PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, September 14, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Agnes3
Brooklyn Center0
at  Brooklyn CenterFINAL
St. Anthony Village2
Visitation3
at  VisitationFINAL
St. Croix Lutheran3
Fridley0
at  FridleyFINAL
Holy Angels3
Columbia Heights0
at  Columbia HeightsFINAL
Breck0
Mounds Park Academy3
at  Mounds Park AcademyFINAL
Moose Lake-Willow River0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Providence Academy3
Blake0
at  BlakeFINAL
Silver Bay0
Carlton3
at  CarltonFINAL
Prairie Seeds Academy3
Chesterton Academy2
at -1FINAL
Fergus Falls0
Alexandria3
at  AlexandriaFINAL
Sauk Rapids-Rice3
Sartell-St. Stephen0
at  SartellFINAL
#10 (AA) Rocori3
Brainerd1
at  BrainerdFINAL
Willmar3
St. Cloud Apollo0
at  St. Cloud ApolloFINAL
Rosemount2
#1 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
Hastings1
Tartan3
at  TartanFINAL
#9 (AAA) East Ridge3
Roseville0
at  RosevilleFINAL
#8 (AA) Hill-Murray3
Simley0
at  SimleyFINAL
Irondale3
Anoka1
at  AnokaFINAL
South St. Paul1
Mahtomedi3
at  MahtomediFINAL
Totino-Grace3
Coon Rapids0
at  Coon RapidsFINAL
Park Center1
Centennial3
at  CentennialFINAL
Henry Sibley0
North St. Paul3
at  North St. PaulFINAL
Maple Grove3
Blaine0
at  BlaineFINAL
Spring Lake Park2
Elk River3
at  Elk RiverFINAL
Robbinsdale Armstrong1
#3 (AAA) Champlin Park3
at  Champlin ParkFINAL
Richfield0
Chaska3
at  ChaskaFINAL
Farmington2
Burnsville3
at  BurnsvilleFINAL
#7 (AAA) Shakopee3
Apple Valley0
at  Apple ValleyFINAL
#8 (AAA) Lakeville South3
Eastview2
at  EastviewFINAL
#2 (AAA) Lakeville North3
#5 (AAA) Prior Lake1
at  Prior LakeFINAL
Bloomington Kennedy3
Robbinsdale Cooper2
at  Robbinsdale CooperFINAL
Bloomington Jefferson0
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Chanhassen2
St. Louis Park3
at  St. Louis ParkFINAL
#4 (AAA) Stillwater Area3
Mounds View0
at  Mounds ViewFINAL
Osseo3
Andover0
at  AndoverFINAL
#7 (AA) Concordia Academy3
DeLaSalle1
at  DeLaSalleFINAL
#6 (AA) North Branch3
St. Francis0
at  St. FrancisFINAL
Rogers3
Chisago Lakes Area0
at  LindstromFINAL
Princeton3
Monticello1
at  MonticelloFINAL
Buffalo0
St. Michael-Albertville3
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Rochester Century3
Mankato West0
at  Mankato WestFINAL
New Prague3
Mankato East0
at  Mankato EastFINAL
New London-Spicer1
Rockford3
at  RockfordFINAL
Mound Westonka3
Litchfield0
at  LitchfieldFINAL
Glencoe-Silver Lake1
Annandale3
at  AnnandaleFINAL
Delano1
Hutchinson3
at  HutchinsonFINAL
Watertown-Mayer3
Dassel-Cokato1
at  CokatoFINAL
Waconia1
Edina3
at  EdinaFINAL
Holy Family Catholic3
Sibley East0
at  GaylordFINAL
Wabasso3
Minnesota Valley Lutheran0
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's3
New Ulm Cathedral1
at  New Ulm CathedralFINAL
Cedar Mountain/Comfrey3
Sleepy Eye0
at  Sleepy EyeFINAL
Deer River3
Cherry0
at  CherryFINAL
Hill City3
Chisholm1
at  ChisholmFINAL
Grand Rapids3
Duluth East0
at  Duluth EastFINAL
Hibbing0
Hermantown3
at  HermantownFINAL
International Falls0
Virginia3
at  VirginiaFINAL
Eveleth-Gilbert1
Mountain Iron-Buhl3
at  Mountain IronFINAL
Ely3
Mesabi East0
at  AuroraFINAL
