PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, October 5, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Heritage Christian0
New Life Academy3
at  New Life AcademyFINAL
Liberty Classical Academy3
Academy for Sciences & Agriculture1
at  Vadnais HeightsFINAL
St. Paul Harding0
St. Anthony Village3
at  St. Anthony VillageFINAL
Minnehaha Academy0
St. Paul Academy3
at  St. Paul AcademyFINAL
Calvin Christian3
Community of Peace Academy1
at  Community of PeaceFINAL
Bloomington Jefferson2
#10 (AA) Concordia Academy3
at  Concordia AcademyFINAL
Moose Lake-Willow River3
Silver Bay1
at  Silver BayFINAL
Carlton1
Cook County3
at  Grand MaraisFINAL
Mounds Park Academy3
Breck2
at  BreckFINAL
St. Paul Prep0
Charter Stars3
at  Twin Cities AcademyFINAL
Hmong Academy0
Shattuck-St. Mary's3
at  Shattuck St. Mary'sFINAL
Chesterton Academy0
International School of MN3
at  International School of MNFINAL
Prairie Seeds Academy2
Cristo Rey Jesuit3
at FINAL
Alexandria3
Willmar2
at  WillmarFINAL
St. Cloud Apollo0
Sartell-St. Stephen3
at  SartellFINAL
Fergus Falls0
Sauk Rapids-Rice3
at  Sauk RapidsFINAL
St. Cloud Tech0
#7 (AA) Rocori3
at  Cold SpringFINAL
South St. Paul3
Hastings1
at  HastingsFINAL
Henry Sibley0
#8 (AA) Hill-Murray3
at  Hill-MurrayFINAL
Roseville3
Park of Cottage Grove2
at  Cottage GroveFINAL
East Ridge3
Woodbury0
at  WoodburyFINAL
#5 (AAA) Stillwater Area3
Cretin-Derham Hall0
at  Cretin-Derham HallFINAL
Simley3
Mahtomedi0
at  MahtomediFINAL
Andover3
Coon Rapids1
at  Coon RapidsFINAL
Mounds View3
White Bear Lake0
at  White Bear LakeFINAL
Wayzata1
North St. Paul3
at  North St. PaulFINAL
Anoka3
Blaine1
at  BlaineFINAL
Centennial0
Elk River3
at  Elk RiverFINAL
St. Louis Park3
Richfield0
at  RichfieldFINAL
#6 (AAA) Shakopee1
#7 (AAA) Prior Lake3
at  Prior LakeFINAL
Chaska3
Bloomington Kennedy0
at  Bloomington KennedyFINAL
Irondale0
Robbinsdale Armstrong3
at  Robbinsdale ArmstrongFINAL
Robbinsdale Cooper0
Benilde-St. Margaret's3
at  Benilde-St. Margaret'sFINAL
Totino-Grace0
Maple Grove3
at  Maple GroveFINAL
Spring Lake Park0
Osseo3
at  OsseoFINAL
Nevis2
Pequot Lakes3
at  Pequot LakesFINAL
Princeton3
Cambridge-Isanti2
at  CambridgeFINAL
St. Francis3
Chisago Lakes Area0
at  LindstromFINAL
St. Michael-Albertville3
Monticello0
at  MonticelloFINAL
#4 (AA) North Branch3
Big Lake0
at  Big LakeFINAL
Buffalo1
Rogers3
at  RogersFINAL
Northfield3
Rochester John Marshall0
at  Rochester John MarshallFINAL
Winona0
Rochester Century3
at  Rochester CenturyFINAL
Austin0
Rochester Mayo3
at  Rochester MayoFINAL
Faribault3
Owatonna1
at  OwatonnaFINAL
Red Wing2
Mankato West3
at  Mankato WestFINAL
Albert Lea1
Mankato East3
at  Mankato EastFINAL
Delano3
Holy Family Catholic0
at  VictoriaFINAL
Glencoe-Silver Lake3
Rockford0
at  RockfordFINAL
Orono0
New Prague3
at  New PragueFINAL
Watertown-Mayer3
Litchfield1
at  LitchfieldFINAL
Mound Westonka2
Annandale3
at  AnnandaleFINAL
New London-Spicer3
Dassel-Cokato2
at  CokatoFINAL
New Ulm Cathedral0
Wabasso3
at  WabassoFINAL
Springfield0
Sleepy Eye Saint Mary's3
at  Sleepy Eye Saint Mary'sFINAL
Sleepy Eye2
Minnesota Valley Lutheran3
