PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Tuesday, September 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Christian Life Academy3
Community of Peace Academy0
at  Community of PeaceFINAL
Brooklyn Center0
Fridley3
at  FridleyFINAL
Breck0
St. Paul Academy3
at  St. Paul AcademyFINAL
Providence Academy3
Mounds Park Academy2
at  Mounds Park AcademyFINAL
Columbia Heights0
#5 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
DeLaSalle1
St. Agnes3
at  St. AgnesFINAL
Lakeview Christian0
Northeast Range3
at  BabbittFINAL
Cristo Rey Jesuit3
MN Academy for the Deaf1
at  MN Academy for the DeafFINAL
International School of MN3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
Charter Stars3
Prairie Seeds Academy1
at FINAL
Calvin Christian1
Math and Science Academy3
at  Math and Science AcademyFINAL
St. Paul Prep0
Chesterton Academy3
at -1FINAL
Moorhead3
Fergus Falls0
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen0
Willmar3
at  WillmarFINAL
Park of Cottage Grove0
Forest Lake3
at  Forest LakeFINAL
Alexandria0
#9 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
Brainerd3
St. Cloud Apollo2
at  St. Cloud ApolloFINAL
Sauk Rapids-Rice3
St. Cloud Tech0
at  St. Cloud TechFINAL
St. Anthony Village0
St. Croix Lutheran3
at  St. Croix LutheranFINAL
#7 (AAA) Prior Lake3
Farmington0
at  FarmingtonFINAL
Eastview0
#2 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
Simley3
Henry Sibley1
at  Henry SibleyFINAL
Woodbury3
Cretin-Derham Hall0
at  Cretin-Derham HallFINAL
Coon Rapids1
Anoka3
at  AnokaFINAL
Totino-Grace2
Mahtomedi3
at  MahtomediFINAL
Blaine0
Centennial3
at  CentennialFINAL
Irondale0
Spring Lake Park3
at  Spring Lake ParkFINAL
Roseville1
North St. Paul3
at  North St. PaulFINAL
Elk River0
#3 (AAA) Champlin Park3
at  Champlin ParkFINAL
White Bear Lake0
#4 (AAA) Stillwater Area3
at  StillwaterFINAL
Richfield0
Bloomington Jefferson3
at  Bloomington JeffersonFINAL
Burnsville0
#6 (AAA) Shakopee3
at  ShakopeeFINAL
#1 (AAA) Lakeville North3
Rosemount0
at  RosemountFINAL
Visitation0
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
Benilde-St. Margaret's3
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington KennedyFINAL
St. Louis Park3
Robbinsdale Cooper0
at  Robbinsdale CooperFINAL
Robbinsdale Armstrong3
Park Center1
at  Brooklyn ParkFINAL
Maple Grove3
Osseo0
at  OsseoFINAL
Cambridge-Isanti0
Andover3
at  AndoverFINAL
Apple Valley0
#5 (AAA) Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Chaska3
Chanhassen1
at  ChanhassenFINAL
Mounds View0
#10 (AAA) East Ridge3
at  East RidgeFINAL
Becker1
Princeton3
at  PrincetonFINAL
Buffalo3
Orono0
at  OronoFINAL
Wayzata1
St. Michael-Albertville3
at  St. Michael-AlbertvilleFINAL
Eden Valley-Watkins3
New London-Spicer2
at  New LondonFINAL
Kimball Area0
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
Paynesville Area3
Rockford1
at  RockfordFINAL
Austin0
Faribault3
at  FaribaultFINAL
Owatonna3
Winona2
at  WinonaFINAL
Rochester Century0
Northfield3
at  NorthfieldFINAL
Mankato West0
Rochester Mayo3