Belle Plaine0
#1 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
Norwood-Young America3
Jordan0
at  JordanFINAL
Wayzata0
#10 (AAA) Minnetonka3
at  MinnetonkaFINAL
#6 (AAA) Hopkins3
Eden Prairie1
at  Eden PrairieFINAL
Tri-City United0
LeSueur-Henderson3
at  LeSueurFINAL
Wrenshall3
McGregor0
at  McGregorFINAL
Esko3
Two Harbors0
at  Two HarborsFINAL
South Ridge3
Barnum1
at  BarnumFINAL
PACT Charter3
Bethany Academy1
at  Bethany AcademyFINAL
Legacy Christian0
#3 (AA) Southwest Christian3
at  Southwest ChristianFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity3
Trinity School1
at FINAL
Spectrum1
St. Croix Prep3
at  St. Croix PrepFINAL
Superior (WI)1
Duluth Denfeld3
at  Duluth DenfeldFINAL
Duluth Marshall3
Proctor1
at  ProctorFINAL
Minneapolis Washburn3
Red Wing1
at  Red WingFINAL
Minneapolis South3
Minneapolis Roosevelt0
at  Minneapolis RooseveltFINAL
Minneapolis North0
Minneapolis Edison3
at  Minneapolis EdisonFINAL
St. Paul Central1
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
St. Paul Como Park3
St. Paul Harding2
at  HardingFINAL
St. Paul Humboldt1
St. Paul Johnson3
at  JohnsonFINAL
Littlefork-Big Falls0
North Woods3
at  CookFINAL
Northome/Kelliher1
Bigfork3
at  BigforkFINAL
Cromwell-Wright3
Floodwood2
at  FloodwoodFINAL
Lakeview Christian3
Fond du Lac Ojibwe1
at -1FINAL
Luverne0
#4 (AA) Marshall3
at  MarshallFINAL
Redwood Valley1
Jackson County Central3
at  JacksonFINAL
St. Peter3
Fairmont2
at  FairmontFINAL
St. James Area3
New Ulm2
at  New UlmFINAL
#6 (A) Mabel-Canton3
LeRoy-Ostrander0
at  LeRoyFINAL
Lanesboro0
Grand Meadow3
at  Grand MeadowFINAL
Spring Grove3
Lyle/Austin Pacelli1
at  LyleFINAL
Houston3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
Holdingford3
Eden Valley-Watkins0
at  Eden ValleyFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa1
Paynesville Area3
at  PaynesvilleFINAL
Howard Lake-Waverly-Winsted3
Kimball Area0
at  KimballFINAL
Pierz0
#1 (AA) Maple Lake3
at  Maple LakeFINAL
St. Cloud Cathedral3
Foley0
at  FoleyFINAL
Milaca3
Mora2
at  MoraFINAL
Little Falls0
Albany3
at  AlbanyFINAL
Zimmerman0
Becker3
at  BeckerFINAL
Maple River0
#10 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
at  WatervilleFINAL
United South Central0
Medford3
at  MedfordFINAL
#5 (A) Bethlehem Academy3
Blooming Prairie1
at  Blooming PrairieFINAL
#3 (A) Caledonia3
Wabasha-Kellogg0
at  WabashaFINAL
Fillmore Central3
Chatfield0
at  ChatfieldFINAL
Rushford-Peterson0
Lewiston-Altura3
at  LewistonFINAL
Triton0
#2 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
Winona Cotter1
Kingsland3
at  Spring ValleyFINAL
Rochester Lourdes0
Cannon Falls3
at  Cannon FallsFINAL
#5 (AA) Kasson-Mantorville3
Zumbrota-Mazeppa1
at  ZumbrotaFINAL
Pine Island1
Byron3
at  ByronFINAL
Goodhue3
Lake City0
at  Lake CityFINAL
#2 (A) Hayfield2
Kenyon-Wanamingo3
at  KenyonFINAL
Dover-Eyota0
La Crescent3
at  La CrescentFINAL
Southland0
Plainview-Elgin-Millville3
at  PlainviewFINAL
Battle Lake3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Ashby1
Rothsay3
at  RothsayFINAL
Underwood3
Brandon/Evansville1
at  EvansvilleFINAL
Lake Park-Audubon1
NCE/U-H3
at  Twin ValleyFINAL
