PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Tuesday, October 3, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
St. Agnes3
St. Anthony Village2
at  St. Anthony VillageFINAL
Fridley0
Visitation3
at  VisitationFINAL
Brooklyn Center1
Columbia Heights3
at  Columbia HeightsFINAL
Blake0
St. Paul Academy3
at  St. Paul AcademyFINAL
Minnehaha Academy0
Mounds Park Academy3
at  Mounds Park AcademyFINAL
International School of MN3
Liberty Classical Academy0
at  Edgerton GymFINAL
Spring Grove2
#9 (A) Mabel-Canton3
at  MabelFINAL
Silver Bay0
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Providence Academy3
Breck2
at  BreckFINAL
Chesterton Academy3
MN Academy for the Deaf1
at  MN Academy for the DeafFINAL
Shattuck-St. Mary's3
Community of Peace Academy0
at  Community of PeaceFINAL
Prairie Seeds Academy3
Academy for Sciences & Agriculture0
at  Vadnais HeightsFINAL
Calvin Christian0
Nova Classical Academy3
at  Nova ClassicalFINAL
Sartell-St. Stephen3
Fergus Falls1
at  Fergus FallsFINAL
Sauk Rapids-Rice3
Alexandria2
at  AlexandriaFINAL
Willmar3
Brainerd1
at  BrainerdFINAL
Buffalo2
#7 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
St. Cloud Apollo3
St. Cloud Tech2
at  St. Cloud TechFINAL
Bloomington Kennedy3
Hastings2
at  HastingsFINAL
Bloomington Jefferson0
New Prague3
at  New PragueFINAL
#2 (AAA) Lakeville North0
#1 (AAA) Eagan3
at  EaganFINAL
#1 (AA) Maple Lake3
#8 (AA) Hill-Murray1
at  Hill-MurrayFINAL
Woodbury3
Roseville0
at  RosevilleFINAL
Elk River3
Anoka1
at  AnokaFINAL
Maple Grove3
Irondale0
at  IrondaleFINAL
Rogers3
Coon Rapids1
at  Coon RapidsFINAL
#3 (AAA) Champlin Park3
Centennial0
at  CentennialFINAL
Osseo3
Totino-Grace0
at  Totino-GraceFINAL
Park Center1
Spring Lake Park3
at  Spring Lake ParkFINAL
Henry Sibley3
White Bear Lake0
at  White Bear LakeFINAL
Tartan2
North St. Paul3
at  North St. PaulFINAL
Forest Lake1
#5 (AAA) Stillwater Area3
at  StillwaterFINAL
Burnsville1
Apple Valley3
at  Apple ValleyFINAL
#6 (AAA) Shakopee3
Rosemount0
at  RosemountFINAL
#7 (AAA) Prior Lake3
Eastview2
at  EastviewFINAL
St. Louis Park0
Edina3
at  EdinaFINAL
#10 (AA) Concordia Academy2
Holy Angels3
at  Holy AngelsFINAL
Minneapolis Southwest0
Robbinsdale Armstrong3
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Minneapolis Washburn1
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Simley3
Minneapolis South0
at  Minneapolis SouthFINAL
Park of Cottage Grove0
Mounds View3
at  Mounds ViewFINAL
Blaine3
Andover0
at  AndoverFINAL
St. Croix Lutheran3
DeLaSalle1
at  DeLaSalleFINAL
Farmington0
#4 (AAA) Lakeville South3
at  Lakeville SouthFINAL
Cretin-Derham Hall0
East Ridge3
at  East RidgeFINAL
Big Lake2
Cambridge-Isanti3
at  CambridgeFINAL
Princeton3
Duluth Denfeld0
at  Duluth DenfeldFINAL
Waseca3
Triton1
at  Dodge CenterFINAL
Norwood-Young America3
Kimball Area0
at  KimballFINAL
Mankato West2
Rochester John Marshall3
at  Rochester John MarshallFINAL
Albert Lea0
Faribault3
at  FaribaultFINAL
Northfield3
Winona0
at  WinonaFINAL
Rochester Mayo1
Rochester Century3
at  Rochester CenturyFINAL
Mankato East1
Austin3
at  AustinFINAL
Red Wing3
Owatonna2
at  OwatonnaFINAL