at  Minnesota Valley LutheranFINAL
Gibbon-Fairfax-Winthrop3
Buffalo Lake-Hector-Stewart0
at  HectorFINAL
Virginia3
Mesabi East0
at  AuroraFINAL
Greenway0
Grand Rapids3
at  Grand RapidsFINAL
Chisholm0
Hibbing3
at  HibbingFINAL
International Falls3
Eveleth-Gilbert0
at  EvelethFINAL
LeSueur-Henderson1
#1 (A) Mayer Lutheran3
at  Mayer LutheranFINAL
Tri-City United0
Norwood-Young America3
at  NorwoodFINAL
#8 (AAA) Hopkins3
#9 (AAA) Minnetonka1
at  MinnetonkaFINAL
Eden Prairie3
Edina2
at  EdinaFINAL
Sibley East3
Belle Plaine2
at  Belle PlaineFINAL
South Ridge3
Floodwood1
at  FloodwoodFINAL
Two Harbors3
McGregor0
at  McGregorFINAL
Cromwell-Wright3
Barnum2
at  BarnumFINAL
Blake0
Providence Academy3
at  Providence AcademyFINAL
Esko3
Wrenshall1
at  WrenshallFINAL
St. Croix Prep3
Legacy Christian1
at  Legacy ChristianFINAL
Maranatha Christian3
Trinity School0
at FINAL
West Lutheran3
PACT Charter1
at  PACT CharterFINAL
#5 (AA) Southwest Christian3
Lester Prairie/Holy Trinity0
at  Lester PrairieFINAL
Cloquet3
Ashland (WI)0
at  AshlandFINAL
Duluth Denfeld2
Duluth Marshall3
at  Duluth MarshallFINAL
Hermantown3
Proctor0
at  ProctorFINAL
Minneapolis Edison3
Minneapolis Henry1
at  Minneapolis HenryFINAL
Minneapolis Southwest3
Minneapolis South0
at  Minneapolis SouthFINAL
Minneapolis North0
Minneapolis Roosevelt3
at  Minneapolis RooseveltFINAL
St. Paul Humboldt0
St. Paul Central3
at  CentralFINAL
St. Paul Como Park0
St. Paul Highland Park3
at  Highland ParkFINAL
St. Paul Washington0
St. Paul Johnson3
at  JohnsonFINAL
Nashwauk-Keewatin0
Cherry3
at  CherryFINAL
Bigfork0
Ely3
at  ElyFINAL
Hill City2
Northeast Range3
at  BabbittFINAL
Fond du Lac Ojibwe0
Lakeview Christian3
at  Lakeview ChristianFINAL
Nova Classical Academy3
North Lakes Academy0
at  North Lakes AcademyFINAL
Christian Life Academy3
Math and Science Academy0
at  Math and Science AcademyFINAL
Northome/Kelliher0
Littlefork-Big Falls3
at  LittleforkFINAL
Windom Area1
#2 (AA) Marshall3
at  MarshallFINAL
Worthington0
Luverne3
at  LuverneFINAL
St. James Area0
Fairmont3
at  FairmontFINAL
Blue Earth Area0
St. Peter3
at  St. PeterFINAL
Spring Grove3
Houston0
at  HoustonFINAL
Glenville-Emmons0
Grand Meadow3
at  Grand MeadowFINAL
Schaeffer Academy3
Randolph0
at  RandolphFINAL
LeRoy-Ostrander0
Lyle/Austin Pacelli3
at  LyleFINAL
Paynesville Area3
Eden Valley-Watkins1
at  Eden ValleyFINAL
#1 (AA) Maple Lake3
Kimball Area0
at  KimballFINAL
Pierz1
Howard Lake-Waverly-Winsted3
at  Howard LakeFINAL
Belgrade-Brooten-Elrosa3
Holdingford1
at  HoldingfordFINAL
Albany3
Foley0
at  FoleyFINAL
Becker3
Mora1
at  MoraFINAL
Zimmerman1
Milaca3
at  MilacaFINAL
Little Falls0
#6 (AA) St. Cloud Cathedral3
at  St. Cloud CathedralFINAL
Maple River1
#3 (A) Bethlehem Academy3
at  Bethlehem AcademyFINAL
New Richland-H-E-G3
United South Central1
at  WellsFINAL
#7 (A) Waterville-Elysian-Morristown3
Medford2
at  MedfordFINAL
Goodhue2
Blooming Prairie3
at  Blooming PrairieFINAL
St. Charles3
Rushford-Peterson0
at  RushfordFINAL
Dover-Eyota0
#8 (A) Caledonia3
at  CaledoniaFINAL
Kingsland0
Plainview-Elgin-Millville3
at  PlainviewFINAL
Winona Cotter1
Fillmore Central3
at  Fillmore CentralFINAL