Ada-Borup/Norman County West3
Park Christian0
at  MoorheadFINAL
Kittson County Central3
Warroad1
at  WarroadFINAL
Goodridge/Grygla0
#9 (AA) Roseau3
at  RoseauFINAL
Detroit Lakes0
Park Rapids Area3
at  Park RapidsFINAL
Pequot Lakes2
Crosby-Ironton3
at  CrosbyFINAL
Pipestone Area1
Windom Area3
at  WindomFINAL
Waseca2
Blue Earth Area3
at  Blue EarthFINAL
Barnesville1
Pelican Rapids3
at  Pelican RapidsFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton3
Thief River Falls1
at  Thief River FallsFINAL
Hawley0
Perham3
at  PerhamFINAL
Breckenridge3
Frazee1
at  FrazeeFINAL
Royalton3
Browerville/Eagle Valley1
at  BrowervilleFINAL
Upsala3
Long Prairie-Grey Eagle2
at  Long PrairieFINAL
Osakis3
Swanville2
at  SwanvilleFINAL
Nicollet0
St. Clair3
at  St. ClairFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton2
Martin County West3
at  TrimontFINAL
Alden-Conger3
Cleveland0
at  ClevelandFINAL
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T1
Lake Crystal-Wellcome Memorial3
at  Lake CrystalFINAL
Benson1
BOLD3
at  OliviaFINAL
Montevideo3
Atwater-Cosmos-Grove City1
at  Grove CityFINAL
Melrose3
Morris Area/Chokio-Alberta0
at  MorrisFINAL
Sauk Centre3
Minnewaska Area0
at  GlenwoodFINAL
Menahga3
Bertha-Hewitt0
at  BerthaFINAL
#7 (A) Wadena-Deer Creek3
Henning1
at  HenningFINAL
Pillager0
New York Mills3
at  New York MillsFINAL
Sebeka3
Verndale1
at  VerndaleFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
Springfield0
at  SpringfieldFINAL
Lakeview3
Central MN Christian0
at  PrinsburgFINAL
Lac qui Parle Valley2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg3
at  KerkhovenFINAL
#4 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
#8 (A) Minneota1
at  MinneotaFINAL
Renville County West0
Russell-Tyler-Ruthton3
at  TylerFINAL
MACCRAY3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Yellow Medicine East0
Canby3
at  CanbyFINAL
Edgerton2
Red Rock Central3
at  LambertonFINAL
Adrian3
Westbrook-Walnut Grove1
at  WestbrookFINAL
Southwest MN Christian0
Hills-Beaver Creek3
at  HillsFINAL
Murray County Central3
Mountain Lake Area0
at  Mountain LakeFINAL
Ellsworth0
Heron Lake-Okabena3
at  OkabenaFINAL
Pine City3
Aitkin0
at  AitkinFINAL
Braham1
#9 (A) Rush City3
at  Rush CityFINAL
Hinckley-Finlayson0
Onamia3
at  OnamiaFINAL
Ogilvie1
Isle3
at  IsleFINAL
Fertile-Beltrami1
Fosston3
at  FosstonFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley3
West Central Area0
at  BarrettFINAL
Wheaton/Herman-Norcross3
Hancock0
at  HancockFINAL
Mahnomen0
Win-E-Mac3
at  Win-E-MacFINAL
Red Lake County Central0
East Grand Forks3
at  East Grand ForksFINAL
Laporte3
Nashwauk-Keewatin1
at  NashwaukFINAL
Red Lake Falls3
Clearbrook-Gonvick1
at  ClearbrookFINAL
Badger/Greenbush-Middle River3
Sacred Heart2
at  Sacred HeartFINAL
Stephen-Argyle3
Northern Freeze0
at  NewfoldenFINAL
Pine River-Backus2
Nevis3
at  NevisFINAL
Walker-Hackensack-Akeley3
Blackduck0
at  BlackduckFINAL
Hendricks3
Estelline0
at TBAFINAL
MN Academy for the Deaf3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
Red Lake0
Indus3
at  IndusFINAL
Climax/Fisher3
Waubun2
at  WaubunFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com