PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Tuesday, September 12, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Columbia Heights0
St. Anthony Village3
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Agnes3
Fridley0
at  FridleyFINAL
Hmong Academy0
Minneapolis Edison3
at  Minneapolis EdisonFINAL
MN Academy for the Deaf1
Liberty Classical Academy3
at  Edgerton GymFINAL
Brooklyn Center0
#7 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
Esko3
Silver Bay0
at  Silver BayFINAL
Mountain Iron-Buhl0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
St. Paul Academy3
Blake0
at  BlakeFINAL
Shattuck-St. Mary's0
Christian Life Academy3
at  Christian LifeFINAL
Prairie Seeds Academy3
St. Paul Prep0
at -1FINAL
Mahtomedi0
Forest Lake3
at  Forest LakeFINAL
Brainerd1
Alexandria3
at  AlexandriaFINAL
#1 (AA) Maple Lake3
Sauk Rapids-Rice0
at  Sauk RapidsFINAL
St. Cloud Apollo0
Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Sartell-St. Stephen3
St. Cloud Tech0
at  St. Cloud TechFINAL
Visitation0
St. Croix Lutheran3
at  St. Croix LutheranFINAL
Apple Valley0
Farmington3
at  FarmingtonFINAL
Maple Grove3
Waconia0
at  WaconiaFINAL
Woodbury1
Henry Sibley3
at  Henry SibleyFINAL
Mounds View3
Tartan1
at  TartanFINAL
Hastings1
Park of Cottage Grove3
at  Cottage GroveFINAL
Chanhassen1
Cretin-Derham Hall3
at  Cretin-Derham HallFINAL
Centennial2
Anoka3
at  AnokaFINAL
Park Center2
Irondale3
at  IrondaleFINAL
Elk River3
Coon Rapids0
at  Coon RapidsFINAL
Spring Lake Park3
#10 (AA) Totino-Grace1
at  Totino-GraceFINAL
Minneapolis South0
White Bear Lake3
at  White Bear LakeFINAL
North St. Paul3
Blaine0
at  BlaineFINAL
Eastview1
#8 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
Rosemount2
#4 (AAA) Prior Lake3
at  Prior LakeFINAL
DeLaSalle0
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
Hill-Murray3
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington KennedyFINAL
Osseo1
Robbinsdale Armstrong3
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Minneapolis Southwest0
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
#3 (AAA) Champlin Park3
Andover0
at  AndoverFINAL
#1 (AAA) Eagan2
Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Burnsville0
#2 (AAA) Lakeville North3
at  Lakeville NorthFINAL
Park Rapids Area3
Pine River-Backus0
at  Pine RiverFINAL
Cambridge-Isanti0
#6 (AA) North Branch3
at  North BranchFINAL
St. Michael-Albertville3
Princeton0
at  PrincetonFINAL
St. Francis1
Buffalo3
at  BuffaloFINAL
Chisago Lakes Area0
Big Lake3
at  Big LakeFINAL
Monticello2
Rogers3
at  RogersFINAL
Litchfield0
Kimball Area3
at  KimballFINAL
Mound Westonka0
Howard Lake-Waverly-Winsted3
at  Howard LakeFINAL
Red Wing0
Rochester John Marshall3
at  Rochester John MarshallFINAL
Winona0
Faribault3
at  FaribaultFINAL
Albert Lea0
Rochester Century3
at  Rochester CenturyFINAL
Mankato West3
Austin0
at  AustinFINAL
Northfield3
Owatonna0
at  OwatonnaFINAL
Paynesville Area0
Dassel-Cokato3
at  CokatoFINAL
Rochester Mayo3
Mankato East1
at  Mankato EastFINAL
Glencoe-Silver Lake0
#1 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
#9 (AAA) Minnetonka3
