PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Saturday, September 30, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Hendricks (D)2
Richfield (D)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Visitation (A)0
Delano (A)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Park Center (B)2
White Bear Lake (B)1
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Mahtomedi (C)2
Maranatha Christian (C)0
at  St. Anthony VillageFINAL
Rochester Century Tournament
Rochester Lourdes (A)0
Rochester Century (A)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Tartan (A)2
Mankato East (A)0
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Simley (B)2
Austin (B)0
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
#5 (AA) North Branch (B)2
Legacy Christian (B)0
at  Rochester CenturyFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
New Prague (A)2
Tri-City United (A)0
at  MontgomeryFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Zumbrota-Mazeppa (B)1
Cleveland (B)2
at  MontgomeryFINAL
Two Harbors Tournament
Proctor (A)2
Silver Bay (A)0
at  Two HarborsFINAL
Two Harbors Tournament
Eveleth-Gilbert (B)1
Two Harbors (B)2
at  Two HarborsFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Pools
Clinton-Graceville-Beardsley (G)2
Tri-State (ND) (G)0
at  LisbonFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Providence Academy (A)2
Bertha-Hewitt (A)0
at  BerthaFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
Wayzata (A)1
#8 (AA) Concordia Academy (A)2
at  BlaineFINAL
Nicollet Tournament
Janesville-Waldorf-Pemberton2
Nicollet1
at  NicolletFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Aitkin (A)1
Mora (A)2
at  MoraFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Robbinsdale Cooper (D)2
St. Anthony Village (D)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Visitation (A)0
West Lutheran (A)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Park Center (B)2
South St. Paul (B)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Mahtomedi (C)2
St. Paul Harding (C)0
at  St. Anthony VillageFINAL
Barnesville Tournament
Win-E-Mac (A)0
Barnesville (A)2
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Rothsay (B)0
Hawley (B)2
at  BarnesvilleFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
St. Michael-Albertville (B)2
Roseville (B)0
at  BlaineFINAL
Centennial Tournament
Holy Angels (A)2
Virginia (A)0
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Luck (WI) (A)1
Henry Sibley (A)2
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Pillager (A)2
Swanville (A)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Henning (B)2
Hancock (B)0
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Pool Play
#10 (A) Rush City (B)2
Rockford (B)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Hudson (WI) (C)2
Hinckley-Finlayson (C)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Carlton (D)2
Becker (D)0
at  MoraFINAL
Nicollet Tournament
Sleepy Eye1
United South Central1
at  NicolletFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Mankato West (A)2
Trinity School (A)0
at  MontgomeryFINAL
Two Harbors Tournament
Cook County (A)2
Proctor (A)0
at  Two HarborsFINAL
Two Harbors Tournament
Eveleth-Gilbert (B)0
Mesabi East (B)2
at  Two HarborsFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Hendricks (D)1
St. Anthony Village (D)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Robbinsdale Cooper (D)2
Richfield (D)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Delano (A)2
West Lutheran (A)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
White Bear Lake (B)2
South St. Paul (B)0
at  St. Anthony VillageFINAL
Barnesville Tournament
Battle Lake (A)1
Crookston (A)1
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Wahpeton (ND) (B)1
Fertile-Beltrami (B)1
at  BarnesvilleFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
New Life Academy (B)2
Roseville (B)1
at  BlaineFINAL
Centennial Tournament
Chisago Lakes Area (B)0
Centennial (B)2
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Burnsville (B)2
St. Francis (B)0
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Pillager (A)1
Bertha-Hewitt (A)1
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Swanville (A)0
Providence Academy (A)2
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Ashby (B)0
Parkers Prairie (B)2
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Aitkin (A)0
Irondale (A)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Rockford (B)1
Unity (WI) (B)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Hinckley-Finlayson (C)0
Hermantown (C)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Becker (D)1
Greenway (D)2
at  MoraFINAL
Nicollet Tournament
United South Central1
Nicollet1
at  NicolletFINAL
Nicollet Tournament
Sleepy Eye2
Lester Prairie/Holy Trinity0
at  NicolletFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Cleveland (B)1
St. Peter (B)2
at  MontgomeryFINAL
Rochester Century Tournament
Tartan (A)1
Rochester Century (A)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Rochester Lourdes (A)2
Mankato East (A)1
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Simley (B)0
#5 (AA) North Branch (B)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Austin (B)0
Legacy Christian (B)2
