PrepGIANT.com NetworkMinnesota-Scores | NorthDakota-Scores | Report Score | Coach Login
Tournament Brackets | CraigOlsonSports | PheasantCountry |
SportsCow.com
Federated Telephone Heartland Motor Company
Choose a Different Sport:
Volleyball Scores for Thursday, October 19, 2017
Go to: Yesterday | Today | Tomorrow
Choose a date from the calendar:
Filter scores by:
Underwood Tournament
Clinton-Graceville-Beardsley (A)0
Underwood (A)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Wheaton/Herman-Norcross (B)1
New York Mills (B)2
at  UnderwoodFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Hibbing (A)0
Sartell-St. Stephen (A)2
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Mound Westonka (A)0
Maple Grove (A)2
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Holdingford (A)2
Staples-Motley (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Milaca (A)2
Upsala (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Royalton (B)2
St. Cloud Apollo (B)0
at  UpsalaFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Hillcrest Lutheran Academy (A)0
Fergus Falls (A)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Fosston (A)0
Pequot Lakes (A)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Breckenridge (B)2
East Grand Forks (B)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Park Rapids Area (C)2
Pelican Rapids (C)0
at  Fergus FallsFINAL
Underwood Tournament
Verndale (A)0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (A)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Sebeka (B)1
Buffalo Lake-Hector-Stewart (B)2
at  UnderwoodFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Foley (B)0
#10 (AA) St. Cloud Cathedral (B)2
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Princeton (B)2
Osakis (B)1
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Holdingford (A)1
Walker-Hackensack-Akeley (A)1
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Isle (B)0
Bertha-Hewitt (B)2
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Melrose (B)2
Royalton (B)0
at  UpsalaFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Fosston (A)1
Fergus Falls (A)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Hillcrest Lutheran Academy (A)0
Pequot Lakes (A)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Crosby-Ironton (B)2
East Grand Forks (B)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Park Rapids Area (C)2
Warroad (C)0
at  Fergus FallsFINAL
Underwood Tournament
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (A)0
Underwood (A)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Wheaton/Herman-Norcross (B)2
Buffalo Lake-Hector-Stewart (B)1
at  UnderwoodFINAL
Elk River3
#4 (AA) North Branch1
at  North BranchFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Maple Grove (A)2
Sartell-St. Stephen (A)0
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Hibbing (A)1
Mound Westonka (A)2
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (A)2
Milaca (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Melrose (B)2
Bertha-Hewitt (B)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
St. Cloud Apollo (B)2
Isle (B)0
at  UpsalaFINAL
Underwood Tournament
Verndale (A)0
Clinton-Graceville-Beardsley (A)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Sebeka (B)1
New York Mills (B)2
at  UnderwoodFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Pequot Lakes (A)2
Fergus Falls (A)1
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Hillcrest Lutheran Academy (A)0
Fosston (A)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Breckenridge (B)2
Crosby-Ironton (B)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Pool Play
Pelican Rapids (C)2
Warroad (C)0
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Mound Westonka (A)0
Sartell-St. Stephen (A)2
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Maple Grove (A)2
Hibbing (A)0
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
#10 (AA) St. Cloud Cathedral (B)2
Princeton (B)1
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Osakis (B)1
Foley (B)2
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Staples-Motley (A)0
Upsala (A)2
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Holdingford (A)2
Milaca (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Royalton (B)2
Bertha-Hewitt (B)0
at  UpsalaFINAL
Underwood Tournament
Verndale (A)0
Underwood (A)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Wheaton/Herman-Norcross (B)1
Sebeka (B)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Clinton-Graceville-Beardsley (A)2
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (A)0
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
New York Mills (B)2
Buffalo Lake-Hector-Stewart (B)0
at  UnderwoodFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Warroad (C3)0
Fosston (A3)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Park Rapids Area (C1)2
Breckenridge (B1)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Pelican Rapids (C2)2
Crosby-Ironton (B2)0
at  Fergus FallsFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (A)2
Staples-Motley (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Holdingford (A)2
Upsala (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Melrose (B)2
Isle (B)0
at  UpsalaFINAL
Underwood Tournament
Sebeka (B3)0
Kerkhoven-Murdock-Sunburg (A3)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Buffalo Lake-Hector-Stewart (B4)1
Verndale (A4)2
at  UnderwoodFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
East Grand Forks (B3)2
Hillcrest Lutheran Academy (A4)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Breckenridge (B1)1
Pequot Lakes (A1)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Crosby-Ironton (B2)0
Fergus Falls (A2)2
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Osakis (B)0
#10 (AA) St. Cloud Cathedral (B)2
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Princeton (B)1
Foley (B)2
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Walker-Hackensack-Akeley (A)2
Upsala (A)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Staples-Motley (A)1
Milaca (A)1
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
St. Cloud Apollo (B)2
Bertha-Hewitt (B)0
at  UpsalaFINAL
Underwood Tournament
New York Mills (B1)0
Underwood (A1)2
at  UnderwoodFINAL
Underwood Tournament
Wheaton/Herman-Norcross (B2)0
Clinton-Graceville-Beardsley (A2)2
at  UnderwoodFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
East Grand Forks (B3)0
Fosston (A3)2
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Park Rapids Area (C1)2
Pequot Lakes (A1)0
at  Fergus FallsFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Pelican Rapids (C2)1
Fergus Falls (A2)2
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Princeton (B3)2
Mound Westonka (A3)0
at  SartellFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Osakis (B4)2
Hibbing (A4)0
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
St. Cloud Apollo (B)0
Melrose (B)2
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Pool Play
Isle (B)0
Royalton (B)2
at  UpsalaFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
#10 (AA) St. Cloud Cathedral (B1)0
Maple Grove (A1)2
at  SartellFINAL
Fergus Falls Tournament - Bracket Play
Warroad (C3)2
Hillcrest Lutheran Academy (A4)0
at  Fergus FallsFINAL
Sartell-St. Stephen Tournament
Foley (B2)2
Sartell-St. Stephen (A2)1
at  SartellFINAL
Upsala Tournament - Finals
St. Cloud Apollo (B3)2
Milaca (A3)0
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Finals
Royalton (B2)2
Walker-Hackensack-Akeley (A2)1
at  UpsalaFINAL
Upsala Tournament - Finals
Melrose (B1)1
Holdingford (A1)2
at  UpsalaFINAL
#3 (A) Minneota3
Windom Area1
at  WindomFINAL
#1 (AAA) Eagan3
#10 (AAA) Eden Prairie0
at  Eden PrairieFINAL
Duluth East3
Duluth Marshall1
at  Duluth MarshallFINAL
#2 (A) Tracy-Milroy-Balaton3
#2 (AA) Marshall0
at  MarshallFINAL
Worthington0
Canby3
at  CanbyFINAL

NHTSA
1998-2017 PheasantCountrySports.com - Powered by MNSOnet at net.minnesotasportsonline.com