Orono0
at  OronoFINAL
Cedar Mountain/Comfrey3
Red Rock Central0
at  LambertonFINAL
Springfield0
Fulda3
at  FuldaFINAL
New Ulm Cathedral3
Sleepy Eye0
at  Sleepy EyeFINAL
Wabasso3
Buffalo Lake-Hector-Stewart0
at  HectorFINAL
Virginia3
Proctor1
at  ProctorFINAL
Hibbing0
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
Greenway3
Hermantown2
at  HermantownFINAL
North Woods3
Eveleth-Gilbert0
at  EvelethFINAL
Sibley East2
Norwood-Young America3
at  NorwoodFINAL
#5 (AAA) Hopkins3
Edina0
at  EdinaFINAL
Eden Prairie3
Wayzata0
at  WayzataFINAL
LeSueur-Henderson1
Belle Plaine3
at  Belle PlaineFINAL
Barnum3
Lakeview Christian0
at  Lakeview ChristianFINAL
Mounds Park Academy3
Minnehaha Academy1
at  Minnehaha AcademyFINAL
South Ridge3
Cromwell-Wright0
at  CromwellFINAL
Breck1
Providence Academy3
at  Providence AcademyFINAL
Cloquet2
Moose Lake-Willow River3
at  Moose LakeFINAL
Trinity School0
Legacy Christian3
at  Legacy ChristianFINAL
Bethany Academy0
Heritage Christian3
at  Heritage ChristianFINAL
PACT Charter0
New Life Academy3
at  New Life AcademyFINAL
#4 (AA) Southwest Christian3
Maranatha Christian0
at  Maranatha ChristianFINAL
Spectrum1
West Lutheran3
at  West LutheranFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity0
St. Croix Prep3
at  St. Croix PrepFINAL
Minneapolis Henry0
St. Paul Harding3
at  HardingFINAL
Minnesota Transitions Charter1
Minneapolis North3
at  Minneapolis NorthFINAL
#10 (AAA) Moorhead0
Fargo Shanley (ND)3
at  Fargo ShanleyFINAL
Cass Lake-Bena0
Bigfork3
at  BigforkFINAL
St. Paul Central3
St. Paul Humboldt0
at  HumboldtFINAL
St. Paul Highland Park3
St. Paul Como Park0
at  Como ParkFINAL
St. Paul Johnson3
St. Paul Washington1
at  WashingtonFINAL
Cherry3
Floodwood2
at  FloodwoodFINAL
Northland0
Nashwauk-Keewatin3
at  NashwaukFINAL
Littlefork-Big Falls1
Northeast Range3
at  BabbittFINAL
Fond du Lac Ojibwe3
Lac Courte Oreilles0
at TBAFINAL
Waseca3
St. James Area1
at  St. JamesFINAL
Westbrook-Walnut Grove0
Windom Area3
at  WindomFINAL
Schaeffer Academy3
Lanesboro0
at  LanesboroFINAL
Houston0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
Blooming Prairie3
Lyle/Austin Pacelli1
at  LyleFINAL
Grand Meadow3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
Verndale0
Belgrade-Brooten-Elrosa3
at  BrootenFINAL
Watertown-Mayer3
Eden Valley-Watkins0
at  Eden ValleyFINAL
Foley2
Little Falls3
at  Little FallsFINAL
Becker3
Milaca1
at  MilacaFINAL
Albany1
St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Mora1
Zimmerman3
at  ZimmermanFINAL
Minnesota Valley Lutheran0
Maple River3
at  MapletonFINAL
Kenyon-Wanamingo0
#4 (A) Bethlehem Academy3
at  Bethlehem AcademyFINAL
Southland0
Rushford-Peterson3
at  RushfordFINAL
#2 (AA) Stewartville3
Goodhue0
at  GoodhueFINAL
Wabasha-Kellogg3
Dover-Eyota0
at  EyotaFINAL
Chatfield0
#3 (A) Caledonia3
at  CaledoniaFINAL
Lewiston-Altura2
Fillmore Central3
at  Fillmore CentralFINAL
Kingsland2
St. Charles3
at  St. CharlesFINAL
Rochester Lourdes3
Pine Island1
at  Pine IslandFINAL
Cannon Falls3
Zumbrota-Mazeppa1
at  ZumbrotaFINAL
Plainview-Elgin-Millville3
Lake City0
at  Lake CityFINAL