Wabasha-Kellogg3
Lewiston-Altura2
at  LewistonFINAL
Pine Island0
Cannon Falls3
at  Cannon FallsFINAL
#3 (AA) Stewartville3
Rochester Lourdes1
at  Rochester LourdesFINAL
Triton1
Lake City3
at  Lake CityFINAL
#5 (A) Hayfield0
Kasson-Mantorville3
at  KassonFINAL
Byron0
Kenyon-Wanamingo3
at  KenyonFINAL
La Crescent2
Southland3
at  SouthlandFINAL
Ashby3
Hillcrest Lutheran Academy0
at  Fergus FallsFINAL
West Central Area3
Rothsay1
at  RothsayFINAL
Parkers Prairie1
Underwood3
at  UnderwoodFINAL
Ada-Borup/Norman County West0
Fertile-Beltrami3
at  FertileFINAL
NCE/U-H3
Win-E-Mac1
at  Win-E-MacFINAL
Fosston3
Waubun0
at  WaubunFINAL
Park Christian3
Mahnomen0
at  MahnomenFINAL
Goodridge/Grygla3
Kittson County Central1
at  HallockFINAL
Pine River-Backus3
Cass Lake-Bena0
at  Cass LakeFINAL
Walker-Hackensack-Akeley3
Northland0
at  RemerFINAL
Detroit Lakes3
Staples-Motley0
at  StaplesFINAL
Park Rapids Area3
Bemidji0
at  BemidjiFINAL
Waseca3
New Ulm1
at  New UlmFINAL
Pelican Rapids3
Hawley0
at  HawleyFINAL
Dilworth-Glyndon-Felton3
Breckenridge1
at  BreckenridgeFINAL
Browerville/Eagle Valley0
Royalton3
at  RoyaltonFINAL
Long Prairie-Grey Eagle2
Upsala3
at  UpsalaFINAL
Swanville3
Osakis2
at  OsakisFINAL
Janesville-Waldorf-Pemberton0
Nicollet3
at  NicolletFINAL
St. Clair3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T0
at  NorthropFINAL
Alden-Conger3
Madelia0
at  MadeliaFINAL
#9 (AA) Morris Area/Chokio-Alberta3
Atwater-Cosmos-Grove City0
at  Grove CityFINAL
Minnewaska Area1
Montevideo3
at  MontevideoFINAL
Melrose3
BOLD0
at  OliviaFINAL
Sauk Centre3
Benson0
at  BensonFINAL
Verndale3
Bertha-Hewitt1
at  BerthaFINAL
Sebeka3
Menahga2
at  MenahgaFINAL
Henning3
New York Mills1
at  New York MillsFINAL
#6 (A) Wadena-Deer Creek3
Pillager0
at  PillagerFINAL
Kerkhoven-Murdock-Sunburg0
MACCRAY3
at  Clara CityFINAL
Central MN Christian0
Renville County West3
at  RenvilleFINAL
#4 (A) Minneota3
Russell-Tyler-Ruthton0
at  TylerFINAL
Dawson-Boyd2
Lakeview3
at  CottonwoodFINAL
Lac qui Parle Valley0
Yellow Medicine East3
at  Granite FallsFINAL
Canby0
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
at  TracyFINAL
Heron Lake-Okabena3
Red Rock Central2
at  LambertonFINAL
Fulda0
Adrian3
at  AdrianFINAL
Westbrook-Walnut Grove3
Ellsworth0
at  EllsworthFINAL
Murray County Central3
Hills-Beaver Creek1
at  HillsFINAL
Edgerton3
Mountain Lake Area0
at  Mountain LakeFINAL
Hinckley-Finlayson0
#10 (A) Rush City3
at  Rush CityFINAL
Braham3
East Central0
at  FinlaysonFINAL
Aitkin0
Onamia3
at  OnamiaFINAL
Pine City3
Ogilvie0
at  OgilvieFINAL
Lake Park-Audubon3
Bagley0
at  BagleyFINAL
Ortonville3
Milbank (SD)2
at FINAL
Wheaton/Herman-Norcross0
Clinton-Graceville-Beardsley3
at  GracevilleFINAL
East Grand Forks3
Crookston2
at  CrookstonFINAL
Red Lake County Central3
Clearbrook-Gonvick0
at  ClearbrookFINAL
Northern Freeze3
Warren-Alvarado-Oslo0
at  WarrenFINAL
Lake of the Woods3
Warroad0
at  WarroadFINAL
Badger/Greenbush-Middle River2
Roseau3
at  RoseauFINAL
Climax/Fisher0
Red Lake Falls3
at  Red Lake FallsFINAL
Indus3
Red Lake2
at  Red LakeFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com