Annandale3
New London-Spicer1
at  New LondonFINAL
Rockford0
Watertown-Mayer3
at  WatertownFINAL
Litchfield0
Glencoe-Silver Lake3
at  GlencoeFINAL
Hutchinson0
Waconia3
at  WaconiaFINAL
Dassel-Cokato3
Mound Westonka2
at  MoundFINAL
#3 (A) Bethlehem Academy0
#1 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
Wabasso3
Sleepy Eye Saint Mary's0
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Buffalo Lake-Hector-Stewart3
Springfield2
at  SpringfieldFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
New Ulm Cathedral2
at  New Ulm CathedralFINAL
Minnesota Valley Lutheran2
Cedar Mountain/Comfrey3
at  MorganFINAL
Lester Prairie/Holy Trinity0
Sleepy Eye3
at  Sleepy EyeFINAL
Deer River3
Eveleth-Gilbert0
at  EvelethFINAL
Cloquet2
Hibbing3
at  HibbingFINAL
Virginia1
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
International Falls3
Chisholm2
at  ChisholmFINAL
Mesabi East0
Greenway3
at  ColeraineFINAL
Belle Plaine3
#5 (AA) Southwest Christian0
at  Southwest ChristianFINAL
Eden Prairie3
#8 (AAA) Hopkins0
at  HopkinsFINAL
#9 (AAA) Minnetonka3
Wayzata0
at  WayzataFINAL
Jordan3
Sibley East0
at  GaylordFINAL
Two Harbors1
Floodwood3
at  FloodwoodFINAL
Barnum3
McGregor0
at  McGregorFINAL
Esko0
Carlton3
at  CarltonFINAL
Moose Lake-Willow River3
Cromwell-Wright0
at  CromwellFINAL
Wrenshall1
South Ridge3
at  CulverFINAL
PACT Charter0
Heritage Christian3
at  Heritage ChristianFINAL
Trinity School0
New Life Academy3
at  New Life AcademyFINAL
St. Croix Prep3
Bethany Academy0
at  Bethany AcademyFINAL
Superior (WI)1
Duluth East3
at  Duluth EastFINAL
St. Paul Central3
St. Paul Washington0
at  WashingtonFINAL
St. Paul Johnson0
St. Paul Como Park3
at  Como ParkFINAL
St. Paul Highland Park3
St. Paul Harding0
at  HardingFINAL
Littlefork-Big Falls1
Cherry3
at  CherryFINAL
Hill City3
Bigfork2
at  BigforkFINAL
Northeast Range3
Nashwauk-Keewatin2
at  NashwaukFINAL
Lakeview Christian0
Ely3
at  ElyFINAL
Hmong Academy2
Math and Science Academy3
at  Math and Science AcademyFINAL
Hendricks3
Oldham-Rutland-Ramona0
at OldhamFINAL
Crosby-Ironton0
Pierz3
at  PierzFINAL
Pipestone Area0
#2 (AA) Marshall3
at  MarshallFINAL
New Ulm0
St. James Area3
at  St. JamesFINAL
Fairmont0
Jackson County Central3
at  JacksonFINAL
Randolph3
Lyle/Austin Pacelli1
at  LyleFINAL
LeRoy-Ostrander3
Glenville-Emmons0
at  GlenvilleFINAL
Grand Meadow2
Schaeffer Academy3
at  Schaeffer AcademyFINAL
Milaca2
Foley3
at  FoleyFINAL
Zimmerman0
Albany3
at  AlbanyFINAL
Becker3
Little Falls0
at  Little FallsFINAL
Mora0
#6 (AA) St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Southland0
Wabasha-Kellogg3
at  WabashaFINAL
Lewiston-Altura3
Chatfield1
at  ChatfieldFINAL
Fillmore Central3
St. Charles1
at  St. CharlesFINAL
Pine Island0
#3 (AA) Stewartville3
at  StewartvilleFINAL
Rushford-Peterson1
Kingsland3
at  Spring ValleyFINAL
Zumbrota-Mazeppa3
Byron0
at  ByronFINAL
Kenyon-Wanamingo3
Lake City0
at  Lake CityFINAL
Cannon Falls0
Kasson-Mantorville3
at  KassonFINAL
Goodhue0
#5 (A) Hayfield3
at  HayfieldFINAL
Plainview-Elgin-Millville3
La Crescent0
at  La CrescentFINAL
#8 (A) Caledonia3
Winona Cotter0
at  WinonaFINAL
Ashby0