at  Rochester CenturyFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Pools
Clinton-Graceville-Beardsley (G)0
Kindred (ND) (G)2
at  LisbonFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
Wayzata (A)0
Blaine (A)2
at  BlaineFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
New Prague (A)2
Mankato West (A)0
at  MontgomeryFINAL
Two Harbors Tournament
Silver Bay (A)0
Cook County (A)2
at  Two HarborsFINAL
Two Harbors Tournament
Mesabi East (B)2
Two Harbors (B)1
at  Two HarborsFINAL
Minnesota Transitions Charter0
Minnehaha Academy3
at  Minnehaha AcademyFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Pools
Clinton-Graceville-Beardsley (G)0
Edgeley/Kulm/Montpelier (ND) (G)2
at  LisbonFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Hendricks (D)2
Robbinsdale Cooper (D)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Richfield (D)0
St. Anthony Village (D)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Pool Play
Maranatha Christian (C)2
St. Paul Harding (C)0
at  St. Anthony VillageFINAL
Barnesville Tournament
Battle Lake (A)2
Win-E-Mac (A)0
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Wahpeton (ND) (B)0
Hawley (B)2
at  BarnesvilleFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
St. Michael-Albertville (B)2
New Life Academy (B)1
at  BlaineFINAL
Centennial Tournament
Holy Angels (A)2
Henry Sibley (A)0
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Luck (WI) (A)0
Virginia (A)2
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Swanville (A)2
Bertha-Hewitt (A)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Henning (B)2
Parkers Prairie (B)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Ashby (B)0
Hancock (B)2
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Irondale (A)2
Mora (A)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Unity (WI) (B)0
#10 (A) Rush City (B)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Hermantown (C)1
Hudson (WI) (C)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Pool Play
Greenway (D)0
Carlton (D)2
at  MoraFINAL
Nicollet Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity1
Nicollet1
at  NicolletFINAL
Nicollet Tournament
Janesville-Waldorf-Pemberton2
United South Central0
at  NicolletFINAL
Blaine Tournament - Pool Play
#8 (AA) Concordia Academy (A)1
Blaine (A)2
at  BlaineFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Trinity School (A)0
Tri-City United (A)2
at  MontgomeryFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Zumbrota-Mazeppa (B)2
St. Peter (B)1
at  MontgomeryFINAL
Barnesville Tournament
Crookston (A)0
Barnesville (A)2
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Rothsay (B)0
Fertile-Beltrami (B)2
at  BarnesvilleFINAL
Centennial Tournament
St. Francis (B)2
Centennial (B)0
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Burnsville (B)2
Chisago Lakes Area (B)1
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Pillager (A)0
Providence Academy (A)2
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Henning (B)2
Ashby (B)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Pool Play
Parkers Prairie (B)2
Hancock (B)0
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Finals
Hudson (WI) (C1)2
Irondale (A1)1
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Hermantown (C2)2
Mora (A2)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Hinckley-Finlayson (C3)0
Aitkin (A3)2
at  MoraFINAL
Nicollet Tournament
Sleepy Eye0
Nicollet2
at  NicolletFINAL
Nicollet Tournament
Janesville-Waldorf-Pemberton1
Lester Prairie/Holy Trinity1
at  NicolletFINAL
Rochester Century Tournament
Mankato East (A)0
Rochester Century (A)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Tartan (A)2
Rochester Lourdes (A)0
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Simley (B)2
Legacy Christian (B)0
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
#5 (AA) North Branch (B)2
Austin (B)0
at  Rochester CenturyFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Hendricks (D1)0
West Lutheran (A2)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Mahtomedi (C1)2
White Bear Lake (B2)1
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Maranatha Christian (C2)1
Park Center (B1)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Robbinsdale Cooper (D2)0
Delano (A1)2
at  St. Anthony VillageFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
New Prague (A)2
Trinity School (A)0
at  MontgomeryFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Pools
Clinton-Graceville-Beardsley (G)1
Wyndmere/Lidgerwood (ND) (G)1
at  LisbonFINAL
Blaine Tournament - Finals
Roseville (B3)0
#8 (AA) Concordia Academy (A2)2
at  BlaineFINAL
Blaine Tournament - Finals
New Life Academy (B2)0
Wayzata (A3)2
at  BlaineFINAL
Two Harbors Tournament
Mesabi East (B1)0
Cook County (A1)2
at  Two HarborsFINAL
Barnesville Tournament
Battle Lake (A)0
Barnesville (A)2
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Rothsay (B)0
Wahpeton (ND) (B)2
at  BarnesvilleFINAL
Centennial Tournament
Holy Angels (A)2
Luck (WI) (A)0
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Henry Sibley (A)0
Virginia (A)2
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Parkers Prairie (B2)2
Providence Academy (A1)1
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Henning (B1)2