at  Rochester MayoFINAL
Mankato East0
Red Wing3
at  Red WingFINAL
Rochester John Marshall3
Albert Lea0
at  Albert LeaFINAL
#1 (AA) Maple Lake3
Annandale0
at  AnnandaleFINAL
Mound Westonka0
Delano3
at  DelanoFINAL
Holy Family Catholic3
Dassel-Cokato0
at  CokatoFINAL
New Prague3
Belle Plaine0
at  Belle PlaineFINAL
New Richland-H-E-G0
LeSueur-Henderson3
at  LeSueurFINAL
Sleepy Eye Saint Mary's3
Springfield0
at  SpringfieldFINAL
#1 (A) Mayer Lutheran3
Buffalo Lake-Hector-Stewart0
at  HectorFINAL
Deer River3
Mesabi East0
at  AuroraFINAL
Cloquet0
Virginia3
at  VirginiaFINAL
Chisholm2
Mountain Iron-Buhl3
at  Mountain IronFINAL
#4 (AA) Southwest Christian2
Jordan3
at  JordanFINAL
Edina1
Eden Prairie3
at  Eden PrairieFINAL
#9 (AAA) Minnetonka3
#8 (AAA) Hopkins1
at  HopkinsFINAL
Blake0
Minnehaha Academy3
at  Minnehaha AcademyFINAL
Ogilvie2
Barnum3
at  BarnumFINAL
Silver Bay0
Duluth Marshall3
at  Duluth MarshallFINAL
Two Harbors0
Wrenshall3
at  WrenshallFINAL
Heritage Christian3
Legacy Christian2
at  Legacy ChristianFINAL
Bethany Academy0
West Lutheran3
at  West LutheranFINAL
St. Croix Prep3
Trinity School0
at FINAL
Maranatha Christian3
PACT Charter1
at  PACT CharterFINAL
New Life Academy3
Spectrum1
at  SpectrumFINAL
Hibbing1
Superior (WI)3
at  SuperiorFINAL
Duluth East3
Proctor0
at  ProctorFINAL
Minneapolis Roosevelt0
Minneapolis Edison3
at  Minneapolis EdisonFINAL
Minneapolis Washburn0
Minneapolis Southwest3
at  Minneapolis SouthwestFINAL
Minneapolis Henry3
Minneapolis North0
at  Minneapolis NorthFINAL
Nova Classical Academy3
St. Paul Central1
at  CentralFINAL
North Woods3
Cherry2
at  CherryFINAL
Bigfork3
Cromwell-Wright0
at  CromwellFINAL
Nashwauk-Keewatin1
Floodwood3
at  FloodwoodFINAL
Hill City3
Littlefork-Big Falls0
at  LittleforkFINAL
Shattuck-St. Mary's3
North Lakes Academy0
at  North Lakes AcademyFINAL
Hendricks3
Lake Preston1
at Lake PrestonFINAL
Waseca1
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
St. James Area0
Blue Earth Area3
at  Blue EarthFINAL
Houston3
Lanesboro1
at  LanesboroFINAL
Randolph2
LeRoy-Ostrander3
at  LeRoyFINAL
Rushford-Peterson0
Spring Grove3
at  Spring GroveFINAL
Grand Meadow3
Lyle/Austin Pacelli0
at  LyleFINAL
#7 (A) Mabel-Canton3
Schaeffer Academy0
at  Schaeffer AcademyFINAL
Foley3
Pierz1
at  PierzFINAL
Holdingford3
Little Falls1
at  Little FallsFINAL
Barnesville2
Underwood3
at  UnderwoodFINAL
Litchfield0
#10 (AA) St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Moose Lake-Willow River3
Mora0
at  MoraFINAL
Blooming Prairie0
Medford3
at  MedfordFINAL
Wabasha-Kellogg3
St. Charles0
at  St. CharlesFINAL
#7 (AA) Kasson-Mantorville3
Goodhue0
at  GoodhueFINAL
Kenyon-Wanamingo2
#2 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
Lake City3
Rochester Lourdes1
at  Rochester LourdesFINAL
Pine Island3
Triton2
at  Dodge CenterFINAL
Zumbrota-Mazeppa0
#3 (A) Hayfield3
at  HayfieldFINAL
Rothsay2
Battle Lake3
at  Battle LakeFINAL
Parkers Prairie3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Park Christian3
NCE/U-H2
at  Twin ValleyFINAL