Triton0
#2 (A) Hayfield3
at  HayfieldFINAL
La Crescent1
Winona Cotter3
at  WinonaFINAL
#10 (A) Underwood3
Parkers Prairie0
at  Parkers PrairieFINAL
Rothsay2
Brandon/Evansville3
at  EvansvilleFINAL
Mahnomen2
Lake Park-Audubon3
at  Lake ParkFINAL
Fosston3
Park Christian1
at  MoorheadFINAL
East Grand Forks0
#8 (AA) Roseau3
at  RoseauFINAL
Northome/Kelliher0
Red Lake County Central3
at  OkleeFINAL
Staples-Motley0
Sebeka3
at  SebekaFINAL
Isle0
Crosby-Ironton3
at  CrosbyFINAL
Pelican Rapids3
Detroit Lakes2
at  Detroit LakesFINAL
Pequot Lakes3
Pierz1
at  PierzFINAL
Hutchinson3
Redwood Valley0
at  Redwood FallsFINAL
Hills-Beaver Creek1
Luverne3
at  LuverneFINAL
New Ulm0
Blue Earth Area3
at  Blue EarthFINAL
Bemidji2
Dilworth-Glyndon-Felton3
at  GlyndonFINAL
Ada-Borup/Norman County West3
Frazee1
at  FrazeeFINAL
Royalton3
Upsala0
at  UpsalaFINAL
Browerville/Eagle Valley1
Osakis3
at  OsakisFINAL
Long Prairie-Grey Eagle2
Swanville3
at  SwanvilleFINAL
Alden-Conger3
New Richland-H-E-G0
at  New RichlandFINAL
St. Clair3
Martin County West1
at  TrimontFINAL
Nicollet3
Madelia1
at  MadeliaFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton3
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
at  Lake CrystalFINAL
United South Central0
Mountain Lake Area3
at  Mountain LakeFINAL
#9 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
Tri-City United1
at  MontgomeryFINAL
Benson0
#9 (AA) Sauk Centre3
at  Sauk CentreFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City0
Morris Area/Chokio-Alberta3
at  MorrisFINAL
BOLD0
Melrose3
at  MelroseFINAL
Montevideo3
Minnewaska Area0
at  GlenwoodFINAL
Laporte1
Menahga3
at  MenahgaFINAL
Henning3
Battle Lake1
at  Battle LakeFINAL
#7 (A) Wadena-Deer Creek3
Nevis0
at  NevisFINAL
Minneota3
MACCRAY2
at  Clara CityFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg3
Renville County West0
at  RenvilleFINAL
Central MN Christian1
Lac qui Parle Valley3
at  MadisonFINAL
Canby3
Lakeview0
at  CottonwoodFINAL
Dawson-Boyd0
Yellow Medicine East3
at  Granite FallsFINAL
Russell-Tyler-Ruthton0
#5 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Onamia3
Aitkin0
at  AitkinFINAL
#8 (A) Rush City3
Hinckley-Finlayson0
at  HinckleyFINAL
Pine City0
Braham3
at  BrahamFINAL
East Central3
Ogilvie0
at  OgilvieFINAL
Waubun0
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
Bagley2
Climax/Fisher3
at  ClimaxFINAL
Wheaton/Herman-Norcross3
Sisseton (SD)1
at  SissetonFINAL
Hancock0
Clinton-Graceville-Beardsley3
at  GracevilleFINAL
West Central Area1
Ortonville3
at  OrtonvilleFINAL
Crookston0
Thief River Falls3
at  Thief River FallsFINAL
Kittson County Central3
Warren-Alvarado-Oslo2
at  WarrenFINAL
Warroad1
Lake of the Woods3
at  BaudetteFINAL
Northern Freeze2
Red Lake Falls3
at  Red Lake FallsFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Goodridge/Grygla3
at  GryglaFINAL
FAIR School1
Minneapolis Roosevelt3
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Cristo Rey Jesuit3
Academy for Sciences & Agriculture1
at  Vadnais HeightsFINAL
Hendricks3
Colman-Egan0
at TBAFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com