Parkers Prairie3
at  Parkers PrairieFINAL
Brandon/Evansville3
Battle Lake1
at  Battle LakeFINAL
Underwood3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
Waubun3
Lake Park-Audubon0
at  Lake ParkFINAL
Mahnomen0
NCE/U-H3
at  Twin ValleyFINAL
Climax/Fisher0
Park Christian3
at  MoorheadFINAL
Thief River Falls0
Bemidji3
at  BemidjiFINAL
Kittson County Central2
Stephen-Argyle3
at  StephenFINAL
Verndale3
Staples-Motley0
at  StaplesFINAL
Park Rapids Area3
Barnesville1
at  BarnesvilleFINAL
Pequot Lakes3
Detroit Lakes0
at  Detroit LakesFINAL
Menahga0
Frazee3
at  FrazeeFINAL
#6 (A) Wadena-Deer Creek3
Breckenridge2
at  BreckenridgeFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton3
Perham1
at  PerhamFINAL
Hawley3
East Grand Forks0
at  East Grand ForksFINAL
Osakis3
Browerville/Eagle Valley0
at  BrowervilleFINAL
Swanville3
Long Prairie-Grey Eagle0
at  Long PrairieFINAL
Upsala0
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
Maple River3
Janesville-Waldorf-Pemberton0
at  JanesvilleFINAL
Nicollet0
Cleveland3
at  ClevelandFINAL
Martin County West3
Madelia2
at  MadeliaFINAL
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T3
United South Central2
at  WellsFINAL
St. Clair3
Lake Crystal-Wellcome Memorial0
at  Lake CrystalFINAL
LeSueur-Henderson3
#7 (A) Waterville-Elysian-Morristown1
at  WatervilleFINAL
Benson0
Melrose3
at  MelroseFINAL
Atwater-Cosmos-Grove City1
Minnewaska Area3
at  GlenwoodFINAL
BOLD0
#9 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
at  MorrisFINAL
Montevideo0
Sauk Centre3
at  Sauk CentreFINAL
Sebeka0
Pine River-Backus3
at  Pine RiverFINAL
Russell-Tyler-Ruthton3
Central MN Christian0
at  PrinsburgFINAL
Lac qui Parle Valley0
MACCRAY3
at  Clara CityFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0
#4 (A) Minneota3
at  MinneotaFINAL
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
Dawson-Boyd0
at  DawsonFINAL
Yellow Medicine East3
Lakeview0
at  CottonwoodFINAL
Renville County West0
Canby3
at  CanbyFINAL
Edgerton3
Fulda2
at  FuldaFINAL
Adrian1
Southwest MN Christian3
at  Southwest MN ChristianFINAL
Red Rock Central0
Hills-Beaver Creek3
at  HillsFINAL
Ellsworth0
Murray County Central3
at  SlaytonFINAL
Mountain Lake Area0
Heron Lake-Okabena3
at  OkabenaFINAL
Ogilvie1
Aitkin3
at  AitkinFINAL
#10 (A) Rush City3
East Central0
at  FinlaysonFINAL
Hinckley-Finlayson0
Isle3
at  IsleFINAL
Ada-Borup/Norman County West3
Bagley0
at  BagleyFINAL
Win-E-Mac0
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
Hancock1
Wheaton/Herman-Norcross3
at  WheatonFINAL
West Central Area1
Clinton-Graceville-Beardsley3
at  GracevilleFINAL
Fargo Davies (ND)0
#10 (AAA) Moorhead3
at  MoorheadFINAL
Clearbrook-Gonvick0
Walker-Hackensack-Akeley3
at  WalkerFINAL
Goodridge/Grygla0
Lake of the Woods3
at  BaudetteFINAL
Northern Freeze0
Badger/Greenbush-Middle River3
at  GreenbushFINAL
Warren-Alvarado-Oslo0
Sacred Heart3
at  Sacred HeartFINAL
Northome/Kelliher0
Nevis3
at  NevisFINAL
Blackduck3
Red Lake0
at  Red LakeFINAL
Crookston2
Warroad3
at  WarroadFINAL
Cristo Rey Jesuit1
Charter Stars3
at  Twin Cities AcademyFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com