Pillager (A2)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Hancock (B3)0
Swanville (A3)2
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Finals
Carlton (D1)0
#10 (A) Rush City (B1)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Greenway (D2)2
Unity (WI) (B2)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Becker (D3)1
Rockford (B3)2
at  MoraFINAL
Nicollet Tournament
Sleepy Eye2
Janesville-Waldorf-Pemberton0
at  NicolletFINAL
Nicollet Tournament
Lester Prairie/Holy Trinity2
United South Central0
at  NicolletFINAL
Two Harbors Tournament
Proctor (A2)2
Two Harbors (B2)0
at  Two HarborsFINAL
Two Harbors Tournament
Eveleth-Gilbert (B3)0
Silver Bay (A3)2
at  Two HarborsFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Mahtomedi (C1)2
West Lutheran (A2)1
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Park Center (B1)0
Delano (A1)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Cookie Bracket
St. Paul Harding (C3)0
St. Anthony Village (D3)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Cookie Bracket
Richfield (D4)0
Visitation (A3)2
at  St. Anthony VillageFINAL
Tri-City United Tournament - Pool Play
Mankato West (A)2
Tri-City United (A)0
at  MontgomeryFINAL
Rochester Century Tournament
#5 (AA) North Branch (B1)2
Rochester Century (A1)0
at  Rochester CenturyFINAL
#5 (AAA) Stillwater Area1
Moorhead3
at  MoorheadFINAL
Alexandria1
Bemidji3
at  BemidjiFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Consolation
Wyndmere/Lidgerwood (ND) (G5)2
Clinton-Graceville-Beardsley (G3)0
at  LisbonFINAL
Barnesville Tournament
Crookston (A)0
Win-E-Mac (A)2
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Fertile-Beltrami (B)1
Hawley (B)1
at  BarnesvilleFINAL
Blaine Tournament - Finals
Wayzata (A3)2
Blaine (A1)1
at  BlaineFINAL
Blaine Tournament - Finals
St. Michael-Albertville (B1)2
#8 (AA) Concordia Academy (A2)0
at  BlaineFINAL
Centennial Tournament
Burnsville (B)1
Centennial (B)2
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
St. Francis (B)2
Chisago Lakes Area (B)0
at  CentennialFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Parkers Prairie (B2)2
Henning (B1)0
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Pillager (A2)0
Providence Academy (A1)2
at  BerthaFINAL
Bertha-Hewitt Tournament - Finals
Ashby (B4)0
Bertha-Hewitt (A4)2
at  BerthaFINAL
Mora Tournament - Finals
Carlton (D1)2
Irondale (A1)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Unity (WI) (B2)0
Mora (A2)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Becker (D3)2
Hinckley-Finlayson (C3)0
at  MoraFINAL
Rochester Century Tournament
Simley (B2)1
Tartan (A2)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Legacy Christian (B3)1
Rochester Lourdes (A3)2
at  Rochester CenturyFINAL
Rochester Century Tournament
Austin (B4)1
Mankato East (A4)2
at  Rochester CenturyFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Hendricks (D1)2
White Bear Lake (B2)0
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Robbinsdale Cooper (D2)0
Maranatha Christian (C2)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Cookie Bracket
South St. Paul (B3)0
Visitation (A3)2
at  St. Anthony VillageFINAL
Tri-City United Tournament - Finals
Cleveland (B2)0
New Prague (A1)2
at  MontgomeryFINAL
Tri-City United Tournament - Finals
St. Peter (B3)2
Trinity School (A4)0
at  MontgomeryFINAL
Barnesville Tournament
Fertile-Beltrami (B2)2
Battle Lake (A2)0
at  BarnesvilleFINAL
Barnesville Tournament
Wahpeton (ND) (B3)2
Win-E-Mac (A3)1
at  BarnesvilleFINAL
Centennial Tournament
Henry Sibley (A3)0
Centennial (B3)2
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
Chisago Lakes Area (B4)0
Luck (WI) (A4)2
at  CentennialFINAL
Mora Tournament - Finals
Hudson (WI) (C1)0
#10 (A) Rush City (B1)2
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Greenway (D2)2
Hermantown (C2)0
at  MoraFINAL
Mora Tournament - Finals
Rockford (B3)2
Aitkin (A3)0
at  MoraFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Mahtomedi (C1)2
Delano (A1)1
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Finals
Hendricks (D1)1
Maranatha Christian (C2)2
at  St. Anthony VillageFINAL
St. Anthony Village Tournament - Cookie Bracket
Visitation (A3)1
St. Anthony Village (D3)2
at  St. Anthony VillageFINAL
Blaine Tournament - Finals
Roseville (B3)2
New Life Academy (B2)1
at  BlaineFINAL
Tri-City United Tournament - Finals
St. Peter (B3)1
Tri-City United (A3)2
at  MontgomeryFINAL
Tri-City United Tournament - Finals
Zumbrota-Mazeppa (B1)2
Mankato West (A2)1
at  MontgomeryFINAL
Blaine Tournament - Finals
#8 (AA) Concordia Academy (A2)2
Blaine (A1)0
at  BlaineFINAL
Barnesville Tournament
Hawley (B1)0
Barnesville (A1)2
at  BarnesvilleFINAL
Lisbon-Enderlin Tournament - Lisbon Consolation
Sargent Central (ND) (R5)2
Clinton-Graceville-Beardsley (G3)0
at  LisbonForfeit
Centennial Tournament
Burnsville (B1)0
Holy Angels (A1)2
at  CentennialFINAL
Centennial Tournament
St. Francis (B2)2
Virginia (A2)0
at  CentennialFINAL
Blaine Tournament - Finals
St. Michael-Albertville (B1)2
Wayzata (A3)0
at  BlaineFINAL
Tri-City United Tournament - Finals
Zumbrota-Mazeppa (B1)0
New Prague (A1)2
at  MontgomeryFINAL
MN Academy for the Deaf0
Shattuck-St. Mary's0
at  Shattuck St. Mary's9:00 PM
  > Report Score

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com