Fosston3
Climax/Fisher0
at  ClimaxFINAL
Bemidji2
Roseau3
at  RoseauFINAL
Stephen-Argyle3
Kittson County Central2
at  HallockFINAL
Crookston0
Park Rapids Area3
at  Park RapidsFINAL
Pequot Lakes3
Sebeka0
at  SebekaFINAL
Pillager3
Staples-Motley2
at  StaplesFINAL
Detroit Lakes0
#6 (A) Wadena-Deer Creek3
at  WadenaFINAL
Crosby-Ironton1
Pine River-Backus3
at  Pine RiverFINAL
Pipestone Area3
Redwood Valley0
at  Redwood FallsFINAL
Fairmont3
New Ulm1
at  New UlmFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa0
Albany3
at  AlbanyFINAL
Hankinson (ND)0
Breckenridge3
at  BreckenridgeFINAL
New York Mills0
Pelican Rapids3
at  Pelican RapidsFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton1
Hawley3
at  HawleyFINAL
Frazee3
West Central Area0
at  BarrettFINAL
Swanville3
Browerville/Eagle Valley1
at  BrowervilleFINAL
Upsala1
Osakis3
at  OsakisFINAL
Nicollet0
Martin County West3
at  TrimontFINAL
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
Alden-Conger3
at  AldenFINAL
Madelia3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T1
at  NorthropFINAL
St. Clair3
Janesville-Waldorf-Pemberton0
at  JanesvilleFINAL
Cleveland1
Sibley East3
at  GaylordFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City1
Benson3
at  BensonFINAL
BOLD0
Montevideo3
at  MontevideoFINAL
Morris Area/Chokio-Alberta3
Sauk Centre0
at  Sauk CentreFINAL
Minnewaska Area0
Melrose3
at  MelroseFINAL
Nevis3
Verndale0
at  VerndaleFINAL
Henning3
Ashby0
at  AshbyFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity0
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
at  WinthropFINAL
International Falls1
Lake of the Woods3
at  BaudetteFINAL
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
Renville County West0
at  RenvilleFINAL
#8 (A) Minneota3
Lac qui Parle Valley0
at  MadisonFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Russell-Tyler-Ruthton3
Lakeview1
at  CottonwoodFINAL
Central MN Christian0
Yellow Medicine East3
at  Granite FallsFINAL
MACCRAY2
Canby3
at  CanbyFINAL
Red Rock Central3
Adrian0
at  AdrianFINAL
Edgerton1
Southwest MN Christian3
at  Southwest MN ChristianFINAL
Heron Lake-Okabena1
Hills-Beaver Creek3
at  HillsFINAL
Fulda3
Mountain Lake Area1
at  Mountain LakeFINAL
Westbrook-Walnut Grove1
Murray County Central3
at  SlaytonFINAL
Onamia3
Pine City0
at  Pine CityFINAL
Braham3
Hinckley-Finlayson0
at  HinckleyFINAL
Aitkin3
East Central0
at  FinlaysonFINAL
#9 (A) Rush City3
Isle0
at  IsleFINAL
Fertile-Beltrami3
Mahnomen0
at  MahnomenFINAL
Bagley0
Win-E-Mac3
at  Win-E-MacFINAL
Clinton-Graceville-Beardsley3
Wheaton/Herman-Norcross0
at  WheatonFINAL
Hancock0
Ortonville3
at  OrtonvilleFINAL
Walker-Hackensack-Akeley3
Laporte1
at  LaporteFINAL
Red Lake Falls1
Thief River Falls3
at  Thief River FallsFINAL
Warroad0
Badger/Greenbush-Middle River3
at  GreenbushFINAL
Sacred Heart3
Red Lake County Central0
at  OkleeFINAL
Warren-Alvarado-Oslo3
Northern Freeze2
at  NewfoldenFINAL
Blackduck1
Northome/Kelliher3
at  NorthomeFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com