooming Prairie3
United South Central1
at  WellsFINAL
Medford3
New Richland-H-E-G0
at  New RichlandFINAL
Pine Island3
Goodhue2
at  GoodhueFINAL
Winona Cotter1
Wabasha-Kellogg3
at  WabashaFINAL
Rushford-Peterson0
Plainview-Elgin-Millville3
at  PlainviewFINAL
Dover-Eyota0
Chatfield3
at  ChatfieldFINAL
#3 (A) Caledonia3
Lewiston-Altura1
at  LewistonFINAL
Kenyon-Wanamingo3
Cannon Falls0
at  Cannon FallsFINAL
Zumbrota-Mazeppa3
Rochester Lourdes0
at  Rochester LourdesFINAL
#2 (AA) Stewartville3
Lake City0
at  Lake CityFINAL
Byron3
Triton0
at  Dodge CenterFINAL
St. Charles3
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
Fillmore Central3
Southland0
at  SouthlandFINAL
Parkers Prairie3
Ashby0
at  AshbyFINAL
Hillcrest Lutheran Academy0
#10 (A) Underwood3
at  UnderwoodFINAL
Win-E-Mac0
Ada-Borup/Norman County West3
at  AdaFINAL
Warroad0
#8 (AA) Roseau3
at  RoseauFINAL
Stephen-Argyle3
Red Lake County Central0
at  OkleeFINAL
Pine River-Backus2
Pequot Lakes3
at  Pequot LakesFINAL
Park Rapids Area3
Crosby-Ironton1
at  CrosbyFINAL
Detroit Lakes0
#10 (AAA) Moorhead3
at  MoorheadFINAL
Windom Area3
Worthington0
at  WorthingtonFINAL
Jackson County Central3
New Ulm0
at  New UlmFINAL
Pelican Rapids3
Frazee0
at  FrazeeFINAL
Perham2
Dilworth-Glyndon-Felton3
at  GlyndonFINAL
Rothsay0
Barnesville3
at  BarnesvilleFINAL
Breckenridge1
Hawley3
at  HawleyFINAL
Browerville/Eagle Valley0
Long Prairie-Grey Eagle3
at  Long PrairieFINAL
Osakis0
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
Swanville1
Upsala3
at  UpsalaFINAL
Martin County West3
Nicollet2
at  NicolletFINAL
Cleveland3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
at  NorthropFINAL
Madelia3
Janesville-Waldorf-Pemberton0
at  JanesvilleFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta3
BOLD1
at  OliviaFINAL
Minnewaska Area2
Atwater-Cosmos-Grove City3
at  Grove CityFINAL
Melrose3
Benson0
at  BensonFINAL
#9 (AA) Sauk Centre3
Montevideo1
at  MontevideoFINAL
#7 (A) Wadena-Deer Creek3
Bertha-Hewitt0
at  BerthaFINAL
Menahga0
Henning3
at  HenningFINAL
New York Mills3
Sebeka1
at  SebekaFINAL
Verndale3
Pillager1
at  PillagerFINAL
Lakeview3
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0
at  KerkhovenFINAL
Canby3
Lac qui Parle Valley0
at  MadisonFINAL
MACCRAY3
Russell-Tyler-Ruthton1
at  TylerFINAL
Renville County West0
Dawson-Boyd3
at  DawsonFINAL
Central MN Christian0
#5 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Westbrook-Walnut Grove3
Fulda2
at  FuldaFINAL
Hills-Beaver Creek3
Adrian0
at  AdrianFINAL
Red Rock Central0
Southwest MN Christian3
at  Southwest MN ChristianFINAL
Mountain Lake Area3
Ellsworth0
at  EllsworthFINAL
Heron Lake-Okabena3
Edgerton2
at  EdgertonFINAL
Isle1
Pine City3
at  Pine CityFINAL
East Central0
#8 (A) Rush City3
at  Rush CityFINAL
Onamia3
Braham2
at  BrahamFINAL
Aitkin3
Ogilvie0
at  OgilvieFINAL
Park Christian2
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
Ortonville0
Wheaton/Herman-Norcross3
at  WheatonFINAL
West Central Area3
Hancock0
at  HancockFINAL
Kittson County Central3
East Grand Forks0
at  East Grand ForksFINAL
Laporte3
Blackduck0
at  BlackduckFINAL
Clearbrook-Gonvick3
Northome/Kelliher1
at  NorthomeFINAL
Crookston0
Sacred Heart3
at  Sacred HeartFINAL
Warren-Alvarado-Oslo2
Red Lake Falls3
at  Red Lake FallsFINAL
Badger/Greenbush-Middle River3
Northern Freeze0
at  NewfoldenFINAL
Hill City0
Walker-Hackensack-Akeley3
at  WalkerFINAL
Math and Science Academy3
Cristo Rey Jesuit0
at FINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com